odgovora

Objavljeno

A pre koliko dana si vadila zub.To je stanje koje moze da potraje,a sto se antibiotika tice,on tu nista ne pomaze.To je ostecenje misica,mehanicko.

Zub sam vadila pre pet dana. A za AB znam, on sluzi da ne dodje do infekcije. Mogla sam da otvorim usta za 1,5 cm, a sad za 2,5cm, tako da nije da nije bolje ali me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da niko nista ne zna o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo otezano otvaranje usta posle operacije umnjaka. Posle nedelju dana se sve sredilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaDy, to je normalno... popravice se stanje koliko vec sutra. Ja mislim da je to zbog rane i otoka, koji iako ti ne vidis postoji, ipak je vrucina i temperatura utice na samu ranu i njeno zarastanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zub sam vadila pre pet dana. A za AB znam, on sluzi da ne dodje do infekcije. Mogla sam da otvorim usta za 1,5 cm, a sad za 2,5cm, tako da nije da nije bolje ali me nervira.

Znam da te nervira ali proci ce za par dana,ako je trizmus u pitanju,bez brige.Poboljsanje vec postoji tako da pokusaj da se ne nerviras.Sto se tice tretiranja trizmusa tu samo pomaze neko blago zagrevanje tog mesta,ali to mora tvoj dr da ti kaze tek kada te pogleda jer ako je postojala neka infekcija onda zagrevanje tek moze da napravi problem.Sta da ti kazem...pij antibiotik,ako imas otok slobodno uzmi chimoral forte i strpi se jos neki dan.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaDy, to je normalno... popravice se stanje koliko vec sutra. Ja mislim da je to zbog rane i otoka, koji iako ti ne vidis postoji, ipak je vrucina i temperatura utice na samu ranu i njeno zarastanje.

Ne nije rana u pitanju. A nemam ni otok.

Znam da te nervira ali proci ce za par dana,ako je trizmus u pitanju,bez brige.Poboljsanje vec postoji tako da pokusaj da se ne nerviras.Sto se tice tretiranja trizmusa tu samo pomaze neko blago zagrevanje tog mesta,ali to mora tvoj dr da ti kaze tek kada te pogleda jer ako je postojala neka infekcija onda zagrevanje tek moze da napravi problem.Sta da ti kazem...pij antibiotik,ako imas otok slobodno uzmi chimoral forte i strpi se jos neki dan.pozz

Pa doktor je pogledao, i kaze da jeste trizmus. Danas idem na kontrolu. Ma osetila sam ja kad mi je davao anesteziju da me zabolelo vise nego inace i sva mi se anestezija vratila u usta. Cini mi se da jutros mogu jos za koji milimetar da otvorim usta vise. Hvala Vesna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala gde ovo da pitam ( nikako mi nije islo u spec. pitanja , istina ili izazov :D ) pa ajde ovde da pitam ...

Zaboravih da pitam dr .. Na koji nacin se uzima perianalni otisak bebi ? ! Okupan nema mi logike ... Posle kreme za guzove , opet mi nema logike ... Ako ne znate na sta mislim to je ono kad selotejpom uzimas uzorak i lepis ga na staklenu plocicu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala gde ovo da pitam ( nikako mi nije islo u spec. pitanja , istina ili izazov :D ) pa ajde ovde da pitam ...

Zaboravih da pitam dr .. Na koji nacin se uzima perianalni otisak bebi ? ! Okupan nema mi logike ... Posle kreme za guzove , opet mi nema logike ... Ako ne znate na sta mislim to je ono kad selotejpom uzimas uzorak i lepis ga na staklenu plocicu ...

Uvece normalno okupas bebu, ne mazes je ni sa cim. Onda ujutru, kad se probudite, uzimas perianalni otisak normalno, zalepis selotejp na cmar pa na plocicu.

Jel sumljas na nesto ili kontrole radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvece normalno okupas bebu, ne mazes je ni sa cim. Onda ujutru, kad se probudite, uzimas perianalni otisak normalno, zalepis selotejp na cmar pa na plocicu.

Jel sumljas na nesto ili kontrole radi?

Hvala ti do neba !

Ma vodim Markonija u ponedeljak na kontrolu za bruh , pa kad sam vec uspela i mm da ubedim da uzme slob.dan i ide sa nama hocu i Marku i Miti da uradim kontrolu svega moguceg , generalka njima pa smo onda mi veliki na redu :)

Hvala ti jos jednom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti do neba !

Ma vodim Markonija u ponedeljak na kontrolu za bruh , pa kad sam vec uspela i mm da ubedim da uzme slob.dan i ide sa nama hocu i Marku i Miti da uradim kontrolu svega moguceg , generalka njima pa smo onda mi veliki na redu :)

Hvala ti jos jednom !

Nema na cemu.

Nadam se samo da ce biti u redu rezultati, i moram da priznam: svaka cast za "generalku" svega i svacega, malo ko skupi vremena i hrabrosti i para da sve isproverava. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu.

Nadam se samo da ce biti u redu rezultati, i moram da priznam: svaka cast za "generalku" svega i svacega, malo ko skupi vremena i hrabrosti i para da sve isproverava. :rolleyes:

Jednom godisnje sam sebi dala zadatak da te najosnovnije analize uradim . Kad se odredi dan jedan u godini nije tesko ... Kad mogu da dam godisnje 15.000 minimum za reg.kola mogu i za decu a mi kad dodjemo na red :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala gde ovo da pitam ( nikako mi nije islo u spec. pitanja , istina ili izazov :D ) pa ajde ovde da pitam ...

Zaboravih da pitam dr .. Na koji nacin se uzima perianalni otisak bebi ? ! Okupan nema mi logike ... Posle kreme za guzove , opet mi nema logike ... Ako ne znate na sta mislim to je ono kad selotejpom uzimas uzorak i lepis ga na staklenu plocicu ...

Mi smo to radili pre polaska u vrtic i rekli su nam da se dete vece pre brisa ne kupa jer tada rezultat moze da bude lazno negativan.Znaci vazno je da kada dete kkaki obrises ga papirom,ne maramicama i ujutru zalepis traku,a ako znas da ce dete da kaki ujutru onda i mozes uvece da ga kupas,vazno da kaki,pa traka i izmedju nema pranja..Tako su bar meni rekli mozda je negde drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo to radili pre polaska u vrtic i rekli su nam da se dete vece pre brisa ne kupa jer tada rezultat moze da bude lazno negativan.Znaci vazno je da kada dete kkaki obrises ga papirom,ne maramicama i ujutru zalepis traku,a ako znas da ce dete da kaki ujutru onda i mozes uvece da ga kupas,vazno da kaki,pa traka i izmedju nema pranja..Tako su bar meni rekli mozda je negde drugacije.

A sta ako on ne kaki izmedju ? Malo mi to nije jasno jer , mi ionako nosimo i stolicu na analizu pa ne vidim zasto je bitno to oko kakenja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ako on ne kaki izmedju ? Malo mi to nije jasno jer , mi ionako nosimo i stolicu na analizu pa ne vidim zasto je bitno to oko kakenja ?

Pa mora da kaki ako cete i stolicu da nosite na analizu,a nama je radjen samo bris,pa nam je mozda zato receno da se ne kupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , nismo radili nikave analize jer smo pre lab. otisli na kontrolu bruha i zakazali su nam operaciju pa smo zbog toga odustali od analiza jer ce mu svakako sad oni sve to uraditi ... e sad me zanima ... dali neko moze da mi nadje temu i doda link u kojoj bih mogla da procitam nesto korisno vezano za operaciju bruha , i postoperativni proces , opravak i slicno ... Hvala unapred :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ivančica je postavila u temi Gde se nalazi tema o... Pa ću ti samo iskopirati, nadam se da će biti od neke pomoći Preponska kila kod beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu temu za preponsku kilu sam nasla i ja nego sam bila ubedjena da je bila posebna tema za pupcani kilu pa se mucim da je nadjen preko telefona jer mi je kanda riknEo modem na kompu , oci mi ispadose trazeci :P znam da je Topaz prosla kroz to a nadam se da cemo popraviti komp pre operacije da mogu lepo da se informisem o tome sta me ceka .... U svakom slucaju hvala zemske moje :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz ce ti reci najbolje oni su prosli cini mi se kroz to. Ljubi nam drugara :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz ce ti reci najbolje oni su prosli cini mi se kroz to. Ljubi nam drugara :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali je Topaz na selu ili tako nešto i nema net :( ne znam koliko vam je hitno i za kada vam je zakazano :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali je Topaz na selu ili tako nešto i nema net :( ne znam koliko vam je hitno i za kada vam je zakazano :unsure:

21og na je operacija a 20 nam je prijem u bolnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

21og na je operacija a 20 nam je prijem u bolnicu...

Drzim palceve!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ujnina snaja se poradjala pa su joj dete vadili vakumom u Zrenjaninu,mala zbog toga ima cerebralnu paralizu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec neko vrijeme imam vag. sekret (bijelo-zuckaste boje). Ne bole me jajnici, ne osjecam nikakve promjene (peckanje, svrab i sl), nema mirisa.

Isla sam kod ginekologa posle porodjaja i od tada nisam.

Poci cu, naravno, ali prvo vas da pitam je li se kome slicno desavalo i da li smijem koristiti neke vaginalete na svoju ruku posto dojim (prije trudnoce sam znala da koristim one od kantariona ili joda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci koristila poliginex mozda mozes i ti, mozda ce ti reci neko sa vise iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.