Porodilište - Zemun

odgovora

Objavljeno

Dr.Milan Perovic je fantastican poradjao me je 2008.

Mnogo sam mu zahvalna,sve najlepse mogu da kazem za njega,ali

ja mislim da on sada radoi u Narodnog Fronta treba proverit

pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Tangerine

Ja sam se porodila u februaru 2006 carski rez,tad se ostajalo sedam dana dok ti ne skinu konce,posto sam ja primljena u nedelju,izasla sam tek sledeci ponedeljak.Porodio me dr.Perovic ali stariji,sve je bilo ok,kod njega sam otisla po preporuci.Cula sam da je u penziji sad.Meni je termin sa drugim detetom u decembru.Ne znam jos uvek kod koga cu ici,ali Zemunska sigurna,do sad sam u poliklinici bila na kontrolama,svaki put drugi dr.Kod koga ces ti da ides?

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Greska,nije odgovor za Tangerine nego za Analiticna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama :) Da i ja podelim svoje iskustvo sa vama. Porodjaj u ovom porodilistu ne bih pozelela ni najgorem neprijatelju. Daleko im lepa kuca.

To je bilo pre skoro 2 godine. Primljena sam u ponedeljak zbog pucanja vodenjaka, primaju me u sobu pored sale. Nisam dovoljno otvorena, cekaju se jaci bolovi i da pocnem da se otvaram. Osvanu utorak, nema jacih bolova, ne otvaram se, a plodova voda samo curi. Kazu, cekamo :/ Nece da rade carski. U sredu me opet pregledaju, i odlucuju da me stave na indukciju(koju su mogli u ponedeljak da ukljuce). Porodila sam se u sredu vece, posle provedenih 56 sati puknutog vodenjaka, beba se nagutala zelene plodove vode, pupcanik obmotan 3x oko vrata, stavljaju je u inkubator da se prati stanje. Meni rade reviziju, posto se posteljica nije odlubila (tj. sestra je povukla pupcanik i otkinula, a posteljica ostala unutra).

Prebacuju me u sobu i u toku noci me dr obavestava da se bebi pogorsalo stanje i hitno mora da se prebaci u Institut za neonatologiju. Ja sutradan dobijam temperaturu, koja ne spada. Uzimaju mi bris lohija i u petak mi opet urade reviziju. Herpes mi izasao po ustima, ne mogu da ih otvorim. Dolazi sestra iz Instituta da mi donese pumpicu i obuci izmlazanju i cuvanju mleka za bebu, oni je ne pustaju u sobu, sve to radimo na hodniku!!!

Hvata me vikend, stizu rezultati krvne slike, hgb 71, eritrociti 2.4, niko ne reaguje na te rezultate, ja jurim dr po hodnicima da pitam za terapiju, kaze pij heferol. A inace sam planirana za nedelju kuci. Vrhunac- prebacuju me u subotu na ginekologiju jer nije beba sa mnom, pa ce mi "biti lakse da ne gledam druge bebe!!!" A inace uzivam da gledam operisane zene, i slusam price o karcinomima itd. Kad pitam sestre i dr sa ginekologije nesto, kazu ne znamo nisi nas pacijent!

U nedelju me dr Simic(jedina svetla tacka one bolnice) pregleda pred otpust, kaze sve ok, samo cekamo rezultate brisa i mozes kuci. Onda je videla rezultate krvne slike i kao ne mogu sa ovim nalazima da te pustim kuci, ovo je za transfuziju. Tu sam vec poludela, ja treba nekoga da ucim svom poslu! Ona me vrati na porodiliste, kaze da se ujutru ponovi krvna slika i ako bude bolja pustice me kuci.

Uglavnom bude hgb 79, eritrociti 2.5, kao jak mi je organizam, izborice se sam bez transfuzije i puste me kuci. Ja samo razmisljam da odem u Institut da vidim moje zlato malo. Na otpusnoj listi vidim rezultate brisa-Eserihija, prepisane injekcije da primam, niko me o tome obavestio nije!!! Kuci sam jedva dosla, iz kreveta jedva ustajala, nesvestica, malaksalost, bes, ogorcenost, ponizenost, ne umem da opisem taj osecaj. Htela sam nekoga da odrobijam!

U Institut nisu hteli da me prime, kazu ti nisi oporavljena, ne mozes takva da brines o bebi. A inace beba je imala sepsu Enterokokusom. I da, moji svi nalazi pre ulaska u porodiliste su bili dobri, brisevi, krvna slika, sve.

Primili su me tek posle 20 dana da budem kraj bebe, ona je tamo ostala mesec (najtezih) dana. Oni su nas naucili dojenju, dusa moja je ozdravila i hvala Bogu sad je velika, neumorna cura :)

Komentar je poduzi, ali zelim da prenesem svoje iskustvo, ono tamo je krajnja nestrucnost i nezainteresovanost za pacijente. NIKADA VISE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Zlattto.Bas mi je zao sto ti se to desilo.A jesi li vodila trudnocu kod njih u poliklinici,ko te poradjao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au zlatto,bas mi je zao zbog takvog iskustva,..

Ja sam prvu trudnocu imala spontani u 6 nedelji,tada me je primio Pljesa(totalni pozitivni ludak,obozavam ga), i tada sam videla da su svi super,zato sam se i odlucila za porodjaj i drago mi je sto me je Dr Simic porodila,od nedleje dok nisam posla kuci bila je sve vreme tu,obilazila me,zezala se samnom..Predivna zena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene, mame i buduce mame :) Treba mi savet i informacija kojeg ginekoliga pouzdanog mogu da izaberem u Zemunu u DZ ? Nisam bas upucena, da li mogu da biram ginekologa u KBC ako nisam trudna, ili tamo idem tek pred porodjaj ? :) Ja sam htela bas tu, a izgleda da cu morati u Silerovoj. Imate li neku preporuku za nekog ginekologa tu ? Ja sam puna pitanja, ali da ne smaram odmah u startu jer sam nova na forumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga lekara vise ne mozes da biras vec ko ti zapadne kada krene porodjaj... Inace svi su stvarno super i ljubazni,mene je oba puta poradjala Dr. Radenka Mijailovic i super sam prosla :-) cula sam od zena iz porodilista da muski ginekolozi ne znaju najbolje da usiju posle porodjaja ali ne bih znala to da ti potvrdim.

U KBC Zemun (ona zgrada pored vatrogasnog doma) dolazis kada udjes u 9.mesec i tamo mozes da radis CTG ili u DZ. A u porodiliste na pregled ides ako ti lekar kaze i kada tu on kaze.

Ja sam bila na pregledu u porodilistu i kazu mi otvorena si 5cm a nikakve bolove nisam imala dok su me spremili i usla u salu za 3 sata sam se porodila.

Ove godine i ovog puta sam uzela apartman i kao covek se odmorila :-)  i tebi bih preporucila 2500 je noc,ja sam bila 3 noci i vredi svaku paru! Sto se tice higijene u apartmanu je bika odlicna svako malo su zenice cistile i toalet i podove, hrana je korektna nije luksuz ali moze da se pojede. U apartmanu imas izbor od nekoliko jela pa biras ujutru sta ces jesti celog dana.

Po sobama radi klima/grejanje zavisis koje je doba godine i nikakav bade mantil ne treba.

Ja sam bila zadovoljna, bolnica je sredjena i korektno izgleda. Sestre su uglavnom ljubazne naravno ima ih svakakvih. U apartmanu su cini mi se bile mnogo ljubaznije nego kada sam pre 3 godine bila u sobi sa bebom. U apartmanu bebu donose prvi dan 2 puta po 30-40 min a drugi dana ga donose cesce da ga dojis. Mana je sto ga ni jednom ti ne presvuces pa ako ti je prvo dete ides kuci u neznanju :-) 

Za bebu nosis samo pelene,ja sam uzela 0 za novorodjence malo pakovanje i mozes 1 tetra pelenu cisto da se nadje.

Za tebe ti treba

2 spavacice (jednu oblacis odmah i u njoj se poradjas),

mrezaste gacice,

ulosci 2 velika pakovanja,

papuce za sobu i kupanje (mozes japanke ili one gumene papuce), 

2-3 manja peskira

Sapun i kutija za sapun

Toalet papir ne vise od 2 rolne

Pribor za licnu higijenu (pasta,cetkica, cetka za kosu...)

Voda,voda,voda :-)

Plazma i nesto za grickanje jer ako se porodis posle 17h nema nista da se jede do ujutru. Meni je suprug u 17h poslao sendvic i vodu u kesu pa su mi to doneli posle porodaja

Punjac za mob

Dokumenta (uput, licna karta, zdravstvena)

Ako ti nesto treba mogu tvoji da ti donesu 2 puta dnevno u porodiliste pa ti oni dostave u sobu.

Ovo ti je sve obavezno a sve preko je na tebi,prvi put sam nosila i kreme i kupku, sampon, sminku i nista nisam koristila...

Ako te jos nesto zanima pisi ili ovde ili u pm pa cu ti odgovoriti :-*

M.Zemun voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki update iz Zemuna? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo :) ja sam se 2 puta porodila u Zemunskom porodilistu i oba puta sam bila zadovoljna. Prvi put  2014.na porodjaju je bila dokrotka Žujkovic i babica Vesna. Babica je bila stalno oko mene, natapala mi je gazu vodom jer vodu nisam smela da pijem dok ne predjem u sobu. Od kad sam primljena u porodiliste, 2cm otvorena proslo je 16 sati dok se nisam porodila. I pored indukcije sam se sporo otvarala. Secam se da me doktorka na kraju pomazila, zagrlila i poljubila u glavu, rekla da sam bila odlicna i hrabra. Imala sam epiziotomiju malu i usila me bas lepo tako da se i ne primeti rez. Drugi put sam se porodila pre dve nedelje. Bila je ista babica i jos jedna divna Tanja. Primljena sam dan pre jer je termin prosao, a na crg su tonovi bili suzeni. Sutradan sam bila prikljucena na indukciju u 6 ujutru. Ali sam se opet sporo otvarala. Tek oko 12 sam krenula da imam jake kontrakcije, do tad je bilo sve podnosljivo. Od 12 do pola 3 uzas. Sve vreme me obilazila doktorka Miailovic, fantasticna doktorka zaista. Ali posto je njena smena prosla na porodjaju mi je bio doktor Banjanin. Takodje super dr, bodri zene meni je na kraju "bacio kosku" :D Nisam ovaj put imala epiziotomiju. Moram da kazem da ni prvi ni drugi put nisam vodila trudnocu kod njih vec u domu zdravlja. Tek u devetom sam isla na ctg kod njih jer mi je blize od doma zrdavlja. 

Sto se higijene tice nemam nikakvu zamerku , stvarno cistacice ciste i sobe i kupatila svaki cas. Jedino sto bih ja zamerila je sto zene puse u ostavi koja je iza kupatila, a deli ih prozor koji je otvoren pa dim ulazi u wc i onda kad se okupas smrdis na duvan. Eto to je jedina zamerka. 

Hrana je ok, bolja nego 2014.mislim ukusnija. Dorucak, uzina, rucak,uzina i vecera. E jedino sto je vecera bila u 5, pa onda sutra do 9 ujutru kad je dorucak (pola 9-9) nema nista. 

I da, negde sam procitala da je neka zena rekla kako su joj ovde ubacili eserihiju posle porodjaja. Pa nisam primetila lopatu i kantu sa eserihijom spremnom za ubacivanje.:D

Znate i same da su zene zbog blizine otvora podloznije eserihiji. A posto se tokom porodjaja moze desiti da zena kaki, nije ni cudo neko sto se moze dobiti eserihija tad.

Ja je nisam dobili niti su mi je ubacili ni sad ni prosli put. A ni moja sestra, ni kuma ni snaja. Zato je glupo okriviti porodiliste.

Tako da ja bih preporucila Zemunsko svima. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine u aprilu porodila sam se u Zemunskoj bolnici. Samo reci hvale imam za tu bolnicu. Nisam dosla preko veze, nisam ni imala svog lekara, porodio me je dezurni. Trudnocu sam vodila u njihovoj poliklinici i svi doktori su super. Imala sam epidural sto je super stvar. Anesteziolog je dosao u ponoc bez problema, sta cu nisam mogla da biram vreme kad ce beba da krene :rolleyes: Divan covek koji ostao uz mene skoro do samog porodjaja i cak je posle dosao da cestita. Boravak u apartmanu vredi svaku paru, posteno se odmorite i spremite za ono sto vas ceka kad izadjete. Higijena je odlicna, hrana isto skroz ok. Zaista nemam primedbi, i neki sledeci put cu tamo:rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima,

Što se porodilišta u zemunskoj bolnici tiče ja sam tako prijatno iznenađena. Imala sam utisak kao da nisam u bolnici u Srbiji ili da sam možda u nekoj privatnoj bolnici..

1 jula sam primljena u bolnicu zato što sam imala manje plodove vode. Termin za porođaj mi je bio 28 juli. Pošto je svakim danom plodove vode bilo sve manje morali su da me porađaju. Dva dana su pokušavali da mi indukcijom izazivaju porođaj međutim ništa se nije dešavalo. Nisam imala nikakve kontrakcije i bila sam otvorena jedva jedan prst, a beba je bila visoko. Kada su ustanovili da je beba i dalje visoko odlučili su da moram da idem na hitan carski rez. U 8h (na viziti) su odlučili da idem na carski rez u 9:30h je već rođena moja devojčica. 

Nakon izlaska iz porođajne sale sestre su uvek tu oko tebe, ne dozvoljavaju da ležiš u krvavoj posteljini već je redovno menjaju, ne dozvoljavaju da se bebe doje dok imate kateter.

Svi doktori su odlični (ja sam bila kod doktorke Ane Dević), kao i babice. Sestre zadužene za laktaciju su fenomenalne i hoće da pomognu. Pedijatri brinu i redovno pregledaju bebe. Prosto, sve funkcioniše kao sat.

U slučaju carskog reza bebe vam donose na svaka tri sata na podoj, a ukoliko ne dojite bebe donose na druženje par puta dnevno.

Možda sam bila previše opširna, ali imala sam potrebu da napišem moje iskustvo, jer verujem da će nekome značiti. Topla preporuka i sve pohvale za doktorku Anu Dević i ceo tim stručnjaka u zemunskom porodilištu.

I mislim da je red da nešto što valja i dobro funkcioniše u ovoj zemlji treba pohvaliti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima, ima li nekih svežih iskustava o Zemunskom porodilištu?

čula sam da se neki novi deo gradi/renovira do kraja 2023 - kako izgleda trenutno ono što radi?

imate li preporuku za dr iz Zemunskog kod koje/g bih išla privatno do pred prodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.