Koliko traje uspavljivanje vaše dece?

odgovora

Objavljeno

Nekad minut,nekad deset nekad pola sata zavisi...I da obavezno na rukama,pevusenje ili pricanje...Fen i usisivac smo bacili u zaborav B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 10-40min. :blink:

Zavisi koliko je umoran. Inače se ljuškamo, pevamo....Ima omiljene uspavanke...Ma mali je šou....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 10-40min. :blink:

Zavisi koliko je umoran. Inače se ljuškamo, pevamo....Ima omiljene uspavanke...Ma mali je šou....

Takodje. Na siku naravno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo se vratih sa dvocasovnog uspavljivanja.... nekad zaspi odmah, a nekaaaad... ne ume dete da zaspi i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco, a zasto se mucite toliko dugo?

Kad vidis da nece da zaspi, posle pola sata, upalis lepo svetlo i igrate se sve dok mu se ne prispava.

Vi ste sada u uzrastu kada treba da radite vezbice okretanja zajedno i da ga na taj nacin lepo umoris u kasnijim popodnevnim satima, ne pred spavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi uradimo, okrecemo se, ona čak diže i guzu, priprema se za puzanje... okupamo se, izmasiramo se, smejemo se kao šašavi pre, za vreme i posle kupanja... e kad je obučem, ona krene da trlja okice, siki, nekada zaspi odmah a nekada plače i plače i plače i cvili i tako....

a spava joj se, nego ne ume... nervira je to što joj se spava a ne zna kako da spava...

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :) a ponekad čak i cvili :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi uradimo, okrecemo se, ona čak diže i guzu, priprema se za puzanje... okupamo se, izmasiramo se, smejemo se kao šašavi pre, za vreme i posle kupanja... e kad je obučem, ona krene da trlja okice, siki, nekada zaspi odmah a nekada plače i plače i plače i cvili i tako....

a spava joj se, nego ne ume... nervira je to što joj se spava a ne zna kako da spava...

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :)a ponekad čak i cvili :(

Srce malo. Probaj onda suprotno, možda da je miluješ i opustiš, da joj pevušiš i maziš... No verovatno ste i to probali...

Možda su zubići, nama je nikao prvi sa oko 5,5 m...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mi uradimo, okrecemo se, ona čak diže i guzu, priprema se za puzanje... okupamo se, izmasiramo se, smejemo se kao šašavi pre, za vreme i posle kupanja... e kad je obučem, ona krene da trlja okice, siki, nekada zaspi odmah a nekada plače i plače i plače i cvili i tako....

a spava joj se, nego ne ume... nervira je to što joj se spava a ne zna kako da spava...

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :) a ponekad čak i cvili :(

Treba da joj napravis ljuljasku od platna i da zakacis za plafon. Mi smo to koristili vise od godinu dana. Slatkis mali nervozni. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D, da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :)...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

nije meni tesko da je ljuljam i pevam, nego mozda reko treba to da se sama uspava :)

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D, da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :)...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

nije meni tesko da je ljuljam i pevam, nego mozda reko treba to da se sama uspava :)

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci...:)

Još uvek je rano da se sama uspava... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D , da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :) ...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

nije meni tesko da je ljuljam i pevam, nego mozda reko treba to da se sama uspava :)

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci... :)

Preporucujem ti knjigu "Naucite dete da spava" Nevena Lovrincevic. Ima da se naruci preko sajta kreativnog centra. Oko 600din sam platila sa sve postarinom.

Mozes primeniti tu tehniku i ne moras, sama Nevena kaze da je prilagodimo sebi i detetu, ali je mene ta knjiga naucila strpljenju pre svega sto se tice uspavljivanja i nacin na koji dete vidi uspavljivanje ;) ima mnogo primera i saveta, bas sam zadovoljna, i eto, skoro nikad mi nije kod kuce (pa ni trenutno), uvek neko pozajmi od mene :)

Kod nas sve zavisi. Ponekad traje 2 minuta (kao danas) a ponekad 15-20 :D

Dok je ranije to bilo mnooooogo drugacije i duze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je negde oko 4-5 meseca nekako mami dao do znanja da ne zeli da ga ljuljuskamo nego da se uspavljuje sam ... Bude tu svakakvih vratolomija koje traju od 5 do 55 minuta :) Prevrce se , igra, skuplja jastuke , gomila ih , skace na njima , seda , pada , seta po krevetu , peva i zaspi :D AL sve to radi sam pa je u tome moja sreca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek je rano da se sama uspava... :)

Slazem se.

Ne kapiram ni zasto beba mora sama da se uspavljuje kad je sladje sa mamom ili tatom. :)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja se uvece uspavljuje dok pije mlekce i gotova je kada sve popije,samo je spustim u krevetac i to je to.Ujutru kada se probudi,prvo oko sat i po se igramo,pevamo...pa onda mlekce i uspava se isto na flasici.A u toku dana kada vidim da trlja okice,onda je uzmem i pustim vrtesku koja svira cetiri minuta :lol: i ja jos cetiri minuta sviram posle nje :P i uspavamo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja se uvece uspavljuje dok pije mlekce i gotova je kada sve popije,samo je spustim u krevetac i to je to.Ujutru kada se probudi,prvo oko sat i po se igramo,pevamo...pa onda mlekce i uspava se isto na flasici.A u toku dana kada vidim da trlja okice,onda je uzmem i pustim vrtesku koja svira cetiri minuta :lol: i ja jos cetiri minuta sviram posle nje :P i uspavamo se.

auuuu, ja mislila to ima samo na filmu :)

ma ja moram nesto da smislim, black sabbath dolaze 28. juna treba ici na koncert, do tada moram da je naucim makar da je neko drugi uspava a ne mama hahhaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

A jel se sama igra ta dva sata ili si ti pored nje i "drzis svecu"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je negde oko 4-5 meseca nekako mami dao do znanja da ne zeli da ga ljuljuskamo nego da se uspavljuje sam ... Bude tu svakakvih vratolomija koje traju od 5 do 55 minuta :)Prevrce se , igra, skuplja jastuke , gomila ih , skace na njima , seda , pada , seta po krevetu , peva i zaspi :D AL sve to radi sam pa je u tome moja sreca :D

O kakva sreća, dušica malena, mogu da ga zamislim, -kao čigra! :)

auuuu, ja mislila to ima samo na filmu :)

ma ja moram nesto da smislim, black sabbath dolaze 28. juna treba ici na koncert, do tada moram da je naucim makar da je neko drugi uspava a ne mama hahhaha

:)

Boga mi, vreme je.

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

Srce malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel se sama igra ta dva sata ili si ti pored nje i "drzis svecu"? :)

Sama se igra. Prvih sat vremena sam pored nje. Čitanje knjigice i "smirivanje" i čim ja izađem iz sobe sledi "žurka" :lol:

Srce malo.

:lol: jeste....jeste al to srce malo zna da vadi "đigerice" samo tako ;) Četiri puta je tražila da pije vodu, pa kao bodić joj mokar da je presvučem, pa hoće ono- daj ovo i sl. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: jeste....jeste al to srce malo zna da vadi "đigerice" samo tako ;) Četiri puta je tražila da pije vodu, pa kao bodić joj mokar da je presvučem, pa hoće ono- daj ovo i sl. :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

Sama se igra. Prvih sat vremena sam pored nje. Čitanje knjigice i "smirivanje" i čim ja izađem iz sobe sledi "žurka" :lol:

:lol: jeste....jeste al to srce malo zna da vadi "đigerice" samo tako ;) Četiri puta je tražila da pije vodu, pa kao bodić joj mokar da je presvučem, pa hoće ono- daj ovo i sl. :)

Nije joj se, izgleda, doooobro prispavalo. Ali je sou b0201.gif

Sto se tice A, nikad ga nisam uspavljivala duze od 5 minuta, jer prosto nema svrhe. Juce je zaspao u 1,m0525.gif a spavao do podneva danas, e nismo mu dali danas da spava preko dana, te je zaspao, u 10, posle milion godina. Videcemo sutra. m0537.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija spava od 20-20.30 do 7.30-8.00. Legnem pored nje (nekad mora i beba sa nama),stavi mi ruku u majcu,malo pevamo (i ljuljamo lutku) i posle nekoliko minuta zaspi. I nije joj problem da zaspi kad kod nekog drugog,samo sto tad zaspi malo kasnije.

Preko dana spava jednom,sat vremena u proseku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija spava od 20-20.30 do 7.30-8.00. Legnem pored nje (nekad mora i beba sa nama),stavi mi ruku u majcu,malo pevamo (i ljuljamo lutku) i posle nekoliko minuta zaspi. I nije joj problem da zaspi kad kod nekog drugog,samo sto tad zaspi malo kasnije.

Preko dana spava jednom,sat vremena u proseku.

O zaboga, da li ću i ja jednom da napišem ovakvu poruku! :D

A zubići? Imate li koji beše?

Komšinica kaže recimo da su detetu primećivali zubiće tek kad izniknu, ono, kao probudimo se i gle (!) - evo zubića! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O zaboga, da li ću i ja jednom da napišem ovakvu poruku! :D

A zubići? Imate li koji beše?

Komšinica kaže recimo da su detetu primećivali zubiće tek kad izniknu, ono, kao probudimo se i gle (!) - evo zubića! :blink:

Ona je pocela da spava u ovo vreme tek pre nekoliko meseci,do tad je bila haos,nikako da je pohvatam.

Ima desetak zubica,ne da mi da vidim lepo. Malo je nervoznija nego inace i kenjkava,pa po tome znam da joj izlazi zub. A i tad bi mogla samo da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je pocela da spava u ovo vreme tek pre nekoliko meseci,do tad je bila haos,nikako da je pohvatam.

Ima desetak zubica,ne da mi da vidim lepo. Malo je nervoznija nego inace i kenjkava,pa po tome znam da joj izlazi zub. A i tad bi mogla samo da spava.

Šta da kažem osim-blago tebi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.