odgovora

Objavljeno

Djevojke,treba mi pomoc!Nikola je ogrebao mm,vjerovali ili ne,po oku,ali tako gadno da mu je zavukao nokat ispod kapka :( !Kako su to izveli samo oni znaju!Isprao je kamilicom,ali mu je sve mutno,zamagljen vid!Imate savjet!

Jel imas fizioloski rastvor???!!! Nek stavi dosta u oko da ispere da vidis kako ce se ponasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imas fizioloski rastvor???!!! Nek stavi dosta u oko da ispere da vidis kako ce se ponasati.

Imam,a da li smije to i meni je palo na pamet? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam,a da li smije to i meni je palo na pamet? ;)

pa naravno da sme. fizioloski je i za nos i za oci. ja sam bas luki juce natrpala fizioloskog jer je masnim rukama dok je rucao trljao oci i sve mu se zacrvenelo oko unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde takodje postoji Tobrex krema za oci, ne znam da li je tamo ima da je stavis, ona je odlicna za bilo koju ocnu infekciju. ali i da li je imas u kuci.ako nista, nek stavi fizioloski za pocetak da ispere oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno da sme. fizioloski je i za nos i za oci. ja sam bas luki juce natrpala fizioloskog jer je masnim rukama dok je rucao trljao oci i sve mu se zacrvenelo oko unutra.

Isprala sam,pece ga,pa cemo vidjeti opet kasnije!Djevojke,hvala,bas me je ovo zabrinulo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isprala sam,pece ga,pa cemo vidjeti opet kasnije!Djevojke,hvala,bas me je ovo zabrinulo!

Ne brini, nece mu otpasti oko. samo mozda, ako se ne smiri do sutra jujutru, ode kod dr da mu da neku kremicu za oci cisto da mu se ne inficira.

kako mu izgleda oko sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isprala sam,pece ga,pa cemo vidjeti opet kasnije!Djevojke,hvala,bas me je ovo zabrinulo!

ACIDI-BORICI rastvor,ali napomeni u apoteci da ti treba za oci(jer postoji za oci,za nos i za spoljnju upotrebu)neka ispira time i stavlja obloge od istog-samo nakapas na sterilnu gazu i stavis 2-3 min na oko!!za par dana ce da se povuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, nece mu otpasti oko. samo mozda, ako se ne smiri do sutra jujutru, ode kod dr da mu da neku kremicu za oci cisto da mu se ne inficira.

kako mu izgleda oko sad?

Seceru,blesava si, :lol: pa znam da mu nece otpasti oko strah me da mu se ne inficira,ali ujutru ce otici do dr!Ne moze da otvori oko od bola,crveno je i otekao je kapak!

Jelena,hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru,blesava si, :lol: pa znam da mu nece otpasti oko strah me da mu se ne inficira,ali ujutru ce otici do dr!

Jelena,hvala!

Eto vidis to znas, a ja cim se neko udari u oko ili slicno, ili se ja ogrebem, provaravam da li ce ispasti :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto imam SOS pitanje, ali samo ako obecate da se necete smejati, iako je ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni celo poslepodne pulsira cmar! zvuci smesno, ali ne znam sta mi je.

Tj moja mama je imala iste simptome pre neki mesec, ali to je njoj trajalo duze. I ode kod hirurga i nema nista na deb crevu vec joj karlicna kosta dodirije crevo i tu se kao malo upalilo, nista specijalno.

E ja ti danas to isto osetim, i mozda ne bih ni primetila da mi mama nije ubacila tu bubu.

Tacko se oseca kao neko pulsiranje, ne jako, ali kucka li kucka :lol: Da li od sedenja uvece ili sta li moze biti..Malo mi je nemoguce sad kad je moja mama to imala da imam i ja.

Jel' se nekom to slicno dogodilo ili da se brinem da nije nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni celo poslepodne pulsira cmar! zvuci smesno, ali ne znam sta mi je.

Tj moja mama je imala iste simptome pre neki mesec, ali to je njoj trajalo duze. I ode kod hirurga i nema nista na deb crevu vec joj karlicna kosta dodirije crevo i tu se kao malo upalilo, nista specijalno.

E ja ti danas to isto osetim, i mozda ne bih ni primetila da mi mama nije ubacila tu bubu.

Tacko se oseca kao neko pulsiranje, ne jako, ali kucka li kucka :lol: Da li od sedenja uvece ili sta li moze biti..Malo mi je nemoguce sad kad je moja mama to imala da imam i ja.

Jel' se nekom to slicno dogodilo ili da se brinem da nije nesto drugo?

Seceru meni pulsirao cmar posle poroda :lol:valjda dok su se kosti sastavile. a da li si ti sigurna da i tebi pulsira kao mami,ne znam da li to moze genetski? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru meni pulsirao cmar posle poroda :lol:valjda dok su se kosti sastavile. a da li si ti sigurna da i tebi pulsira kao mami,ne znam da li to moze genetski? ;)

ma ne moze nikako i to genetski :lol:

mada ja bi trebalo da dobijem danas,sutra. bole me i prepone, a i smar pulsira...mada evo sad ne pulsira :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni celo poslepodne pulsira cmar! zvuci smesno, ali ne znam sta mi je.

Tj moja mama je imala iste simptome pre neki mesec, ali to je njoj trajalo duze. I ode kod hirurga i nema nista na deb crevu vec joj karlicna kosta dodirije crevo i tu se kao malo upalilo, nista specijalno.

E ja ti danas to isto osetim, i mozda ne bih ni primetila da mi mama nije ubacila tu bubu.

Tacko se oseca kao neko pulsiranje, ne jako, ali kucka li kucka :lol: Da li od sedenja uvece ili sta li moze biti..Malo mi je nemoguce sad kad je moja mama to imala da imam i ja.

Jel' se nekom to slicno dogodilo ili da se brinem da nije nesto drugo?

oprosti molim te ali morala sam da se prvo ismejem pa da ti odgovorim,nije smesno to sto ti se desava,vec ga ti to fino formulises..inace meni se to desilo ali posle porodjaja prvog jerr sam dugo lezala u istom polozaju cak sam imala i otok,i isla kod dr. nista posebno,proslo je bez terapije,sad opet najbolje da pratis stanje pa kod dr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne moze nikako i to genetski :lol:

mada ja bi trebalo da dobijem danas,sutra. bole me i prepone, a i smar pulsira...mada evo sad ne pulsira :lol:

:lol: :lol: :lol: Ma,to ti je zbog mece,mozda si se malo i prehladila!Joj,Seceru,meni glava pulsira,zestoko ce da me zaboli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oprosti molim te ali morala sam da se prvo ismejem pa da ti odgovorim,nije smesno to sto ti se desava,vec ga ti to fino formulises..inace meni se to desilo ali posle porodjaja prvog jerr sam dugo lezala u istom polozaju cak sam imala i otok,i isla kod dr. nista posebno,proslo je bez terapije,sad opet najbolje da pratis stanje pa kod dr..

:lol::lol::lol: Ma,to ti je zbog mece,mozda si se malo i prehladila!Joj,Seceru,meni glava pulsira,zestoko ce da me zaboli!

Devojke da ja necu da se porodim, a ne znam??!!! :lol::lol:

Salim se. Marina, a sta ti je rekao dr, zasto od lezanja??!!!

Tigrice, glava mi je tek za SOS temu, ali to bolje u psihologiji da ispricam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, da nije tebe ne bi se ni nasmijala! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, da nije tebe ne bi se ni nasmijala! :lol::lol::lol:

Hvala, drago mi je kad nekom izmamim osmeh :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da ja necu da se porodim, a ne znam??!!! :lol::lol:

Salim se. Marina, a sta ti je rekao dr, zasto od lezanja??!!!

mozda i hoces :lol:

previse tezine a nekih 15 sati lezanja samo na desnoj strani,pa se sve ispomeralo i tako i d.crevo malo oteklo,nista strasno,bar sam ja dobila takvo objasnjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shecerko ti mnogo vremena provodis za kompijuterom,vrlo je moguce da je od sedenja....probaj da promenis stolicu ili ispod guze da stavis tanak jastuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shecerko ti mnogo vremena provodis za kompijuterom,vrlo je moguce da je od sedenja....probaj da promenis stolicu ili ispod guze da stavis tanak jastuk

Pa i ja to razmisljam da je od toga. jer npr ja ceo dan setam, ali sta mi to vredi kad uvece sednem oko 10, pola 11 i do 2h ujutru ne ustajem. nisam na stolici, na kanapeu, ali opet. moguce da je od toga. mada ja celog zivota imam problema sa d.crevom, bilo mi je kao mladjoj produzeno i prosireno. uf...

evo sad sam skuvala caj protiv upale debelog creva, da vidim hoce li to pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja jedno pitanje ... Na ruci (spoljasnji deo sake), pojavila mi se jedna kvrzica, kao zrno graska. Pomeranjem sake, seta gore dole...Lici mi na venu, kao da je doslo do nekog zapusenja, ali napominjem da me ne boli, vec jednostavno ruzno izgleda i nervira me...

To mi se i ranije desavalo, ali na drugoj ruci. Jednom prilikom sam pomenula doktorki, a ona je rekla u fazonu da to nije nista :unsure:

Da li neka od vas zna o cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da bude i masno tkivo a može jednostavno natekla vena. Moja mama je imala takvo "zadebljanje" na palcu i ono je vremenom samo prošlo. Nisam je iskreno nikada pitala da li je koristila nešto za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto mislim da je masno tkivo. Nema sta da bude opasno sta god da je.

Madaopet, ja nisam dr. Ako tvoja dr kaze da nije nista, onda se opusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.