odgovora

Objavljeno

Masazom do lakseg porodjaja!!!!

Masaza medjice koju babice odvajkada preporucuju, moze pomoci da se poveca njena elasticnost i pripremi za porodjaj, a mozda cak i da se izbegne epiziotomija ili cepanje. Veoma je jednostavna. Prvo, dobro operite ruke sapunom (ako ce masazu raditi suprug, onda to on treba da uradi). Nokti takodje trebaju da budu podseceni. Namazite palceve (ili palaca i kaziprst) kremom i stavite ih na otvor vagine. Gurajte nadole prema raktumu, prstima prelazeci preko donjeg dela, a potom prema stranam medjice (ili neka to radi suprug). Ponavljajte to svakodnevno tokom nekoliko nedelja pre porodjaja. Normalno je da osetite nelagodnost ili peckanje u manjoj meri, alči ukoliko osetite ostar bol, odmah prestanite. Ovo svakako niej obaveza (ako vam se ideja ne dopada, ako vam deluje uvrnuto ili ako jednostavno nemate vremena); iako se smatra da je ovaj postupak koristan, to jos uvek nije dokazano klinickim ispitivanjem. Kao i uvek, ne prijaju svakom iste stvari.

Pruzeto iz knjige ''Sta da ocekujete dok cekate bebu'', str. 289.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednjem br. casopisa "Moja beba",jedna mlada mamica,kaze kako je 40 dana pred porodjaj,svako jutro na prazan zeludac pila kasiku maslinovog ulja,i izbegla je "seckanje". Kaze i da su sve koje su je poslusale to izbegle. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikad cula ali me raduje ta nova informacija, daje nadu!

Znaci ja sam iz svega ovoga zakljucila da radim kegelove vezbice, pa se istusiram, opustim i masaza radi uvezbavanja rastezanja i ako moze sve to sa maslinovim uljem (to moram pitati dr.-a jel sme dospeti u vaginu, samo da me ne pita za sta ce mi to :D )

I ako ne zelim konstantnu opasnost od stalnih kontrakcija od orgazma, ne smem dati muzu da to radi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja o vakuumu necu nu da razmisljam- ima da ga lansiram iz sebe:)))! Da vam kazem da Sam juce isla kod ginekologa, francuskinja Ali mnogo dobra i n'a UZ je nekako videla da imam neznu matericu- dobro, nisam sigurna da li je n'a UZ videla ili kad mi je radila cudan papa test-kazem cudan jer mi nije uzimala bris samo je pogledala. Zna li neko nesto o takvoj "dijagnozi"-"nezna materica"?kiss za sve

ako ce to utesiti neke trudnice,vakum se ne koristi vise od 90-tih godina.barem su nama tako rekli u skoli za trudnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ce to utesiti neke porodilje,vakum se ne koristi vise od 90-tih godina

Odakle ti ovo? Pa ja kada sam se poradjala, uradili su tri porodjaja sa vakumom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle ti ovo? Pa ja kada sam se poradjala, uradili su tri porodjaja sa vakumom!

pa kazem tako su nam rekli u skolici-sad umesto toga rade forcepsom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle ti ovo? Pa ja kada sam se poradjala, uradili su tri porodjaja sa vakumom!

2009. se moja drgarica porodila vakumom, a jednoj poznanici su isto prosle godine, usmrtili bebu na porodjaju, tako sto su jao vukli i bebici se razmrskala glava od pritiska :( a zena napokon iznela trudnocu do kraja posle bezbroj pokusaja i neuspeha.

Zato se ja i bojim vakuma, ne znam zasto se vi bojite, ali meni je stravicno sto sam cula vise takvih dogadjaja...naravno lekari nisu krivi...to je kao moguci rizik!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moju bebicu su izvukli vakumom... na svu sreću sve je bilo u redu... baš nikakvih problema nije imala... ne znam odakle to da se vakum više ne koristi...

i jedno glupo pitanje: šta je forceps i u čemu se razlikuje od vakuma?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednjem br. casopisa "Moja beba",jedna mlada mamica,kaze kako je 40 dana pred porodjaj,svako jutro na prazan zeludac pila kasiku maslinovog ulja,i izbegla je "seckanje". Kaze i da su sve koje su je poslusale to izbegle. :unsure:

i meni su to rekli i ja se mučila i pila, a isekli su me ne pitaj koliko... mada je možda problem u tome što se kod mene porođaj malo iskomplikovao... ali je i moja snaja pila pa su i nju sekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moju bebicu su izvukli vakumom... na svu sreću sve je bilo u redu... baš nikakvih problema nije imala... ne znam odakle to da se vakum više ne koristi...

i jedno glupo pitanje: šta je forceps i u čemu se razlikuje od vakuma?...

Vakum je kada sa hmmm.... vakum pumpom izvlace bebicu a forceps jekada sa dve kasike izvlace bebu. Ala sam ti objasnila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moju bebicu su izvukli vakumom... na svu sreću sve je bilo u redu... baš nikakvih problema nije imala... ne znam odakle to da se vakum više ne koristi...

i jedno glupo pitanje: šta je forceps i u čemu se razlikuje od vakuma?...

nisam sigurna ali to je nesto nalik ogromnim nazovi kljestim sa kojima uhvate bebinu glavu pa je rucno izvlace napolje.neznam kako drugacije da objasnim.a ako se i dalje poradja vakumom onda su informacije u skoli za trudnice potpuno pogresne-ili MOZDA vakum vise ne rade u odredjenim gradovima!!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vakum je kada sa hmmm.... vakum pumpom izvlace bebicu a forceps jekada sa dve kasike izvlace bebu. Ala sam ti objasnila. :(

u principu, to je to, i nijedno mi se ne svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ce to utesiti neke trudnice,vakum se ne koristi vise od 90-tih godina.barem su nama tako rekli u skoli za trudnice

Ja sam se porodila pre 4 i po meseca.Zena koja se porodila posle mene imala je porodjaj vakuumom.Gledala sam kako se poradja,bilo je strasno!Mnogo se namucila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vakum je kada sa hmmm.... vakum pumpom izvlace bebicu a forceps jekada sa dve kasike izvlace bebu. Ala sam ti objasnila. :(

U principu to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa u mom principu izujedacu ih ako to pokusaju sa mojom bebom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje,ali nije vezano za bebe.Pusac sam,koji razmislja da se ostavi te lose ,grozne navike,ali nemam jak karakter,jaku volju,kao neki koji kazu samo necu i gotovo.Trebala bi mi pomoc u vidu npr tableta.Pa me zanima dali ste culi za neke dobre,kako deluju,da li uticu puno na organizam.Da li neko ko planira trudnocu sme da ih uzima.I naravno,zanima me bar okvirna cena???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nataša, ne znam da ti odgovorim ni na jedno pitanje, samo znam da sam jednom davno ja tražila u apoteci neke tablete i apotekar mi je na pitanje "da li to stvarno deluje" rekao "deluje ali ti treba jaka volja"... pa super, pomislila sam, ja da imam jaku volju ne bi mi trebale tablete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice i dojilje ne bi smele da uzimaju nista od takvih lekova kao ni tzv. lekove za detoksikaciju. Sad, ako planiras trudnocu, zavisi koliko dugo bi morala da pijes tablete... planirana trudnoca se sad radi folikulometrijom, vrlo pouzdano, tako da mozes tako da planiras. Nisam nikad kupovala ni uzimala tablete za odvikavanje od pusenja, ali znam da su jezivo skupe. Mozda kod nas ima da se kupe flasteri, ali ja verujem da je to sve stvar psihe: stavis flaster i onda ti se kao ne duvani ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tablete ti nadoknadjuju nikotin, ali tvoja zelja za cigarom ne nestaje, jer je to navika koju sama moras kontrolisati u glavi.

Mozda su bolje zzvake koje deluju tako da ti bude muka kada zapalis, tako bi bar trebalo.

E sad, skupe su, ne secam se tacno, ali bi za nekoliko meseci izbacila brdo para, a verovatno uzalud, jer ti uvek treba taj karakter, sama cvrsta odluka.

Ja sam prestala nedelju dana nakon otkrica trudnoce, znaci sa oko mesec dana, ali sama , bez problema, jer sam stalno sebi govorila da to radim zbog bebe, i ne zelim da mislim kako svaki put i beba pusi kada ja povucem dim.

Iako to nije bukvalno tako, meni je to pomoglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sok od grejfruta je isto odlican za detoksikaciju tj grefrut uopste.i ja se slazem da za odvikavanje pali jedino cvrsta vola i nista drugo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala nedelju dana nakon otkrica trudnoce, znaci sa oko mesec dana, ali sama , bez problema, jer sam stalno sebi govorila da to radim zbog bebe, i ne zelim da mislim kako svaki put i beba pusi kada ja povucem dim.

Iako to nije bukvalno tako, meni je to pomoglo

ja sam prestala istog dana kad sam saznala da sam trudna... isto bez problema...nisam htela da gušim svoju bebu... i nisam povukla ni dim kroz celu trudnoću i dok sam dojila... ali sam zato čim sam prestala da dojim odmah počela ponovo da pušim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pusila 10god.po dve pakle dnevno...Volela sam cigare puuuno,nisu mi smetale,ni kasalj ni secret ujutru....Ali sam sebe ubedila da je beba jedina vredna stvar na ovom svetu zbog koje bi lisila sebe tog zadovoljstva.Bila sam ubedjena da ne mogu to da uradim samo snagom svoje volje,pa sam kupila "zyban"(valjda se tako pise).

Jedna kutija je tada kostala oko 50E,bio je skup(ali ipak manje nego 60pakli mesecno).Cula sam da tada postojao cenar pri drzavnoj nekoj instituciji,koji je poklanjao jos jednu kutiju ako doneses racun prve kutije...Mada sam ja popila samo dve trecine jedne kutije.

Lek nije nimalo bezopasan,pise da ima dosta nuspojava,ja sam imala samo nesanicu desetak dana.Samo odvikavanje nije bilo bas tako strasno kao sto sam ocekivala,ni taj prvi dan posle 10g.bez cigare.Ali evo vec 3 god. nisam zapalila cigaru.

E sad,da li zyban ili ne,meni je pomogao,pa makar i kao placebo efekat.A organizam mi se lepo cistio 8 mes.,pre knego sto je beba stigla u tibu :) Srecno svima koji su doneli odluku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sad jedno pitanje nevezano za bilo šta do sada: Kako da skinem farbu sa kože lica?... ovo je strašno do sada sam se ko zna koliko puta farbala i nikad nisam imala problem sa skidanjem farbe, a sada sam umazala čelo i nikako da skinem... ni sapunom, ni pepelom od cigareta, što mi je ranije palilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko du mrlje manje skinuce se pranjem,za neko vreme, a ako su vece raspitaj se u apoteci ili naravno n'a internetu:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj skinuće se valjda...

a sad zaklina, pravo "kafanicu" da častiš... mislila si da ćeš da se izvučeš... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.