odgovora

Objavljeno

Prvi put j ebilo posle odnosa a drugi put iz cista mira. Nije nesto obilno, onako u tragu...I ja sam mislila da je zbog ovulacije, ali ovulacija je na sredini ciklusa a meni se ovo desilo posle plodnih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, Micika idi odmah kod ginekologa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa svim devojkama...pogotovo sa ovim ruskinjinim naredjenjem. Bolje nego da bijes glavu sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, Micika idi odmah kod ginekologa!!!

tako je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desilo dva puta. Jednom pre 5-6 godina, to je bas bio samo kao trag na vesu, ali je trajalo 4-5 dana, znaci bio je dovoljan dnevni ulozak. Isla sam kod ginekologa i dao mi je neki lek da popijem da zaustavi krvarenje. Drugi put je bilo pre par meseci, iz cista mira...proslo je vec sutradan. I tada sam isla kod ginekologa i rekao je da se to moze desiti i ako imas cistu vodenu pa ona pukne i to izgleda braonkasto, ali ipak najbolje da odes na pregled i mozda na uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odg. Mene to najvise i buni, nemam pojma kada je gotova :). Kristal, sa koliko meseci beba sme da jede?

Joj, Citana, ti i tvoja hemija :), samo me zbunis.... :o

Ne znam tačno (tek sam sada videla ovo pitanje), ja sam joj davala kada je imala oko 10 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad se secam i zasto je nisam kuvala...zato sto neki pricaju da se kuva sat i jace a neki 20 min. a otklopljena...uh...koliko se secam ima kao i spanac nitrite...ili pak nitrate...(ja i hemija :P )

mada sada je vec velika...probacu na tvoj nacin

Lea može da jede cveklu kao što je spremaš za vas, pa ona je velika devojka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li se bebama kada imaju virusnu infekciju javlja osip po telu i licu. Čini mi se da sam to nekada čula, a sada nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li se bebama kada imaju virusnu infekciju javlja osip po telu i licu. Čini mi se da sam to nekada čula, a sada nisam sigurna.

Javlja se osip, virusna reakcija, tako je nama dermatolog rekla. Dala je tecni puder, slagacu ali mislim da se ovako zove -Mikstura alba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li se bebama kada imaju virusnu infekciju javlja osip po telu i licu. Čini mi se da sam to nekada čula, a sada nisam sigurna.

Lei se javio sa 16.mes. imala je i visoku temp.(nos i grlo ok) sve je trajalo 3 dana i proslo...nismo je ni sa cim mazali,ali su nam i pored uredne analize krvi i urina prepisali antibiotik...a nisam smela da rizikujem da joj ne dam zbog izuzetno visoke temp.

Ja kraljica panike sam se uplasila da nije sarlah ili nesto slicno :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea može da jede cveklu kao što je spremaš za vas, pa ona je velika devojka.

Naravno...ako izuzmemo cinjenicu da je ne spremam za nas :D

btw. ona je malopre rucala 5 vrsta barenog povrca i junetinu...a ja za ceo dan krisom pola kese smokija :lol: :lol: :lol: Zato njoj i kuvam odvojeno taj prvi rucak...drugi rucak jede/uzina sto i mi...nesto mi tako lakse...ona jede zdravo a mi ne jedemo polu bljutavo (mislim na so i zacine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...ako izuzmemo cinjenicu da je ne spremam za nas :D

btw. ona je malopre rucala 5 vrsta barenog povrca i junetinu...a ja za ceo dan krisom pola kese smokija :lol: :lol: :lol: Zato njoj i kuvam odvojeno taj prvi rucak...drugi rucak jede/uzina sto i mi...nesto mi tako lakse...ona jede zdravo a mi ne jedemo polu bljutavo (mislim na so i zacine)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako te boli ispod stomaka moze biti da si nahladila jajnike ili da imas vodene ciste... :unsure: a moze smetati samo ako beba sisa a ti si trudna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko ja ne razumem bas najjasnije sta ce to bebi da naudi?sto te boli stomak?Uradi test ujutru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da vas pitam nesto....celu noc i evo celi dan me boli stomak ne mogu iz kreveta da ustanem,a za dan dva sam planirala da uradim test na trudnocu...ako sam kojim kojim kojim...slucajem trudna da li ce to da smeta mojoj bebi?

u stvari ja uopste nemam pojma zbog cega me stomak boli,nemam ni jedan simptom koji bi potvrdio prehladu :(

Mozda ima lepu vest za tebe :rolleyes: pre nego sto sam saznala da sam trudna mene je otkidao stomak da sam pila brufen. Naravno, sve sa racunala da je rec o pms-u i naravno ispostavilo se da sam trudna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja sa istim pitanjem. Danas mi komsinica donela praziluk, ili prasa, ne znam kako se kod vas zove. Da li to dajete bebama i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja sa istim pitanjem. Danas mi komsinica donela praziluk, ili prasa, ne znam kako se kod vas zove. Da li to dajete bebama i kako?

Ja prasiluk jos nisam davala direktno vec ubacim da se krcka sa svim ostalim povrcem (cisto da bude kao "zacin", tj u manjim kolicinama) Extra ukusno joj bude i ona ga bas voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze neko da mi kaze kako se radi ta folikulometrija

ako se to tako zove

mislim da ti na obicnom ultrazvuku dr detaljno pregleda i izmeri jajnike, vidi da li su polocisticni ili imaju jedan dobar zdrav folikul... samo je bitno da se potrefi malo pre ovulacije... ako imaju premali folikul, ili mnostvo malih u kojima se ne razvijaju jajne celije (nego se energija koja bi se potrosila na jedan dobar rasipa na mnostvo losih), onda ti lekar da da pijes neke hormone od kojih se znojis, imas tahikardije, napeta si, ali ti koza zablista (estrogen). Dok ih pijes ne mozes da zatrudnis jer imaju kontraceptivno svojstvo, ali posle prestanka upotrebe (piju se 2-3 meseca) tvoji jajnici pocnu da rade kako treba, tj. da proizvode po jedan lepi folikul u kome sazreva po jedna lepa jajna celija.

To ti je laicki ali slikovit odgovor (ciju istinitost ipak treba prroveriti sa iskusnijim zenama ili, jos bolje, sa lekarom)

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate gde ima da se kupi "Dora istrazuje" (Dora explorer) ali sinhronizovana na srpskom?

Ubi se danas dok nisam razaznala sta dete pokusava da mi kaze "јućnik, jućnik"

mislila je na "rucnik"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate gde ima da se kupi "Dora istrazuje" (Dora explorer) ali sinhronizovana na srpskom?

Ubi se danas dok nisam razaznala sta dete pokusava da mi kaze "јućnik, jućnik"

mislila je na "rucnik"

skini sa interneta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da nadjem na srpskom...sve su na hrvatskom

Mozda ne trazim na pravom mestu...gde,pomagaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze neko da mi kaze kako se radi ta folikulometrija

ako se to tako zove

Ako si zdrava ginekoloski, ulatrazvukom se prati rast folikula- opne u kojoj se nalazi jajna celija. Neposredno pre tvz. ovulacije, folikul puca i jajna celija polako izlazi iz folikula, te postaje aktivna_period ovulacije.

Folikulometrija se koristi i kao model za planirano zacece ukoliko imas redovne cikluse.

Dakle, u vreme, npr, 12. dana od pocetka menstruacije, odes na klasican ultrazvuk. Doktor za 2 minuta pogleda polozaj folikula i kaze ti kad da se desava ovulacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da nadjem na srpskom...sve su na hrvatskom

Mozda ne trazim na pravom mestu...gde,pomagaj?

da saljemo mi nasu doru na srpskom????

samo da vidim da disk nije izgreban a ti salji adresu na pp. jer mi ionako vise doru ne gledamo a i kad je gledamo, gledamo je na grckom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti zelim da uspete i da ti nista nece trebati.

Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je potrebno da i mi imamo neku ovakvu temu (a ne samo bebe :lol: ) u slucaju da nam je hitno potreban odgovor u vezi nekog pitanja o zdravlju...Nadam se da ce ova tema ostati prazna (tj da nam nikad nista hitno ne zatreba), ali Boze moj, ako se desi ovde ce se ipak najbrze videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.