!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

U bre....slez nikako kuvati...znam da onaj koren treba potopiti u prokuvanu i OHLAĐENU vodu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuva se, ja bar kuvam i ostavim dva sata da stoji.

Ček...jel kuvaš vodu ili slez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beli slez se potapa u hladnu vodu i ostavi da odstoji sat-dva (zavisi od količine vode i sleza).

Crni slez se pak kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, devojke! Dakle ipak ne kuvati, samo potopiti.

Bezveze, nažalost ne dojim, tako da ću morati sa ovim da pokušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre....slez nikako kuvati...znam da onaj koren treba potopiti u prokuvanu i OHLAĐENU vodu....

TAKO JE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre....slez nikako kuvati...znam da onaj koren treba potopiti u prokuvanu i OHLAĐENU vodu....

U pravu si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da to sam i ja mislila prokuva se voda i u prohladjenu vodu , ne hladnu skroz, dodati slez i to da stoji dva sata. Mislila sam da pita za vodu, podrazumeva se da se koren ne kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da to sam i ja mislila prokuva se voda i u prohladjenu vodu , ne hladnu skroz, dodati slez i to da stoji dva sata. Mislila sam da pita za vodu, podrazumeva se da se koren ne kuva.

:D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... vraćam film, pa nisam ništa jela što bi moglo uzrokovati takvu stolicu. Uglavnom jedem supice i nešto laganije pošto i sama imam problema sa stolicom nakon porođaja. Jedino što sam zadnjih par dana pila kompot isključivo od suvih šljiva zbog mojih problema... Da li je moguće da je mogla dobiti proliv od toga? Ja nešto ipak mislim da je to zbog onog Sinacilina što je pila...

sljiva i kompot od sljiva kao i njen sok se daje bebama koje ne mogu da kake ili tvrdo kake ili imaju problema sa crevima :rolleyes: nemoj ga piti 2 dana pa vidi jel to,ali ja sam sigurna da je proliv i boja od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja bih vas zamolila da ovde idu samo SOS teme, znaci hitna pitanja o zdravlju. Za sve ostalo mozete otvoriti novu temu. Nadam se da razumete poentu negomilanja postova, koje je kasnije tesko naci ukoliko nesto zatreba, a moglo bi jako koristiti kao zasebna tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ipak nije od toga. Jer to sam pila samo 1 dan. A beba kaki zeleno već tri dana. Juče nam je doktorica pedijatar (ali ne ona ista što smo išli kod nje, već druga žena što privatno radi) rekla da je to od sinacilina i naglasila da se poslije antibiotika obavezno treba dati probiotik i da su to trebali da nam kažu, tako da smo juče odmah uzeli Linex i vidjećemo šta će biti. Jutros je već bila mješavina žuto-zelene kake.

super!!! bitno je da znas od cega je jer si onda mirnija!!!ako je vec bila mesavina zuckaste i zelena sutra ce vec biti zlatkasto,ali ne brini ako bude zelene u tragovima jos 2-3 dana jer ipak treba vremena da se antibiotik ocisti iz organizma.pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pomagajte...moja beba je konstantno gladna...podojim je iz obe sike i ona trazi jos....nema vremena da mi nadodje mleko...osim kad ona spava....uvece dok ona spava imam mleka i onda je zadovoljna i sita....al zato preko dana stalno place jer je gladna....dal da pored mog mleka uvodim dohranu...?a beba inace dobro napreduje...dobila je kilo poslednji mesec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pomagajte...moja beba je konstantno gladna...podojim je iz obe sike i ona trazi jos....nema vremena da mi nadodje mleko...osim kad ona spava....uvece dok ona spava imam mleka i onda je zadovoljna i sita....al zato preko dana stalno place jer je gladna....dal da pored mog mleka uvodim dohranu...?a beba inace dobro napreduje...dobila je kilo poslednji mesec....

Nije gladna, nego hoće stalno da sisa :lol:. Za tako male bebe sisanje je mnogo više od pukog hranjenja i zato stalno traže da sisaju. To isto je radila i moja. Proći će je i ta faza, ne uvodi dohranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pomagajte...moja beba je konstantno gladna...podojim je iz obe sike i ona trazi jos....nema vremena da mi nadodje mleko...osim kad ona spava....uvece dok ona spava imam mleka i onda je zadovoljna i sita....al zato preko dana stalno place jer je gladna....dal da pored mog mleka uvodim dohranu...?a beba inace dobro napreduje...dobila je kilo poslednji mesec....

slicno je i kod nas bilo, mislim da je jos uvek. dr mi je rekla da ga uobrocim bice mu lakse i zbog grceva. par dana kao pazim da mu ne dajem na krace od 2,5 - 3h, ubacim malo vodice, caja.. dok se ne navikne. ne trazi da sisa sto je gladna vec joj trebas ti, navikla je da si cesto uz nju, cesto sisa pa ni ne ogladni i sve po malo sisa..

opusteno samo, prati je kako napreduje i ne ubacuj dohranu nikakvu napravices sebi magarecu uslugu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pomagajte...moja beba je konstantno gladna...podojim je iz obe sike i ona trazi jos....nema vremena da mi nadodje mleko...osim kad ona spava....uvece dok ona spava imam mleka i onda je zadovoljna i sita....al zato preko dana stalno place jer je gladna....dal da pored mog mleka uvodim dohranu...?a beba inace dobro napreduje...dobila je kilo poslednji mesec....

Ako kaki žuto i piški onda nije gladna. SAMO UŽIVA DA SIKI. :):rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako kaki žuto i piški onda nije gladna. SAMO UŽIVA DA SIKI. :):rolleyes:;)

da, zlatno zuta kaka sa belim primesama mleka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima zutu kaku..:) znaci samo se igra....:) hvala vam puno....:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, na ramenu kod Filipa sam napipala neku kvržicu, veličine graška(na mjestu gdje je inače ožiljak od BSG vakcine, ali nije ona). E sada ja umišljam da je to plavo, odnosno da je masnica od udarca, ali ne znam šta bi moglo biti. Uglavnom, na dodir ga ne boli...da li neko ima predstavu o čemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, na ramenu kod Filipa sam napipala neku kvržicu, veličine graška(na mjestu gdje je inače ožiljak od BSG vakcine, ali nije ona). E sada ja umišljam da je to plavo, odnosno da je masnica od udarca, ali ne znam šta bi moglo biti. Uglavnom, na dodir ga ne boli...da li neko ima predstavu o čemu se radi?

Mislim da se od udarca ne stvaraju kvrzice .... glupo je bilo sta nagadjati ovako, moze biti 1000 stvari a mozda nije nista .... najbolje da se ti fino sutra spremis i dijete kod doktora ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo znam da je baš odvratan osjećaj napipati kvržicu, posebno kod djeteta..to je kao ona što dječaci najčešće imaju na vratu, i vidljiva je "golim okom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma, ali je na tom mjestu primio vakcinu prije mjesec dana, ne znam da li može biti od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne može biti od vakcine jer je dosta prošlo... može biti da je neko masno tkivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, djevojke...ipak ću ja kod ljekara, ako i oni budu imali pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je najbolje rešenje :) Nadam se da nije ništa ozbiljno i da će brzo nestati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.