odgovora

Objavljeno

Filipa,nije prelazno.To se leči,malo duže,ali važno je da se leči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke....zanimljivo je, on je imao masnoću oko 7.9...što je jako puno...sada mu je 2.9, znači u normali...Jel moguće da je ona to uništila :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja baba je imala. Pored svih ostalih bolesti koje ima. Ali ovu je izlecila dosta brzo i lako, ona je otisla na ispitivanje jer je stavlo imala jaku gorusicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,je l' on ima neku terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,je l' on ima neku terapiju?

Da, jel počelo lečenje, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc posle tusiranja sam primetila da mi je na grudnom kosu jedno rebro onako kao ispuspceno :o Nista me ne boli, nisam se udarila, normalno disem, ne boli na dodir, ali u odnosu na desnu stranu i kad predjem rukom bas se primeti. Otici cu posle praznika kod dr, jeste da nemam tegoba ali nije mi to normalno, i stalno ga opipavam bas me nervira sad to. Jel pretpostavlja bar neko nesto sta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka , sad ces pomisliti da lupetam , i meni je tako zvucala prica ali istinita je 100% . Moja bivsa koleginica je imala isti slucaj , s tim sto se njoj desno rame i bubreg spustio a rebro isto tako iskrivilo kao tebi. Njoj je dr rekao da je to od polozaja bebe u stomaku krenulo tako a posle se pogorsalo jer je ona po nekoj navici dete nosila uvek na toj strani i u toj ruci pa je zato doslo do deformiteta, ne znam sta je posle bilo , mislim da je isla na neke vezbe... nismo u kontaktu pa ne mogu da ti kazem ishod , u svakom slucaju trebas otici kod lekara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Sanja ne lupas jel mi verujes da sam i ja pomislila da nije do toga mozda... mada mi cudno samo jer toga do juce nije bilo, samo se kost nekako ispupcila malo, tacno to jedno rebro iznad leve dojke. Idem kod dr od nedelje, proverila sam taman danas smenu pa cu otici, sta znam bolje da pogleda, jeste da ne boli nista ali nije vala ni normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka sta je bilo kod dr za rebro ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

Obično se desi jednom, dva puta - pa se ne javlja dugo, dugo... Ja sad se i ne sećam poslednji put kad me je iznenadilo takvo probadanje...

Jel i danas osećaš po koji put? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obično se desi jednom, dva puta - pa se ne javlja dugo, dugo... Ja sad se i ne sećam poslednji put kad me je iznenadilo takvo probadanje...

Jel i danas osećaš po koji put? :unsure:

Pa sinoć jedno tri puta i jutros jednom...Baš sam se iznenadila, milion ti misli prođe kroz glavu...kontam gotovo je, trne mi ruke...odoh ja...

I onda stvarno pomisliš da niko nije vrijedan tvoje tjeskobe, nerviranja...mislim samo na dijete.... :(

Nadam se da nije ništa...Gledala sam malo po netu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, jel ti ima neko u porodici problema sa srcem? Jer to cesto zna biti nasledno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

Da, da, dešava se ali retko, npr.danas me probode i onda mesecima ništa. Ne bih rekla da je nešto opasno ako nemaš daleko bilo prateće simptome u vidu gubitka daha, trnjenja ruku.... pre će biti da si malo pod stresom pa ti je srčani mišić napet. Ako možeš popij nešto za opuštanje, čaj od kamilice ili neki blagi sedativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka sta je bilo kod dr za rebro ?

Sanja bila si u pravu, bila sam kod dr, ispipala mi svako rebro redom, kaze oseti se da se deformisalo i moguce da je zato sto sam se u trudnoci puno ugojila a jako brzo smrsala, a i sad sam mrsava... Kaze da je ok dok to ne otice i ne boli, a posto nemam nikakvih tegoba to je to, samo da se javim ako bude kakvih promena ili ako se bude uvecavalo.

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

Ko sto rece Ivancica, par puta i to bas retko... Ali ne tako dva dana za redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...hvala vam...ali ipak ću sljedeće sedmice uraditi neku rutinsku kontrolu..Baš me iznenadilo, kod nas niko nije imao probleme sa srcem...porodično i sa mamine i sa tatine strane svi su imali rak...ali svi(njihovi roditelji, braće i sestre...) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...hvala vam...ali ipak ću sljedeće sedmice uraditi neku rutinsku kontrolu..Baš me iznenadilo, kod nas niko nije imao probleme sa srcem...porodično i sa mamine i sa tatine strane svi su imali rak...ali svi(njihovi roditelji, braće i sestre...) :(

Naravno, pregled pre svega ali stvarno bih rekla da je kod tebe stres u pitanju. Ja godinama imam preskakanje srca ili Sinusno respiratornu aritmiju, simptomi su grozni, preskakanje i po 50 puta dnevno kad sam nervozna, ali, ja sam se navikla, imam to već 10 god. Bila i na EKG-u više puta, pričala sa jednim poznatim kardiologom, sve je na nervnoj bazi, tj. počelo je kao (ne)lečenje bronhitisa u detinjstvu (pogrešna terapija) pa se nastavilo u vidu preskakanja i nema veze direktno sa srcem već sa disanjem, a disanje se poremeti kad smo malo više nervozni i uzbudjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li katkad bol u prsima u vidu probadanja i kratko traje? Kao da vas neko probode iglom u srce? Meni juče počelo...

Da,da,meni je poznato..Ali ja znam sta je kod mene,srce mi je oslabilo od koksaki virusa i pri malo vecam naporu hoce da krene jako da mi lupa i da preskace i onda krene taj bol..nekad mi se desava i ne vezano za napor.ja popijem sumecu mg i legnem.Ali par puta mi se desilo i kad sam se jako iznervirala,bas skoro,ali me je drzao taj bol nekih 5min sigurno,vec sam htela da idem na urgentni ali je prestalo.Imam i th po potrebi,za srce,ali ne pijem je,izbegavam,jedino ako bas moram.

Verujem da je tebi od stresa,ali idi ti lepo doktoru,pa proveris sve i budes mirna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,meni je poznato..Ali ja znam sta je kod mene,srce mi je oslabilo od koksaki virusa i pri malo vecam naporu hoce da krene jako da mi lupa i da preskace i onda krene taj bol..nekad mi se desava i ne vezano za napor.ja popijem sumecu mg i legnem.Ali par puta mi se desilo i kad sam se jako iznervirala,bas skoro,ali me je drzao taj bol nekih 5min sigurno,vec sam htela da idem na urgentni ali je prestalo.Imam i th po potrebi,za srce,ali ne pijem je,izbegavam,jedino ako bas moram.

Verujem da je tebi od stresa,ali idi ti lepo doktoru,pa proveris sve i budes mirna. ;)

Uh, preživela si koksaki :( što je to strašno. Kako si ga dobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, preživela si koksaki :( što je to strašno. Kako si ga dobila?

da,draga..pa,isla sam za ns u skolu,putovala svaki dan,pa kontam da sam ga negde u busu dobila,nema gde drugo,jer ne znam nikoga iz moje okoline da ga je imao.Bilo je strasno,morala sam 2-3nedelje lezati,samo sam smela do wc,pa onda nista fizicki tesko,nisam smela dugo da se zamaram,i trudnoca je bila pod znakom pitanja,i ako je bilo proslo 3godine od tad,pa sam cesto isla na Uz srca,na opterecenje..haos..al bitno da je to iza mene,to mi je bio jedan od gorih trenutaka u zivotu,osecala sam se zarazno,sve sam izbegavala..bas odvratan osecaj+ogroman strah..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,draga..pa,isla sam za ns u skolu,putovala svaki dan,pa kontam da sam ga negde u busu dobila,nema gde drugo,jer ne znam nikoga iz moje okoline da ga je imao.Bilo je strasno,morala sam 2-3nedelje lezati,samo sam smela do wc,pa onda nista fizicki tesko,nisam smela dugo da se zamaram,i trudnoca je bila pod znakom pitanja,i ako je bilo proslo 3godine od tad,pa sam cesto isla na Uz srca,na opterecenje..haos..al bitno da je to iza mene,to mi je bio jedan od gorih trenutaka u zivotu,osecala sam se zarazno,sve sam izbegavala..bas odvratan osecaj+ogroman strah..

Da, da, poznajem jednu ženu koja je preživela koksaki, pričala mi , to su muke nevidjene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, poznajem jednu ženu koja je preživela koksaki, pričala mi , to su muke nevidjene....

da,ja sam imala male vrednosti,ali niko nije znao da mi kaze da li je to tad bilo u padu ili sam imala samo blazi oblik..Ali me je bas dotukao-zubi su mi se poceli kvariti,srce oslabilo,kukovi me i dan danas bole,cak primecujem da od kad sam imala koksaki slabije pamtim,brzo zaobravljam..sve je to povezano,ali ne dam se ja.Bitno da je proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,ja sam imala male vrednosti,ali niko nije znao da mi kaze da li je to tad bilo u padu ili sam imala samo blazi oblik..Ali me je bas dotukao-zubi su mi se poceli kvariti,srce oslabilo,kukovi me i dan danas bole,cak primecujem da od kad sam imala koksaki slabije pamtim,brzo zaobravljam..sve je to povezano,ali ne dam se ja.Bitno da je proslo.

A koliko sam razumela, u to vreme si bila i trudna? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko sam razumela, u to vreme si bila i trudna? :unsure:

Nije, to je bilo 3 god. pre trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.