!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

mi takodje ne dajemo sirup i tim slucajevima.... vidimk po detetu da li treba ili ne. Ali ako ne raste temperatura i ako dete nije mnogo lose u smislu da nije malaksavo i slicno ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nikad ne dajem sirup, ako ne prelazi 38,5. Ali sto ga ne bi istusirala? Ne moze da skodi, a osvezi se. A i pomaze da se spusti. Ili ga raskomoti malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da ga istusiram, da ga osvjezim...ali nije to nesto pod moranje. Niti ce mu od toga biti bogzna bolje. Raskomocen je bas dosta, samo je u bodicu bez rukava u stanu.
A sirup mi je glupo davati na temp ispod 38.5, treba pustiti organizam da se sam bori i izbori.
Ne znam.za vas al ja dobijam ospice kad mi ovi najblizi sugerisu sta i kako da radim kad su mi djeca bolesna (najblizi - mislim sveki i djeveri, posto se moji u to ne mijesaju jer znaju da ja to vec sve napamet znam). Sad sveki kaze da ga vodimo kod dr...ja kazem muzu 'reci joj da moja malenkost doktorica kaze da nema potrebe za tim':-D ufffff

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da se ljutis snow i da je grozno sto ti oni sugerisu, a ti vec troje odgajila:huh:

Ali recimo da ja imam veliko dete, i da su mi tek kad sam rodila V. dr preporucivali da se tek 38,5 skida sirupom. Znaci to su novija saznanja koja ja svakako postujem, ali ranije su za svaku i najmanju temperaturu preporucivali sirup... i za svaku sitnicu anti biotik i injekcije... 

Nije to bilo tako davno, otuda i njihovo mesanje. 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi predlog za dobrog dečijeg dermatologa, imate li iskustva sa nekim? U pitanju je Bg, išla bih privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi predlog za dobrog dečijeg dermatologa, imate li iskustva sa nekim? U pitanju je Bg, išla bih privatno.

Dr. Pero Višnjić je jedini pomogao mom detetu. Imao je baš problem sa kožom. Rane po celom telu i suvu kožu.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko vodio dete kod dr Filipa Šera? On je dermatolog ali ne znam radi li sa decom...

Hvala za info Mica82, ali to nije ono što tražim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze mi klinac sinoc da je progutao najmanju lego kockicu. Posle 5 minuta mi kaze da laze i da nije, a pet minuta nakon toga da se setio da ipak ne laze i da je progutao. U prevodu nemam pojma da li me laze ili ne. Nema nikakvih problema sa disanjem, nista ga ne boli, ne bih ga bespotrebno vukla po lekarima na snimanja. To je bilo juce uvece. Ima li iko iskustva sa gutanjem predmeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, to se nama desilo pre mesec i po dana....samo mi je rekla da je progutala i pokazala mi je kakvu. To je bila ona baš mala iz onih Lego setova za stariju decu, sa dva ona vrha...mislim da je 1 cm. Mi smo tog dana inače imale zakazanu kontrolu kod njenog ORL lekara i on je pogledao i rekao mi je da je gutanje malih plastičnih predmeta najbezazlenije jer ih najlakše izbace. Treba se zabrinuti kad dete nakon gutanja premeta ima poteškoće sa jelom, pićem i disanjem. Kada dete progutra metalni predmet, to bi trebalo da se prati kod lekara, ali da se za ovaj čeka da dete izbaci...i to se čeka do 5 dana. Ja tu kockicu nisam ni videla niti "pronašla" jer nisam imala stomak da "kopam", ako me razumeš....kod nas je eto tako prošlo.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, ovo je namjanja kockica oko 4x5mm, nemam iskustva sa tim, pa sam se bojala da ne napravi problem sa disajnim organima. Ako je otislo u creva izbacice se. Sinoc sam pitala i muza drugarice, on je zdravsstveni radnik, kaze ma jok, ne panici da je otislo u disajne to bi se odmah videlo po detetu, ali rekoh ipak da pitam ovde za svaki slucaj da ne i spadne neki odlozeni problem  :) Ni ja necu kopati po kaki, tj cisto sumnjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao mala progutala kliker, gutanju je prethodilo gusenje istim... Jedva sam se izvukla, mama me je nekako spasila. Odmah su me vodili u hitnu, rekli su da se isprati da li je izasao. Mama je to, naravno ucinila :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecu to je vec ozbiljnije, ovo je ako ode u creva malecko, ja u stvari pitam moze li problem sa disanjem biti odlozen. Ne ide mi se bezveze do instituta plus jer ni ne znam da li me laze, tamo samo sto me nisu isterali napolje kad smo bili pre 2 zime zbog visoke temperature i bakterijske inf. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni se čini da je malo verovatno da se taj problem javi sad....veća je verovatnoća da se negde na putu nadole sad "zaglavi"....ali pošto je to baš baš mala kockica, mislim da su šanse za to minimalne....isprati ga još par dana oko stomačića i probave, ali mislim da ste bezbedni...to je čak i manja kockica nego što je D. progutala.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e samo to me brinulo, hvala vam na odgovorima :) ako ode u stomak, to ce da se izbaci. Osim ako se u medjuvremenu ne seti da je mozda ipak lagao...posto ne moze da se dogovori sam sa sobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj brat je progutao dinar i iskakio nakon par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jasno, ne bih ga ni ja vodila... Nema tu zakasnelih reakcija... 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox ne bih ga ni ja vodila, izbacice to on. Moja komsinica je progutala snalu i to onu malo siru za devojcice, nista nije bilo, jasno se videla kada je izasla napolje. :D Pritom niko od njenih nije primetio kada se to desilo, a kako je to ona jadna zgutala ko bi znao...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub: panicarka  mama ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,Fox,pa koja mama ne brine? Pogotovo za takve stvari. :)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub: panicarka  mama ^_^

Moj stariji progutao dinar, oko 4 godine je imao... Igrao se madjionicara... Dodje do mene i kaze: Vidi, imao sam tri dinara u ruci, a sad samo 2:huh: Pa gde ti je treci:o

Elem, tri dana se ceka, i prati, mi jesmo... I stvarno treci dan izbacio. 

zeklica, Ehinacea, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaj brocc,moj baraz je takodje sa 6godina izigravao madjonicara...onaj trik gde se stavi ispod jezik dinar i kao gde je dinar,ti si lupis po glavi i ispade dinar iz usta. Sako kad se lupio po glavi on umesto da pljune on proguta...kad se setim mame,jaooo. Kad ga je uhvatila za noge i skroz naopacke.prevrnula i krenula da udara ali nista....otisli su d9 lekara i cekali da iskaki. Sad mi je smesno,taj deo kad se lupi pa mama kad krene da hvata za noge,alu tada za mamu...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesno jeste posle, kad se sve zavrsi dobro, hvala Bogu... 

Ali oni prvi momenti kad ne znas gde je otislo, to je kriticno... Tvoja mama je dobro postupila.

Bas razmisljam kako bi svi roditelji prilikom prve posete pedijatru,  trebali dobijati neku brosuru i slicno, kako postupiti u slucaju kriticnih situacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladja cerkica mi se zali na uvo, na bol u uvu. Sta mogu da uradim nocas, da joj dam protiv bolova? Dok je sjutra ne povedem kod dr. Ima temp 37.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladja cerkica mi se zali na uvo, na bol u uvu. Sta mogu da uradim nocas, da joj dam protiv bolova? Dok je sjutra ne povedem kod dr. Ima temp 37.3

Daj joj nešto protiv bolova, paracet, brufen, šta inače daješ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas Otol H kapi za uho.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.