odgovora

Objavljeno

Crna stolica ukazuje na krvarenje iz gornjih particija, želudac, debelo crevo, ako si već imala problema sa želucem, moguće da je to uzrok tamne stolice, možda pomalo krvuckaš. Ne bi bilo loše da se obratiš doktoru, možda nije nije strašno ali ja bi' otišla da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna stolica ukazuje na krvarenje iz gornjih particija, želudac, debelo crevo, ako si već imala problema sa želucem, moguće da je to uzrok tamne stolice, možda pomalo krvuckaš. Ne bi bilo loše da se obratiš doktoru, možda nije nije strašno ali ja bi' otišla da proverim.

Za ovo nisam znala. samo da gvozdje pravi crnu stolicu kao i zatvor i neka hrana. ali etto ako je boli zeludac, mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo nisam znala. samo da gvozdje pravi crnu stolicu kao i zatvor i neka hrana. ali etto ako je boli zeludac, mozda.

Da, da, hoće crna stolica ako iz želuca krvari. Krv dok dospe iz želuca u poslednju particiju debelog creva postane crna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta bi sa Buhlom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta se moze popiti kad imas bolnu mens, a dojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta se moze popiti kad imas bolnu mens, a dojis?

kada završiš sa podojem brufen, bez ikakvih problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada završiš sa podojem brufen, bez ikakvih problema ;)

ok, hvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta bi sa Buhlom?

Evo mene... bila sam kod dr opste prakse i dala mi uput za gastro, a kod njih se zakazuje za nekoliko meseci! Videcu da zakazem negde privatno. Stolica mi je sad ok, zeludac manje boli, tj pecka... dr misli da sam ga iziritirala nekom hranom.

Miva, nadam se da ce sve dobro proci, drzim fige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene... bila sam kod dr opste prakse i dala mi uput za gastro, a kod njih se zakazuje za nekoliko meseci! Videcu da zakazem negde privatno. Stolica mi je sad ok, zeludac manje boli, tj pecka... dr misli da sam ga iziritirala nekom hranom.

Miva, nadam se da ce sve dobro proci, drzim fige.

:blink::o užas <_<

Miva, držim palčeve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage članice otvorena je nova tema "Hemangiom kod odraslih" KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage članice otvorena je nova tema "Hemangiom kod odraslih" KLIKNI

Razmisljala sam da otvorim. Ali sam htela da napisem, izrasline na kozi da bi lakse nasli oni koji ne znaju sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljala sam da otvorim. Ali sam htela da napisem, izrasline na kozi da bi lakse nasli oni koji ne znaju sta je.

E moze i tako ;) pa u opisu neka stoji Hemangiom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam oprala kosu i od tad mi je zapuseno levo uvo. Verovato je voda usla, ali sad nikako da izadje... <_<

Cini mi se da sam i pomalo nagluva... :lol:

Ima li neko ideju kako da resim problem? Hidrogen ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam oprala kosu i od tad mi je zapuseno levo uvo. Verovato je voda usla, ali sad nikako da izadje... <_<

Cini mi se da sam i pomalo nagluva... :lol:

Ima li neko ideju kako da resim problem? Hidrogen ili nesto drugo?

Ništa bolje od hidrogena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa bolje od hidrogena :)

Sasvim slucajno uzela zvaku da zvacem i proslo! Zvaka je spas... kao i kod naglih promena nadmorskih visina. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim slucajno uzela zvaku da zvacem i proslo! Zvaka je spas... kao i kod naglih promena nadmorskih visina. ;)

Taman sam htela da ti predlozim zvaku ili da skaces na levoj nozi.

Super ti je avatar, ali jedva se navikoh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio Šaljićev melem protiv ožiljaka za decu? Koliko je delotvorno?

J.je "overio" čelo u "vojmija oca" :D

Već je skoro zaraslo, ali se bojim tog ožiljka da ne ostane, a ne znam sme li se koristiti ovaj melem za tako malu decu? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio Šaljićev melem protiv ožiljaka za decu? Koliko je delotvorno?

J.je "overio" čelo u "vojmija oca" :D

Već je skoro zaraslo, ali se bojim tog ožiljka da ne ostane, a ne znam sme li se koristiti ovaj melem za tako malu decu? ...

Mislim da možeš da ga koristiš... :)

A kad su tako mali, koža se menja i pošto rastu nema ožiljaka...

Meni je neka rođaka prstenom ogrebala dete po slepoočnici prošlo leto (bilo slučajno, on da joj se zaleti u krilo, padne joj kroz ruke i razderotinu napravi)...

Nisam mu ništa mazala, par nedelja je imao beli trag od kraste, i posle je sve bilo ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio Šaljićev melem protiv ožiljaka za decu? Koliko je delotvorno?

J.je "overio" čelo u "vojmija oca" :D

Već je skoro zaraslo, ali se bojim tog ožiljka da ne ostane, a ne znam sme li se koristiti ovaj melem za tako malu decu? ...

Mozes slobodno da ga namazes Saljicevim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Hvala obema! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime je najbolje, tj najefikasnije da se maze opekotina? Juce sam przila krompir i tako je prsnulo, da mi je na delu sake opekotina. Mazala sam sapunicom sinoc. Dal da kupujem Saljicev melem ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekoderm! To uvek imaj u kuci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednoj, meni jako bliskoj osobi, je juče nakon kratkog napada glavoboloje i opšte slabosti dijagnostikovana atrofija mozga. Riječ je o osobi srednjih godina. Da li neko zna šta bi to moglo biti, koji su uzorci toga a koje posljedice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednoj, meni jako bliskoj osobi, je juče nakon kratkog napada glavoboloje i opšte slabosti dijagnostikovana atrofija mozga. Riječ je o osobi srednjih godina. Da li neko zna šta bi to moglo biti, koji su uzorci toga a koje posljedice?

Uh..žao mi je... :( to je odumiranje tkiva...nešto kao Alchajmerova bolest...

A evo ukratko i odgovor sa cybermed-a...

Atrofija označava smanjenje nekog organa ili tkiva. Na CT snimkama mozga nalaz atrofije relativno je čest, pogovoto kod starijih ljudi. Ukoliko su svi ostali nalazi i neurološki pregled uredni, tada je nema potrebe liječiti. Ako niste obavili pregled kod neurologa (specijaliste za bolesti živčanog sustava), svakako bi bilo poželjno da se javite neurologu na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh..žao mi je... :( to je odumiranje tkiva...nešto kao Alchajmerova bolest...

A evo ukratko i odgovor sa cybermed-a...

Atrofija označava smanjenje nekog organa ili tkiva. Na CT snimkama mozga nalaz atrofije relativno je čest, pogovoto kod starijih ljudi. Ukoliko su svi ostali nalazi i neurološki pregled uredni, tada je nema potrebe liječiti. Ako niste obavili pregled kod neurologa (specijaliste za bolesti živčanog sustava), svakako bi bilo poželjno da se javite neurologu na pregled.

Hvala Neuhvatljiva ....

Mojoj sveki je pozlilo na poslu ... neopisiva glavobolja i "osjećaj kao da će glava da eksplodira" nakon čega je prevezena u hitnu pa na neurologiju. CT glave joj je pokazao "vidljiva atrofija mozga" ali ne i moždani udar ili bilo koju drugu bolest. Dobila je terapiju i potrebne uputnice tako da nemam predstavu od čega bi to moglo da bude dok ne uradi sve nalaze. Moja sveki je jako mlada žena, nema ni 50 godina :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.