Koliko traje uspavljivanje vaše dece?

odgovora

Objavljeno

Kod nas uspavljivanje traje 10 minuta, ako tata priča crvenkapu onda traje 15 - 20.

Legnemo pored njega, on nam traži da mu donesemo prekrivač, i da ugasimo svetlo, onda se namesti i meni se uspava za 5 minuta. Ja ga zagrlim i zaspi, a tata i baba (mmama) mu pričaju priču, pa potraje duže. On sasluša i posle se uspava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba od jos malo dva meseca, od cetvrtog dana zivota (posle kupanja nocno uspavljivanje) uspavljuje se ravno sat vremena kao da ima sat u sebi... a preko dana pola sata recimo... ali i san je kraci..ali voli da mu se prica dok sisa,,,,i onda lagano u san..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba od jos malo dva meseca, od cetvrtog dana zivota (posle kupanja nocno uspavljivanje) uspavljuje se ravno sat vremena kao da ima sat u sebi... a preko dana pola sata recimo... ali i san je kraci..ali voli da mu se prica dok sisa,,,,i onda lagano u san..

Mala je, a i ako se uspavljuje na siki - kasnije ima da muku mučiš sa uspavljivanjem

Meni su baš popovali da to ne praktikujem, pa sam malog kad zaspi odmah podizala... :)

Ništa strašno, ponavljam mala je - samo da se ne navadi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citav dan...:( ona apsolutno ne spava da li je to normalno za bebu od 3 mes.prvi mesec ne znam da li je bila dnevno budna 5 min.i dok je jela spavala je kako je ranije rodjena jos zutica...a sad kao da se iz zimskog sna probudila...ljudi ona dnevno spava od 30-45 min.jeste da budi oko 11(u 7 rucki i nastavi do 11 ) i navece do 11-tad noc citavu ne zucne :) i od 18 je nervozn ako pas dusa joj spava ali nista nema sanse nema sta nisam pokusala...

Vrućin su, i moguće je da je zbog toga... Čim padne kiša, spavaju mnogo bolje i duže...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ima pravila-ako joj se spava ona će da spava, bez obzira da li je dojim ili joj svoje mleko dajem na flašicu. Obično se tokom dojenja uspava, a posle flašice voli da je spustim u krevet i tako sama da zaspi :rolleyes:

A kada joj se ne spava-možeš i na glavu da dubiš, nema šanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica je sad legla pored mene dok sam citala nesto na forumu, zagrlila me i zaspala... Medenjak moj mali... Pre toga se sama igrala po sobi, i bas je bila lepo raspolozena, pa joj valjda zbog toga nije ni bio problem da sama tako zaspi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica je sad legla pored mene dok sam citala nesto na forumu, zagrlila me i zaspala... Medenjak moj mali... Pre toga se sama igrala po sobi, i bas je bila lepo raspolozena, pa joj valjda zbog toga nije ni bio problem da sama tako zaspi :)

To je supeer.

Nama je uveče sve u sobi ugašeno, sem lampe i tad se uspava za 5 minuta. Ako radi TV i komp, potraje 10ak minuta duže... A odavno je u fazonu da kad kažemo spavanje, on pokazuje rukicama da gasimo svetlo, tv, uključimo lampu... Jedno vreme je i pokrivač tražio da se pokrije...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maksimum do 6 pesme na CD-u Borisa Novkovica...Nenu i Ajsu obozava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala je, a i ako se uspavljuje na siki - kasnije ima da muku mučiš sa uspavljivanjem

Meni su baš popovali da to ne praktikujem, pa sam malog kad zaspi odmah podizala... :)

Ništa strašno, ponavljam mala je - samo da se ne navadi... ;)

To ni ja ne volim, kad siki pa pocne da drema, odmah je podizem, gnjavim, da se razbudi, em sto necu ni ja vecno imati mleka da bi se uspavljivala tako, a ako mi tako i zaspi onda nit znam dal se najela koliko treba posto onda samo drema i cucla siku "na prazno", tako da cim vidim da zmirka odmah je razbudjujem.

Kod nas ima pravila-ako joj se spava ona će da spava, bez obzira da li je dojim ili joj svoje mleko dajem na flašicu. Obično se tokom dojenja uspava, a posle flašice voli da je spustim u krevet i tako sama da zaspi :rolleyes:

A kada joj se ne spava-možeš i na glavu da dubiš, nema šanse :D

Isti slucaj :) Mada je cuca spavalica tako da i ne moram puno da se trudim oko toga za sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od sinoć imamo novi momenat, tražio je da ga češkam po kosi da vi se uspavao. I naravno da je mama ispunila Srđinu želju.

Inače do godinu dana smo se uspavljivali po sat vremena da bi odremao 20 minuta, to je dnevno spavanje. I tako je bilo do prvog rođendana a od tad spava po 2-3 sata jednom dnevno bez nekog uspavljivanja.

Sa noćnim spavanjem nismo nikad imali problem, isto sam ga kasno kupala oko 23h i do ujutru se nije budio. Tako je i sad :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do prije mozda dva mjeseca, uspavljivao se sam. Zaspi onog momenta kada ga stavim u krevetac. Kada je poceo da ustaje u krevecu i skace duuugooo i postane jos nervozniji, ja sam ga uzimala kod sebe, mazila i tako bi zaspao. Onda ga prenesem u krevetac. Tako nam sada uspavljivanje traje od 10 do 20 minuta... Dnevno spavanje je drugacije- cim vidim da trlja okice, ja ga stavim u krevetac i dam dudu, i zaspi jako brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče mm merio-20min.,stim što i ja zaspim sa decom,pa to možda bude i malo manje. :) Mi smo ranije Teodora uspavljivali sa mlekom ali otkad smo flašicu izbacili nema ni noćne pelene,ni buđenja noću,prespava noć u svojoj sobi,u svom krevetu. :) NAJZAD! :) A Anicu stavim pored sebe(Teo sa jedne strane na bračnom krevetu,Ana sa druge,tako nema ljubomore),ja pričam priču,pevam ili pričamo sa Teom o sutrašnjem danu ili o čemu on već želi,Ana se vrpolji,dene,pokuša da stoji,okreće se i odjednom samo zaspi. :) Posle ih prevbacim u njihove krevete i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam cerkicu od 2,5 god i sincica od 9meseci....mi se uspavljujemo tako sto mama otpeva svojim bebama :rolleyes: dva puta u svetu postoji jedno carstvo i ugasimo svetlo i uglavnom je to to i preko dana i nocu....spavaju u istom periodu tako da je to super....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas vise nema uspavljivanja, samo joj dam flasicu prigusim svetlo izadjem iz sobe i dete zaspe samo :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas vise nema uspavljivanja, samo joj dam flasicu prigusim svetlo izadjem iz sobe i dete zaspe samo :D;)

Isto! Samo sto smo mi tako od rodjenja sa njom. Umiri se dok pije mleko i sama zaspe. Naravno, prolazili smo kroz razne faze i nije uvek bilo tako. -Desavalo se i da lezim i ja na krevetu do njenog kreve dok se ne uspava i da lezimo zajedno na maminom i tatinom krevetu dok ne zaspi pa da je prenesemo kad se uspava, zatim pevanje do iznemoglosti... ali sve to je jako kratko trajalo (dok joj ne prodje trenutna muka sa zubicem ili nesto drugo) i vrati se na staro. Kupanje, toplo mleko, mama i tata poljube za laku noc i beba sama zaspi. Najbolje za sve nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban ima mesec dana i nece drugacije da zaspi osim na siki.Meni prija i volim da ga mazim i da mu pricam dok siki ali ne bih htela da kasnije imam problem.Sta predlazete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban ima mesec dana i nece drugacije da zaspi osim na siki.Meni prija i volim da ga mazim i da mu pricam dok siki ali ne bih htela da kasnije imam problem.Sta predlazete..

Tvoj beban je jos uvek mali i to ti je jedinstvena prilika za takve trenutke uzivanja,sve to bude i prodje,i ne verujem da ces kasnije imati problema jer dete prolazi kroz razne faze,pa tako ima i razlicite potrebe. Uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se upavljujemo setanjem 5-10 miuta, kako kad...

Šeta mama ili šeta Una :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban ima mesec dana i nece drugacije da zaspi osim na siki.Meni prija i volim da ga mazim i da mu pricam dok siki ali ne bih htela da kasnije imam problem.Sta predlazete..

Da probaš da bebi ne ostane navika da se uspavljuje na siki. :)

Tvoj beban je jos uvek mali i to ti je jedinstvena prilika za takve trenutke uzivanja,sve to bude i prodje,i ne verujem da ces kasnije imati problema jer dete prolazi kroz razne faze,pa tako ima i razlicite potrebe. Uzivajte

Sa ovim se ne slažem, uz dužno poštovanje, jeste da dete poraste i sve to prođe, a ako žena doji više od godinu dana ne treba joj da se dete uspavljuje na siki. Bolje sprečiti nego lečiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da probaš da bebi ne ostane navika da se uspavljuje na siki. :)

Sa ovim se ne slažem, uz dužno poštovanje, jeste da dete poraste i sve to prođe, a ako žena doji više od godinu dana ne treba joj da se dete uspavljuje na siki. Bolje sprečiti nego lečiti ;)

;) u pravu si,ja sam odgovorila gledajuci moju decu,i taj prvi period. Kasnije bebe imaju drugacije potrebe i lakse se odvikavaju(navikavaju) na promene. Bar je kod mene tako bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama treba od 5-10 minuta mama ranije pevala "djiha djiha 4 noge" sad snimila i pustim 3 puta i Pavlito vec spava ;)

Jao, carica si... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasli smo par metoda za uspavljivanje.

Stavimo Vuka u nosiljku,nosiljku u krilo i ljuljuskamo ga,brzo se umiri i zaspi,a druga opcija su kolica,ne uspeva uvek ali vredi pokusati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle kupanja lezimo svi na bracnom krevetu, citamo do 3 price najvise,

zavisi koliko smo se ranije spremili za spavanje,

prenesemo ih u njihov krevet, ljubljenje, gasi se veliko svetlo, ostaje nocna lampa,

i to je to, nekad padnu u san odmah nekad se malo glupiraju,

tj uglavnom smizla grebe noktima po zidu, ili peva neku pesmicu,

ili cacka brata,

i onda joki zove pa ih opomenem po 100 puta :lol: :lol:

ili traze vode da piju, pa onda mora i da se piski...

e kad mi pukne film viknem tisina spavanje i oni se smire :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes::D Poslije kupanja večera gase se svetla oko 20 h pošto stariji sin nespava popodne gledamo crtani i zaspe za 10-20 min :lol: bez problema i malo djete zaspi uz njega ,ako se igraju ili zadirkuju jedan drugog ja samo ugasim crtani i malo povisi ton mir i tišina na spavanje . :lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.