Porodilište - Zemun

odgovora

Objavljeno

Ajmo neko iskustvo iz Zemunske!!!!!

Please!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila oba puta u Zemunskoj bolnici, i imam samo reci hvale.

U prvoj trudnoci sam imala par kontrola u NF i bilo mi je jasno da se tamo sigurno necu poradjati :)

Za prvi porodjaj sam imala u Zemunskoj babicu, koja je moja rodjaka, pa mi je bilo malo lakse, ali je ona kasnije otisla u penziju tako da sam drugi put otisla bez ikakve veze ili poznanstva. I odlicno prosla oba puta. Verovatno i zato sto su mi oba porodjaja bila laka, brza i bez ikakvih komplikacija. Sve pohvale za lekare i babice, jedino mi je malo smetalo, sto su pedijatrisjke sestre nekako nepristupacne i neprijatne, ali za tih par dana daju se podneti :)

Generalno, bolnica je bolnica, i tu nema diskusije, ali sto rece jedna doktorka tamo, ovo nije odeljenje za bolesne, vi ste ovde iz lepog razloga, i zaista se tako osecate :)

Nema guzve kao u NF, pa lekari imaju vise vremena da vam se posvete, bez obzira dali ste dosli po preporuci ili ne. Bar sam ja takav utisak stekla. Za epidural ne znam, prosle godine u julu, kada sam se drugi put poradjala, nije ga bilo. Dali su ga sad uveli, nemam informaciju. Takodje, je novina kod njih da postoje apartmani, i baby friendly.

Eto, srecno svim trudnicama, i moja najtoplija preporuka za Zemunsko porodiliste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se 99.9% poradjati u Zemunskoj.Sledece nedelje idem po uput u DZ,pa da zakazem kod dr. Perovica,upoznavanje,dogovor oko epidurala... Zna li neko nesto o tom dr.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrijana!

Ja sam i pre trudnoce znala da cu se poradjati u Zemunskoj,ali sam se danas toliko razocarala i sad sam u tako velikoj dilemi sta da radim :unsure: .

Otisla sam da obidjem caleta u bolnicu i rekoh kad sam vec tu daj da se raspitam za epidural jer cu ga sigurno uzeti ako se budem poradjala prirodno.

Moja beba je okrenuta karlicno, od pocetka imam jako malo plodove vode pa postoji velika mogucnost da tako i ostane.Doktorka koja mi vodi trudnocu iz doma zdravlja mi je rekla da cu ici na carski ako tako ostane jer beba prednjaci guzom.

Da bi mi danas u Zemunskom porodilistu neka sestra rekla da oni bebe okrenute karlicno poradjaju normalno i u sustini da moja doktorka koja mi je to rekla nema pojma,carski se radi samo ako je jako krupna ili ako postoji neki veci problem.Sto znaci da treba da se namucim na porodjaju :( .

A na moje pitanje o epiduralu rekla mi je a sta ce ti epidural,posle toga ne mozes brzo da se oporavis,imas glavobolje,boli te stomak...Ja joj kazem da ga stvarno zelim,pa se interesujem koliko kosta.Ona mi kaze da se kod njih epidural placa 17.000,00 ali smo u obavezi da platimo jos 30.000,00 da bi nam dosao anesteziolog,sto znaci 47.000,00.A ko nam garantuje da ce nam doci neki dobar anesteziolog.

Mislim da je to bezobrazluk,jel moguce da Zemunska bolnica nema anesteziologa?

U Dragise Misovic se ne naplacuje,u frontu je 12.000,00 a ovde 47.000,00 da li se isplati porodjaj u Zemunskoj?

Toliko sam poludela da sam nervozna ceo dan :angry: ,i sad sam u dilemi gde da se porodim?Isla bi u Misovic ali nemam vezu pa znam da me nece primiti kad dodje do toga.

A inace za doktora Perovica sam cula da je odlican,svi ga hvale,ja imam zakazan ultrazvuk kod njega za 10 dana ali sad ne znam da li uopste da odem,jer se verovatno necu tu poradjati.A inace imaju i starijeg i mladjeg Perovica u Zemunskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila oba puta u Zemunskoj bolnici, i imam samo reci hvale.

U prvoj trudnoci sam imala par kontrola u NF i bilo mi je jasno da se tamo sigurno necu poradjati :)

Za prvi porodjaj sam imala u Zemunskoj babicu, koja je moja rodjaka, pa mi je bilo malo lakse, ali je ona kasnije otisla u penziju tako da sam drugi put otisla bez ikakve veze ili poznanstva. I odlicno prosla oba puta. Verovatno i zato sto su mi oba porodjaja bila laka, brza i bez ikakvih komplikacija. Sve pohvale za lekare i babice, jedino mi je malo smetalo, sto su pedijatrisjke sestre nekako nepristupacne i neprijatne, ali za tih par dana daju se podneti :)

Generalno, bolnica je bolnica, i tu nema diskusije, ali sto rece jedna doktorka tamo, ovo nije odeljenje za bolesne, vi ste ovde iz lepog razloga, i zaista se tako osecate :)

Nema guzve kao u NF, pa lekari imaju vise vremena da vam se posvete, bez obzira dali ste dosli po preporuci ili ne. Bar sam ja takav utisak stekla. Za epidural ne znam, prosle godine u julu, kada sam se drugi put poradjala, nije ga bilo. Dali su ga sad uveli, nemam informaciju. Takodje, je novina kod njih da postoje apartmani, i baby friendly.

Eto, srecno svim trudnicama, i moja najtoplija preporuka za Zemunsko porodiliste. :)

Fenoomenalno napokon je jedna mama rekla nesto i o Zemunskoj bolnici i to lepo, sada mi je mnogo lakse...

Interesuje me da li su dozvoljene posete,posto jedna prijateljica se raspitivala i dosla do te informacije da nisu, samo me jos to interesuje :) :) :)

thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zemunskoj bolnici nisu dozvoljene posete pa cak ni ako si u apartmanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fenoomenalno napokon je jedna mama rekla nesto i o Zemunskoj bolnici i to lepo, sada mi je mnogo lakse...

Interesuje me da li su dozvoljene posete,posto jedna prijateljica se raspitivala i dosla do te informacije da nisu, samo me jos to interesuje :) :) :)

thanks

Nisu dozvoljene, jer je neko jos pre dosta godina uneo koksaki virus, i na zalost dve bebe su preminule, bar sam tako ja cula. Tada je porodiliste zatvoreno i dugo godina nije radilo, da bi ga otvorili ponovo 1999. I od tada, nisu dozvoljene posete. Cak ni cvece ne mozes da primis, ne dozvoljavaju.

Neko je pomenuo Perovica, ja sam cula da je jako dobar lekar, dosta zena znam koje su se odlucile za njega. Ja sam isla na slepo, koji mi zapadne :) I da, mladji Perovic, stariji ne deluje preterano zainteresovano za posao :) mada nije ni on los strucnjak. Pitajte jos nesto ako vas zanima u vezi Zemunske bolnice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moja dr.,koja mi vodi trudnocu,sada prebacuje kod dr. Perovica u Zemunsku bolnicu,gde cu se Boze zdravlje i poradjati. Ona kaze da je mlad,ali da je jako savestan,detaljan,zainteresovan...

Ja sam ga pominjala na drugoj temi,da li neko nesto zna o njemu,i bas mi je drago da sam cula jos neki pozitivan komentar.

trebalo bih ove nedelje da idem na "upoznavanje" sa njim,pa vam javljam!

A ako neko ima neko licno iskustvo.....neka pise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andrijana!

Ja sam i pre trudnoce znala da cu se poradjati u Zemunskoj,ali sam se danas toliko razocarala i sad sam u tako velikoj dilemi sta da radim :unsure: .

Otisla sam da obidjem caleta u bolnicu i rekoh kad sam vec tu daj da se raspitam za epidural jer cu ga sigurno uzeti ako se budem poradjala prirodno.

Moja beba je okrenuta karlicno, od pocetka imam jako malo plodove vode pa postoji velika mogucnost da tako i ostane.Doktorka koja mi vodi trudnocu iz doma zdravlja mi je rekla da cu ici na carski ako tako ostane jer beba prednjaci guzom.

Da bi mi danas u Zemunskom porodilistu neka sestra rekla da oni bebe okrenute karlicno poradjaju normalno i u sustini da moja doktorka koja mi je to rekla nema pojma,carski se radi samo ako je jako krupna ili ako postoji neki veci problem.Sto znaci da treba da se namucim na porodjaju :( .

A na moje pitanje o epiduralu rekla mi je a sta ce ti epidural,posle toga ne mozes brzo da se oporavis,imas glavobolje,boli te stomak...Ja joj kazem da ga stvarno zelim,pa se interesujem koliko kosta.Ona mi kaze da se kod njih epidural placa 17.000,00 ali smo u obavezi da platimo jos 30.000,00 da bi nam dosao anesteziolog,sto znaci 47.000,00.A ko nam garantuje da ce nam doci neki dobar anesteziolog.

Mislim da je to bezobrazluk,jel moguce da Zemunska bolnica nema anesteziologa?

U Dragise Misovic se ne naplacuje,u frontu je 12.000,00 a ovde 47.000,00 da li se isplati porodjaj u Zemunskoj?

Toliko sam poludela da sam nervozna ceo dan :angry: ,i sad sam u dilemi gde da se porodim?Isla bi u Misovic ali nemam vezu pa znam da me nece primiti kad dodje do toga.

A inace za doktora Perovica sam cula da je odlican,svi ga hvale,ja imam zakazan ultrazvuk kod njega za 10 dana ali sad ne znam da li uopste da odem,jer se verovatno necu tu poradjati.A inace imaju i starijeg i mladjeg Perovica u Zemunskoj.

Tara,nisam odmah videla tvoj post.

Pa ja isto planiram da se porodim sa epiduralom,to da karlicno okrenute bebe poradjaju normalno sam isto cula,a ja sam sad 7-mi mesec i beba mi je isto sve vreme okrenuta karlicno i plodova voda mi je na donjoj granici....

Meni je moja dr. preporucila mladjeg Petrovica,pisala sam gore,kaze da je fantastican,pa cu ici da mi tamo otvore karton i na razgovor sa njim.

Ja privatno vodim trudnocu,ne znam da li to ima veze,ali cu se pozvati na moju dr. koja inace saradjuje sa njim.

A ovo za cenu epidurala ne mogu ni ja da verujem. Mislim da je to previse...

Evo muz mi se bas iznervirao kad sam mu rekla. :angry:

Sad sam i ja bas zbunjena....Idem u cetvrtak u DZ po uput za bolnicu pa cu se raspitati kod dr. bar nesto.

Pretpostavljam da si iz Zemuna,pa me zanima ko ti vodi iz DZ trudnocu. Mozes da mi pustis privatnu poruku,i javi se ako nesto novo saznas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu dozvoljene, jer je neko jos pre dosta godina uneo koksaki virus, i na zalost dve bebe su preminule, bar sam tako ja cula. Tada je porodiliste zatvoreno i dugo godina nije radilo, da bi ga otvorili ponovo 1999. I od tada, nisu dozvoljene posete. Cak ni cvece ne mozes da primis, ne dozvoljavaju.

Neko je pomenuo Perovica, ja sam cula da je jako dobar lekar, dosta zena znam koje su se odlucile za njega. Ja sam isla na slepo, koji mi zapadne :) I da, mladji Perovic, stariji ne deluje preterano zainteresovano za posao :) mada nije ni on los strucnjak. Pitajte jos nesto ako vas zanima u vezi Zemunske bolnice :)

Ja sam cula tj. znam da zbog meningitisa nije dugo dugo radilo porodiliste, ali malo je bez veze sto nema poseta...Ali dobro kada je sve ok sa bebom i mamom brzo se izlazi

hvala na odgovoru svakako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara,nisam odmah videla tvoj post.

Pa ja isto planiram da se porodim sa epiduralom,to da karlicno okrenute bebe poradjaju normalno sam isto cula,a ja sam sad 7-mi mesec i beba mi je isto sve vreme okrenuta karlicno i plodova voda mi je na donjoj granici....

Meni je moja dr. preporucila mladjeg Petrovica,pisala sam gore,kaze da je fantastican,pa cu ici da mi tamo otvore karton i na razgovor sa njim.

Ja privatno vodim trudnocu,ne znam da li to ima veze,ali cu se pozvati na moju dr. koja inace saradjuje sa njim.

A ovo za cenu epidurala ne mogu ni ja da verujem. Mislim da je to previse...

Evo muz mi se bas iznervirao kad sam mu rekla. :angry:

Sad sam i ja bas zbunjena....Idem u cetvrtak u DZ po uput za bolnicu pa cu se raspitati kod dr. bar nesto.

Pretpostavljam da si iz Zemuna,pa me zanima ko ti vodi iz DZ trudnocu. Mozes da mi pustis privatnu poruku,i javi se ako nesto novo saznas.

Andrijana pisi obavezno kakav je doktor.

Ja sam isto iz Zemuna, ko ti privatno vodi trudnocu, ako nije frka sto pitam,

Meni vodi Dr.Maja Purjakov i mogu otvoreno reci da je fenomenalna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto Bebac ima forum ;) svaka cast! Ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici i sjajni su, nemam nikakvih zamerki! Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow najzad sam ukapirala kako da napisem nesto na forumu hihihi :blink::rolleyes: Ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici i stvarno su sjajni! Samo imam reci hvale za njih! Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si se poradjala? Kako? Znas li nesto o epiduralu u Zemunskoj? Ima nas koje bismo trebala tamo da se porodimo,ali nam neke stvari nisu bas najjasnije... :( Npr. cule smo da je epidural 17.000+30.000 za anesteziologa,da se karlicno postavljene bebe radjaju prirodnim putem a ne carskim...

Nesto o dr. Perovicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ne znam nista vezano za epidural i koliko kosta niti da se karlicno prirodno poradja. Ja sam se prirodno porodila i super sam prosla, tj nije bilo nista strasno, bolele su kontrakcije ali disanje je zakon! Mnoooogo pomaze! Dr Perovic je super! Pazljiv i stvarno pravi profesionalac! Ma tamo su svi ok zaista i nadam se da su i dalje isti :D Renovirano je i sve je uredno i cisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjala sam se 10.08.2009. a ima tamo i apartmana ako cete da budete odvojeni mada je bolje u drustvu ali kako ko voli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,draga!

Ja treba sutra da idem da zakazem kod dr. Perovica,a za ovo ostalo cemo se jos raspitati.

Uglavnom,cula sam samo reci hvale!

Nisam ni ja za apartmane.Dobro dodje pomoc od "koleginica" iz sobe,a i sve je lakse u drustvu.

A jel' te poradjao Perovic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao1 I ja sam se porodila dva puta u zemunskoj bolnici i sve je bilo super! Svi na odeljenju su super doktori,babice i sestre... Zamerke koje imam su prljavi toaleti i bolnicka hrana... ali sto se tice toaleta nisu krive cistacice,vec zene koje su se porodile..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali sto se tice toaleta nisu krive cistacice,vec zene koje su se porodile..

ovo potpisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjala sam se 10.08.2009. a ima tamo i apartmana ako cete da budete odvojeni mada je bolje u drustvu ali kako ko voli :)

A ja se porodila 10.07.2009, samo mesec dana pre tebe, isto u Zemunu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po vasim komentarima sve najbolje o Zemunskoj bolnici samo me interesuje zna li jos neka za nekog doktora sem za Dr.Perovica.

U avgustu treba da se porodim a vreme odmora je pa moram imati i back up varijantu tj. barem jos nekog doktora koji je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po vasim komentarima sve najbolje o Zemunskoj bolnici samo me interesuje zna li jos neka za nekog doktora sem za Dr.Perovica.

U avgustu treba da se porodim a vreme odmora je pa moram imati i back up varijantu tj. barem jos nekog doktora koji je dobar.

Evo, mene je prvi put poradjala doktorka za koju sam zapamtila da se zove Gordana, prezime ne znam. Mlada, ali izgleda ima puno iskustva. Malo deluje nadmeno, ali prema meni nije bila losa ( mozda zato sto sam imala vezu :) ) Drugi put me poradjala dr Rada Mijailovic, nadam se da sam joj zapamtila ime kako treba :) i ona je mlada, ali isto dobar ginekolog. Sta znam, dobri su svi, na mene je pozitivan utisak ostavio i dr Igor Pljesa, on je odlican ginekolog a i divan za saradnju. E sad, ako kod Perovica ides namenski, tj uputi te doktorka iz doma zdravlja, on ce ti reci kada ide na odmor, i da li ce biti tu. Ali mislim da i ako ne bude, ko god da bude tog dana u porodilistu, svi su ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po vasim komentarima sve najbolje o Zemunskoj bolnici samo me interesuje zna li jos neka za nekog doktora sem za Dr.Perovica.

U avgustu treba da se porodim a vreme odmora je pa moram imati i back up varijantu tj. barem jos nekog doktora koji je dobar.

jelena ja bi ti od srca preporucila dr.igora pljesu..ili nacelnicu odeljenja dr.ljiljanu avramovic kod dr.perovica ni u snu...znam ih sve tamo i jedini doktor kome ne bi u ruke je dr.perovic...razlozi su nebitni...mozda sam malo i pristrasna jer je dr.igor pljesa moj lekar nekih 7-8 godina tj.od samog izlaska sa fakulteta i da nije bilo njega ja danas ne bi bila u 29 nedelji trudnoce...a perovic...hmmmmmmm!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' mislis na starijeg ili mladjeg Perovica?

Ja sam sve naj cula za mladjeg i idem kod njega i trebalo bi Boze zdravlje on da me poradja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' mislis na starijeg ili mladjeg Perovica?

Ja sam sve naj cula za mladjeg i idem kod njega i trebalo bi Boze zdravlje on da me poradja.

Mislim na starijeg...a ni mladji mi ne unosi bas poverenje...mada ne znam ti odluci ponavljam jedini lekari u cije bi ja ruke tamo su moj Iggy,Dr.Avramovic i Dr.Arsic koji je nazalost u penziji mada ni Medic nije los...!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.