!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Ok, nadam se da će danas biti bolje...bitno da sisa...tako dobija i potrebnu količinu tečnosti. I daj joj neku laganiju hranu. Pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cicana - jel prestalo povraćanje?

Žene, neću da vas plašim - ali ako dete povraća non stop i ima proliv - pitajte lekara da nije rota virus. Nije ni malo naivan.

Zvrca - super za Andrijanu. Biće bolje, moguće da je povraćala od šlajma jer drugačije ne umeju da izbace, ili kroz povraćanje ili kroz kaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, nadam se da će danas biti bolje...bitno da sisa...tako dobija i potrebnu količinu tečnosti. I daj joj neku laganiju hranu. Pozz...

Da naravno, danas ce biti na dijeti. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cicana - jel prestalo povraćanje?

Žene, neću da vas plašim - ali ako dete povraća non stop i ima proliv - pitajte lekara da nije rota virus. Nije ni malo naivan.

Zvrca - super za Andrijanu. Biće bolje, moguće da je povraćala od šlajma jer drugačije ne umeju da izbace, ili kroz povraćanje ili kroz kaku

Nesto ju je mucilo. Videcu danas kako ce biti, ali iskreno se nadam da je gotovo sa povracanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam detaljno iscitala sve postove i predloge pa sorry ako se ponovim:

dobro je detetu dati vodicu u kojoj se kuva pirinac..

kao i caj od lista dunje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam detaljno iscitala sve postove i predloge pa sorry ako se ponovim:

dobro je detetu dati vodicu u kojoj se kuva pirinac..

kao i caj od lista dunje..

Procitala sam vec negde, ali sam zaboravila. Sad cu da stavim pirinac, dobro si me podsetila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E...i ja sam se tek sada podsjetila rižine sluzi...da to je jako dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto ju je mucilo. Videcu danas kako ce biti, ali iskreno se nadam da je gotovo sa povracanjem.

I ja mislim da je najgore iza vas.... Bitno je da želi da bar sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam vec negde, ali sam zaboravila. Sad cu da stavim pirinac, dobro si me podsetila.

ne znam gde u ona nasi postovi kad smo skoro dobili stomacni virus, ali najbolje je da joj danas dajes samo pirinac ili spagete prazne. nadam se da je samo prestala sa povracanjem.

nemoj mleko slucajno, od toga se samo sto puta gore da joj bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde u ona nasi postovi kad smo skoro dobili stomacni virus, ali najbolje je da joj danas dajes samo pirinac ili spagete prazne. nadam se da je samo prestala sa povracanjem.

nemoj mleko slucajno, od toga se samo sto puta gore da joj bude.

Nece nista da jede, skuvala sam joj pirinac dala sam joj onu vodicu, ali pirinac nece, barila sam joj krompir i sargarepu, nista nece da jede, samo sisa i pije puno vode. Malo je iscrpljena pa mi sad vec drugi put spava, inace spava samo jednom u toku dana sat vremena. Ali ja mislim da je prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da joj napraviš supu sa knedlama? Moja Ema je samo to htela da jede dva dana (kada smo imali sličnu situaciju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da joj napraviš supu sa knedlama? Moja Ema je samo to htela da jede dva dana (kada smo imali sličnu situaciju).

Supica se kuva, da pokusam i to. Sad ne povraca, samo je jutros imala malo redju stolicu i nece nista da jede cak ni keks. Dobro je da imamo siku, da nije toga, ne znam sta bi radili. Hvala na savetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomoć, moja curica je dobila proliv i danas čitav dan ima zelenu stolicu neprijatnog mirisa. Dojim je. Juče je primila vakcinu protiv hepatitisa B. Da li je moguće da je to reakcija na vakcinu? Prošle sedmice je imala upalu uha i pila Sinacilin, prestali s antibiotikom u nedelju. U srijedu je imala proliv ali boja kakice je bila zlatno žuta. U četvrtak nije imala proliv. Juče pregledana i sve sam objasnila i ispričala doktorici a ona je rekla da se može vakcinisati i primila je vakcinicu. Od sinoć poslije svakog podoja odnosno u toku podoja napne se i ukaki, proliv. Danas čitav dan kaki zeleno i to odmah nakon podoja... Zabrinuta sam... Ne znam smijem li joj šta dati i šta dati u tom slučaju obzirom da ima tek 2 mjeseca?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomoć, moja curica je dobila proliv i danas čitav dan ima zelenu stolicu neprijatnog mirisa. Dojim je. Juče je primila vakcinu protiv hepatitisa B. Da li je moguće da je to reakcija na vakcinu? Prošle sedmice je imala upalu uha i pila Sinacilin, prestali s antibiotikom u nedelju. U srijedu je imala proliv ali boja kakice je bila zlatno žuta. U četvrtak nije imala proliv. Juče pregledana i sve sam objasnila i ispričala doktorici a ona je rekla da se može vakcinisati i primila je vakcinicu. Od sinoć poslije svakog podoja odnosno u toku podoja napne se i ukaki, proliv. Danas čitav dan kaki zeleno i to odmah nakon podoja... Zabrinuta sam... Ne znam smijem li joj šta dati i šta dati u tom slučaju obzirom da ima tek 2 mjeseca?! :unsure:

Obavezno joj daj OROSAL i ja mislim da joj mozes dati i probiotik, mozda da pozoves halo-bebu da proveris ali meni se cini da smes da joj das.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno joj daj OROSAL i ja mislim da joj mozes dati i probiotik, mozda da pozoves halo-bebu da proveris ali meni se cini da smes da joj das.

Vidjeću do ujutru, opet je maloprije kakila zeleno. Danas mm zvao doktoricu pedijatra da je pita šta da radimo i šta da joj damo i ništa mu nije odgovorila nego rekla sačekajte još jedan dan :angry: Poslaću ja mm ujutru da ode kupiti taj Orosal. Hvala na savjetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mojoj devojcici davala probiotik kapi i to je pomagamo...posto dojis razmisli sta si jela juce i danas mozda je od toga kaka zelena i jakog mirisa!!!!nadam se da ce sutra biti bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa da meni ne pade na pamet da si mozda i ti nesto pojela, meni je Ogi imao malo vise od mesec dana kada sam se ja nakrkala pite zeljanice i on mukica kakio zeleno da zelenije nije moglo biti, tako da razmisli i o tome. Mozda je ipak to uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... vraćam film, pa nisam ništa jela što bi moglo uzrokovati takvu stolicu. Uglavnom jedem supice i nešto laganije pošto i sama imam problema sa stolicom nakon porođaja. Jedino što sam zadnjih par dana pila kompot isključivo od suvih šljiva zbog mojih problema... Da li je moguće da je mogla dobiti proliv od toga? Ja nešto ipak mislim da je to zbog onog Sinacilina što je pila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto sama si dala odgovor na svoje pitanje.

Sve sto ti unosis unosi i beba kroz mleko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko može da mi kaže da li se beli slez za nosić kuva ili se samo potopi? Ako se samo potopi, koliko treba da stoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuva se, ja bar kuvam i ostavim dva sata da stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuva se, ja bar kuvam i ostavim dva sata da stoji.

Hvala, Mama dy! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad nisam kuvala,samo potopim i ono pusti onaj sluz,a za šta ti treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad nisam kuvala,samo potopim i ono pusti onaj sluz,a za šta ti treba?

Za otpušivanje nosića. Negde sam pročitala da je jako dobro, ali ne mogu da se setim gde. A koliko ostaviš da stoji kad ga potopiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dojiš, kani mu mlejko u nosić,to je najbolje a ako ne,uzmi fiziološki,za beli slez mi je pedijatar rekao da ga izbegavam jer i on sam stvara sluz...

Pa staviš 4-5 komada i preliješ vodom i to je to,mislim da treba bar 3h da bude kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.