Koliko traje uspavljivanje vaše dece?

odgovora

Objavljeno

Nekad minut,nekad deset nekad pola sata zavisi...I da obavezno na rukama,pevusenje ili pricanje...Fen i usisivac smo bacili u zaborav B)

Objavljeno

Od 10-40min. :blink:

Zavisi koliko je umoran. Inače se ljuškamo, pevamo....Ima omiljene uspavanke...Ma mali je šou....

Objavljeno

Od 10-40min. :blink:

Zavisi koliko je umoran. Inače se ljuškamo, pevamo....Ima omiljene uspavanke...Ma mali je šou....

Takodje. Na siku naravno. ;)

Objavljeno

upravo se vratih sa dvocasovnog uspavljivanja.... nekad zaspi odmah, a nekaaaad... ne ume dete da zaspi i to je to....

Objavljeno

Schveco, a zasto se mucite toliko dugo?

Kad vidis da nece da zaspi, posle pola sata, upalis lepo svetlo i igrate se sve dok mu se ne prispava.

Vi ste sada u uzrastu kada treba da radite vezbice okretanja zajedno i da ga na taj nacin lepo umoris u kasnijim popodnevnim satima, ne pred spavanje.

Objavljeno

sve mi uradimo, okrecemo se, ona čak diže i guzu, priprema se za puzanje... okupamo se, izmasiramo se, smejemo se kao šašavi pre, za vreme i posle kupanja... e kad je obučem, ona krene da trlja okice, siki, nekada zaspi odmah a nekada plače i plače i plače i cvili i tako....

a spava joj se, nego ne ume... nervira je to što joj se spava a ne zna kako da spava...

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :) a ponekad čak i cvili :(

Objavljeno

sve mi uradimo, okrecemo se, ona čak diže i guzu, priprema se za puzanje... okupamo se, izmasiramo se, smejemo se kao šašavi pre, za vreme i posle kupanja... e kad je obučem, ona krene da trlja okice, siki, nekada zaspi odmah a nekada plače i plače i plače i cvili i tako....

a spava joj se, nego ne ume... nervira je to što joj se spava a ne zna kako da spava...

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :)a ponekad čak i cvili :(

Srce malo. Probaj onda suprotno, možda da je miluješ i opustiš, da joj pevušiš i maziš... No verovatno ste i to probali...

Možda su zubići, nama je nikao prvi sa oko 5,5 m...

Objavljeno

palili smo i svetlo i nosali se i igrali se, tj. sve smo probali ali ona ne može jer joj se spava i zato plače i nervozno maše rukucama kao da grdi :) a ponekad čak i cvili :(

Treba da joj napravis ljuljasku od platna i da zakacis za plafon. Mi smo to koristili vise od godinu dana. Slatkis mali nervozni. ;)

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D, da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :)...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

nije meni tesko da je ljuljam i pevam, nego mozda reko treba to da se sama uspava :)

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci...:)

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D, da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :)...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

nije meni tesko da je ljuljam i pevam, nego mozda reko treba to da se sama uspava :)

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci...:)

Još uvek je rano da se sama uspava... :)

Objavljeno

i kod nas traje od 10 do 40min, a sad mi stizu preporuke naucite dete da se samo uspava, ja bih to jako volela al kako :D , da joj kazem ajd uspavaj se, ako uzmem da joj citam ona je vizuelni tip, primi se na sarenilo i onda nema spavanja :) ...imamo ritam spavanja, neodstupa mnogo od tog vecernjeg, sada sve manje spava preko dana, al nocni termin za sada nije menjan. sad cak ima i foru da su joj oci na pola koplja i sve se mazi o krevet, al onda kad se smori trazi majku...

neki put i fen ora da radi, to kad je bas bas nervozna..upalim fen i dete se iskljuci... :)

Preporucujem ti knjigu "Naucite dete da spava" Nevena Lovrincevic. Ima da se naruci preko sajta kreativnog centra. Oko 600din sam platila sa sve postarinom.

Mozes primeniti tu tehniku i ne moras, sama Nevena kaze da je prilagodimo sebi i detetu, ali je mene ta knjiga naucila strpljenju pre svega sto se tice uspavljivanja i nacin na koji dete vidi uspavljivanje ;) ima mnogo primera i saveta, bas sam zadovoljna, i eto, skoro nikad mi nije kod kuce (pa ni trenutno), uvek neko pozajmi od mene :)

Kod nas sve zavisi. Ponekad traje 2 minuta (kao danas) a ponekad 15-20 :D

Dok je ranije to bilo mnooooogo drugacije i duze ;)

Objavljeno

Moj Markic je negde oko 4-5 meseca nekako mami dao do znanja da ne zeli da ga ljuljuskamo nego da se uspavljuje sam ... Bude tu svakakvih vratolomija koje traju od 5 do 55 minuta :) Prevrce se , igra, skuplja jastuke , gomila ih , skace na njima , seda , pada , seta po krevetu , peva i zaspi :D AL sve to radi sam pa je u tome moja sreca :D

Objavljeno

Još uvek je rano da se sama uspava... :)

Slazem se.

Ne kapiram ni zasto beba mora sama da se uspavljuje kad je sladje sa mamom ili tatom. :)

paper_moon voli ovo

Objavljeno

Nadja se uvece uspavljuje dok pije mlekce i gotova je kada sve popije,samo je spustim u krevetac i to je to.Ujutru kada se probudi,prvo oko sat i po se igramo,pevamo...pa onda mlekce i uspava se isto na flasici.A u toku dana kada vidim da trlja okice,onda je uzmem i pustim vrtesku koja svira cetiri minuta :lol: i ja jos cetiri minuta sviram posle nje :P i uspavamo se.

Objavljeno

Nadja se uvece uspavljuje dok pije mlekce i gotova je kada sve popije,samo je spustim u krevetac i to je to.Ujutru kada se probudi,prvo oko sat i po se igramo,pevamo...pa onda mlekce i uspava se isto na flasici.A u toku dana kada vidim da trlja okice,onda je uzmem i pustim vrtesku koja svira cetiri minuta :lol: i ja jos cetiri minuta sviram posle nje :P i uspavamo se.

auuuu, ja mislila to ima samo na filmu :)

ma ja moram nesto da smislim, black sabbath dolaze 28. juna treba ici na koncert, do tada moram da je naucim makar da je neko drugi uspava a ne mama hahhaha

Objavljeno

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

Objavljeno

t2412.gif Kod nas je trenutno u proseku i do dva sata "uspavljivanje". Još uvek je budna i igra se sa autićem u krevetiću t1940.gif

A jel se sama igra ta dva sata ili si ti pored nje i "drzis svecu"? :)

Objavljeno

Moj Markic je negde oko 4-5 meseca nekako mami dao do znanja da ne zeli da ga ljuljuskamo nego da se uspavljuje sam ... Bude tu svakakvih vratolomija koje traju od 5 do 55 minuta :)Prevrce se , igra, skuplja jastuke , gomila ih , skace na njima , seda , pada , seta po krevetu , peva i zaspi :D AL sve to radi sam pa je u tome moja sreca :D

O kakva sreća, dušica malena, mogu da ga zamislim, -kao čigra! :)

auuuu, ja mislila to ima samo na filmu :)

ma ja moram nesto da smislim, black sabbath dolaze 28. juna treba ici na koncert, do tada moram da je naucim makar da je neko drugi uspava a ne mama hahhaha

:)

Boga mi, vreme je.

Srce malo.

Objavljeno

A jel se sama igra ta dva sata ili si ti pored nje i "drzis svecu"? :)

Sama se igra. Prvih sat vremena sam pored nje. Čitanje knjigice i "smirivanje" i čim ja izađem iz sobe sledi "žurka" :lol:

Srce malo.

:lol: jeste....jeste al to srce malo zna da vadi "đigerice" samo tako ;) Četiri puta je tražila da pije vodu, pa kao bodić joj mokar da je presvučem, pa hoće ono- daj ovo i sl. :)

Objavljeno

:lol: jeste....jeste al to srce malo zna da vadi "đigerice" samo tako ;) Četiri puta je tražila da pije vodu, pa kao bodić joj mokar da je presvučem, pa hoće ono- daj ovo i sl. :)

:)

Objavljeno

Sama se igra. Prvih sat vremena sam pored nje. Čitanje knjigice i "smirivanje" i čim ja izađem iz sobe sledi "žurka" :lol:

Nije joj se, izgleda, doooobro prispavalo. Ali je sou b0201.gif

Sto se tice A, nikad ga nisam uspavljivala duze od 5 minuta, jer prosto nema svrhe. Juce je zaspao u 1,m0525.gif a spavao do podneva danas, e nismo mu dali danas da spava preko dana, te je zaspao, u 10, posle milion godina. Videcemo sutra. m0537.gif

Objavljeno

Nikolija spava od 20-20.30 do 7.30-8.00. Legnem pored nje (nekad mora i beba sa nama),stavi mi ruku u majcu,malo pevamo (i ljuljamo lutku) i posle nekoliko minuta zaspi. I nije joj problem da zaspi kad kod nekog drugog,samo sto tad zaspi malo kasnije.

Preko dana spava jednom,sat vremena u proseku.

Objavljeno

Nikolija spava od 20-20.30 do 7.30-8.00. Legnem pored nje (nekad mora i beba sa nama),stavi mi ruku u majcu,malo pevamo (i ljuljamo lutku) i posle nekoliko minuta zaspi. I nije joj problem da zaspi kad kod nekog drugog,samo sto tad zaspi malo kasnije.

Preko dana spava jednom,sat vremena u proseku.

O zaboga, da li ću i ja jednom da napišem ovakvu poruku! :D

A zubići? Imate li koji beše?

Komšinica kaže recimo da su detetu primećivali zubiće tek kad izniknu, ono, kao probudimo se i gle (!) - evo zubića! :blink:

Objavljeno

O zaboga, da li ću i ja jednom da napišem ovakvu poruku! :D

A zubići? Imate li koji beše?

Komšinica kaže recimo da su detetu primećivali zubiće tek kad izniknu, ono, kao probudimo se i gle (!) - evo zubića! :blink:

Ona je pocela da spava u ovo vreme tek pre nekoliko meseci,do tad je bila haos,nikako da je pohvatam.

Ima desetak zubica,ne da mi da vidim lepo. Malo je nervoznija nego inace i kenjkava,pa po tome znam da joj izlazi zub. A i tad bi mogla samo da spava.

Objavljeno

Ona je pocela da spava u ovo vreme tek pre nekoliko meseci,do tad je bila haos,nikako da je pohvatam.

Ima desetak zubica,ne da mi da vidim lepo. Malo je nervoznija nego inace i kenjkava,pa po tome znam da joj izlazi zub. A i tad bi mogla samo da spava.

Šta da kažem osim-blago tebi! :)

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la Breskvica123 · Objavljeno
      Devojke molim Vas za pomoc.  Da li je ovo pozitivan test jer je druga linija dosta bledja, kasni mi vec 5 dana, uradila sam test 2 dana posle kasnjenja i bila je bledja od ove ali posle 10 minuta, a sada kada sam ponovila test odmah posle 2-3 minuta mi je pokazalo drugu jako svetlu crticu kao sto mozete videti na slici. Mnogo Vam hvala na odgovoru. 
    • VTO - procesi
      Započeo/la testic · Objavljeno
      Imaaaa.... Vec nekoliko dana razmisljam o ovome. Pre 5 godina bilasam deo ove price, ne znate koliko mi je pomoglo. Tu podrsku, razumevanje i optimizam mogla sam samo ovde da dobijem. Iako su svi iz moje okoline bili divni prema meni ovo je bio moj kutak. Nije mi bilo tesko da citam sve sto drugi pisu. Ako ima jos zena koje se pripremaju za vto zaista bi bilo divno da ovde razmenimo iskustva. 
    • Beta HCG
      Započeo/la Jecka.p · Objavljeno
      Drage dame, da li je neka od vas imala situaciju da je beta hcg iz krvi 11 na 12 dan posle ovulacije bila negativna a da je kasnije ipak ustanovljena  trudnoća? Naime, folikul je pukao u petak (26-og marta uveče), danas 07.04. Rađena beta manja od 0,1. Znači nema trudnoće. Jedino što mi je čudno što me od prošle nedelje bole grudi i što me pre par dana žigao stomak. Imala sam osećaj da je to to. Pa me zanimaju iskustva ako je neko imao slično? Hvala!
    • Čekamo plusiće
      Započeo/la anonimna2606 · Objavljeno
      Lijepi pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano za planiranje trudnoće nakon kontracepcijskih tableta. Godinu i pol dana uzimala sam Belaru, 04.03., dobila sam menzes i prestala sam sa uzimanjem tableta, 09.03., kada bi trebala krenuti sa novom kutijom.
      Cijeli treći mjesec imali smo odnose gotovo svaki dan bez zaštite, i 01.04. sam dobila menzes (ciklus 27 dana), inače pod tabletama su ciklusi bili 28 dana.
      Ima li netko iskustva koliko je optimalno vrijeme da se dogodi trudnoća nakon uzimanja kontracepcijskih tableta?
      Hvala unaprijed
    • Čekamo plusiće
      Započeo/la anonimna2606 · Objavljeno
      Lijepi pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano za planiranje trudnoće nakon kontracepcijskih tableta. Godinu i pol dana uzimala sam Belaru, 04.03., dobila sam menzes i prestala sam sa uzimanjem tableta, 09.03., kada bi trebala krenuti sa novom kutijom.
      Cijeli treći mjesec imali smo odnose gotovo svaki dan bez zaštite, i 01.04. sam dobila menzes (ciklus 27 dana), inače pod tabletama su ciklusi bili 28 dana.
      Ima li netko iskustva koliko je optimalno vrijeme da se dogodi trudnoća nakon uzimanja kontracepcijskih tableta?
      Hvala unaprijed
  • Teme