odgovora

Objavljeno

Nije, to je bilo 3 god. pre trudnoće.

Ahaaam... Onda sam ja nešto krivo razumela...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problema sa srckom ali ne tog tipa kao ti Filipa , kod mene se to vise javlja kao nedostatak vazduha i gusenje , kad se ne naspavam dovoljno uglavno ali ta probadanja hoce i od prehlade , a cesto se desi da se bol ili probadanje u zeludcu pomesa sa probadanjem srca . Mozda je i zeludac m ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

DEsilo mi se sto puta. To znaju da budu pluca ako si bolesna ili si se prehladila . ALi takodje zna da bude od stresa, i zna da bude jedan sindrom , ne znam kako se zove na srpskom, bas to kad ti trnu ruke, kad ti se nervi na vratu kljeste ili slicno, sto moze biti od loseg drzanja vrata ili loseg spavanja tacnije pogresnog jastuka. Nemoj drzati nikad neki debeli jastuk tako da spavas maltene uspravno.

Srce nije, jer znas da srce ne boli, kad zaboli to je to :)

Ja mislim da si se samo prehladila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problema sa srckom ali ne tog tipa kao ti Filipa , kod mene se to vise javlja kao nedostatak vazduha i gusenje , kad se ne naspavam dovoljno uglavno ali ta probadanja hoce i od prehlade , a cesto se desi da se bol ili probadanje u zeludcu pomesa sa probadanjem srca . Mozda je i zeludac m ?

Da, da, kao i kod mene, i od nervoze. To je onaj osećaj kad ne mogu da udahnem dovoljno vazduha, zevam a ne mogu da prezupčim, uhh <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, kao i kod mene, i od nervoze. To je onaj osećaj kad ne mogu da udahnem dovoljno vazduha, zevam a ne mogu da prezupčim, uhh <_<

Mila ja sam nosila holter zbog toga i dr mi je preporucio svako jutro jednu sumecu magnezijuma i jednu C vitamina u istoj casi a u slucaju da me muci bas jako onda mogu da roknem i Presolol ali hvala Bogu pa sam ga za deset godina dva puta samo popila ... Ali ove sumece mi mnogo pomazu , ne pamtim kad sam osetila tegobe od kad ih redovno uzimam , a pre je bilo u toku dana i po vise puta ..... Tako da mozes i ti sumece , ne mogu ti skoditi ... ja sam uz odobrenje lekara i u trudnoci pila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, da probada me u grudima s vremena na vreme...ali to traje nekoliko sekundi i samo taj put...ne ponavlja se nekoliko dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko sam razumela, u to vreme si bila i trudna? :unsure:

Nije, to je bilo 3 god. pre trudnoće.

Ahaaam... Onda sam ja nešto krivo razumela...

:(

ne,3 godine pre trudnoce.

Mila ja sam nosila holter zbog toga i dr mi je preporucio svako jutro jednu sumecu magnezijuma i jednu C vitamina u istoj casi a u slucaju da me muci bas jako onda mogu da roknem i Presolol ali hvala Bogu pa sam ga za deset godina dva puta samo popila ... Ali ove sumece mi mnogo pomazu , ne pamtim kad sam osetila tegobe od kad ih redovno uzimam , a pre je bilo u toku dana i po vise puta ..... Tako da mozes i ti sumece , ne mogu ti skoditi ... ja sam uz odobrenje lekara i u trudnoci pila ...

I ja sam isla na holter,i dobila mg sumecu i oligogal se,i propranolol(valjda je tako,nisam ga dugo pila,pa vec zaboravila),meni cim zalupa i pocen to probadanje popijem mg. Od prehlade vise probada s ledja,a to sto osetis je grcenje srcanog misica.Meni su zalisci oslabili,jedan mi ne radi bas kako treba,pa kad se on zabuni :lol: onda osetim to probadanje-tim recima mi je dr objasnio,kaze ti si jos dete,pa te necu daviti medicinskim objasnjenjima vec ovako lajicki. Eto,to je moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isla na holter,i dobila mg sumecu i oligogal se,i propranolol(valjda je tako,nisam ga dugo pila,pa vec zaboravila),meni cim zalupa i pocen to probadanje popijem mg. Od prehlade vise probada s ledja,a to sto osetis je grcenje srcanog misica.Meni su zalisci oslabili,jedan mi ne radi bas kako treba,pa kad se on zabuni :lol: onda osetim to probadanje-tim recima mi je dr objasnio,kaze ti si jos dete,pa te necu daviti medicinskim objasnjenjima vec ovako lajicki. Eto,to je moje iskustvo.

Meni je verovatno i C vitamin dodat jer am pusac a zna se koliko nikotin ubija c vitamin , Ja samo znam da bez toga ne mogu da pocnem dan , kao i bez kafe , postalo mi je ritual , kafica , sumece , svako jutro .... Ni jedan dan nisam propustila da popijem , a isti tretman ima i moja sestra rodjena i mama , s tim sto je mami obavezan i presolol svaki dan .... genetika je cudo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila ja sam nosila holter zbog toga i dr mi je preporucio svako jutro jednu sumecu magnezijuma i jednu C vitamina u istoj casi a u slucaju da me muci bas jako onda mogu da roknem i Presolol ali hvala Bogu pa sam ga za deset godina dva puta samo popila ... Ali ove sumece mi mnogo pomazu , ne pamtim kad sam osetila tegobe od kad ih redovno uzimam , a pre je bilo u toku dana i po vise puta ..... Tako da mozes i ti sumece , ne mogu ti skoditi ... ja sam uz odobrenje lekara i u trudnoci pila ...

Ma meni je to od nervoze ili uzbudjenja, a nekad i od straha. Kad prodju ti neprijatni trenutci, sve se smiri. Ali, primila sam k'znanju tvoj savet ;) A je l' piješ tu kombinaciju magn.i vitamina C samo kad ti se to dešava ili redovno, svaki dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je to od nervoze ili uzbudjenja, a nekad i od straha. Kad prodju ti neprijatni trenutci, sve se smiri. Ali, primila sam k'znanju tvoj savet ;) A je l' piješ tu kombinaciju magn.i vitamina C samo kad ti se to dešava ili redovno, svaki dan?

Svaki dan , tako mi je preporuceno a ako se ponavlja vise puta u toku dana onda i presolol ali hvala bogu ne ponavlja se , tj ne desava se uopste od kad pijem sumece ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan , tako mi je preporuceno a ako se ponavlja vise puta u toku dana onda i presolol ali hvala bogu ne ponavlja se , tj ne desava se uopste od kad pijem sumece ....

Ih, presolol, to je već ozbiljna priča... Ok, 'fala na savetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je verovatno i C vitamin dodat jer am pusac a zna se koliko nikotin ubija c vitamin , Ja samo znam da bez toga ne mogu da pocnem dan , kao i bez kafe , postalo mi je ritual , kafica , sumece , svako jutro .... Ni jedan dan nisam propustila da popijem , a isti tretman ima i moja sestra rodjena i mama , s tim sto je mami obavezan i presolol svaki dan .... genetika je cudo....

Pa,moguce,ja nisam pusac.Kod mene samo tatin tata imao problema sa srcem,i to nije znao,samo je imao infarkt i ode..ustvari i mamina mama je imala infarkt,i to 3,za kratko vreme.A ostali nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,moguce,ja nisam pusac.Kod mene samo tatin tata imao problema sa srcem,i to nije znao,samo je imao infarkt i ode..ustvari i mamina mama je imala infarkt,i to 3,za kratko vreme.A ostali nisu.

Malo li je :D salim se draga :D Moji sa mamine strane svi od kancera bolovali a dosta njih i od srcke a sa tatine samo srcka :D Malo liiiiii je :D :D :D Ja sam za sad nasledila i jedno i drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 5-6 dana pojavila mi se zlijezda ispod brade,tacnije u predjelu podbradka!Boli me,,ne pretjerano,ali boli!Ne znam sta da radim,ne ide mi se po bolnicama,da me cimaju!Ima li neko iskustva?Ana Nikolic mi rece da su mozda upitanju pljuvacne zlijezde i da ispiram zalfijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 5-6 dana pojavila mi se zlijezda ispod brade,tacnije u predjelu podbradka!Boli me,,ne pretjerano,ali boli!Ne znam sta da radim,ne ide mi se po bolnicama,da me cimaju!Ima li neko iskustva?Ana Nikolic mi rece da su mozda upitanju pljuvacne zlijezde i da ispiram zalfijom!

Tigi, žalfija sigurno neće škoditi, mada ja mislim da ti je najbolje da odeš kod lekara. Moj brat je imao problem sa pljuvačnim žlezdama, tj. sa zapušenim pljuvačnim kanalima, mada kod njega se otok javio ne tačno ispod brade, nego malo sa strane. Ma koliko to bezopasno izgledalo, na kraju je morao lekaru, da mu pročiste kanale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 5-6 dana pojavila mi se zlijezda ispod brade,tacnije u predjelu podbradka!Boli me,,ne pretjerano,ali boli!Ne znam sta da radim,ne ide mi se po bolnicama,da me cimaju!Ima li neko iskustva?Ana Nikolic mi rece da su mozda upitanju pljuvacne zlijezde i da ispiram zalfijom!

Draga da nemas problem sa nekim zubom dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nešto ubeđena da joj je to samo jača prehlada pa joj se upalilo. Daj šansu žalfiji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke mene vec par dana probada nesto u grudima, rekla bih da su pluca ali nisam sigurna.

Prosle nedelje me je bolelo grlo i kasljala sam, pa se to smirili i sad opet kasljem. Ali ta bol traje vec nekoliko dana. Nije to kao da boli boli, ali kao da mi tu nesto stoji. Nije skroz gore ali kao tu gde su grudi.

Prvo sam imala osecaj da mi je to slajm jer ga bas dosta izbacujem, a sad ne znam ni sama. Danas idem kod dr , bas sam se uzentala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam raspoložena da "delim" mišljenja da su prehlade u pitanju, pa tako i tebi, posledica jače prehlade :D

Šalu na stranu, a jel si imala suv kašalj pa da nije posledica naprezanja pri iskašljavanju?

U svakom slučaju, javi nam se kada se vratiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam raspoložena da "delim" mišljenja da su prehlade u pitanju, pa tako i tebi, posledica jače prehlade :D

Šalu na stranu, a jel si imala suv kašalj pa da nije posledica naprezanja pri iskašljavanju?

U svakom slučaju, javi nam se kada se vratiš.

Ne nisam imala one grozne napade kaslja pa da me od toga bole. Mada ovo je vise bol u grudima sta znam. Evo sad citam na netu i bas se plasim da nije nesto opasno.

Trazim sad lekara da zakazem tek poslepodne kad dodje mm, a do tada cu da poludim od nerviranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nisam imala one grozne napade kaslja pa da me od toga bole. Mada ovo je vise bol u grudima sta znam. Evo sad citam na netu i bas se plasim da nije nesto opasno.

Trazim sad lekara da zakazem tek poslepodne kad dodje mm, a do tada cu da poludim od nerviranja.

I šta si uradila? Jesi zakazala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta si uradila? Jesi zakazala?

Cekam mm-a da dodje sa posla pa cemo ici.

Nadam se da je sve ok.Popizdecu koliko sam se uzentala sta mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekam mm-a da dodje sa posla pa cemo ici.

Nadam se da je sve ok.Popizdecu koliko sam se uzentala sta mi je.

Ja veruem da je sve ok. :)

Ja nisam prehlađena, pa sam juče izašla ranije sa posla da sredim neku papirologiju i u prvih 15 minuta kako udahnem i izdahnem tako me cepi neki tup bol kroz grudi...

Sad kontam - duvao vetar, ja žurila, disala na usta pa nije strašno... :blink::unsure:

Posle sve bilo ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nisam imala one grozne napade kaslja pa da me od toga bole. Mada ovo je vise bol u grudima sta znam. Evo sad citam na netu i bas se plasim da nije nesto opasno.

Trazim sad lekara da zakazem tek poslepodne kad dodje mm, a do tada cu da poludim od nerviranja.

Odmah prestani da citas po netu jer ces se samo jos vise iznervirati ;). Ja takodje mislim da je od prehlade, to sto si kasljala, pa par dana nisi, pa sada ponovo, samo ti je dokaz da se prehlada nije izlecila nego zalecila i nazalost ponovo vratila. Vrlo je moguce da je od slajma, od njega hoce i stomak da boli, tako da je vrlo moguce da to sto tebe probada je samo zbog izbacivanja slajma. Ponovo ti kazem mani se interneta, popodne ides kod dr i ne nerviraj se unapred :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke.

Obecala sam sebi da necu da guglujem, i opet sam danas. I vise zaista necu.

Idem kod dr poslepodne, pa sta mi Bog da. Iskreno se nadam da je neka upala, ne znam ni sama vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.