Akne kod beba

odgovora

Objavljeno

Moja beba vec neko vreme ima sitne bubuljice po obrazima a sad joj se i malo osusila koza i dosta je crveno. Ne znam sta smem da joj mazem.Do sad sam samo prala sa kamilicom ali nije pomoglo.Pretpostavljam da su izasle od vrucine.Sad sam joj namazala niveinu kremu (soft cream),nadam se da nece skoditi.

Pantenol krema. Međutim, ne bi bilo loše da je odvedeš kod doktora da vidi da nije slučajno u pitanju ekcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pantenol krema. Međutim, ne bi bilo loše da je odvedeš kod doktora da vidi da nije slučajno u pitanju ekcem.

Muz kupio pantenol mast,zeznuo se. :( Jel sme mast ili mora krema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz kupio pantenol mast,zeznuo se. :( Jel sme mast ili mora krema?

Može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo koji sam ja savet dobila od patronazne sestre.Uzeti sterilnu gazicu,natopiti malo joda i samo blago preci preko bubuljicice,tu gazicu odmah baciti.Za drugu aknu uzeti novu gazicu i ponoviti postupak.

To vazi samo za aknice na telu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj beba ima 5 meseci i stalno joj se pojavljuju akne po licu, vodila je kod dermatologa, kaze da nista ne diramo i da ce se povuci same od sebe. ne koristimo nikakvu kremu za lice bas iz tog razloga. da li postoji neko resenje da se to resi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj beba ima 5 meseci i stalno joj se pojavljuju akne po licu, vodila je kod dermatologa, kaze da nista ne diramo i da ce se povuci same od sebe. ne koristimo nikakvu kremu za lice bas iz tog razloga. da li postoji neko resenje da se to resi?

Ako ti je deramtolog rekla da ne stavljaš ništa ni nemoj. Umivanje samo mlakom vodom, nikakve sapune i šampone nemoj da koristiš.

Možeš za umivanje da koristiš i čaj od kamilice, on umiruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luki su pre nekoliko dana izašle akne po licu i baš me nerviraju ali nadam se da će uskoro proći. Pojave se u toku dana pa se povuku posle nekoliko sati, pa opet ispočetka. Umivam ga čistom vodom nekoliko puta dnevno i uveče nakon kupanja kamilicom.

Po svemu što sam pročitala i raspitala se vidim da je to prolazna faza čišćenja kože pa neću da tretiram nikakvim kremicama i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prinčipesa će za 2 dana imati mjesec dana. Prvo su joj izbili prištići na čelu i to prilično jako i crveno, ali su prošli za tjedan dana, čak mislim i manje. Sada joj je crven vrat i pun prištića, oba uheka, a i glava jer se sve nazire ispod kosice. Samo perem vodom i ne diram. Uglavnom pojača se, naročito nakon spavanja jer trlja glavicom o plahticu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prinčipesa će za 2 dana imati mjesec dana. Prvo su joj izbili prištići na čelu i to prilično jako i crveno, ali su prošli za tjedan dana, čak mislim i manje. Sada joj je crven vrat i pun prištića, oba uheka, a i glava jer se sve nazire ispod kosice. Samo perem vodom i ne diram. Uglavnom pojača se, naročito nakon spavanja jer trlja glavicom o plahticu. :)

Potpuno ista situacija, kao da si opisala moje dete koje ce takode za dva dana imati mesec dana. Danas cu da probam sa cajem od kamilice da ih malo umirim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi ponegde na licu imamo po koju sitnu ali nisu crvene...pojave se i prolaze.To je valjda normalno,mi sa nicim ne mazemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.