odgovora

Objavljeno

Andi kako si danas? Htela sam sinoc napisati zucka,ali sto Kate kaze ne bih da nagadjam. Mozda je najverovatnije nezgodan polozaj, malo jaca upala nekog misica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nora, kako odmice dan boli me vise. Valjda od opterecenja. Mozda je kicma. Hvala! *

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andi nadam se da će brzo proći,i da nije ništa strašno.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ces biti bolje,odmaraj kad mozes,ako je to uopste moguce pored dece. 

 

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi pomagajte!!

 Na palcu leve ruke, na vrhu jagodice, mi se neki djavo desio..boli ne mogu da kucam. Ima 2 3 kao crvene tackice u dubini, nisam se ubola, niti udarila... Pulsira, jako je tvrdo, crveno i malo nateceno...znaci ima sve znakove upale.

Sta da radim? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto.kao.ti.simpotme sam ja.imala samo.na zanoktici I.imala.sam nesto nalik afti. Proslo samo.od.sebe za.par dana... al` sam pomogla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napipala sam kvrgu ispod donje vilice,ispod brade... Nije velika kao kostica od visnja,maximum kao visnja. Ne boli,ne osecam je,samo kad pipnem ali ne boli.  Malo je reci da sam uplasena... Iako mi muz kaze da je verovatno limfa uvecana od prehlade... On je med.tehn.i verujem mu,ali sam uplasena. I s obzirom da je sutra subota,moram da cekam do ponedeljka da odem kod lekara. Imate li neki savet sta da radim do tad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš ništa ;)

Pokušaj da se opustis. To je najverovatnije reaktivni limfni čvor. Usta su 'prljava' regija, prva na udaru infektivnih uzročnika i baš iz tog razloga vrat i glava su snabdeveni gustom mrežom limfnih čvorova, da reaguju i na najmanju pretnju. Može biti od zuba, afte itd. Treba se zabrinuti kad je čvor nepokretan u odnosu na podlogu i kad postoji grupacija od nekoliko njih vezanih jedan na drugog.

L.cvorovi se diferenciraju ultrazvukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam imala afte sa obe strane jezika na delu gde je deo za gorko skroz tamo...jer me je bolelo kad hutam a nije grlo. Bolelo kao afta..plis herpes ovaj. Samo da odem do lekara u ponedeljak ili da cekam da li ce proci, tipa da cekam dve nedelje da li ce se povuci?

E sad da li pokretan ili ne to ne znam da proveri m, ali muz kaze da nw brinem. Iste ste struke samo je on samo twhnicar,ali posto radi 15god.u hitnoj verujem da se svacega nagledao pa mu verujem... Ali opet pptreban mi je nalaz lekara :D

Hvala Kate,opet nasavetuv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte ,ko moze...

Kako sam prestala da dojim,imunitet mi je u ozbiljnom padu. To se odrazava najvise na moj urogenitalni trakt. Pre dva meseca mi je ginekoloskinja nasla cetri bakterija,ali nijedna polno prenosiva,nego sve koje ih mi imamo u sebi. I to jedna plucna,koju se i ona zacudila kako je dospela tu. Uglavnom njena konstatacija je da mi treba mnogo sna,odmaranja. Prati me naravno od prve trudnoce pa se to da i pretpostaviti. I nakon dve kutije jakih antibiotike,sve bakterije nestanu ali me snadje kandida,divota. Sad sam na kandida dijeti,jos lepse:huh: Ok,to je najmanji problem.

 

Nego mi se nakon svega iz cista mira vratili simptomi kao da imam eserihiju (imala sam je pa tacno znam kad bestija napadne). Jutros trcim u wc,obrisem par kapljica krvi,boli. I tako je proslo jutro. SAd je bolje.

Muz mi javlja da su mi nalazi svi u redu. Komlpetan urin,kompletna krv,uz to i hormon stresa. I sada,odakle meni simptomi eserihije a nje nigde nema? Da li mogu biti neki problemi sa bubrezima koji se u krvi ne vide? Ginekoloskinja mi je rekla da uradim uz bubrega jer osecam u zadnje vreme u tom delu neki pritisak,pa i bol. Sad nemam pojma sta me snaslo. Ali problemi ovog tipa sa cestim odlaskom u wc,pa krv na kraju,nekad i bez nje,sa bolovima su mi obelezili ovu godinu. Ako se nije to 4-5 puta vec desilo.

Jednoim mi je pokazalo eserihiju u velikom broju,pre nekoliko meseci u urinu. Pre mesec dana sam imala iste simptome,a evo i jutros,a rezultati svi u redu:mellow:

Da li su bubrezi mozda? Konstatno imam neki pulsirajucu bol u ledjima (donji deo).  Ne znam ni ja sta je. 

Sutra cu kod prakticara da mi uradi uz bubrega. Ali sam bas sad zbunjena. Boli me (sad vec slabije nego jutros),ali rezulatiti dobri. Bar tako kaze mm (izbace na rezultatima zvezdice ako nesto nije u okviru,pa je on po tome video)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Gray,  ja sam se patila sa eserihiom od kad sam bila beba, a jos imam i pesak u bubrezima. Ali retko se desilo da imam bilo koji od simptoma, a da nije pracen temperaturom. Eserihia je obavezno isla sa jako viskom temp, a kad krene pesak, to toliko boli da ne mozes da hodas. Jos pesak zagrebe uretru i onda se inficira, pa i to ide sa temp. Jedino, kad krene mala kolicina peska, pecka pri mokrenju, ali bolovi nisu tako strasni i povremeni su. 

Najbolje je uraditi uz bubrega, mozda cak i besike, za svaki slucaj. 

Nadam se da ce ti ubrzo biti bolje. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno,i ja se nadam. Sada nisu neki neizdrzivi bolovi,i ok je. Ali poslednji put pre ovog sam imala bas jake bolove. Sreca pa bar nemam nikad temperaturu,ona bi me dodatno oborila. Mozda to i nije sreca,ko ce znati. Da li ti se preko krvi pokazivala neka promena zbog peska u bubregu? ili tu moze da bude sve u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno sam radila prvo urin i urino kulturu, pa onda antibiogram i ks. Ako ke ozbiljna upala izazvana tim grebanjem peska, budu leukociti poviseni. Ali obicno je urin pokazivao i leukocite i bakterije. 

Mislim da to sto ti je urin dobar, pokazuje da nemas upalni proces, kao i odsustvo temp. Sto ne znaci da nemas neki muljic ili peskic u bubregu koji se pomerio. Ali to nije nista strasno. Meni se to desava bar jednom u par meseci. Obicno kad unosim malo vise tecnosti nego inace, ili povecam unos minerala kroz sveze povrce. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti do neba. Ne znam,u poslednjih nekoliko dana zivim samo na povrcu,vodi i mesu. Bas zbog kandide. Unistili me antibiotici. Ali bitno je da sam se resila onih drugih bakterija. Nista,najbolje je uz sutra kod doktora,pa da znam na cemu sam. 

 

Lorelai voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ljudi,kad mm kaze da su mi rezulatiti odlicni,sta bi bilo da kaze da su losi? Tada verovatno umirem:D

Lekuocita ima u urinu,ali ne puno,ima ih 25,pa posle pise u sedimentu su leukociti oskudno,ne znam ni ja kako bih tacno prevela rec..ali to je u sustini oskudno-proredjeno. Znaci nije strasno. To je bilo juce,a ja danas dobila bolove-tacnije jutros.

Onda 25-oh-vitamin D treba da bude preko 30,a meni je 17,9 !?! Why?

Ovi mladi neutrofilni granulociti,ne znam ni ja kako bih ih prevela su mi tacno 5%,a treba biti ispod 5.

kreatinin je 0,6-a donja granica je 0,6

Uricna kiselina  je 6,5-a gornja granica je 6,1

Dobar holesterol mi je pao na 48,a treba biti veci od 65.

Hemoglobin je dobra,ali mi za gvozdje pise 150,a gornja granica 145

Da li se meni ovo cini kao losi rezulatati ili sam se ja bas uspanicila? Sve ostalo je u redu,nije ni na granici

Da li je moguce da za ovih par dana oko Bozica nezdravog jela,ovako uzdrma holeterol?:mellow: MISLIim ono prasetina,sarma. Inace prsetinu ni ne jedem. Svasta Nista mi jasno nije 

I kako vitamin d? Tek to sto mi nije jasno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi,ja jos u soku od holesterola... U ishrani nit koristim suncokretovo,nit sojino niti kukuruzno ulje,jedem cesto ribu,cak u zadnjih mesec dana unosim i kapsule omega 3. Nit imam problem sa kilazom,nit pusim,nit pijem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, ima tu i naslednog faktora, holesterol je čudan i ponekad mu način života nije presudan, ali naravno može da pomogne. Moj je dok sam bila tinejdžerka bio na gornjoj granici, a ja bila k'o grana, nema pravila. I posle se sredio sam od sebe, doduše ja smatram da živim i hranim se zdravo, ali nisam luda za zdravim načinom života i ne gledam mnogo tačno kako i šta - samo umereno, ne pušim, gledam da odspavam...

Ja mislim da tebi telo sad luduje jer si prestala da dojiš i treba hormonima i nekoliko meseci da dođu na svoje. Prošla sam kroz to, a ti si u kontinuitetu čini mi se dojila duže od mene pa je možda i izraženije. Isto mi je imunitet otišao dođavola, a i što sam bila na emotivnoj klackalici. Plus je to bio period Ankinog kretanja u kolektiv i onih ludih bolesti od kojih smo propatili svi u kući. 

Ja se nadam da ćeš utvrditi tačno od čega su ti bolovi, ali ove druge stvari - koje si videla u krvnoj slici - jednostavno treba da dođu na svoje.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovices ti tu krvnu siku, pa ces videti. Mozda je samo tajming bio los, shodbo praznicima. Iz tvojih postova sam shvatila da se bas zdravo hranite, da vodis racuna. I kao za sve ostalo, sacekaj da lekar pogleda pa da ti kaze. Stvarno mislim da to nije nista strasno. 

Javi kako je prosao uz. Drzim fige! 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Smey, sutra cemo da vidimo kod doktora. Rekla mi je i doktorka da dodjem kod nje da vidi rezulatate,a treba i kod prakticara zbog ultrazvuka. 

Doktorka mi je rekla da pijem vitamine za trudnice, Tu ima malo vise vitamina D nego sto je potrebno(povecano za trudnice),pa se nadam da ce mi i to pomoci. Ima tu jos par vitamina. Za holesterol cu sve znati sutra,nadam se da si ti u pravu.

Videcemo .Definitivno mi sada treba mir,odmor,vezba. Danas sam po prvi put posle tri godine ostala do pola 3 sama kod kuce. A bas je izabralo dan da me boli,prvi dan kada sam mogla da spavam,a nisam. Jedva cekam razjeasnjenje svega,a najise bih volela da je samo to sto mi je organizam prolupao,i da ce se sve srediti vremenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovices ti tu krvnu siku, pa ces videti. Mozda je samo tajming bio los, shodbo praznicima. Iz tvojih postova sam shvatila da se bas zdravo hranite, da vodis racuna. I kao za sve ostalo, sacekaj da lekar pogleda pa da ti kaze. Stvarno mislim da to nije nista strasno. 

Javi kako je prosao uz. Drzim fige! 

 

To je i najveci paradoks.Ali nadam se da su praznici isto imali udela. Evo do sada mi je krvna slika uvek bila savrsena.

Hvala:wub:

Lorelai voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, nije strašno, zaista.

Leu u urinu mogu da ukažu na kamen, pesak pošto nema bakterija. 

Vit D-hm hm, njegov metabolizam u organizmu je vrlo kompleksan, zavisi od mnogo faktora. Ozbiljnije bolesti povezane sa njegovim manjkom su bolesti jetre, creva, poremećaj vrednosti parathormona, a pošto ti nemaš simptome i znake koji bi ukazivali na bilo šta od toga-vrlo verovatno da ga ne unosis dovoljno hranom. 

HDl Holesterol proveri za par dana ponovo. Treba da bude viši, a to ćeš rešavati ishranom ukoliko se ponovi manjak. Bitno je da su trigliceridi i LDl dobri.

Ove granične vrednosti nek te ne brinu, nije to ništa alarmantno. (Možda si malo gladovala pre davanja rezultata, a možda ti je prirodno niži kreatinin. No big deal-nek samo ne ide preko gornje granice. Serumsko gvozdje je nepouzdan faktor jer se pulsno otpušta, pa je lutrija u kom ćemo ga momentu uhvatiti. Za pravo orijntisanje u vezi gvožđa potrebno je proveriti TIBC, UIBC, feritin i transferin.)

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce za vitamin D,ali kad pogledam u nazad bas bih se zaklela da sam ga dosta unosila,ali sam i za vreme dojenja i trudnoce unosila i preko kapsula. Sad ,prestala sam sa tabletama kad i sa dojenjem,a nastavila isto da se hranim. Mozda bas u periodu kad sam prestala da ih pijem,mozda i nisam dovoljno unosila hranom. Ali cudno,jedem i susi,i gljive,jaja,sojino mleko to sve ima vitamin D. AlI izgleda da cu morati da pjacam malo namirnice bogate njime.Cak cesto jedem atlansku hranigu,a ona bas ima dosta vitamina D. Ko ce znati...Moracu svakako da ponovim jis jedno vadjenje krvi,pa da vidimo

Da,trigliceridi i Ldl su dobri. A ujedno su mi i radili te ostale parametre za gvozdje i sve je u redu. I transferin,feritin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se javim ja... Rezultati su,kaze doktor,dobri. Holesterol odmah da otpisem,objasnio mi je i zasto. Samo da nastvaim sa ishranom kao i do sada. Kaze,da ponovim analize odmah bi pokazalo normalnu. Nista strasno. I da je takav rezultat samo da nastavim sa kapsulama koje sam i do sada koristila i sa zdravom ishranom kao i do sada. 

Vitamin D se desava da je zimi smanjen,kod dosta ljudi,ali ne kontrolise se svaki put,pa neki ni ne znaju. Za to mi je dao kapi koje su mi i deca koristila  od 5.dana rodjenja. D3 kapi. 

Za moje tegobe mi je rekao da ce nam ultrazvuk sve razjasniti. Dao mi je uput za ultrazvuk,treba da zakazem i sad cemo to da vidimo. On kaze,da je po rezultatima sve u redu. Kad sam imala eserijihiju leukociti su mi bili 250,a sada su mi 25. 

Hvala svima ,i javljam sta je bilo na ultrazvuku

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, Mitko, leukociti su ti dosta povišeni, neku upalu imaš, ili nisam dobro razumela te rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.