Akne kod beba

odgovora

Objavljeno

Član Jacka je napisala temu sa naslovom "Akne kod beba"

----------------------------------------------------------------------

Mojoj curici su se pojavile kao bubuljicice tj akne na licu, pedijatrica kaze da je to normalno kao i kod odraslih da se lojne zlezde zacepljuju i da nije nista. Da li ste se susretale sa takvim necim kod vasih bebica, i ako jeste kako ste to resile? Ja joj sad stavljam rukavice da ne bi dirala lice i cesala se tj grebala, ali kad spava uvek fulja taj obraz o pelenu pa se jos vise zacrveni. Ne znam bi li mogla da je umivam sa nekim cajem da joj se to zamiri i brze povuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi nije imao mnogo tih bobuljica ali ćerkica sada ima. I baš kao što opisuješ zacrvene se kad se trlja o pelenu ili nešto drugo...I nama je dr rekao da je to normalno. Inače bebica mi ima za 2 dana mesec dana. Kažu da te bobuljice kod nekih beba traju i do 6m ali najčešće se povuku za nekih 6 nedelja.

Ja ću čekati da prođe taj period od 6 nedelja pa ću videti da li može nešto da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi nije imao mnogo tih bobuljica ali ćerkica sada ima. I baš kao što opisuješ zacrvene se kad se trlja o pelenu ili nešto drugo...I nama je dr rekao da je to normalno. Inače bebica mi ima za 2 dana mesec dana. Kažu da te bobuljice kod nekih beba traju i do 6m ali najčešće se povuku za nekih 6 nedelja.

Ja ću čekati da prođe taj period od 6 nedelja pa ću videti da li može nešto da se uradi.

mi smo imali bas dosta. povuklo se skoro sve, sad ponekad se zacrveni na toj strani gde lezi, ali prodje. ostale su jos dve tri bele tackice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pedijatrica rekla da je ponekad okupam u rastvoru hipermangana i da je puderisem na tim mestima. Samo sam je par puta okupala tako, ponekad je puderisem ali izbegavam da to radim cesto posto joj dosta susi kozu. Dosta su se povukle, ali pretpostavljam da je sad malo teze da se skroz povuku posto je vruce. Sa lica su skoro sve otisle, zacrveni se ponekad kad se trlja o pelenu ali to jako brzo prodje, ali ih ima iza po vratu jer se znoji ispod kosice. Nista joj vise specijalno ne mazem, posle kupanja kremu za lice, i kad idemo da setamo kremu sa zastitnim faktorom. Ali je zato umivam deset puta na dan, znojimo se obe kad sisa a i taman se malo osvezi do kupanja.

Sve u svemu, nadam se da ce proci skroz kad prodju vrucine, nije strasno iskoci ih par pa se povuku pa se pojave par drugih i tako. Bitno da je to normalna pojava, da nije neka reakcija na prasak ili nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana za koliko se vremenski povuklo ? Ove moje su bas osute i crvene po licu , a siri im se i po vratu i rukama.

Bas pocinje da me zabrinjava.

kao sto je jacka prethodno pisala.. sa lica se povuklo , pa mislim pre nedelju-dve, ali i dalje ima po telu. sad, to vise verujem nisu one od rodjenja sto se koza cisti, to je sad vec od vrucine i to je to. mozemo da cekamo da zahladi :P

ja ne volim da puderisem decu jer isusuje kozu puder, mozda bih pre hipermangan rastvorila blago pa posle kupanja ga time polila i onda ne trljati, vise utapkati i sacekati da se da tako kazem samo osusi..

mozda da uzmes neku kremicu , ja malo namazem Stefanu vrat posle kupanja onom kremicom sto smo dobili u paketu u porodilistu- sudokrem, jer je buca i vrata nema pa se na prevojima zacrveni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako i radim, puder sam batalila posle par koriscenja jer bas brzo susi kozu, namazem je kremicom i to je to. Ma proci ce i to sve, jos su oni maleni i dok im se organizam privikne na sve, sto od znoja, sto od prasine napolju, sve to brzo prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je situacija malo bolja. Svakim danom ih je sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mog bebca se desavalo da od znojenja mu po glavici izadje dosta bubuljica, kao osip.. Meni je pomagalo to sto sam pre kreme (Seba Med za lice) prebrisavala kriticnu povrsinu sa natapkanom gazom fizioloskim rastvorom.

Inace, Seba Med su mi preporucile babice iz porodilista i za sada nemam zamerke kada su u pitanju bubuljice po bebinom licu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima te bubuljice po celu i na obrazima , ima cek i po neki mitiser i to onaj gadni crni , umivala sam ga kamilcom trljala peskiricem posle kupanja mazala neke silne kremice koje su mi doktori preporucili ali nista , ima ih jos od 5-6 nedelje a sad mu je vec 4,5 meseca , ne znam vise sta cu sa njima ... Moja i mm porodica su svi sa licima kao plis bez problema a on jadan kao bolestan , nisu crvene , nego suve i tvrde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stasha ima najvise po licu i vratu i dr. mi je rekla da joj stavljam PANTENOL kremu i pocelo je da se poboljsava. Samo ih umivati i prati cesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stasha ima najvise po licu i vratu i dr. mi je rekla da joj stavljam PANTENOL kremu i pocelo je da se poboljsava. Samo ih umivati i prati cesce.

Umivaj je u kamilici, nama je pomoglo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad imamo neki sitan osip od toplote :( Ni ne vidi se toliko, ali se oseti pod rukom, na nogicama i na licu, sad vec 2-3 dan pa se povlaci polako. Bas me to sve nervira, taman joj prosle te bubuljicice i sad joj ovo malo hrapavo, jedva cekam da prodje leto, samo se znoji crveni, kad se na jednom mestu umiri i povuce pojavi se nesto drugo... bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da nas ne promine i to. Nevena ima neke sitne bubuljice na guzi,bas blizu cmara,ne vide se,nego se osecaju pod prstom.Kako bih mogla to da saniram?Ili da je vodim kod doce da ipak pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nasa mala bebica ima male "bubuljice" po licu. bili smo kod pediatra i on kaze da je to sasvim normalno i da neke bebe se bukvalno ospu po citavom tijelu.

mi smo mislili da je razlog zato sto poslije flasice nekada dira usta pa ruke ali izgleda da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali bubuljice,resila sam is se umivanjem kamilicom i posle sam mu mazala par puta niveinu kremu za zastitu od vetra i one su nestale posle sest ili sedam nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da nas ne promine i to. Nevena ima neke sitne bubuljice na guzi,bas blizu cmara,ne vide se,nego se osecaju pod prstom.Kako bih mogla to da saniram?Ili da je vodim kod doce da ipak pogleda.

Malo pudera, pa ako ne prođe za par dana kod lekara. A verujem da ste vi to odavno iskorenili... :)

i nasa mala bebica ima male "bubuljice" po licu. bili smo kod pediatra i on kaze da je to sasvim normalno i da neke bebe se bukvalno ospu po citavom tijelu.

mi smo mislili da je razlog zato sto poslije flasice nekada dira usta pa ruke ali izgleda da nije.

To je po rođenju bebe normalno, čisti im se koža - neke prođu sa manje bubuljica, a neke bebe sa više. Ja se nadam da su vas do sada prošle...

I mi smo imali bubuljice,resila sam is se umivanjem kamilicom i posle sam mu mazala par puta niveinu kremu za zastitu od vetra i one su nestale posle sest ili sedam nedelja.

Mi smo ih imali kratko i tretirali smo jednom ili dva puta kamilicom. Onda smo prestali i umivali maloga samo vodom. Nije dugro trajalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si,puder je resio stvar ;)

A za lice,samo mlaka voda,kod nas je to pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si,puder je resio stvar ;)

A za lice,samo mlaka voda,kod nas je to pomoglo.

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da sad vidim da nisam pisala kako smo se mi zauvek resili bubuljica , krema Elocom , i to ne duze od sedam dana . Posle toga nam se nisu vise pojavljivale .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elocom je opasna stvar, nije se bas igrati sa njim,a mislim da su bubuljice kod beba bezazlene i da se bas ne trebaju tretirati elocomom.On je kortikosteroid tako da, hvala ne :)

Pavle2017 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elocom je opasna stvar, nije se bas igrati sa njim,a mislim da su bubuljice kod beba bezazlene i da se bas ne trebaju tretirati elocomom.On je kortikosteroid tako da, hvala ne :)

Potpisujem! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elocom je opasna stvar, nije se bas igrati sa njim,a mislim da su bubuljice kod beba bezazlene i da se bas ne trebaju tretirati elocomom.On je kortikosteroid tako da, hvala ne :)

Moguce Baco ali eto nama posle milion pokusaja nista drugo nije pomoglo sem Elocoma, a da su bile bezazlene i nisu ... izgledao je kao ne daj Boze bolestan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce Baco ali eto nama posle milion pokusaja nista drugo nije pomoglo sem Elocoma, a da su bile bezazlene i nisu ... izgledao je kao ne daj Boze bolestan :(

Verujem Sanja da je to bilo grozno, samo sam htela da ti skrenem paznju da znas za ubuduce, oprez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem Sanja da je to bilo grozno, samo sam htela da ti skrenem paznju da znas za ubuduce, oprez :)
Nismo ga vise koristili a i ovo je bilo preporuceno od dr , tako da nismo i nebi nikad na svoju ruku uzimala takvu kremu ....

;) Hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba vec neko vreme ima sitne bubuljice po obrazima a sad joj se i malo osusila koza i dosta je crveno. Ne znam sta smem da joj mazem.Do sad sam samo prala sa kamilicom ali nije pomoglo.Pretpostavljam da su izasle od vrucine.Sad sam joj namazala niveinu kremu (soft cream),nadam se da nece skoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.