odgovora

Objavljeno

CULA SAM DA JE SEBAMED ODLICNA,JA KORISTIM SEBI ANTIRID I KREMU ZA SUVU KOZU I SUPER JE,MORAM VIDETI,PA KAKO NAM SE POKAZE.HVALA.A PANTENOL NAM JOS VISE ISUSUJE KOZU.

Probaj nju..moj Steva je imao jako osetljivu kožu kao novorodjenče..do njegovog trećeg meseca smo koristili isključivo sebamed kremu, šampon..hvala Bogu, stvarno mu je pomogla, tako da ti je preporučujem, kao i svima sa osetljivom kožom, sklonom alergijama, crvenilu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зна ли неко некакво ефикасно средство за "цурење" носића и вађења садржаја? То нам је немогућа мисија..b0112.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зна ли неко некакво ефикасно средство за "цурење" носића и вађења садржаја? То нам је немогућа мисија..b0112.gif

JA SAM KORISTILA CAJ OD BELOG SLEZA,SKUVAM 200ML VODE I KADA SE OHLADI UBACIM 1 KAF.KASICICU BELOG SLEZA(KOREN),ODSTOJI 2/3h I STAVIM JOJ 2 PUTA DNEVNO PO KAP,DVE U SVAKU NOZDRVU,ONA PRODISE POSLE,IZADJU SAMI SLINCI,PUMPICOM POCUCEM KADA IMA POTREBE,ALI NE SME CESTO DA SE KORISITI I STAPICEM ZA USI KADA IH VIDIM DA SU BLIZU.I OKRENEM JE NA STOMAK DA BRZE IZADJU.IZMEDJU SAM GURALA I FIZIOLOSKI RASTVOR NARAVNO.g19120.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зна ли неко некакво ефикасно средство за "цурење" носића и вађења садржаја? То нам је немогућа мисија..b0112.gif

Fiziološki rastvor i pumpica za usisavanje sadržaja hehe..mada sam ja koristila štapiće za uši i bez problema njima čistila Stevin nosić..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, pokušat ćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pantenol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зна ли неко некакво ефикасно средство за "цурење" носића и вађења садржаја? То нам је немогућа мисија..b0112.gif

stavis dete na stranu i trpas fizioloski u suprotnu nozdrvu od strane na kojoj je, kako bi sadrzaj izasao....i obrnuto.....inace ne tresti nos niti vaditi pumpicom , bar 10 minuta od kad stavis fizioloski, ali to sigurno znas, pise i u upustvu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAD JA I MOJE PITANJCE!STA KORISTITE ZA NEGU LICA VASE BEBE?

JA SAM U POCETKU MAZALA JEKODERMOM(ima suvu kozu),PA PAVLOVICEVOM,SAD BECUTANOM,ALI NE ZNAM KOLIKO JE DOBAR,JA SE MACKAM SA NJIM I MENI JE DOBAR,KAKVA SU VASA ISKUSTVA SA KREMAMA I PREPORUCITE NEKU?g19119.gif

i meni je jekoderm nesto najbolje na svetu :)...ja to koristim i za sebe, mazem kozu oko ociju.....

luki sam sve i svasta koristila od kozmetike...uglavnom nesto prirodno...mada znam pavlovicevu najcesce da namazem, chicco, ili jekoderm...ali lice mu jako retko mazem....kao i celo telo....jer sad je veliki i ne treba ih preterano lickati...mozda 1-2 nedeljno da celog namazem posle kupanja pa samim tim i lice....to je sve.....ovako posle svakog kupanja ga samo obrisem i namazem guzu...i malo kolena i ramena....to je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je jekoderm nesto najbolje na svetu :)...ja to koristim i za sebe, mazem kozu oko ociju.....

luki sam sve i svasta koristila od kozmetike...uglavnom nesto prirodno...mada znam pavlovicevu najcesce da namazem, chicco, ili jekoderm...ali lice mu jako retko mazem....kao i celo telo....jer sad je veliki i ne treba ih preterano lickati...mozda 1-2 nedeljno da celog namazem posle kupanja pa samim tim i lice....to je sve.....ovako posle svakog kupanja ga samo obrisem i namazem guzu...i malo kolena i ramena....to je sve...

hvala,juce smo kupili jekoderm ponovo,stvarno je super,pogotovu za nju jer ima suvu kozicu,malo se zacrvenela na obrazicima,juce pitah u apoteci i rekli su da kada nadjemo sta joj odgovara ne menjamo,a koza moza da ima reakcije i na odlicnu liniju kozmetike kao na primer sebamed,to se nikad ne zna i da lekari takodje prepporucuju jekoderm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neka skoro uzimala izvod iz maticne knjige rodjenih? Moze li sada izvod da se uzme u gradu u kome nisi rodjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neka skoro uzimala izvod iz maticne knjige rodjenih? Moze li sada izvod da se uzme u gradu u kome nisi rodjen?

Mislim da moze samo za pojedine gradove,a nisam sigurna koji su gradovi u ptanju. Izadji na gugl pa vidi. Ne znam da li znas da u nekim gradovima ima i virtuelnih maticara. Narucis preko neta i stigne ti na kucnu adresu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je samo bacanje para...ručno je najbolje. Ja sam kupila chicco, pokušala koristiti i samo se napatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neka skoro uzimala izvod iz maticne knjige rodjenih? Moze li sada izvod da se uzme u gradu u kome nisi rodjen?

Nisam sigurna da ti mogu pomoci,ali evo mm je rodjen u Novom Sadu i pre mesec dana je trebao da vadi drzavljanstvi i izvod i otisao je u ns sa namerom da to uzme i ako uspe podatke da prebace u bg da od sad moze to ovde da zavrsava,medjutim,rekli su mu da oni kao opstina jos uvek nemaju mogucnost da to urade i da to samo bg moze da izdaje na opstini stanovanja a ne gde si rodjen,tako da je najbolje da se bolje raspitas ili ovaj put da odes u grad gde si rodjena i probas da uradis isto sto i mm,pa da vidis sta ce ti reci.

Znam da nisam mnogo pomogla,ali eto i obavestenja i za druge koji mozda imaju problem kad je ns u pitanju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! Isao moj otac u BG i uzeo mi izvod koji je sada trajan...Zanima me da li je za Bosnu i Hercegovinu, za decu potreban pasos? Planiramo kod muzovih i nesto sam nacula da je i za decu potreban pasos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SADA SMO DOSLI SA VAKCINE,ALI SMO USPUT PITALI ZA OSIP KOJI JE DOBILA OD VRUCINE.SVA SE OSULA PO LEDJIMA,NAPRED I IZNAD GUZE NAJVISE(gde je kraj pelene),REKLA NAM JE DA KUPIMO KREMU SA CINKOM.MI JE NEMAMO,KOJA JE NAJBOLJA PO VASEM ISKUSTVU???????INACE PUDER JOJ NIJE POMOGAO!!!!HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SADA SMO DOSLI SA VAKCINE,ALI SMO USPUT PITALI ZA OSIP KOJI JE DOBILA OD VRUCINE.SVA SE OSULA PO LEDJIMA,NAPRED I IZNAD GUZE NAJVISE(gde je kraj pelene),REKLA NAM JE DA KUPIMO KREMU SA CINKOM.MI JE NEMAMO,KOJA JE NAJBOLJA PO VASEM ISKUSTVU???????INACE PUDER JOJ NIJE POMOGAO!!!!HVALA

Mixtura alba, pravi se u apotekama. To je tecni puder, Aleksa dobio za neki virusni osip, ali pomaze i kod osipa od vrucine. Pitaj u apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mixtura alba, pravi se u apotekama. To je tecni puder, Aleksa dobio za neki virusni osip, ali pomaze i kod osipa od vrucine. Pitaj u apoteci.

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! Isao moj otac u BG i uzeo mi izvod koji je sada trajan...Zanima me da li je za Bosnu i Hercegovinu, za decu potreban pasos? Planiramo kod muzovih i nesto sam nacula da je i za decu potreban pasos?

Ovo nisam ranije vidjela... TREBA pasoš, ako nisam zakasnila... A vjerovatno jesam. I obavezan je, teško da će vas neko pustiti bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da. Ja sam bas u maju, kada sam isla pitala. Mada pazi, na srpskoj strani za bebe do 6meseci (valjda) ne treba (dovoljan je izvod iz m.knjige rodjenih) a na bosanskoj traze, bez obzira na starost bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SADA SMO DOSLI SA VAKCINE,ALI SMO USPUT PITALI ZA OSIP KOJI JE DOBILA OD VRUCINE.SVA SE OSULA PO LEDJIMA,NAPRED I IZNAD GUZE NAJVISE(gde je kraj pelene),REKLA NAM JE DA KUPIMO KREMU SA CINKOM.MI JE NEMAMO,KOJA JE NAJBOLJA PO VASEM ISKUSTVU???????INACE PUDER JOJ NIJE POMOGAO!!!!HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! Isao moj otac u BG i uzeo mi izvod koji je sada trajan...Zanima me da li je za Bosnu i Hercegovinu, za decu potreban pasos? Planiramo kod muzovih i nesto sam nacula da je i za decu potreban pasos?

Ja mislim da jeste, do duse, ja znam za Belgiju. Netreba poseban nego mozes da ih upises u svoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da jeste, do duse, ja znam za Belgiju. Netreba poseban nego mozes da ih upises u svoj.

Dete se u biometrijski pasoš ne upisuje, mora da ima svoj. Mi smo ćerki od 18 meseci napravili pasoš - procedura je skoro identična sa onom kada se pravi pasoš za odrasle (daje otiske prstiju, slika se...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete se u biometrijski pasoš ne upisuje, mora da ima svoj. Mi smo ćerki od 18 meseci napravili pasoš - procedura je skoro identična sa onom kada se pravi pasoš za odrasle (daje otiske prstiju, slika se...).

Bas tako,i mi smo klincima napravili ,samo sto ovaj mladji nije dao otiske prstiju... Ali svako mora da ima svoj pasos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete se u biometrijski pasoš ne upisuje, mora da ima svoj. Mi smo ćerki od 18 meseci napravili pasoš - procedura je skoro identična sa onom kada se pravi pasoš za odrasle (daje otiske prstiju, slika se...).

Aha... Nisam znala. Dobro, da znam da prenesem sestri, planira da ide sa klincem krajem godine, pa je mislila da ga upise. Moram joj reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMAMO MALI PROBLEM SA ZVAKANJEM.BEBA MI IMA GODINU DANA,11 ZUBICA,12 IZLAZI,SADA VEC MOZE SKORO SVE,AKO NE I SVE,DA JEDE,ALI NECE DA ZVACE.JUCE SAM JOJ DALA KAJGANU PRVI PUT,NEMA SANSE DA BUDE U USTIMA,SVE KAZIPRSTOM VADI DEO PO DEO.UVECE JOJ DALA TRUNKICU PICE,MISLECI TO JE UKUSNO,ZVAKACE,IZBACILA JE I NJU ODMAH.KADA SU VASA DECA POCELA DA ZVACU,KAKO DA JE NAUCIM??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.