odgovora

Objavljeno

Sa svim onim taksama, kosta oko 2300 din.

Hvala Lena!!! Da li je i za decu isto toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako budu ostvarili to sto pricaju, onda ce nas letovanje u CG kostati ko i letovanje u Turskoj. Pa, ja bi pre otisla u Tursku nego u CG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Lena!!! Da li je i za decu isto toliko?

Nazalost, da!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako budu ostvarili to sto pricaju, onda ce nas letovanje u CG kostati ko i letovanje u Turskoj. Pa, ja bi pre otisla u Tursku nego u CG.

Ja sam prosle godine bila u CG jer nam vencani kum ima stan u Kotoru pa kao nisam placala smestaj. Ali zato klopa i sve ostalo me je ubilo. Ove godine ako negde budemo isli, ici cemo samo negde gde imamo all inclusive da ne razmisljam ni o cemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine je trebalo overena saglasnost oca (ako majka putuje sama sa detetom) da dete moze da napusti zemlju i zdravstvena knjizica. Tu saglasnost uzimate u opstini i taksa kosta (kostala je) 720 din. Nesto su najavljivali da ce od ove godine trebati pasosi ali posto im turizam zavisi u velikoj meri od nas iz Srbije, mislim da nece nista menjati odnosno, da cemo i dalje prelaziti granicu sa licnom kartom i zdravstvenom knjizicom.

Hvala na odgovoru :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle godine bila u CG jer nam vencani kum ima stan u Kotoru pa kao nisam placala smestaj. Ali zato klopa i sve ostalo me je ubilo. Ove godine ako negde budemo isli, ici cemo samo negde gde imamo all inclusive da ne razmisljam ni o cemu.

I ja bih isla all inclusive ali mi je, da budem iskrena, skupo. Samo muz radi i ne znam ni kako cemo otici na more a trebali bi ici zbog dece. Sin mi u septembru puni 5g a jos nije video more a preventivno koristi lekove za astmu i more bi mu bas bas znacilo...sad gledam tu po netu kako se krecu cene i sokirana sam koliko je u CG skupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel znate sta treba bebcu za pasos od dokumentacije?Mora da se slika u stanici,ili prihvataju i od fotografa?Ako budem morala i nju da vodim da cekamo zajedno i da se jurimo po mupu upucacu se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel znate sta treba bebcu za pasos od dokumentacije?Mora da se slika u stanici,ili prihvataju i od fotografa?Ako budem morala i nju da vodim da cekamo zajedno i da se jurimo po mupu upucacu se :(

I ja planiram ovih dana....mislim da treba prijava prebivališta,izvod,tamo će ih fotografisati i neznam, možda još nešto treba :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mna mama.Sve mi se cini da ce to biti jedna od stvari koju cu odugovlaciti,dok ne bude pet do dvanaest :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mna mama.Sve mi se cini da ce to biti jedna od stvari koju cu odugovlaciti,dok ne bude pet do dvanaest :(

Ha,ha,i ja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li ko iskustva sa vanrednim skolovanjem u srednjoj? Zanima me da li postoji rok za pauziranje zadnje-cetvrte-godine? Jà pauziram vac dve godine zbog vencanja i sada bepceta Ali nisam sigurna kada cu moci da se vratim u srbiju da dam zadnju godinu, pa bih pitala Vas prosvetnice:) koliko znate o Tom zakonima? Pohadjam pravno-poslovnu skolu 9.Maj u Beogradu,hvala vam puno! Kissss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan je bilo u novinama da za Crnu Goru ni ovog leta neće trebati pasoš za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma oni to uvek nešto menjaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za iskuse mame. Interesuje me posto planiram da dojim, koliko je neophodna pumpica za izmuzavanje mleka, koju uzeti - rucnu ili elektricnu? I koliko dugo nju zapravo koristis?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za iskuse mame. Interesuje me posto planiram da dojim, koliko je neophodna pumpica za izmuzavanje mleka, koju uzeti - rucnu ili elektricnu? I koliko dugo nju zapravo koristis?

Hvala unapred

Ja se ne secam tacno koja je to marka bila, ali meni pumpica uopste nije pomogla. Za mene je to bilo bacanje para. Najbolje mi je bilo kada se rucno izmlazam. Mada, mozda ti naletis na neku bolju pumpicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za iskuse mame. Interesuje me posto planiram da dojim, koliko je neophodna pumpica za izmuzavanje mleka, koju uzeti - rucnu ili elektricnu? I koliko dugo nju zapravo koristis?

Hvala unapred

Slažem se sa Tony...neće ti biti od koristi na početku uopšte..zato što su ti mlečni kanali još nerazradjeni..ja lično sam kupila Aventovu pumpicu..koristila sam je tek oko Stevinog prvog rodjendana, jer sam tada radila..nema ničeg boljeg od ručnog izmlazavanja, da znaš..u početku pogotovo.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za iskuse mame. Interesuje me posto planiram da dojim, koliko je neophodna pumpica za izmuzavanje mleka, koju uzeti - rucnu ili elektricnu? I koliko dugo nju zapravo koristis?

Hvala unapred

Iskustva su razlicita. Ja sam pumpicu dobila vec u porodilistu jer mi je bebac bio na intenzivnoj nezi, pa nismo imali redovne podoje prvih dana. Ako se odlucis za baby friendly, onda ces videti tek kad dodjes kuci da li ti je bas neophodna. Ja sam koristila Avent i to intenzivno u prva tri meseca. Posle svakog podoja sam se izmuzavala pumpicom i tako razradila sve kanale. Pokusavala sam rucno, cak mi je i pedijatirjska sestra privatno radila masaze, ali meni je konfornije bilo sa pumpicom. Jedino sto sam cula da je elektricna poprilicno zeznuta jer ne mozes da utices na intenzitet izmuzanja, a i bucna je. Ove rucne su sasvim OK.

Kasnije, kad smo uveli nemlecnu ishranu, oko 4 meseca, znacila mi je da mu pravim kasice sa mojim mlekom, a posle kada je imao fazu da vise voli hranu nego mleko, odrzavala sam mlecne kanale ispumpavanjem grudi dva puta dnevno. Kapiram da ce mi znaciti i u periodu odvikavanja od dojenja, ali o tome jos nista ne znam.

Znam i par mama koje su imale problem sa dojenjem ( bebac ne zna da sisa u pocetku ili problemi sa ragadama) da su koristile intenizvno pumpice i na flasicu dojile bebca svojim mlekom.

Dakle, da, ja sam za pumpicu!

Ovo pitanje je trebalo postaviti na topicu: dojenje u praksi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za iskuse mame. Interesuje me posto planiram da dojim, koliko je neophodna pumpica za izmuzavanje mleka, koju uzeti - rucnu ili elektricnu? I koliko dugo nju zapravo koristis?

Hvala unapred

Sve zavisi, meni je ručna AVENT pumpica jako pomogla. Pošto mi u porodilištu gotovo niko nije prilazio tri dana, naravno, nisam znala pravilno da se izmuzam, pa sam kući izašla sa toliko tvrdim i bolnim grudima, da sam jedva uspela da ih sredim. Pomogle su mi muževljeve ruke i pumpica, on mi je prvo masirao grudi-užasan bol, a onda sam ja pumpicom izvlačila mleko. Bilo je bolno ali sam uspela.

Tri meseca sam koristila pumpicu posle svakog podoja, a sada, sedam meseci kasnije, samo ponekad kada se nagomila mleko pa napipam neku otvrdlinu u dojci.

Ali znam i žene kojie nisu imale nikakve koristi od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovorima. Mnogo mi znaci da cujem vasa iskustva posto sad kupujem opremu. I trebalo bi sa pumpicom da sacekam i vidim kako ce to sve ici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci moje kume kupila Aventovu ručnu pumpicu( iako ja u prvoj trudnoći nisam imala problema, ali sam nekako mislila da ću u drugoj imati, pošto je prošlo 6 godina da se neću snaći, pa sam je zato i kupila da mi je pri ruci), ali je nisam koristila, jer nije bilo potrebe, pa sam je poklonila mojoj drugoj kumi, kojoj je dobro došla, jer je imale ragade, i prva 3 meseca je intezivno koristila i kaže da sam je spasila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE AVENTOVA PUMPICA PUNO POMOGLA,CAK SAM UZ POMOC NJE LITAR SVOG MLEKA ZAMRZLA I POSLE DAVALA BEBI UZ ZITARICE,I TO BEZ PROBLEMA.ALI MI JE U POCETKU PAR PUTA DOLAZILA JEDNA BABICA DA ME IZMLAZA I DA MI RAZRADI KANALICE,BEZ NJE NE BI NI BILO TOLIKO MLEKA,I DALJE DOJIM,A OD 6 MESECA BEBE PUMPICU VISE NE KORISTIM.g19120.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAD JA I MOJE PITANJCE!STA KORISTITE ZA NEGU LICA VASE BEBE?

JA SAM U POCETKU MAZALA JEKODERMOM(ima suvu kozu),PA PAVLOVICEVOM,SAD BECUTANOM,ALI NE ZNAM KOLIKO JE DOBAR,JA SE MACKAM SA NJIM I MENI JE DOBAR,KAKVA SU VASA ISKUSTVA SA KREMAMA I PREPORUCITE NEKU?g19119.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAD JA I MOJE PITANJCE!STA KORISTITE ZA NEGU LICA VASE BEBE?

JA SAM U POCETKU MAZALA JEKODERMOM(ima suvu kozu),PA PAVLOVICEVOM,SAD BECUTANOM,ALI NE ZNAM KOLIKO JE DOBAR,JA SE MACKAM SA NJIM I MENI JE DOBAR,KAKVA SU VASA ISKUSTVA SA KREMAMA I PREPORUCITE NEKU?g19119.gif

Pantenol krema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sebamed krema za osetljivu bebinu kožu, ili Chicova..obe su dobre, ali opet sve zavisi od dečije kože.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sebamed krema za osetljivu bebinu kožu, ili Chicova..obe su dobre, ali opet sve zavisi od dečije kože.. :)

CULA SAM DA JE SEBAMED ODLICNA,JA KORISTIM SEBI ANTIRID I KREMU ZA SUVU KOZU I SUPER JE,MORAM VIDETI,PA KAKO NAM SE POKAZE.HVALA.A PANTENOL NAM JOS VISE ISUSUJE KOZU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.