odgovora

Objavljeno

Da, jedva fokusiram pogled, zuji mi u ušima i drhte mi ruke. Pritisak mi je pao na 80/30. Odoh da ližem so. :(

Uh bre :( mozda je zbog ove promene vremena, ajde lizni malo soli, lezi i odmori malo i naravno javi da li ti je bolje :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moon, baš nizak pritisak :( ...nadam se da će se brzo vratiti u normalu...odmaraj, pa nam se javi kada ti bude bolje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre :( mozda je zbog ove promene vremena, ajde lizni malo soli, lezi i odmori malo i naravno javi da li ti je bolje :*

Jao moon, baš nizak pritisak :( ...nadam se da će se brzo vratiti u normalu...odmaraj, pa nam se javi kada ti bude bolje. :)

Izgleda da mi se popravlja stanje, sad već bolje vidim. :)

Lizala sam so, popila dve čaše mineralne vode i sad pijem kafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da mi se popravlja stanje, sad već bolje vidim. :)

Lizala sam so, popila dve čaše mineralne vode i sad pijem kafu.

Super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

So uvek pomaze. U sustini, treba uzeti jednu kafenu kasicicu soli i 2 case vode odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,to je baš nizak pritisak...

Meni uvek i dosta kafe pomaže.Ali,vidim da ti je od svega toga već bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da mi se popravlja stanje, sad već bolje vidim. :)

Lizala sam so, popila dve čaše mineralne vode i sad pijem kafu.

E a kojim si aparatom merila?

U svakom slučaju bitno je da je tebi bolje. Vrlo je moguće od ove promene vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon nadam se da ti je sada bolje.Meni je normalan i uvek pritisak 90/60.Masno,kafa,kisela voda.

Nemam problema sa promenom vremena ,ali vetar je ono sto me ubija i obori s nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazite sa kafom, mnogi doktori su mišljenja da ona trenutno podigne pritisak, ali ga onda vrlo brzo spusti, nekad bude i niži nego što je bio...kao neko odloženo dejstvo kafe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se , upravo se to meni desava , 15 min nakon popijene kafe tresem se ko narkos , i niko mi ne veruje kada kazem da mi od kafe jos vise pada pritisak, zato sam presla na jedan nes , ili kad nadjem decaffeinated , isti ukus a ne tresem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke! :)

Sad sam dobro, mada mislim da mi je najviše pomoglo to što sam naterala sebe da se pokrenem, aktiviram, prošetam, radim nešto.

E a kojim si aparatom merila?

U svakom slučaju bitno je da je tebi bolje. Vrlo je moguće od ove promene vremena.

Ana, merila sam klasičnim prizminim aparatom. Onaj stariji model, nije digitalni.

Lenočka, Nensi, mislim da ste u pravu za kafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne kupi u Grckoj ovu deecaf, ja uzela 2 limenke :P :P

nista kad potrosim moras da mi pravis drustvo bar do Soluna i nazad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne kupi u Grckoj ovu deecaf, ja uzela 2 limenke :P :P

nista kad potrosim moras da mi pravis drustvo bar do Soluna i nazad :D

Veruj mi, nisam je ni primetila. Kupujemo nemlevenu kafu i sami je sameljemo, nisam ljubitelj instant kafa, a ovu kobajagi kafu, mlevenu u kesicama, neću ni da komentarišem. Ali rado ću ti praviti društvo do Soluna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazite sa kafom, mnogi doktori su mišljenja da ona trenutno podigne pritisak, ali ga onda vrlo brzo spusti, nekad bude i niži nego što je bio...kao neko odloženo dejstvo kafe...

kafa podigne pritisak ali ima i diuretičko svojstvo(izaziva mokrenje) tako da u sustini podigne pritisak kratkotrajno. Meni se dva puta u zivotu desilo da su mi pritisci toliko pali i jedino sto mi je pomoglo je slan rastvor(čaša vode i so), grozno je popiti :( ali deluje posle par minuta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne kupi u Grckoj ovu deecaf, ja uzela 2 limenke :P:P

nista kad potrosim moras da mi pravis drustvo bar do Soluna i nazad :D

Da dodjete onda u atinu po instant kafu . Ima odmah da vam skoci pritisak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke! :)

Sad sam dobro, mada mislim da mi je najviše pomoglo to što sam naterala sebe da se pokrenem, aktiviram, prošetam, radim nešto.

Ana, merila sam klasičnim prizminim aparatom. Onaj stariji model, nije digitalni.

Lenočka, Nensi, mislim da ste u pravu za kafu.

Sa kojim je inace bolje meriti digitalnim ili obicnim aparatom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa kojim je inace bolje meriti digitalnim ili obicnim aparatom?

Koliko sam ja upućena, a tokom cele trudnoće sam merila dva puta dnevno, bolji je običan. Digitalni zna da pobrljavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kafa podigne pritisak ali ima i diuretičko svojstvo(izaziva mokrenje) tako da u sustini podigne pritisak kratkotrajno. Meni se dva puta u zivotu desilo da su mi pritisci toliko pali i jedino sto mi je pomoglo je slan rastvor(čaša vode i so), grozno je popiti :( ali deluje posle par minuta....

Pretpostavljam da je manje grozno od lizanja soli. Još uvek imam grozan ukus u ustima. :(

Da dodjete onda u atinu po instant kafu . Ima odmah da vam skoci pritisak :lol:

Je l' nas ti to pozivaš u goste? :rolleyes:

Sa kojim je inace bolje meriti digitalnim ili obicnim aparatom?

Koliko sam ja upućena, a tokom cele trudnoće sam merila dva puta dnevno, bolji je običan. Digitalni zna da pobrljavi.

Kao što reče SanjaRuška, običan je bolji. Digitalni ne samo da ume da pobrljavi, nego kod većine treba da meriš pritisak 3 puta pa da računaš prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moon isto bi ti dali u hitnoj, infuzija , boca fizioloskog ili glukoze,

slano ili slatko biraj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

So uvek pomaze. U sustini, treba uzeti jednu kafenu kasicicu soli i 2 case vode odjednom.

Ja sam u trudnoći imala 100/40 pa mi je muž dao slanu vodu, da sam se probudila u roku od 120 sekundi... :D

Ume da bude proprilično neprijatno, moon slana voda deluje, ja sam pila i raso, jer mi se baš znao sroza pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec dva dana me jako boli zub,vec dva dana nisam spavala.Gornja sedmica udarilo me u oko i slepoocnicu.Tako me mrzi da zovem dr,a ,oram posle da zovem da zakazem i kod zubara.A do tada da li bi smela da popijem brufen ili sl za bolove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec dva dana me jako boli zub,vec dva dana nisam spavala.Gornja sedmica udarilo me u oko i slepoocnicu.Tako me mrzi da zovem dr,a ,oram posle da zovem da zakazem i kod zubara.A do tada da li bi smela da popijem brufen ili sl za bolove?

Probaj da popiješ paracetamol. To smeš svakako.

Meni je isto gornja sedmica otišla ovih dana, moram pod hitno kod zubara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene sto ne pitah ranije nego trpim bol dva dana,stavljala sam viski na vaticu pa na zub.Imam utisak da ce glava da mi otpadne udarilo me u oci,uzas.

Posle idem kod zubara,samo da vidim gde cu Jana.

Hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.