odgovora

Objavljeno

Imas u bolje snabdevenim parfimerijama,selectiv maramice bas za skidanje boje sa koze,takodje postoji i tonik <_< Trebalo bi da ti pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Castila jà al tad ne bese nikoga:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice odvikavanja od pusenja, mm je uspeo da prekine sa ziban tabletama. Pusio je 18 godina i eto uspeo je. Ja sam,da bih njemu pravila drustvo prekinula istog dana kad i on ali sto bi rekli na suvo,bez tableta,samo sam aktivirala centralu. Pusila sam nekih 12 godina. Pokusavali smo da dobijemo bebca jedno sedam godina,bezuspesno. U martu smo ostavili cigarete,ja sam u aprilu zatrudnela. E sad,cisto sumnjam da je to ostavljanje cigareta tako brzo delovalo - bolja cirkulacija,prokrvljenost....- ale eto nama se desilo i hvala Bogu na tome. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam pitanje vezano za ishranu bebca-da li mogu da mu dajem obareno belance da jede(ima 6 ipo meseci)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam pitanje vezano za ishranu bebca-da li mogu da mu dajem obareno belance da jede(ima 6 ipo meseci)?

Nikako, u ishranu se prvo uvodi zumance, i to tvrdo kuvano, dva puta nedeljno prvo osmina, sledece nedelje dva puta cetvrtina...i tako dok ne dodjete do celog zumanca. Nama je dr rekla da se celo jaje znaci i belance i zumance daje sa navrsenih 11 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje sa navrsenih godinu dana! I jos nesto, kada dajes zumance ne dajes i meso. Znaci, ako danas za obrok ima npr. sargarepu, krompir, grasak, brokoli i sl sa zumancetom ne dodajes i meso!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje sa navrsenih godinu dana! I jos nesto, kada dajes zumance ne dajes i meso. Znaci, ako danas za obrok ima npr. sargarepu, krompir, grasak, brokoli i sl sa zumancetom ne dodajes i meso!

Ovo za meso potpisujem, al sam zaboravila da napisem gore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na savetima i brzim odgovorima,drage moje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoje odredjene vezbe koje ces saznati ako budes isla na pripremu za porodjaj.u italiji bar porodiliste gde sam se ja porodila zene ne seku.pripreme ih za porodjaj u sedam lecija.svake nedelje po jedna.oko sedmog meseca pocni da vezbas vaginalni misic kao kad ti se piski pa zadrzavas.zadrzi oko 5sekundi pa pusti i tako kad god ti je dosadno il se setis to ponavljaj.na taj nacin misic ce ti postati flexibilniji, tj.elastican.ne znam da li sam dobro objasnila ,mozda neko zna bolje?

Ja sam radila kegelove vežbe ali su ipak morali mali da me secnu. Ipak, nije ni to ništa strašno. Bitno je da se sve dobro završi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje,ali nije vezano za bebe.Pusac sam,koji razmislja da se ostavi te lose ,grozne navike,ali nemam jak karakter,jaku volju,kao neki koji kazu samo necu i gotovo.Trebala bi mi pomoc u vidu npr tableta.Pa me zanima dali ste culi za neke dobre,kako deluju,da li uticu puno na organizam.Da li neko ko planira trudnocu sme da ih uzima.I naravno,zanima me bar okvirna cena???

Ja imam jedan savet....Bila sam aktivni pusac,po 2 kutije dnevno i sada ne pusim vec 1 i po dana...Trebas samo da izdrzis jedan dan....Ja sam izdrzala tako sto sam jela orahe,jako su me podsecali na cigarete...I eto me,sad vise ni ne pomisljam da zapalim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada smem bebcu da pocnem da cedim sokice od citrusnog voca?za 10 dana on puni 7 meseci i do sada mu nisam davala citrusno voce niukakvoj formi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne bi trebalo pre 12.meseca,zbog alergija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada smem bebcu da pocnem da cedim sokice od citrusnog voca?za 10 dana on puni 7 meseci i do sada mu nisam davala citrusno voce niukakvoj formi!

u grckoj se pomorandza odmah uvodi, kao jedno od prvih voca.....a limun , cim se uvede teletina , dodaje se par kapi limuna da bi ubilo masnocu...mozda to ima veze sa podrucjem, ali mislim da svuda uvode pomorandzu odmah...jer sve npr nestle i nutricia kasice koje su od 4.meseca u sebi sadrze pomorandzu...

ja sam mom luki vec sa 6 meseci odmah dala pomorandzu a limun sa 7. mes kad smo poceli sa teletinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da sve zavisi od podrucja.I u vecini severne evrope se riba jako rano daje,a kod nas tek od 12.mes.Sta mislite da bebe sa Aljaske jedu prvo piletinu? ;)

.

Ali sto se Srbije tice,nama su dr. govorili tek sa 12.mes

Mada ako u porodici nema sklonosti ka alergijama,mislim da se moze biti malo opusteniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bebi, koja je inače jako sklona alergijama, davali citruse od 8. meseca i nije imala nikakve reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada smem bebcu da pocnem da cedim sokice od citrusnog voca?za 10 dana on puni 7 meseci i do sada mu nisam davala citrusno voce niukakvoj formi!

meni su rekli ne pre 12 meseci... a što se tiče kašica koje sadrže citruse dr mi je objasnila da je to sasvim drugačije jer je to voće višestruko obrađeno i prilagođeno bebama, dok je sveže voće nešto sasvim drugo... ja sam bila prilično "poslušna" majka i pridržavala se svih saveta lekara i patronažne sestre, ali ako si ti malo opuštenija možeš da probaš po malo pa da vidiš reakciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj deci veoma rano pocela da cedim citrusno voce ali sam ga razblazivala sa dosta vode...to bilo sa punih 4.meseca. Deca nisu imala nikakavih problema. Sve je individualmo i zavisi od same dece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li uvid u to koliko BiH uspela kada BiH pokusAla da izdam knjigu?napominjem da o tome sanjam od kako sam se rodila, da moje pisanije nagomilane jednog dana postanu nešto vredno mojih snova!pomagajte ako znate bilo šta o tome,sve će mi dobro doci, ili se raspitajte za mene ako znate i imate gde! hvala vam od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li uvid u to koliko BiH uspela kada BiH pokusAla da izdam knjigu?napominjem da o tome sanjam od kako sam se rodila, da moje pisanije nagomilane jednog dana postanu nešto vredno mojih snova!pomagajte ako znate bilo šta o tome,sve će mi dobro doci, ili se raspitajte za mene ako znate i imate gde! hvala vam od srca!

a sto to prvo ne pokusas u francuskoj???? mislim nadjes agenta, on ponudi izdavacima knjigu pa ko prihvati...ili konkretno stupis u kontakt za izdavacima?

p.s. jel si knjigu napisala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisala Sam draga moja vac dve, sad radim n'a trecoj, puna Sam inspiracije od kako Sam zatrudnela, mada se koristim onim idejama iz detinjstva kada su me hvalili nastavnici iz srpskog i knjizevnosti. A sto se tice fr vec mi je doktorka Dala takav predlog Ali francuzi su veoma pokvaren i umisljen narod, svakako mislim da bih kod n'as bolje prosla. Jesu to sve cinjenice Ali ko ga zna, niko ne voli strance!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisala Sam draga moja vac dve, sad radim n'a trecoj, puna Sam inspiracije od kako Sam zatrudnela, mada se koristim onim idejama iz detinjstva kada su me hvalili nastavnici iz srpskog i knjizevnosti. A sto se tice fr vec mi je doktorka Dala takav predlog Ali francuzi su veoma pokvaren i umisljen narod, svakako mislim da bih kod n'as bolje prosla. Jesu to sve cinjenice Ali ko ga zna, niko ne voli strance!

pa prevedi je na engleski i ponudi negde dalje...usa li slicno....dobra knjiga je dobra knjiga, svi to gledaju da li ce zaraditi pare od nje ili ne, tako da samo napred.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka skoro vadila pasos? Koliko to zadovoljstvo kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa svim onim taksama, kosta oko 2300 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je potrebno od dokumentacije za bebu za odlazak u Crnu Goru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine je trebalo overena saglasnost oca (ako majka putuje sama sa detetom) da dete moze da napusti zemlju i zdravstvena knjizica. Tu saglasnost uzimate u opstini i taksa kosta (kostala je) 720 din. Nesto su najavljivali da ce od ove godine trebati pasosi ali posto im turizam zavisi u velikoj meri od nas iz Srbije, mislim da nece nista menjati odnosno, da cemo i dalje prelaziti granicu sa licnom kartom i zdravstvenom knjizicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.