!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Danas sam u Mihajlovoj stolici videla malo krvi. Dva puta je danas imao stolicu, jutros je bilo sve ok, a drugi put nije. Cula sam da deci prilikom naprezanja i tvrde stolice bude malo krvi, valjda pukne neki kapilar, a upravo tada je Mihajlo imao tvrdu stolicu. Takodje sam negde procitala da zna deci da se pojavi krv od kravljeg mleka, a on ga pije jedno 20ak dana. Ne znam sta da mislim. Ceo dan razmisljam. Vodicu ga veceras kod lekara. Da li je neka od vas upoznata sa ovim?

Nisam mogla da nadjem temu za ovaj problem pa sam ovde pisala.

Natasha ako je malo onda je verovatno povreda prilikom izbacivanja tvrde stolice. Alergija na kravlje mleko bi se sigurno jos nekako ispoljila pa bi skontala jos pre. Mi smo imali trecu kategoriju alergije na protein iz kravljeg mleka, pa nam nikad nije bila krvava stolica.Nemoj da brines nije nista. Samo prati da li ce se ponoviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasha ako je malo onda je verovatno povreda prilikom izbacivanja tvrde stolice. Alergija na kravlje mleko bi se sigurno jos nekako ispoljila pa bi skontala jos pre. Mi smo imali trecu kategoriju alergije na protein iz kravljeg mleka, pa nam nikad nije bila krvava stolica.Nemoj da brines nije nista. Samo prati da li ce se ponoviti.

Da, da, malo je bilo. I ja sam razmisljala o tome da bi se verovatno jos nekako ispoljilo. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali sincic od moje jetrve ima 10 meseci,jako povraca,proliv,temperatua.

Dala mu je dr.da pije tecnost infuzije i neki sirup.

Medjutim mali nista ne jede,ja sam joj preporucila da mu daje pirinac.

Imate li neki dobar savet kako da joj pomognem,jako je mlada majka jos mladja od mene,sama na selu skoro bez komunikacije sa civilizovanim svetom.

Pa bi nekako da joj pomognem,ali u ovoj situaciji ni sama ne znam kako :unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naj vaznije je da unosi taj rastvor infuzije, i sto vise tecnosti da ne dehidrira, mnogo je vaznije to nego da jede. Sisa li beba? Ne bi trebalo da pije kravlje mleko. Pirincana voda je super, po malo tecnosti u kojoj je kuvano meso i povrce. Sve druge savete koje bih ti rekla odnose se na stariju decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali sincic od moje jetrve ima 10 meseci,jako povraca,proliv,temperatua.

Dala mu je dr.da pije tecnost infuzije i neki sirup.

Medjutim mali nista ne jede,ja sam joj preporucila da mu daje pirinac.

Imate li neki dobar savet kako da joj pomognem,jako je mlada majka jos mladja od mene,sama na selu skoro bez komunikacije sa civilizovanim svetom.

Pa bi nekako da joj pomognem,ali u ovoj situaciji ni sama ne znam kako :unsure::(

Mi smo prosli kroz to pre neki dan. Savet dr kad je u pitanju stomacni virus :nista 2 sata!!! ama bas nista, ni voda ni jelo. Posle 2 sata davati vodu na 10 minuta po jednu kasicicu.Pa na 5 minuta onda. ako prestane povracanje, a trebalo bi, samo pirinac ili spagete.

Nas je to spaslo, i prestao je sa povracanjem i prolivom posle samo par sati.

U medju vremenu za ta dva sata dok nista ne jede i ne pije, kvasiti usne detetu vatom natopljenoj u vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala vam puno,zao mi jednicka malog.

Mali ne sisa,pije kravlje mleko od treceg meseca. :(

Sad cu da joj posaljem sms sta sve da uradi.

Hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevolim da kritikujem, ali kravlje mleko tako rano... s1001.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevolim da kritikujem, ali kravlje mleko tako rano... s1001.gif

Ma mama dy,o tome nebi....

Govorim,pricam savetujem,ali opet ja ispadoh budala...

No dobro,dragi su mi volim to dete i na sve moguce nacine pokusavam da im pomognem...slusali ili ne ja ipak kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Govori i dalje, mozda nesto dopre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi vas savet. Luka je jutros posle dorucka povratio, kolicinski malo ali u mlazu. Kakio je u nosu normalno, ali se posle toga ukakio u pelenu i bilo je retko. E da, sinoc je cesto prduckao i bas je smrdelo. Lepo spava, hoce da jede i raspolozen je. Da li danas da mu dam bacilac, malo na dijetu, da ga ne vodim odmah kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy mozda je samo pojeo nesto sto mu bas i ne prija,ili nesto teze pa ne moze da svari.Mislim da ce to proci.Spremi mu nesto laganije,supicu pirinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy...u svakom slučaju izbaciti mlijeko i mliječne proizvode narednih dana. Malo čaja od šipka i dijetalna hrana. Vjerovatno je nešto pojeo što mu nije sjelo, sjećaš li se šta je jeo juče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi vas savet. Luka je jutros posle dorucka povratio, kolicinski malo ali u mlazu. Kakio je u nosu normalno, ali se posle toga ukakio u pelenu i bilo je retko. E da, sinoc je cesto prduckao i bas je smrdelo. Lepo spava, hoce da jede i raspolozen je. Da li danas da mu dam bacilac, malo na dijetu, da ga ne vodim odmah kod dr?

Ugrej jednu pelenicu ili peškirić peglom pa mu to toplo privi na stomak, možda je samo prehladio stomačić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak: poparica

uzina: banana

Rucak: brokoli, sargarepa, luk, krompir i piletina

Uzina: Kompot od jabuke

Vecera: zitarice sa mlekom

Da nije prehlada? Kad je povratio smrdelo je na kiselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorucak: poparica

uzina: banana

Rucak: brokoli, sargarepa, luk, krompir i piletina

Uzina: Kompot od jabuke

Vecera: zitarice sa mlekom

Da nije prehlada? Kad je povratio smrdelo je na kiselo.

Meni su ovako rekli, kad prducka a smrdi na barena jaja, sigurno je prehlada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je tako i smrdelo. Hvala sto ste se sve skupile da mi pomognete, divne ste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrijana vec par dana kija, jutros je poceo da joj curi nos. I nervozna je jako ali tu nervozu sam povezivala sa izbijanjem gornjih cetvorki. Medjutim, veceras je sat vremena plakala neutesno, sva se bila zacrvenela, nismo uspeli ni da je okupamo, samo sam je obrisala maramicama i presvukla u pidzamu. Zaspala je za sekundu. Posle pola sata sam je cula i kada sam usla u sobu ona je pocela da povraca, sve je povratila od dorucka preko rucka i vecere. Sad spava na tatinom stomaku. Razmisljam da ako ponovo povrati - znaci to ce biti samo ona kiselina posto joj je zeludac prazan, da je vozimo u Tirsovu. Plasim se da ne dehidrira ili da se nesto ne iskomplikuje. Da li preterujem, sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrijana vec par dana kija, jutros je poceo da joj curi nos. I nervozna je jako ali tu nervozu sam povezivala sa izbijanjem gornjih cetvorki. Medjutim, veceras je sat vremena plakala neutesno, sva se bila zacrvenela, nismo uspeli ni da je okupamo, samo sam je obrisala maramicama i presvukla u pidzamu. Zaspala je za sekundu. Posle pola sata sam je cula i kada sam usla u sobu ona je pocela da povraca, sve je povratila od dorucka preko rucka i vecere. Sad spava na tatinom stomaku. Razmisljam da ako ponovo povrati - znaci to ce biti samo ona kiselina posto joj je zeludac prazan, da je vozimo u Tirsovu. Plasim se da ne dehidrira ili da se nesto ne iskomplikuje. Da li preterujem, sta vi mislite?

A da li ste joj nudili da pije vode ili npr da joj skuvaš supu bez rezanaca pa da joj daš samo tu supicu tj vodicu?

Iskreno, ja uvek zadnju opciju ostavljam odlazak kod dr-a. Pre bih nazvala halo-bebe nego da idem do Tiršove gde bi sigurno pokupila još neki virus ili bakteriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvrca, ne verujem da kijanje ima bilo kakve veze sa povracanjem, moguce da ste pokupili neki stomacni virus. prodaj nista da ne dajes sat vremena pa onda vodu na kasicicu, na svakih 10 minuta po jednu kasicicu.

ako je virus u pitanju. ako nije , ne znam sta bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ste joj nudili da pije vode ili npr da joj skuvaš supu bez rezanaca pa da joj daš samo tu supicu tj vodicu?

Iskreno, ja uvek zadnju opciju ostavljam odlazak kod dr-a. Pre bih nazvala halo-bebe nego da idem do Tiršove gde bi sigurno pokupila još neki virus ili bakteriju.

Nisam joj nista nudila jer cim je povratila nastavila je da spava. U pravu si za Tirsovu, a i skroz sam zaboravila na halo-bebu. Videcu u toku noci jos razvoj situacije. Hvala na brzom odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvrca, ne verujem da kijanje ima bilo kakve veze sa povracanjem, moguce da ste pokupili neki stomacni virus. prodaj nista da ne dajes sat vremena pa onda vodu na kasicicu, na svakih 10 minuta po jednu kasicicu.

ako je virus u pitanju. ako nije , ne znam sta bi moglo biti.

Pa i ja mislim da kijanje nema bas puno veze sa povracanjem, jedino sto mi pada na pamet da nije u toku noci prehladila stomacic posto se stalno otkriva, pa rekoh hajde i to da pomenem. A da li smem da je dojim ili bas samo vodu i supicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da treba da je dojis. Daj joj supicu, caj ili jos bolje ako uspes da se snadjes ili ako vec imas, za onaj rastvor za dehidraciju. Tih rastvora ima sa ukusima voca pa ih deca lepo prihvataju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da treba da je dojis. Daj joj supicu, caj ili jos bolje ako uspes da se snadjes ili ako vec imas, za onaj rastvor za dehidraciju. Tih rastvora ima sa ukusima voca pa ih deca lepo prihvataju.

Nisam ni znala za taj rastvor, sad nemam gde da ga kupim ali vec sutra cu da se obezbedim, da imam ako nas ne daj Boze ponovo snadje ovako nesto. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je prošla noć, kako je mala Andrijana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povracala je u tri navrata nocas, cak je i vodu povracala. Jutros je imala proliv, nista nije htela da jede samo da sisa, a sad je vec pocela da mi bude vesela. Ona je ujedno izbacila i veliku kolicinu slajma i dok je povracala i kroz stolicu, nosic joj vise ne curi. Cini se da je najgore proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.