odgovora

Objavljeno

Secer, da nisi alergicna na nesto? Moja sestra je alergicna na prasinu, i onda je u pocetku imala takve napade gde ne moze da udahe, bole je pluca, nesto je probada, a u stvari nije mogla vazduha da se nadise, dok nije dobila pumpicu i sve se sredilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećer, ako imaš osećaj neke kugle u grudima to može da bude posledica nervoze, posledica prehlade, ili si jednostavno istegla neki mišić prilikom kašljanja. A kao što kaže Kamilica, može biti i od alergije, jer meni zna s' vremena na vreme da stoji "kugla" u grudima, malo niže od grla. Može biti svašta i ništa, nemoj odma' da se tripuješ na najgore, a pogotovo da čitaš na Google - u, stvarno svašta ima, biće to sve ok, videćeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, žalfija sigurno neće škoditi, mada ja mislim da ti je najbolje da odeš kod lekara. Moj brat je imao problem sa pljuvačnim žlezdama, tj. sa zapušenim pljuvačnim kanalima, mada kod njega se otok javio ne tačno ispod brade, nego malo sa strane. Ma koliko to bezopasno izgledalo, na kraju je morao lekaru, da mu pročiste kanale.

Draga da nemas problem sa nekim zubom dole?

Ja sam nešto ubeđena da joj je to samo jača prehlada pa joj se upalilo. Daj šansu žalfiji ;)

Skuvala sam zalfiju,pa cemo vidjeti!Zvala sam dr i mogu me primiti tek 13-og,a do tad mogu i umrijeti NE DAJ BOZE da mi je stvarno nesto!Valjda ce zalfija pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, da nisi alergicna na nesto? Moja sestra je alergicna na prasinu, i onda je u pocetku imala takve napade gde ne moze da udahe, bole je pluca, nesto je probada, a u stvari nije mogla vazduha da se nadise, dok nije dobila pumpicu i sve se sredilo.

Šećer, ako imaš osećaj neke kugle u grudima to može da bude posledica nervoze, posledica prehlade, ili si jednostavno istegla neki mišić prilikom kašljanja. A kao što kaže Kamilica, može biti i od alergije, jer meni zna s' vremena na vreme da stoji "kugla" u grudima, malo niže od grla. Može biti svašta i ništa, nemoj odma' da se tripuješ na najgore, a pogotovo da čitaš na Google - u, stvarno svašta ima, biće to sve ok, videćeš ;)

Nemam osecaj kugle, vec me boli donji deo pluca, ali ne da boli da cu da poludim od bola, vec onako neki podnosljiv bol. Ali evo sad mi se kasalj bas pogorsao uzas. Kasljem na svakih 5 minuta kao magarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, da nisi alergicna na nesto? Moja sestra je alergicna na prasinu, i onda je u pocetku imala takve napade gde ne moze da udahe, bole je pluca, nesto je probada, a u stvari nije mogla vazduha da se nadise, dok nije dobila pumpicu i sve se sredilo.

Šećer, ako imaš osećaj neke kugle u grudima to može da bude posledica nervoze, posledica prehlade, ili si jednostavno istegla neki mišić prilikom kašljanja. A kao što kaže Kamilica, može biti i od alergije, jer meni zna s' vremena na vreme da stoji "kugla" u grudima, malo niže od grla. Može biti svašta i ništa, nemoj odma' da se tripuješ na najgore, a pogotovo da čitaš na Google - u, stvarno svašta ima, biće to sve ok, videćeš ;)

Nemam osecaj kugle, vec me bole samo donja pluca, tj donji deo. Ne da ne mogu taj bol da podnesem, ali tu je prisutan.

Ne smem da tripujem vise, videcu kod dr sta ce da kaze.

Sve u svemu kasalj mi se bas pogorsao, kasljem suvo svaka 2-3 minuta kao magarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam osecaj kugle, vec me bole samo donja pluca, tj donji deo. Ne da ne mogu taj bol da podnesem, ali tu je prisutan.

Ne smem da tripujem vise, videcu kod dr sta ce da kaze.

Sve u svemu kasalj mi se bas pogorsao, kasljem suvo svaka 2-3 minuta kao magarac.

Najbolje na pregled, ako je suvi kasalj moze doci do zapaljenja pluca ukoliko vec duze traje, a mozda su ti od kaslja i naprezanja samo se misici upalili..inhaliranje morskom soli pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje na pregled, ako je suvi kasalj moze doci do zapaljenja pluca ukoliko vec duze traje, a mozda su ti od kaslja i naprezanja samo se misici upalili..inhaliranje morskom soli pomaze

Suvi je kasalj i izbacujem zeleni slajm. Javljam vam poslepodne sta je doca rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvala sam zalfiju,pa cemo vidjeti!Zvala sam dr i mogu me primiti tek 13-og,a do tad mogu i umrijeti NE DAJ BOZE da mi je stvarno nesto!Valjda ce zalfija pomoci!

Ajde pa nam se javi kako "odmiče" terapija i da li ti je šta lakše.

Suvi je kasalj i izbacujem zeleni slajm. Javljam vam poslepodne sta je doca rekao.

Kada bi sa tim simtomima otišla ovde kod dra dobila bi AB. :( Oni čim vide zeleni sekret (bilo iz nosa ili pluća) odmajh prepisuju AB. Javi nam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde pa nam se javi kako "odmiče" terapija i da li ti je šta lakše.

Kada bi sa tim simtomima otišla ovde kod dra dobila bi AB. :( Oni čim vide zeleni sekret (bilo iz nosa ili pluća) odmajh prepisuju AB. Javi nam se

Ma ne brine me antibiotik, sigurno sam za ab, samo da okrijemo sto me bole pluca nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne brine me antibiotik, sigurno sam za ab, samo da okrijemo sto me bole pluca nekoliko dana.

Mislim da je od pocetka bronhitisa ili upale pluca. Nadam se da nije nista gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, predlazem da odes na preventivni kardioloski pregled. Ali moguce da ti je i od kicme. A mozda si samo prehladjena, ili te drmnula promaja.

Ja sam takodje imala bolove "kroz srce" i ispod leve ruke, preskakanja, lupanja ne brzo, ali toliko snazno i glasno da sam imala osecaj da svi u sobi cuju. Isla sam kod kardiologa, uradila eho (uz srca), nosila holter ekg 24h na kom sam, naravno, imala samo 1 preskok :angry: a kuci preskace li preskace. Uglavnom, sve je ok, imam blagu mitralnu regurgitaciju, tj. zalizak mi propusta malo vise krvi u komoru nego sto bi trebalo, ali dr kaze da to ima 90% ljudi a da ni ne znaju.

Dobila sam da pijem Presolol, pola ujutro, pola uvuce i bas mi lepo umiri srce. A od kada pijem i Mg, nemam vise preskoke.

I dan danas ne znam od cega mi lupa. Nedavno je otkriveno da imam ispravljenu fiziolosku lordozu, pa se sve nadam da je od toga. Uskoro cu na kontrolu kod kardiologa, pa cemo videti. Nadam se da cu se uskoro skinuti sa Presolola. A i Holipama.. boze, da li cu se ikada srediti i roditi dete?? :( :(

Opet, drugarica mi ima koksaki, ok je, virus se smirio ali povremeno ima simptome lupanja i probadanja. Ali to se na uz srca vidi, bar su njoj videli 2 tackice.

Svakako idi kod dr, nije na odmet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde pa nam se javi kako "odmiče" terapija i da li ti je šta lakše.

Anchi,bila sam na pregledu,zapravo odem na stomatoloski pregled da vidim da nije slucajno od zuba,medjutim zubi su ok,dali su mi uputu za specijalistu,da mi pogleda tu zlijezdu,sumnjaju na pljuvacnu,pa cemo vidjeti ujutru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr samo da me poslusa, jedva sam nasla slobodan termin kod nekog dr. I kaze nema nista na plucima, ili je prehlada, ili je izritirano od kaslja ili sto mi se slajm nakupio pa me bole pluca. Zbog kaslja mi dala ab . sad se jos vise bojim.Plasim se da nije nesto ozbiljno. Mozda odem sutra kod drugog dr. Ili da secekam da vidim kako ce antibiotik da deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secer strpi se malo, vidi da li antibiotik djeluje a ako i nakon 4-5 dana bude ista priča idi kod drugog doktora ... tj već se sutra naruči kod nekog boljeg dr, valjda ima termin za 4-5 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr samo da me poslusa, jedva sam nasla slobodan termin kod nekog dr. I kaze nema nista na plucima, ili je prehlada, ili je izritirano od kaslja ili sto mi se slajm nakupio pa me bole pluca. Zbog kaslja mi dala ab . sad se jos vise bojim.Plasim se da nije nesto ozbiljno. Mozda odem sutra kod drugog dr. Ili da secekam da vidim kako ce antibiotik da deluje.

Probaj da se opustis i ispij to sto si dobila pa otidi za par dana ako ti ne bude bolje, jedino ako primetis da ti se nesto pogorsava onda otidi ranije. Ja kad sam imala problem sa plucima svaki dr je znao sta je problem cim bi prislonio stetoskop, da se bilo sta bar malo tebi culo sigurno bi te poslao na snimanje. Ja nju sad dizem i ovo hladno napolju crkem uz breg pa me tako par puta probadalo nesto pa kad sam bila kod dr isto kaze sve je u savrsenom redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr samo da me poslusa, jedva sam nasla slobodan termin kod nekog dr. I kaze nema nista na plucima, ili je prehlada, ili je izritirano od kaslja ili sto mi se slajm nakupio pa me bole pluca. Zbog kaslja mi dala ab . sad se jos vise bojim.Plasim se da nije nesto ozbiljno. Mozda odem sutra kod drugog dr. Ili da secekam da vidim kako ce antibiotik da deluje.

Kako smo ti i ja uvijek na ovoj temi ili na HPV-u?Postaje komicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secer strpi se malo, vidi da li antibiotik djeluje a ako i nakon 4-5 dana bude ista priča idi kod drugog doktora ... tj već se sutra naruči kod nekog boljeg dr, valjda ima termin za 4-5 dana

Ma ovo je extra dr, nego nismo snimali nista. Vec samo slusanje gde nisam imala nista.

E a posto je mene sinoc i jutros svuda probadalo, ne samo pluca, vec ceo taj deo napred, ja mislim da je ovo mene spicila zesca promaja. Posto u kuhinji otvorim prozor koji bije bas u mene dok npr perem sudove ili slicno. Moguce da je to, mada videcu kako ce se odvijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo ti i ja uvijek na ovoj temi ili na HPV-u?Postaje komicno!

Haahahaha. Pa ja uvek ili vidim tebe ili mene ovde i pocnem da se smejem. Hipohonderi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi..da nisu zaušnjaci? Znam da je epidemija u Bijeljini? A znam da prvo otiče pljuvačna žlijezda... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi..da nisu zaušnjaci? Znam da je epidemija u Bijeljini? A znam da prvo otiče pljuvačna žlijezda... :o

Nije..sada sam se čula sa Tigi...možda i bolje da je to što je...upala limfnog čvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije..sada sam se čula sa Tigi...možda i bolje da je to što je...upala limfnog čvora.

Drustvo,kao sto vam je Filipa rekla imam upalu limfnog cvora...Dr se nada da ce se sanirati,da ne radi mi hirurskim putem,najbitnije od svega je sto je izvod te limfe pojavio se na bradi u vidu gnojanice,tako da je olaksavajuce,da nije se nigdje pojavilo morala bih odmah pod noz.Sacekacemo koji dan,pa cemo vidjeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj tigiiii :( pa kako se to desilo?! :( jel od jače prehlade ili šta?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, žao mi je :( ...nadam se da će to što pre pući i da izađe taj gnoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj tigiiii :( pa kako se to desilo?! :( jel od jače prehlade ili šta?! :(

Najvjerovatnije,oni se i javljaju usled upale ili ono najgore,NE DAJ BOZE!Pokusacemo bez antibiotika,mozda se povuce,ako ne,moram se opet javiti kod dr,pa sta mi Bog Da!Opet sreca je sto se to cisti u vidu gnojanice na bradi,ne bi nikako valjalo da nema izvoda,a doslo do zacepljenja...kaze dr 'ne smijem ti ne reci sta bi moglo biti'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi... :(

Jesi li dobila neki antibiotik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.