odgovora

Objavljeno

I ja je berem u maminoj basti. :). Hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Emiliji prvo i zelje i blitvu uvela (sa nekih njinih 6 meseci) jer smo takodje imali iz mamine baste a tek od pre mesec dana (cini mi se) sam dala spanac... I nikakvih problema nije bilo a da li ce ih biti?! Nemam pojma... I ja sam to isto procitala ali stvarno mi je zao da ne jede sveze kada vec moze i jos znamo da je potpuno ne prskano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...stvarno ne znam u čemu bi bila razlika...

Ako neko zna, neka piše...

Znači:

Blitva vs špinat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa isto i ja Ana, zao mi da ne jede sveze, i ne prskano. Ovde stvarno zene nisu informisane, pa vec sam negde napisala, vec sa 8 meseci dete uveliko jede slano, slatko, sarmu, gricka slaninu... I ja se onda prepadnem za dobro skuvanu i izblenadnu blitvu ili karfiol... Ali ,valjda smo mi takve majke... A takodje i za tikvicu. Negde pise sa 5 a negde cak i sa 9 meseci...ma da izludeis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daju blitvu, a šopaju djecu hrenovkama!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daju blitvu, a šopaju djecu hrenovkama!!!!!

:lol::lol:

Luda si. Ali u pravu si, jos sa ponosom to kazu :(. Meni moji do 2 ili 3 razreda osnovne skole nisu dali da to jedem. (mislim na parizer, hrenovke, pastetu )

Moj otac je znao reci Bolje da ne jede, nego to da jede :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blitva vs špinat

SPANAĆ

Preporučuje se umerena konzumacija kada su u pitanju mališani, jer veće količine oksalne kiseline mogu da izazovu nedostatak kalcijuma u organizmu, na šta su deca u razvoju posebno osetljiva. Gvožđe se u spanaću nalazi u non-hem obliku, koji se sporo i slabije apsorbuje u našim crevima od hem oblika, koji se nalazi u namirnicama životinjskog porekla, pre svega u crvenom mesu (veću korist ćete imati ako jedete pileću džigericu).

Zdravo spremanje spanaća

* Pre kuvanja, obavezno treba odstraniti peteljke i veće poprečne žile na listovima, jer su baš one bogate oksalnom kiselinom.

* Da bi se sačuvali vitamini i minerali, treba ga kuvati na pari, ili u vrlo maloj količini kipuće vode (nikako u hladnoj), oko pet minuta.

* Vodu od kuvanja treba baciti, jer je zasićena nitratima, koji se pod uticajem bakterija pretvaraju u nitrite. Zbog toga spanać mora da se priprema neposredno pre konzumiranja.

* Ako je termički obrađen, ne sme da se duže čuva - čak ni u frižideru, niti da se podgreva za drugi obrok.

* Treba ba ga pripremati sa mlekom - da bi se uklonila oksalna kiselina, koja se vezuje za kalcijum i stvara kalcijum-oksalat, i tako izlučuje iz organizma. Može da se upotrebi i neki mlečni proizvod (jogurt, pavlaka, svež sir). U istu svrhu, dobro je da se začini sokom od limuna.

časopis „U zdravom telu“

BLITVA

U botaničkom smislu, blitva je član iste porodice kao i spanać, pa su joj i prehrambena i lekovita svojstva vrlo slična. Blitva nesumnjivo ima nekih prednosti, premda je nepravedno zapostavljena: znacajna je zbog vitamina C, beta-karotina, kalijuma, mangana, gvožda i kalcijuma, i, naravno, vlakana. Dobar je diuretik i veoma korisna za povecanje imuniteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...i spanac ne treba poklapati kada se kuva

cini mi se da u blitvi nema ili ima znatno manje nitrata...u svakom slucaju blitva mi je favorit za Leu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozda neko moze da mi preporuci nekog dobrog i odgovornog doktora u Novom Sadu? U 19toj nedelji trudnoce sam a doktor kod koga idem nije bas najbolji deluje jako neodgovorno i nista ni ne govori! Cak mi ni na ultrzvuku ne pokaze bebu!

Molim vas pomagajte ako znate nekog dobrog

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozda neko moze da mi preporuci nekog dobrog i odgovornog doktora u Novom Sadu? U 19toj nedelji trudnoce sam a doktor kod koga idem nije bas najbolji deluje jako neodgovorno i nista ni ne govori! Cak mi ni na ultrzvuku ne pokaze bebu!

Molim vas pomagajte ako znate nekog dobrog

Unapred hvala

draga tasha,to na sta se zalis,je nazalost ,,poseban tretman`` koji mozes da ocekujes samo kod privatnika...pogledaj druge teme na ovom forumu tipa,,dr koji su vam vodili trudnocu``,imas i par tema vezanih konkretnmo za novi sad,pa tamo imas vise informacija...manje -vise vecina drzavnih dr-a je ista,oni koji su na dobrom glasu su uglavnom tesko dostupni jer je kod njih velika guzva...a sve se na karju svodi na to da ne odgovara svako svakome,neko jednog dr-a hvali,drugi ga kudi...u kom delu grada zivis i u koji dz ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE,KORISTI LI NEKO BEBI EVY BABY PELENE I KAKVE SU VAM?

meni su mnogi preporucili evy baby,jer su nujima prezadovljni...za boni suprims sam cula oprecna misljenja,mada vecinom negativna,navodno,propustaju i previse us ,,najlonske``....nemam jos svog iskustva,ali eto,ako ti ovo nesto znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ETO,ZANEH SE JA,A ZABoRAVIH DA POSTAVIM SVOJE PITANJE...

da li je neko od vas imao problem sa blago smanjenom kolicinom plodove vode??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE,KORISTI LI NEKO BEBI EVY BABY PELENE I KAKVE SU VAM?

Djule,ako si u Bg,imaš da kupiš isključivo u DM-u Beby-love pelene,original-Nemačke,bez ikakvog mirisa,ja sam prezadovoljna,za razliku od Pampersa,koji je katastrofa i uzgred koji je pravljen za istočno tržište :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim kod futoske ali na Novo Naselje sam isla jer mi je bilo hitno i doktor Rodic je jedini bio slobodan tada, ali sto vise vreme odmice sve vise sam razocarana! Nije mi bitno koji je dom zdravlja upitanju samo da je doktor koji me nece isprepadati i koji ce odraditi sve potrebne preglede i objasniti mi i uputiti me u neke stvari.Meni je ipak ovo prva trudnoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim kod futoske ali na Novo Naselje sam isla jer mi je bilo hitno i doktor Rodic je jedini bio slobodan tada, ali sto vise vreme odmice sve vise sam razocarana! Nije mi bitno koji je dom zdravlja upitanju samo da je doktor koji me nece isprepadati i koji ce odraditi sve potrebne preglede i objasniti mi i uputiti me u neke stvari.Meni je ipak ovo prva trudnoca

moja kuma je nedavno isla kod doktora stojica(mislimda se tako preziva) dz kod dunavskog parka i jako je zadovljna,na temi ,,novi sad`` sam, ti rekla za svog dr-a.imas prava da menjas-menjaj!

sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baka mi je iz baste donela cveklu (ciklu). Kako se ona pravi za bebu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to zivo zanima...ja sam je uvek izbegavala, bas zato sto nisam mogla da nadjem prihvatljivo resenje za spremanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cveklu kuvala, a potom je pasirala i eventualno mešala sa jabukom. Moja ćerka je oduvek obožavala :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa otklopljenom posudom?koliko dugo se kuva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cveklu sekla na kolutove, ali i tako joj treba dosta dugo da se raskuva, ne znam tačno, otprilike sat vremena, a možda i manje. Što se tiče otklopljene ili poklopljene posude, nisam sigurna.

Inače, ja kuvam veće količine cvekle za sve, očistim je i kuvam bez ikakvih začina, pa onda odvojim za nju jednu cveklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad se secam i zasto je nisam kuvala...zato sto neki pricaju da se kuva sat i jace a neki 20 min. a otklopljena...uh...koliko se secam ima kao i spanac nitrite...ili pak nitrate...(ja i hemija :P )

mada sada je vec velika...probacu na tvoj nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odg. Mene to najvise i buni, nemam pojma kada je gotova :). Kristal, sa koliko meseci beba sme da jede?

Joj, Citana, ti i tvoja hemija :), samo me zbunis.... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala kako da nazovem temu ni u koji deo bebca da je smestim...nadam se da se ne ljutite...

Da li se nekoj desavalo da posle ciklusa prokrvari? Meni se to desilo proslog meseca a evo i ovog...ciklus mi je bio 03.10. a ja sam prokrvarila 19.10. Ne znam sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom obimu si prokrvarila...

Meni se zna desiti da u vrijeme ovulacije izađe krvavi iscjedak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jos nije desilo tako nesto.Posto ti se desava 2.put,bolje poseti ginekologa,sto je sigurno,sigurmno je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.