Porodilište - Zemun

odgovora

Objavljeno

Jel moze neko da mi kaze da li je porodiliste proradilo??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame buduće i sadašnje!

Ja sam nova i jako mi je drago što ću se družiti sa vama :D

Čitala sam na ovoj temi da je dosta puta rečeno kako KBZ nema Baby friendly program, ni po izboru, ni kao apartman. Međutim, danas sam zvala da ih pitam, kažu da ima i po iboru u običnoj sobi, a može i kao apartman.

E sad dal je ona mene dobro razumela? A ponovila sam joj bar 3 puta, jer sam bila u čudu što kaže da ima.

Moja snaja se skoro tamo porodila, kaže da nema (mada ja mislim da ona ne bi uzela i da ima, jer je od onih mama koje vole da se odmore posle porođaja :) )

Inače prezadovoljna je sa KBZ. Baš, baš :)

Ja sam sad 19.-ta nedelja, planiram da se porodim isto tu, naravno ako ima Baby friendly :)

Pošto sam se prvi put porodila u NF-u i jako mi je prijalo što je moj sin samnom, tu pored mene i nije mi bilo teško ni u jednom sekundu da se bavim sa njim, iako me bolela rana od epiziotomije. Stalno sam ga držala kod mene u krevetu :D

Molim vas da mi odgovorite to za BF u KBZ, dal je moguće da su ga uveli preko noći?

Veeeeeeliki Kiss za sve trudnice i mamice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana Latica Lotos,

U KB Zemun, beby friendly je tek od skoro "vraćen" jer je bolnica bila u renoviranju pa iz tehničkih razloga (kapaciteta) nije postojala mogućnost za beby friendly. Tek kada je bilo potpuno gotovo renoviranje (od pre par meseci) je vraćeni i to (naravno po izboru).

E sad... U međuvremenu je porodilište bilo čak i zatvoreno (zbog neke bakterije koju su "izolovali") pa je moguće da su zbog toga (privremeno) ukinuli i BF.

Ako ti je ta g.dja rekla da trenutno ima BF, sumnjam da te je slagala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana Latica Lotos,

U KB Zemun, beby friendly je tek od skoro "vraćen" jer je bolnica bila u renoviranju pa iz tehničkih razloga (kapaciteta) nije postojala mogućnost za beby friendly. Tek kada je bilo potpuno gotovo renoviranje (od pre par meseci) je vraćeni i to (naravno po izboru).

E sad... U međuvremenu je porodilište bilo čak i zatvoreno (zbog neke bakterije koju su "izolovali") pa je moguće da su zbog toga (privremeno) ukinuli i BF.

Ako ti je ta g.dja rekla da trenutno ima BF, sumnjam da te je slagala. ;)

Hvala najlepše Ana. Em mi milo- em mi drago što postoji BF u KBZ. Sad znam gde ću roditi mog bebca.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли Земун породилиште ради нормално?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

�”а ли Земун породилиште ради нормално?

Trebalo bi da su počeli ali bi bilo sigurnije možda da ih pozoveš.

Ove brojeve tlf imam

3772-786 ovo je bio broj baš sa ginekologije

3772-751 br telefona akušerskog odeljenja

Pa probaj na ta dva da dobiješ informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ja sam se porodila 06.08.2011. u KBC Zemun. Moja beba je jedna os tih 9 zarazenih beba. U pitanju je bio entero virus. Moja beba je u veoma kriticnom stanju preneta na institut za majku i dete i to na moju inicijativu.. Virus a prvo bakterija stafilokoka koju je dobio je nastala nehigijenskim uslovima!!!

Sto se lekara tice jedino se kunem u dr. Milana Perovica koji me je porodio. Opet bih njega izabrala ali i neku drugu bolnicu.

Pedijatrija je veoma losa u smislu neobavestavanja sta se desava sa vasim detetom. Baby frendly je uveden kako bi bili sterilisani boksevi za bebe zbog sanitarne inspekcije.

Dijagnoza mog deteta je sepsa i meningitis entero virus sto uopste nije naivno. Jos uvek idemo na kontrole a o pretrpljenom strahu i stresu da ne govorim.

Otvorili su porodiliste ponovo a moj savet je izbegavati zemunsko porodiliste u sirokom luku.

Nadam se da ce nekome znaciti ovo moje, nazalost lose iskustvo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka mamica sa foruma da se porodila u Zemunskoj, posle ove infekcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka mamica sa foruma da se porodila u Zemunskoj, posle ove infekcije?

Ima ali nije aktivna na forumu. Porodila se pre 10ak dana. PREDIVNO iskustvo i samo reči hvale. Bila je u baby frednly programu i prezadovoljna je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ali nije aktivna na forumu. Porodila se pre 10ak dana. PREDIVNO iskustvo i samo reči hvale. Bila je u baby frednly programu i prezadovoljna je.

E super, bas mi je drago. Hvala puno na odgovoru! Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo svežih iskustava iz Zemunske bolnice.

Porodila sam se u KBC Zemun dva puta, 2009. i sad u maju. Oba puta sam došla kad je porođaj spontano krenuo, tako da nisam imala svog doktora, nego ko se zadesi na dežurstvu. Prvi put je to bio dr Igor Plješa, drugi dr Milan Perović. I za jednog i za drugog imam samo reči hvale, pravi su profesionalci, ljubazni su i možete u njih imati puno poverenje. Takođe moram da pohvalim i sve babice sa odeljenja. Najkraće rečeno svi imaju jedan pristojan i normalan odnos prema porodiljama. Oba puta sam bebu dobila u naručje još u porođajnoj sali. Ovde je praksa da bebu prvo okupaju i poviju, a onda donesu majci na nekoliko minuta. Tata na porođaju je nemoguć, ako to nekog zanima, jer su kreveti u jednoj sali odvojeni paravanima. Epidural me nije zanimao, pa ne znam kakva je oko toga praksa.

Najveća razlika u odnosu na 2009. je što su uveli babyfriendly. Ja sam se porodila poslepodne, pa su mi bebu doneli otprilike dva sata nakon sto su me smestili u sobu, posle onog prvog ustajanja. Apsolutno sam oduševljena sa BF i mogu reći da mi je jako žao što toga nije bilo i 2009. Iako mi je ovo druga beba ti prvi dani su za mene bili nešto potpuno novo! Bilo je pravo uživanje provesti ta 72 sata sa mojom bebom, bez ikakvih obaveza, samo on i ja. Bila sam u sobi sa još tri porodilje i meni lično ne smeta ako nečija beba tu i tamo zaplače, a super je što uvek imaš sa nekim da popričaš. Sestre pokažu previjanje i kako staviti bebu da doji, a takođe nekoliko puta u toku dana i noći nude i dohranu, pa ko šta voli...

Moje iskustvo je da je sa BF hiljadu puta lakše uspostaviti dojenje nego na klasičnom odeljenju gde su bebe odvojene. Krevetac je bukvalno pored vašeg kreveta i uostalom niko ne pravi problem ni ako se odlučite da beba spava pored vas. Ja bih uvek izabrala tih par buđenja po noći i spokojan odlazak kući sa bebom koju vi umete da podojite, a ona zna kako da doji. Osim toga uvek možete zatražiti sestrama da nadohrane bebu uveče ili preko noći ukoliko ste iscrpljeni porođajem i želite da se naspavate.

Posete nisu dozvoljene.

Ukratko KBC Zemun odlična ocena.

Andrijana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici 22.09.2011. nekih pet sest dana od ponovnog otvaranja porodilista posle infekcije.Nisam htela da se porodim u drugom porodilistu iako mi je npr.N.Front bio 10 ak minuta od kuce.

Mali je reci da sam prezadovoljna.

Porodio me je doktor Tomislav Stefanovic.Sve pohvale za najboljeg doktora u bolnici .Osoblje manje vise,babice ok,mada kada god pitate da vam nesto objasne ,svaka ce vam reci drugacije.Bebe su sa vama u sobi sto je veliki plus, jer kada dodjete kuci niste u panici sta da radite,kako da povijete bebu itd..

Za sledecu trudnocu planiram ponovo Zemun i doktora Tomu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi znace ova poslednja dva iskustva, jer sam odabrala zemunsku bolnicu, nadam se da cu i ja proci ovako lepo :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen drugarica mi se tamo porodila pre 15-ak dana i ima samo reči hvale...Od nekoliko ženica sam čula da je čisto, uredno i lepo sređeno, kao i da je osoblje ljubazno i fino. Posebno što se popunjavaju neke ankete o ponašanju osoblja ili tako nešto pa se svi trude da budu fini uz obavezno "kuco, maco, cico..."...

Sve u svemu ja planiram tamo tako da ćeš imati i izveštaj od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen drugarica mi se tamo porodila pre 15-ak dana i ima samo reči hvale...Od nekoliko ženica sam čula da je čisto, uredno i lepo sređeno, kao i da je osoblje ljubazno i fino. Posebno što se popunjavaju neke ankete o ponašanju osoblja ili tako nešto pa se svi trude da budu fini uz obavezno "kuco, maco, cico..."...

Sve u svemu ja planiram tamo tako da ćeš imati i izveštaj od mene :)

Odlicno, ocekujem lepe utiske i od tebe, bice sve super, sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno, ocekujem lepe utiske i od tebe, bice sve super, sigurno :)

I ja se nadam...Doduše već 3-4 godine idem privatno kod dr. koji radi u Zemunskoj i on mi od početka i vodi trudnoću tako da mi je to neka psihička olakšica i nada da su i drugi lekari tamo ok.

Pre 4 godine sam ležala nekoliko dana na ginekološkom odeljenju, a pre 2 godine sam operisala krajnike takođe u KBC Zemun i oba iskustva vezana za osoblje su mi baš pozitivna tako da ću i ovaj put ići kao veliki optimista.

Kod dr. idem sledeće nedelje pa ću sa njim popričati o porođaju ali nemam nameru da plaćam da mi baš on bude na porođaju...Nadam se da će sve ići prirodno pa kada stignem tamo videću kako će mi biti. Doduše još razmišljam o epiduralu ali ništa zasigurno nisam odlučila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel sad u svakom porodilistu, pa i u Zemunu ima opcija za uzimanje maticnih celija? Pretpostavljam da moze svuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.Ja sam se porodila u Zemunsoj mogu samo da im se zahvalim.Porodjena sam carskim jer je beba imala preko 300 otkucaja srca i da nisam otisla na ctg i da oni nisu videli neznam sta bi bilo posebno bi se zahvalila dr Miroslavu Ognjenovicu koji je odmah rekao da sam za hitan carski rez.Ja sam bila u Zemunskoj a moja beba na Institutu majka i dete sest dana hvala bogu sada je sve uredu pio je dilakor do 6 meseci sada ima sedam ipo i mnogo smo srecni zove se Vasilije i krstili smo ga na taj dan.Pozdrav svima od mene i moje bebe i samo napred. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre tri nedelje sam se porodila u KBC Zemun i imam samo reči hvale za osoblje tamo. Porodio me je dr.Dević i babica Dragana i zaista su sjajni oboje. Dosta sam popucala i sečena sam ali uz ljudski pristup i lepu reč sve je to iza mene kao jedno bolno ali ipak lepo iskustvo. Takođe bih naglasila da su sestre, pa tete "mlekarice" koje su dohranjivale bebirone, kao i pedijatar dr. Maja Skender zaista profesionalni ali veoma ljubazni i spremni da ti pomognu u svakom momentu. Naravno, bilo je tu i nekoliko "nadrndanih" i Bogom danih sestara ali totalno su nebitni za celokupan utisak o osoblju ovog porodilišta.

Takođe, ono što je veoma važno je da je celo porodilište, kao i sobe i kupatila, veoma uredno i čisto. Naravno, japanke ili neke druge papuče za tuš kabinu se podrazumevaju ali tu je opet reč o higijeni tj. aljkavosti žena koje istu koriste, a ne higijeničara.

Već sam pisala u temi prirodan porođaj-iskustva da je U Zemunskom porodilištu uveden program beby friendly za sve (nemaš mogućnost izbora) osim za žene porođene carskim rezom i ako je beba u inkubatoru i sl. Nekoliko sati nakon što te prebace iz sale u sobu ( 2-3 sata ) ti donesu tvog bebirona i stave u krevetac pored tvog kreveta. Zatim dođe sestra da ti pokaže kako da presvučeš i poviješ dete, pa tete "mlekarice" koje pogledaju da li imaš mleka, da ti pokažu kako da dojiš i da dohrane bebu ako je potrebno. Iako je lepo što se od početka družiš sa svojim bebironom nezgodno je što nemaš vremena da se naspavaš i odmoriš...Meni su problem predstavljali hemoroidi i svako ustajanje sa kreveta (koji su u nekim sobama previsoki pa je to zaista veliki dodatni problem) je bilo nepodnošljivo bolno, a da bi uzela bebu iz krevetca htela ne htela moraš ustati.

Ali sve to spada u radni staž roditeljstva i koliko god umorna bila kada su ga nakon 48 časova ( kada otpuštaju iz bolnice ako je i sa majkom i sa bebom sve u redu ) odneli u inkubator zbog žutice htela sam da odlepim koliko mi je nedostajao...Ta dva dana koliko je bio u inkubatoru su mi ga donosili nekoliko puta da probam da dojim, pošto je počelo da mi nadolazi mleko su mi bila užasno duga i teška jer nije bio pored mene...

Pokušavam da se setim bitnih činjenica ali imam osećaj kao da je sve to bilo pre tri meseca, a ne pre tri nedelje :rolleyes:

Poseta u ovom porodilištu nema, niti otac može da vidi dete, a paketi koje ti porodica donese se ostavljaju u prijemnom odeljenju pa sestra donosi gore. Vreme za predaju paketa je od 12 do 13h i od 17 do 18h, mada nisu pravili problem ni ako je neko doneo paket van tih vremenskih okvira.

Sve u svemu imam samo reči hvale za ovo porodilište...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I evo KBC Zemun po drugi put. Iskustva i dalje samo pozitivna.

Posebno ogromno svaka čast za sestre iz laktarijuma. Šta su sve učinile za jednu moju cimerku mislim da to nijgde u Srbiji nema. Žene su doslovno svaki dan satima pokušavali da bebu nateraju da povuku i uspele su. Mislim da u drugim bolnicima nebi toga bilo.

Što se tiče dr neonatologa, neću da generalizujem ali jedna je bila poprilično površna kada nas je otpuštala iz porodilišta i infekciju koju smo imali definisala kao "normalno čišćenje kože". Ali dobro srećom sve je prošlo kako treba i uspeli smo da saniramo u kućnoj varijanti zahvaljujući patronažnoj sestri i dr iz DZ.

Ovaj put sam se "susrela" sa dr Mačkić (on je učestvovao u porođaju) i još jednim novajlijom (on me je primio i kasnije ušivao) - izuzetno ljubazan dečko koji je nekoliko puta dolazio u sobu posle prođaja da proveri kako sam i da proveri ranu.

Higijena na zbilja pristojnom nivou da ne kažem na odličnom a bila bi da nema nekih porodilja koje su zbiiilja neuviđajne i nekulturne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u zemunskoj 2010 god. trudnoću mi je vodio Aleksandar dević-Bata, sjajan doktor samo malo neozbiljan ;) Porodila sam se uz pomoć epidirala i platila sam 17.000 za anesteziologa i 30.000 za izabranog lekara, kog moraš da imaš da bi dobila epidural, u slučaju da je tvoj izabrani lekar dežuran u toku porođaja, onda ne plaćaš tih 30.000 nego samo 17.000 za anesteziologa. Kada sam stigla u porodilište moj doktor je bio dežuran, to je bilo u dva sata noću, oni su me držali u pred porođajnoj sali do 10 ujutru, dok su me pripremili, porodila sam se u 11:45h. Porođaj je super protekao, žena koja mi je dala epidural je bila sjajna i više je ona bila pored mene nego doktor ali stvarno su svi bdili oko mene, u jednom trenutku je bilo pet doktora oko mene, valjda zbog para ;) stvarno ostale žene nisu imale takav tretman, bukvalno su vrištale za stolom a niko nije reagovao, tako da sam im ja pomagala pred porođaj, zovem sestru, dodam im nešto i tako... pričam o iskustvu dok sam ja bila tamo, jedino što sam u nedoumici oko dežurstva, da li su me stvarno toliko držali da bi prošlo dežurstvo ili je takva procedura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

interesuje me dal ima medju vama neko ko je isao na carski kod dr.stefanovica i dal ste zadovoljne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U apartman te smestaju posle porodjaja. Pitaju te da li zelis jednokrevetni ili dvokrevetni. Jednokrevetni je bio 4000 a dvokrevetni 2500 po danu. Epudural iskljucivo po dogovoru pre porodjaja. Za carski i kratkovidost ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima!

2010. sam se porodila u zemunskoj bolnici.porodjaj je zavrsen carskim rezom zato sto nisam mogla da se otvorim vise od 5cm i pored lekova i indukcije.

porodili su me dr simic i dr ognjanov koji su bili fenomenalni,svaki dan me obilazili,cak mi je i dr simic dala neke kremice za grudi.

celokupno osoblje je bilo skroz korektno,svi su bili fini a nisam imala nikakvu "vezu".

sada sam opet u drugom stanju,u septembru mi je termin.

opet cu ici na carski rez da ne bih dosla u situaciju da mucim i sebe i bebu.

sve u svemu imam samo reci hvale za zemunsko porodiliste.

ako neko ima neko pitanje ,slobodno... :rolleyes:

Zdravo! I ja sam se 2010.porodila na carski,jer porodjaj nije napredovao. Ponovo sam trudna i termin mi je u januaru 2014. Zanima me kakva je procedura za carski sada,da li se podrazumeva da ce opet biti ili? ,posto su 2010. bas bili strogi povodom toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zemunskoj bolnici sam se porodila u decembru 2012. i imam sve pohvale za lekare. Porodiliste je malo, lekari savrseni. Zbog manjka plodove vode u bolnici sam pred porodjaj provela 11 dana. Za dokrorku Gordanu Kovacevic imam samo reci hvale. Predivna, iskusna, prijatna, ma jednom recju andjeo od zene. Izgleda da se vecina nas slaze da za razliku od lekara sestre iz boksa su posebna prica. I sledeci put bez razmisljanja biram Zemunsku bolnicu. Sto se carskog reza tice malo su bili restriktivni, mada je meni uradjen zbog karlicne prezentacije i smanjene kolicine plodove vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.