odgovora

Objavljeno

tačnije, upravo sam izračunala ... ima 44 godine, rodila je jako mlada ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime je najbolje, tj najefikasnije da se maze opekotina? Juce sam przila krompir i tako je prsnulo, da mi je na delu sake opekotina. Mazala sam sapunicom sinoc. Dal da kupujem Saljicev melem ili nesto drugo?

Ja koristim hiperkal, na bazi voska i sargarepe je pa "izvuce" toplotu. Odmah mi pomogne, a dobro je i za ujede od insekata. Umiruje kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene... bila sam kod dr opste prakse i dala mi uput za gastro, a kod njih se zakazuje za nekoliko meseci! Videcu da zakazem negde privatno. Stolica mi je sad ok, zeludac manje boli, tj pecka... dr misli da sam ga iziritirala nekom hranom.

Miva, nadam se da ce sve dobro proci, drzim fige.

Buhla hoce tako da pecka i muci zeludac od heliko bakterije ... tako kako si opisala isto je i kod mene a ja je potvrdjeno imam , nekad prodje i po dva meseca da je ne osetim a nekad me danima muci , ubija , nadutost , peckanje , bol , grcevi ... Tri puta sam imala terapije sa par vrsta lekova i nisam uspela da je se oslobodim i odustala :P

J.je "overio" čelo u "vojmija oca" :D

:lol: :lol: :lol:

Jednoj, meni jako bliskoj osobi, je juče nakon kratkog napada glavoboloje i opšte slabosti dijagnostikovana atrofija mozga. Riječ je o osobi srednjih godina. Da li neko zna šta bi to moglo biti, koji su uzorci toga a koje posljedice?

Mojoj sveki je pozlilo na poslu ... neopisiva glavobolja i "osjećaj kao da će glava da eksplodira" nakon čega je prevezena u hitnu pa na neurologiju. CT glave joj je pokazao "vidljiva atrofija mozga" ali ne i moždani udar ili bilo koju drugu bolest. Dobila je terapiju i potrebne uputnice tako da nemam predstavu od čega bi to moglo da bude dok ne uradi sve nalaze. Moja sveki je jako mlada žena, nema ni 50 godina :(

tačnije, upravo sam izračunala ... ima 44 godine, rodila je jako mlada ....

u covece , bas mlada zena :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u covece , bas mlada zena :(

MM je skrhan, na znam šta da mu kažem, volila bi da nekako pomognem a nemam nikakvih informacija na ovu temu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je skrhan, na znam šta da mu kažem, volila bi da nekako pomognem a nemam nikakvih informacija na ovu temu :(

Ne znam o tome baš ništa, ali mora tm da bude jak i da izdrži. Kakve su prognoze za budućnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma "OK" je ona samo se ponekad "gubi" ... kao osoba na nekim jakim sedativima. Danas mi je pricala da je cekala jedan bus a sjela u drugi koju ju je odvezao na totalno drugi kraj grada a ona nema pojma kako je uopste sjela u taj bus tj samo je usla u prvi bus koji je dosao na stanicu uvjerena da ceka bas taj!

Navodim primjer .....

Ma i ona je isprepadana i zbunjena .... normalna osoba svjesna da se ponekad gubi - njoj je najgore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po prepiski koju je neuhvatljiva dodala ne deluje jako stasno , e samo da ostali nalazi budu ok , cim pise da je pozeljno a ne hitno javiti se neurologu ne deluje jako strasno kao sto na prvi pogled zvuci ... A koliko treba da ceka na ostale nalaze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po prepiski koju je neuhvatljiva dodala ne deluje jako stasno , e samo da ostali nalazi budu ok , cim pise da je pozeljno a ne hitno javiti se neurologu ne deluje jako strasno kao sto na prvi pogled zvuci ... A koliko treba da ceka na ostale nalaze ?

Za besplatan drzavi pregled tek u septembru - za pare je narucena za 7 dana!

Ostale nalaze moze da uradi i u roku od 10 dana - ovaj je najbitniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz,nadjite dobrog neurologa..

Ja samo mogu reci ne zalite para,preduzmite sve..ne mogu verovati kako je mlada 3 godine starija od mog muza..

A ti draga drzi se da te najskoriji dogadjaji ne poljuljaju..neka ti tvoj stomacic bude mirna luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz,nadjite dobrog neurologa..

Ja samo mogu reci ne zalite para,preduzmite sve..ne mogu verovati kako je mlada 3 godine starija od mog muza..

A ti draga drzi se da te najskoriji dogadjaji ne poljuljaju..neka ti tvoj stomacic bude mirna luka.

Ma ne zalimo ali je ona tvrdoglava, tjera po svom, odbija da je vozimo, odbija pare .... :angry:

OT. rodila je sa 18 a jos sam ja starija od mm 3 godine pa se dobije mlada svekrva, starija od mene samo 15 godina...

Ma valjda neće sada biti ništa "strašno"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomagajte! Juce sam zveknula i udarila se tacno ispod oka, bilo je kratko ali ubitacno. Otok je odma izbio, u delicu sekunde. Prvo se nalazio malo sa strane na onoj kosti, a u toku noci se preselio tacno ispod oka, pa imam onaj osecaj stiskanja ociju, ne boli ali je malo neprijatno. Naravno, sljivka je tu, poplavilo totalno.

Hladne obolege sam odmah stavila, i sad drzim, nisam jedino u toku spavanja.

Imate li neki ideju sta da radim i kako ovaj otok sto pre da splasne ? Koliko mu treba vremena, dana ...?

Ovo imam prvi put u zivotu i uospe mi nije svejedno. Necu da cackam po netu da se ne smorim. Osecam se bas grozno. Malo me frka uhvatila posto je sa iste strane na kojoj sam imala onu parazliju, pa sam se prepala da nisam opet taj neki zivac zakacila usput. Mislim, pu, pu, nema paralize, ali strah i dalje postoji - od svega!

help!

OMG :(

To će ti se spuštati i trajaće sigurno 5-6 dana... menjaće boje iz plave, crne, ljubičaste, zelene, žute i izgubiće se...

Nemoj molim te da preteruješ sa hladim oblogama...

Uzmi u apoteci nešto za otekline - pitaj šta da ti preporuče, ja znam da "ubivotine" odlično leči crni luk natopljen u rakiju - ali to je lice i ne smeš kod očiju da stavljaš ništa od tih domaćih kombinacija)...

Možeš da mažeš margarinom, umesto što stavljaš led. To znam da 100% deluje.

Ja sam čula da meso (živa šnicla) izvlači plavetnilo, otok i bolove - ali nikad probala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, pa jel ti taj otok zatvorio oko? Jel mozes normalno da gledas?

Ja tu ne bih nista od lekova stavljala, ipak je oko u pitanju, samo hladne obloge na svakih 15 minuta.

Ima ona fora sa margarinom, kao njega namazes i nestane i modrica i otok, pa mozda to da probas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi zatvoreno oko, samo je malo stisnuto zbog otoka pa mi je neprijatno dok gledam, zulja me. Malo me zabrinulo jer je taj otok prvo bio sa strane, a sad je tacno ispod oka. Nisam nista stavljala sem hladnih obloga.

Spuštaće se i dalje, bukvalno do nosa - to nek te ne iznenadi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni! Je si li i ti ovo nekad imala ?

Ne bi se ja toliko uplasila da nisam imala onu paralizu, pa onda strah da mi se ona opet ne pojavi pravi cuda.

Sad sam namazala malo ovog hormonski napucanog putera :)) i onako, prijalo mi dok mazem, a sad videcemo sta ce uraditi.

Mene ovo asocira bas na sljivu, nateceno celom duzinom ispod oka, ljubicasto i mekano. Malo je bolno na dodir.

Kuku, sta me sve nece strefiti. Ja i sin ka o ranjenici. On bacio sebi kamen na glavu a ja sam ovim cudom!

Ne znam nista o tome a Zelim ti da brzo prodje. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar i ja mislim samo hladne obloge,jeb** pa kako si se tako ....ufffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar kako si? Jel' pomaze margarin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koji margarin! Stvarno ne znam ko je tu glupost prvi izmislio :D Kao sto sam pretpostavila ne pomaze, namazala sam gaal i sve je isto kao i pre.

Realno, ok bi kupovao razne kreme i lekove kad bi pomagali margarini i slicne stvari, na zalosta ali verovatno da je tako...

Millar, margarin deluje odmah nakon udarca da ne otekne previše. A tebi je već nateklo, a i ne može jedan maz-maz i da nestane ;)

Hladi, ali ne preteruj sa ladnim oblogama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koji margarin! Stvarno ne znam ko je tu glupost prvi izmislio :D Kao sto sam pretpostavila ne pomaze, namazala sam gaal i sve je isto kao i pre.

Realno, ok bi kupovao razne kreme i lekove kad bi pomagali margarini i slicne stvari, na zalosta ali verovatno da je tako...

Margarin ili bilo sta iz frizidera hladno se stavlja na glavu tj lice. znam da ovde deci u vrticu ako udare glavu iskljucivo hladan puter stavljaju, a to mi je i dr rekla da led nikako na glavu zbog nerava na glavi. tako da ti na lice mozes i puter a mozes i bilo koju kremu koja ti je bila u frizideru. i bez brige, sve sto izadje spolja nije strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar kako je sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoooooc! :D Znam da postoji odgovarajuca tema, ali se plasim da necu u skorije vreme tamo dobiti odgovor, pa rekoh bolje da ovde pitam. Kada sam bila na kontroli dr. mi je dala kao kontracepciju yasmin pilule i rekla mi da krene da ih pijem prvog dana kada dobijem 21 dan ili ti celu kutiju, pa onda pauza i tada vi trebalo opet da dobijem i odmah cim dobijem opet od prvog dana mens.da pocnem novu kutiju. E sad, problem je sledeci, preskpcila sam, tj. Zaboravila jednu tableticu i odmah ujutru popila 2, tako pise u uputstvu kada se zaboravi duze od 12h popiti za juce i danas. E sad, tamo takodje pise da ako ti je u kutiji ostalo manje od 7 tableta sledecu kutiju odmah nastavljas da pijes bez pauze, a meni bilo ostalo tacno 7. A buni me i to sto ono kad sam zaboravila da popijem, ja sam odmah ujutru dobila, sto bi znacilo da po dr. Savetu kad bih pila pravila bih svega nekoliko dnana pauze izmedju dve kutije, a ne 7 kako u uputstvu pise. Buni me sta da radim, dobila sam bila 13.juna, pa opet proslog utorka, da li da pravim pauzu ili nastavim odmah sa sledecom kutijim? Izvinjavam se ako sam konfuzna, pisem sa mob. Zvala sam je danas, nedostupna je, ne znam, mozda je na odmoru, a tek sl.nedelje mogu da odem do nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka, posle vadjenja zuba ili popravke, imala trizmus ili otezano otvaranje usta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka, posle vadjenja zuba ili popravke, imala trizmus ili otezano otvaranje usta?

Ja sam vadila umnjak i imala otok pa sam zbog toga otezano otvarala usta.

Mozda je i kod tebe isti slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vadila umnjak i imala otok pa sam zbog toga otezano otvarala usta.

Mozda je i kod tebe isti slucaj?

Vadila sam sedmicu. Nemam otok, i u pitanju je bas trizmus, pijem antibiotik, ali je do sad vec trebalo da popusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadila sam sedmicu. Nemam otok, i u pitanju je bas trizmus, pijem antibiotik, ali je do sad vec trebalo da popusta.

A pre koliko dana si vadila zub.To je stanje koje moze da potraje,a sto se antibiotika tice,on tu nista ne pomaze.To je ostecenje misica,mehanicko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.