odgovora

Objavljeno

nemoj da kvasi...

hm... mozda ovo objašnjava što su mi se posle pojavili plikici mali, sitni koji se sada ljušte. Ali samo kada se setim koliko su mi te hladne obloge prijale .... uh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno,mazacu kantarionovo ulje.

Jelena da sam ranije pitala ovo za kvasenje.Kad se okupao hteo je da izludi-sto meni uopste nema logike,valjda treba da je bolje od vode.Celu noc nije spavao,vec mu je bol udario na psihu.Joj nadam se da ce za koji dan biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno,mazacu kantarionovo ulje.

Jelena da sam ranije pitala ovo za kvasenje.Kad se okupao hteo je da izludi-sto meni uopste nema logike,valjda treba da je bolje od vode.Celu noc nije spavao,vec mu je bol udario na psihu.Joj nadam se da ce za koji dan biti bolje.

bilo kakve opekotine se NIKADA ne kvase...od toga bude samo gore....mazite kantarion stalno i neka mu opeceno mesto bude golo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm... mozda ovo objašnjava što su mi se posle pojavili plikici mali, sitni koji se sada ljušte. Ali samo kada se setim koliko su mi te hladne obloge prijale .... uh

prija trenutno ali cime se osusi kuku majko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju smo bili na kupanju i mm je jako izgoreo.Ima uzasne bolive vec 2 dana,da je postalo nepodnosljivo.

Mazala sam mu jogurt i mazem mu Saljicev melem za opekotine.

Znate li jos neki prirodni lek,jer ce izludeti,a i ja sa njim?

Kao što su ti i ranije rekli - kiselo mleko i kiselo mleko.

Jekoderm je stara dobra a za opekotine od sunca je zakon - osetila na svojoj koži, pa kažem iz iskustva. :rolleyes:

Osim što umiruje i bol, neverovatno brzo prolazi od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima.... :D

mozda mi je naziv tebe malo smesan,mozda vec postoji tema o ovome(ja nisam nasla:/)o cemu zelim da pisem ali nije bitno....

ovako,pa da pocnem.... ;) imam sina od god.dana,prestala sam ga dojiti pre 6.meseci i nisam imala problema sa mlekom,samo je prestalo(nisam ga ni imala nesto puno) pre neki dan su grudi pocele da me bole i primjetila sam da mi curka nesto zuckasto iz njih,ne mnogo ali pomalo....menstruacije imam redovno(dan-dva tamo vamo ali otprilike dobijam redovno)isla sam kod ginekologa,i za ne poverovati,pregledao me je i gin.(bolio me je i stomak pri dnu malo)i pregledao mi je grudi ali one su bile sasvim normalne,niti je curilo sta niti su me bolile!:/ e sad sam imala menstruaciju,s tim da mi je trajala 6-7 dana,a inace mi traje 3 dana,a grudi me ponovo bole i curka mi to zuckasto...i tako zadnjih 20-ak dana....sto se tice odnosa,ja i mm se uopste ne cuvamo,stavise ponekad i pokusavamo da napravimo bebicu ali nam ne ide :D,test sam radila negativan,tako da ja nisam vise pametna sta se desava....eto valjda ste me skontale,nadam se da ce neko sa foruma znati da mi bar malo razresi ovo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teško da ti ovo može razrešiti, bilo ko od nas nestručnih. Mislim da je u pitanju hormonski poremećaj, ali to mora proveriti lekar, naravno nakon analize hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da su kod nas ovde gde zivim doktori kako treba sve bi ja lako....u pravu si,tesko ce ko sa foruma da mi objasni sta je u pitanju,ali mozda neko ima iskustva s tim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u slicnoj situaciji samo sto nisam dobijala menstruaciju jako dugo nakon prestanka dojenja(vise od godinu dana).Kada sam izvadila krv za hormone prolaktin mi je bio mnogo povisen.Pila sam lek bromokriptin i jos neke lekove.Imam jos uvek pomalo tog zutog bas kao i ti ali mislim da nije nista zabrinjavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Sanja na odg.jos sam negde cula da se to zna desavati kad je prolaktiv povisen...sutra idem da vadim krv,pa cu da vidim sta je....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Sanja na odg.jos sam negde cula da se to zna desavati kad je prolaktiv povisen...sutra idem da vadim krv,pa cu da vidim sta je.... :)

I ja verujem da je neki hormonski poremecaj ali najbolje da proveris sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali neko zna , koliko puta godisnje sme da se radi rendgen pluca bebi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali neko zna , koliko puta godisnje sme da se radi rendgen pluca bebi ?

po nekoj logici bi bilo 1 u 6meseci tj 2 puta godisnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce me boli desna bradavica!Mlijeko je prestalo,jedva po koja kap!Za dva dana trebam dobiti,ali mi je nelogicno da to moze biti uzrok! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce me boli desna bradavica!Mlijeko je prestalo,jedva po koja kap!Za dva dana trebam dobiti,ali mi je nelogicno da to moze biti uzrok! ;)

Mislim da će se taj bol povremeno javljati neko vreme. Bar je tako bilo kod mene. Verovatno posledica dojenja, nisam se dublje bavila tim. Kod mene se javljalo povremeno, najčešće pred promenu vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da će se taj bol povremeno javljati neko vreme. Bar je tako bilo kod mene. Verovatno posledica dojenja, nisam se dublje bavila tim. Kod mene se javljalo povremeno, najčešće pred promenu vremena.

I ja mislim da je posledica dojenja,ali nekad je bol suvise intenzivan! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je posledica dojenja,ali nekad je bol suvise intenzivan! :(

Je l' imaš utisak kao da te neko ubode iglom direkt kroz bradavicu? Meni su baš takvi bolovi bili, srećom brzo je prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' imaš utisak kao da te neko ubode iglom direkt kroz bradavicu? Meni su baš takvi bolovi bili, srećom brzo je prošlo.

Da,upravo takav bol!I ja se nadam da ce brzo proci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da stavljas obloge od sode bikarbone.Meni to uvek pomogne kad me bole bradavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da stavljas obloge od sode bikarbone.Meni to uvek pomogne kad me bole bradavice.

Viki,je li otprilike uzmem sodu i rastvorim ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravi rastvor 1/2dl vode i jedna kasicica sode bikarbone, pa stavi na tufere. Ako te boli iznutra, sumnjam da ce ti pomoci bilo kakav oblog.Prosto se suzavaju kanali od dojenja i to je normlano.desvace ti se to jos neko vreme.Ponekad sam jednom u toku dana po pola minuta.Prodje to.Nije zabrinjavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravi rastvor 1/2dl vode i jedna kasicica sode bikarbone, pa stavi na tufere. Ako te boli iznutra, sumnjam da ce ti pomoci bilo kakav oblog.Prosto se suzavaju kanali od dojenja i to je normlano.desvace ti se to jos neko vreme.Ponekad sam jednom u toku dana po pola minuta.Prodje to.Nije zabrinjavajuce.

Hvala,draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li neko da mi kaže koji je najbrži način da podignem pritisak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li neko da mi kaže koji je najbrži način da podignem pritisak?

Lizni malo soli, barem ja to tako radim, a onda jedna kafa i ja budem kao nova. Sto Moon? Jel tebi lose :( ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lizni malo soli, barem ja to tako radim, a onda jedna kafa i ja budem kao nova. Sto Moon? Jel tebi lose :( ?

Da, jedva fokusiram pogled, zuji mi u ušima i drhte mi ruke. Pritisak mi je pao na 80/30. Odoh da ližem so. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.