odgovora

Objavljeno

Postavljajte pitanja vezana za vaše zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala bih iskusne trudnice i majke da mi kazu kako da pripremim vaginu za porodjaj da ne bi doslo do picanja medjice? Sama pomisao n'a to me uzasava:(((...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoje odredjene vezbe koje ces saznati ako budes isla na pripremu za porodjaj.u italiji bar porodiliste gde sam se ja porodila zene ne seku.pripreme ih za porodjaj u sedam lecija.svake nedelje po jedna.oko sedmog meseca pocni da vezbas vaginalni misic kao kad ti se piski pa zadrzavas.zadrzi oko 5sekundi pa pusti i tako kad god ti je dosadno il se setis to ponavljaj.na taj nacin misic ce ti postati flexibilniji, tj.elastican.ne znam da li sam dobro objasnila ,mozda neko zna bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si objasnila! To su tzv Kegelove vezbe i super su. One trebaju da se rade i polse porodjaja kako bi grlic ojacao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene kazu da se prvorotkinje obavezno seku-nije valjda to istina? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene kazu da se prvorotkinje obavezno seku-nije valjda to istina? :(

Uglavnom da ali ako se dobro pripremis ne bi trebalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I cula Sam od jedne "babe" da prilikom tog secenja tj eziot. Dosta se iskrvari...?:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I cula Sam od jedne "babe" da prilikom tog secenja tj eziot. Dosta se iskrvari...?:(((

mene su baš mnogo isekli, ali mi niko nije rekao da sam mnogo iskrvarila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene kazu da se prvorotkinje obavezno seku-nije valjda to istina? :(

Kako u kom porodilistu. U gradskoj bolnici u Beogradu to rade samo ako moraju i to ti lepo objasne zasto i kako. Tamo nije guzva, pa sve ide nekim redom. Cula sam da u ostalim porodilistima to rade.

Ja sam htela u kadi da se porodim bas iz tog razloga...eto, nisam imala srece. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao grlic u toku porodjaja i sekli su me ali nisam krvarila nesto puno! Onako, normalno za tu vrstu rane. Jedino sto su me malo vise zasili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostaje mi samo da se nadam da su francuski doktori strucni i da ce znati sta rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini se, bice sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je ovo zanimalo. Znaci Kegelove vezbe...

Samo mi nije jasno...one meni zatezu vaginalne misice, kako onda pomazu elasticnosti vagine i koze, medjice?

Meni su te vezbe ucinile sex zanimljivijim :D

Nadam se da funcionise na porodjaju, od sada cu ih vezbati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene kazu da se prvorotkinje obavezno seku-nije valjda to istina? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije istina, bar je tako u niskom porodilistu, ali moj sin je nezgodno krenuo sa savijenom rukom u laktu pa me on pocepao a tu je jos bio i taj prokleti vakum koji je me sredio...ali sve sam zaboravila i sada uzivam i sa sinom i sa cerkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i moju bebicu su vakumom izvukli... to je i mene sredilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pukao grlic u toku porodjaja i sekli su me ali nisam krvarila nesto puno! Onako, normalno za tu vrstu rane. Jedino sto su me malo vise zasili!

Meni se ista stvar desila u Visegradskoj.Ali je beba izasla ocas posla,nije se mucila ni ona ni ja,sve se brzo odigralo.Usivanje grlica i medjice je trajalo preko sat vremena.Ja nisam mogla da sedim nedelju dana,ali ako je to cena lakog i brzog porodjaja...opet bi prosla kroz isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da masiranje maslinovim uljem pomaze.I da su hteli nisu mogli da me secu jer kada su me stavili na sto bebcu je izaslo pola cela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, samo da budem bar tamo elasticna kada mi koza nije.

Ovde kod nas se epiziotomija vrsi kao da je naslepo sa drhtavom rukom, sve zene se napate sa ranom i imaju i kasnije posledice zbog nestrucnog usivanja.

A opet jos gore je ako medjica sama pukne, moze se gadno rascepati, kao i vaginalni misic.

A kad pricate o vakuumu, jezim se. Bojim se da bi tako povredili bebu, jer se i to vec desavalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja o vakuumu necu nu da razmisljam- ima da ga lansiram iz sebe:)))! Da vam kazem da Sam juce isla kod ginekologa, francuskinja Ali mnogo dobra i n'a UZ je nekako videla da imam neznu matericu- dobro, nisam sigurna da li je n'a UZ videla ili kad mi je radila cudan papa test-kazem cudan jer mi nije uzimala bris samo je pogledala. Zna li neko nesto o takvoj "dijagnozi"-"nezna materica"?kiss za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko recept za nervozni zeludac? Pretura se po celi Dan, pa uvece pred spavanje ne da mi mira-samo cvili i uvija,a nikada se ne prejedam? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gelusillac, za sisanje, redovna stolica, a probaj par dana neku dijetu za ciscenje, npr samo voda ili sok od cvekle...

U stvari to ako nisi trudna, inace ti mozda bebaq pravi veliko spremanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da me sad muci probava zbog toga sto mi raste materica, pa se zeludac pomera... Ali, bas mi je zez- idem po 3 puta u wc, dojadilo mi vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nisi ipak malo nervozna, Zaklina? Postoje kapusle kantarionovig ulja, cisto ulje. Mozes da ih pijes u trudnoci, deluju umirujuce na nervni sistem, na varenje, a ne podsticu cestu stolicu. Probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je ovo zanimalo. Znaci Kegelove vezbe...

Samo mi nije jasno...one meni zatezu vaginalne misice, kako onda pomazu elasticnosti vagine i koze, medjice?

Meni su te vezbe ucinile sex zanimljivijim :D

Nadam se da funcionise na porodjaju, od sada cu ih vezbati....

Da biste smanjili verovatnocu da ce biti potrebna epiziotomija, kao i da biste olaksali porodjaj bez epiziotomije, dobro je da radite Kegelove vezbekao i da masirate medjicu tokom sest do osam nedelja pre porodjaja. Tokom porodjaja moze vam olaksati stavljanje toplih obloga na medjicu radi smanjenja nelagodnosti u tom predelu, masaza medjice, stojeci ili cuceci polozaj, izdisanje ili zvucno izbacivanje vazduha tokom napona da bi se olaksalo rastezanje medjice ali i izbegavanje lokalne anestezije zbog koje misici medjice gube elasticnost. Tokom porodjaja ce neko od prisutnih verovatno primetiti kontrapritisak na medjicu da bi se sprecilo da bebina glavica naglo izadje i tako izazove nepotrebno cepanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.