!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Ja znam ono okvirno,iz price,od mog devera cerka je imala fras sa 1,5 god.Sad si me zabrinula s tim pitanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima iskustva sa febrilnim konvulzijama?

Moja mama je to "doživela" sa mojim bratom. Da li ti to šta znači?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jednom prilikom se ana "trzala" dok je imala temperaturu ali Bogu hvala nije bilo ništa za hitnu. Raspitala sam se o tome i radili smo nalaze ako ti ista moze pomoci pitaj, ako znam odgovor tu sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od cega moze decaka da boli kada piski, i da se nekoliko puta u toku dana upiski, ne moze da se suzdrzi 2sek da skine gacice <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od cega moze decaka da boli kada piski, i da se nekoliko puta u toku dana upiski, ne moze da se suzdrzi 2sek da skine gacice <_<

koliko dana to traje? moze da bude zbog prehlade(upale mokr.kanala),a moze i od infekcije... najbolje da ga dr.pregleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od danas kada sam ga uzela iz vrtica , celi dan piskirisi onako po malo,

najgore sto ne moze da izdrzi do toaleta, nego se upiski,

ne nosi pelene skoro godinu dana , ali danas sam mu stavila jer se toliko rassplace kada se upiski , jedva ga smirim , iako ga ja ne grdim , jer ocigledno da je neki problem u pitanju

nema T, kica nije crven ...ko ce pregurati noc , ujutru nosim urin na analizu, i idemo kod pedijatra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Marinom, verlo verovatno je neka upala mokraćnih kanala.

Drugi razlozi za bol pri mokrenju su i pesak, ešerihija. Kod peska može da se desi i sukrvica ne znam jel si videla na gaćicama? To što ne može da izdrži.. nisam ni ja, a imala sam 20 god kad sam imala ešerihiju, čak sam se i upišala u krevet (plakala sam od sramote same sebe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je E kako je mogao da je dobije kada u vrticu piski " kao tata " :) dusa moja,

na gacicama nista nije bilo ni nalik sukrvici, do pre neki dan je bio na AB zbok koke u nosu,

tako da mi ovaj bol pri mokrenju nikako nije jasan :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se iznenađuješ što je muškarac. Moj mali bratanac muku muči sa tim :( Evo baš sutra mi dolaze da idu na snimanje u Institut za majku i dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od danas kada sam ga uzela iz vrtica , celi dan piskirisi onako po malo,

najgore sto ne moze da izdrzi do toaleta, nego se upiski,

ne nosi pelene skoro godinu dana , ali danas sam mu stavila jer se toliko rassplace kada se upiski , jedva ga smirim , iako ga ja ne grdim , jer ocigledno da je neki problem u pitanju

nema T, kica nije crven ...ko ce pregurati noc , ujutru nosim urin na analizu, i idemo kod pedijatra

Nensy sigurno se prehladio,tako i Teo ako se malo prehladi.Daj mu caj od brusnica i suve brusnice,vitamin c i nesto za imunitet,obuci mu hulahopke,nama prodje za 1-2 dana,a ako ne kod dr

Srce malo,brz mu oporavak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugacke carape ili gacice jos nismo skinuli, bas iz razloga varljivog vremena, i sedenja po parketu :wacko: u vrticu,

jutros se pokazalo malo sukrvice na gacicama, piskenje je praceno bolom, plakanjem , ...ne pitajte kako je prosla noc

iako sam mu stavila pelenu i rekla da slobodno piski, on ne moze da se opusti jer je ne nosi dugo, pa se uplasi da ce da se upiski u krevet...muke moje

odveo ga je tata kod pedijtra i u lab pa cemo videti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugacke carape ili gacice jos nismo skinuli, bas iz razloga varljivog vremena, i sedenja po parketu :wacko: u vrticu,

jutros se pokazalo malo sukrvice na gacicama, piskenje je praceno bolom, plakanjem , ...ne pitajte kako je prosla noc

iako sam mu stavila pelenu i rekla da slobodno piski, on ne moze da se opusti jer je ne nosi dugo, pa se uplasi da ce da se upiski u krevet...muke moje

odveo ga je tata kod pedijtra i u lab pa cemo videti :(

Javi sta je bilo...

inace moj bratanac je prosle godine dolazio kod mene,putovali su autobusom,i ostali 7 dana,zadnji dan je imao simtome koje si vec pomenula,kada ga je snajka odvela kod dr. rekli su mu da je jaka prehlada i eserihija(koju je navukao u autobusu)... srecom u roku od par dana uz antibiotike bilo mu je bolje,ali bas se namucio,tako da znam kako izgleda... brz oporavak vam zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nency, bas mi je zao. Nemoj da se pitas kako je to dobio, ponekad ne mora da bude tako ocigledan razlog. Inace, sad je smena god.doba i svi su malo osetljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo vratili su se od dr, dali su urin na analizu, obican rez bice gotov za pola sata, pa cemo videti sta pokazuje,

urino kultura prvo citanje u ponedeljak ,ako pokaze bakterije, radice biogram , onda tek u sredu znamo sta je,

dr je savetovala da uradimo i bris kice jer je skoro pio AB zbog koke u brisu nosa, pa moguce da je kandida buknula,

dala mu je daktanol gel oralno i da se maze dole , za svaki slucaj,

on sad kaze da ga nista ne boli dok piski, :blink:

a jutros u casici urina lepo se vide kao bele pahulje da plivaju , i malo sukrvice se pojavilo na gacicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obicna analiza urina nije pokazala nista sumnivo, sve vrednosti u granicama normale , sto me samo jos vise zbunjuje, :huh: :huh:

cekamo sutra ce biti gotova urino kultura a u utorak bris

juce je dasa odspavao preko 4h u komadu nijednom se nije probudio da piski, celi dan juce nije se zalio da ga boli,

nocas se budio 1-2, plakao da ga boli dok piski,

jutros malo jaca sukrvica u urinu

zvala sam dr na mob, rekla da mu uvedem AB da je to infekcija mokracnih kanala ili besike , pa dok sutra ne bude gotov rezultat da pije to

a da bi mu olaksala bolove da ga stavim u kadu tople vode, nivo da bude preko bubrega, i da ga forsiram da piski

sto vise caja, vode, cesce piskenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam u Mihajlovoj stolici videla malo krvi. Dva puta je danas imao stolicu, jutros je bilo sve ok, a drugi put nije. Cula sam da deci prilikom naprezanja i tvrde stolice bude malo krvi, valjda pukne neki kapilar, a upravo tada je Mihajlo imao tvrdu stolicu. Takodje sam negde procitala da zna deci da se pojavi krv od kravljeg mleka, a on ga pije jedno 20ak dana. Ne znam sta da mislim. Ceo dan razmisljam. Vodicu ga veceras kod lekara. Da li je neka od vas upoznata sa ovim?

Nisam mogla da nadjem temu za ovaj problem pa sam ovde pisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam u Mihajlovoj stolici videla malo krvi. Dva puta je danas imao stolicu, jutros je bilo sve ok, a drugi put nije. Cula sam da deci prilikom naprezanja i tvrde stolice bude malo krvi, valjda pukne neki kapilar, a upravo tada je Mihajlo imao tvrdu stolicu. Takodje sam negde procitala da zna deci da se pojavi krv od kravljeg mleka, a on ga pije jedno 20ak dana. Ne znam sta da mislim. Ceo dan razmisljam. Vodicu ga veceras kod lekara. Da li je neka od vas upoznata sa ovim?

Nisam mogla da nadjem temu za ovaj problem pa sam ovde pisala.

natasa, može da bude i od naprezanja ali i od alergije na kravlje mleko. Da li je baš stolica bila prokrvljena ili ?

da li si mu ranije davala i neke mlečne poizvode ili tek sad kravlje mleko? u svakom slučaju idi kod dr, verovatno će ti dati da uradiš analizu stolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nataša, na žalost ja sam upoznata sa tim, ima sigurno neku fisuricu u guzi od tvde stolice. Ne pitaj me ništa, mi još uvek sređujemo stolicu zbog kravljeg mleka.

Savet napamet - idi u apoteku, kupi Portalak sirup. To je veštačka laktoza (ako se ja dobro sećam) služi da privuče vodu u stolicu i tako je omekša. Imaš i drugu opciju, kupi posebno laktozu i dodaj u mleko koje mu daješ.

Mi smo zbog tvrde stolice zaglavili na klistiru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je malo krvi, par tackica. Mozda ne bih ni primetila da nije ostao trag na peleni. Davala sam mu pavlaku, jogurt, neke sireve... To sve jede vec neko vreme. Vodicu ga sigurno, nego mi se ceo dan vrzma po glavi sta bi moglo biti tj. od cega. Prvi put mu se to desilo pa brinem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla je mislila da li je bilo u samoj stolici ili oko nje. Ako je oko nje to je pukao kapilar ili čmar malo. To nije za strah. Nije dobro ako je krv unutar stolice (mada malo koja majka kopa po stolici :lol: )

Mislim da ti je ovo ipak zbog tvrde stolice. Nama se pojavio problem isto tako, oko 20-ak danapo uvođenj kravljeg mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nataša, na žalost ja sam upoznata sa tim, ima sigurno neku fisuricu u guzi od tvde stolice. Ne pitaj me ništa, mi još uvek sređujemo stolicu zbog kravljeg mleka.

Savet napamet - idi u apoteku, kupi Portalak sirup. To je veštačka laktoza (ako se ja dobro sećam) služi da privuče vodu u stolicu i tako je omekša. Imaš i drugu opciju, kupi posebno laktozu i dodaj u mleko koje mu daješ.

Mi smo zbog tvrde stolice zaglavili na klistiru....

Jooooj :unsure: . Znas kako, njemu naidje period pa par dana ima tvrdu stolicu, par dana, da kazem normalnu. Jedna dr mi je rekla da je to normalno i to je to, a veceras ga vodim kod druge dr da vidim sta ce mi ona reci.

Hvala za savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je malo krvi, par tackica. Mozda ne bih ni primetila da nije ostao trag na peleni. Davala sam mu pavlaku, jogurt, neke sireve... To sve jede vec neko vreme. Vodicu ga sigurno, nego mi se ceo dan vrzma po glavi sta bi moglo biti tj. od cega. Prvi put mu se to desilo pa brinem :unsure:

onda verovatno nije alergija na kravlje mleko, nego samo problem tvrde stolice (a samo k. mleko ume da stvrdne stolicu)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla je mislila da li je bilo u samoj stolici ili oko nje. Ako je oko nje to je pukao kapilar ili čmar malo. To nije za strah. Nije dobro ako je krv unutar stolice (mada malo koja majka kopa po stolici :lol: )

Mislim da ti je ovo ipak zbog tvrde stolice. Nama se pojavio problem isto tako, oko 20-ak danapo uvođenj kravljeg mleka.

ja to redovno radim, baš zbog problema koji imamo (alergije na k. mleko) :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla je mislila da li je bilo u samoj stolici ili oko nje. Ako je oko nje to je pukao kapilar ili čmar malo. To nije za strah. Nije dobro ako je krv unutar stolice (mada malo koja majka kopa po stolici :lol: )

Mislim da ti je ovo ipak zbog tvrde stolice. Nama se pojavio problem isto tako, oko 20-ak danapo uvođenj kravljeg mleka.

Pa bas to, nisam bas kopala :lol: . Bilo je i po stolici (kako sam ovo objasnila :lol: ). Verovatno je preslo od mog "prevrtanja" stolice po peleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj :unsure: . Znas kako, njemu naidje period pa par dana ima tvrdu stolicu, par dana, da kazem normalnu. Jedna dr mi je rekla da je to normalno i to je to, a veceras ga vodim kod druge dr da vidim sta ce mi ona reci.

Hvala za savet.

Ista priča, a znaš kako smo završili? Došlo je do toga da ona svesno zadržava stolicu, samim tim je i tvrđa. Što je duže stolica u crevu, to je ''suvlja''. Daj mu da pije dosta tečnosti.

Evo skoro mesec dana po uzimanju 15ml portalaka dnevno, ona kaki non stop, ali po malo i nisam ni malo zadovoljna. Komplet ishranu sam joj promenila, ali džaba kad je navukla strah.

Sve ti ovo pričam da ne bi ste dovde došli. Moj sestrić je imao tako isto problem, ali nikad nije došlo dokle smo mi došli. Navikao se na kravlje i sad je sve ok. Daj Bože da i sa vama tako bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.