Naše mudre izreke

odgovora

Objavljeno

Može li ovo da se 'turi' ovde :rolleyes:

Novak Djokovic :lol::lol::lol:

Nego, salu na stranu, svi smo mi igraci nasih zivota, bilo veliki bilo mali, svi imamo slicne uloge, slicne ciljeve, jedina razlika je u tome koja i kakva sredstva koristimo da bismo do cilja stigli. Za mene je veliki igrac svako ko zna sta zeli, ko se za isto bori i ko ostvaruje svoje ciljeve ne ugrozavajuci ljude oko sebe i covek koji je u svakom trenutku spreman i voljan da pruzi ruku prijateljstva i pomogne onom kome je pomoc potrebna.

I ja se tako raspisah a sad da popijem kafu bicu pametnija :lol:

Mama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li ovo da se 'turi' ovde :rolleyes:

Mama ;)

Hvala Mna :wub:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Troje najmanje :D

Ja bih tako volela,al šta nam Bog da,još ni prvo nismo uspeli... :(

Tako da, radujte se sve koje imate decu ili ste trudne, pomislite samo kako je teško onima koji ih još nemaju a žele,ili ne daj Bože, ne mogu da ih imaju... Shvatićete kakvo blago imate, i sve muke i problemi oko dece će vam biti lakše i lepše... To je moje mišljenje... al svi smo različiti i svako ima pravo na svoje. Pozzz za sve i cmokić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postujem svacije zivotne odluke, ali moj zivot bez mm i bez naseg deteta ne bi imao nikakav smisao... Volim svoju struku, ali u zivotu ona je podredjena mom detetu, radim da bih zivela, da bi moje dete imala, a ne obratno, ziveti da bi radio i gradio karijeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<br />Životna iskušenja (krize) postoje da bi smo shvatili koliko smo hrabri i jaki. Ne bojim se iskušenja, već u njima vidim priliku za rast.<br /><br />
<br /><br /><br />

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supeeer...

Jer moraju da su baš naše? :rolleyes:

Ima jedna koju volim al je Dositejeva O.

Kad se otac i mati među sobom ne ljube i ne poštuju, od koga će deca njihova naučiti da ih ljube i poštuju?

Ako želite da vam deca vaša dobra budu, podajte im već od prve mladosti primer vrline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<br /><br /><br />

:( Tuzno je sto takve osobe vise nema , nisam kuckala dok je bila sa vama ali sam citala njene postove koji su puni hrabrosti , razumevanja i vedrine , moram sada da citiram stihove naseg nobelovca kojih sam setila ponesena pricom o njoj ...

"Iza vas ce ostati samo pepeo". "Ako! Znace se bar da smo bili vatra. A iza vas ce ostati samo balav trag, kao iza puza".

Neka joj je laka zemlja ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da citiram ChiMamu:

... samo hoću da kažem ne palite vatru da posle ne bi morale gasiti.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da citiram ChiMamu:

Jao hvala Moon... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja onako sa strane pratim forum, neke članice su mi posebno drage i njihove postove uvek rado čitam, nisam tip koji gaji negativne emocije tako da nema onih koje ne podnosim. Nisam uočila klanove, samo neke ljude koji su spremni uvek da odgovore, neki koji su spremni za šalu i komiku i neke koji znaju da preteraju. Ali nisam toliko puno posvećena iščitavanju da bih mogla da utvrdim postojanje grupa i da ih jasno imenujem. Ja sam ovde RADI SOPSTVENE EDUKACIJE I UŽIVANJA, tako da na negativnosti ne obraćam pažnju, ne dotiče me. Uključim se kad me nešto interesuje i čitam samo ono u čemu se i sama pronalazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da ima mnogo vecih tragedija u zivotu od razvoda ili rastanka. Kod civilizovanih ljudi ni razvodi nisu tragicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih je nazvala izrekom,ne znam ko je 'izrekao' ovo...ne znam šta je...ali mi se jako sviđa......i valjda joj je mesto ovde....pročitajte...

Grupa bivših studenata, sada već uspešnih poslovnih ljudi, okupila se i posetila jednog starog profesora s fakulteta. Razgovor je ubrzo prerastao u pritužbe o umoru, iscrpljenosti, stresu na poslu, u porodici i na svakom životnom koraku. Profesor ih je slušao s punom pažnjom i saosećanjem.

- „Čini mi se da vam treba šoljica dobre kafe”, rekao je i povukao se u kuhinju. Vratio se s velikim loncem iz kojeg se pušila kafa i celim asortimanom šoljica. Svaka je bila drugačija. Bilo je tu porcelanskih, plastičnih, staklenih, papirnih, kristalnih, keramičkih…Neke su izgledale skupoceno, kao da su stigle s dvora poslednjeg kineskog cara, druge su izgledale sasvim obično, treće su bile okrnjene i polupane…

- „Poslužite se.”

Kad su svi bivši studenti imali šoljicu u ruci, profesor je primetio:

- „Lepe i skupocene začas su planule. Na stolu su ostale, nedirnute, ružne, obične i jeftine šoljice. Za sebe želite samo najbolje, što vam je ujedno i izvor stresa. A ipak, izgled šoljice ne doprinosi ukusu. Lepša posuda obično je samo skuplja, a katkad i zamagljuje ono što ispijamo. Svima vam je u stvari trebala dobra kafa, a ne šoljica. Ipak ste posegnuli za najboljom. A onda ste nastavili merkajući tuđe šoljice. Kad se uhvatite u vrtlog stresa i nezadovoljstva, setite se da je kafa poput života. A posao, novac i položaj u društvu… poput šoljice. Šoljica ne definiše, niti menja kvalitet života koji živimo. Ponekad, koncentrišući se samo na šoljicu, propustimo uživanje u kafi. Pijete kafu, a ne šoljicu. Najsrećniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega. Žive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodušno…”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najsrećniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega. Žive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodušno… ;) ;) ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih je nazvala izrekom,ne znam ko je 'izrekao' ovo...ne znam šta je...ali mi se jako sviđa......i valjda joj je mesto ovde....pročitajte...

Grupa bivših studenata, sada već uspešnih poslovnih ljudi, okupila se i posetila jednog starog profesora s fakulteta. Razgovor je ubrzo prerastao u pritužbe o umoru, iscrpljenosti, stresu na poslu, u porodici i na svakom životnom koraku. Profesor ih je slušao s punom pažnjom i saosećanjem.

- „Čini mi se da vam treba šoljica dobre kafe”, rekao je i povukao se u kuhinju. Vratio se s velikim loncem iz kojeg se pušila kafa i celim asortimanom šoljica. Svaka je bila drugačija. Bilo je tu porcelanskih, plastičnih, staklenih, papirnih, kristalnih, keramičkih…Neke su izgledale skupoceno, kao da su stigle s dvora poslednjeg kineskog cara, druge su izgledale sasvim obično, treće su bile okrnjene i polupane…

- „Poslužite se.”

Kad su svi bivši studenti imali šoljicu u ruci, profesor je primetio:

- „Lepe i skupocene začas su planule. Na stolu su ostale, nedirnute, ružne, obične i jeftine šoljice. Za sebe želite samo najbolje, što vam je ujedno i izvor stresa. A ipak, izgled šoljice ne doprinosi ukusu. Lepša posuda obično je samo skuplja, a katkad i zamagljuje ono što ispijamo. Svima vam je u stvari trebala dobra kafa, a ne šoljica. Ipak ste posegnuli za najboljom. A onda ste nastavili merkajući tuđe šoljice. Kad se uhvatite u vrtlog stresa i nezadovoljstva, setite se da je kafa poput života. A posao, novac i položaj u društvu… poput šoljice. Šoljica ne definiše, niti menja kvalitet života koji živimo. Ponekad, koncentrišući se samo na šoljicu, propustimo uživanje u kafi. Pijete kafu, a ne šoljicu. Najsrećniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega. Žive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodušno…”

Kakva je ovo glupost. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najsrećniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega. Žive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodušno… ;) ;) ;) ;) ;)

I meni se taj deo najviše dopao! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvredicemo se, ponekada cemo mozda i mi nekoga uvrediti, ali sam shvatila da smo po tom jednom, najvaznijem, pitanju solidarne i jedinstvene i to je bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je igra misljenja i svako ima pravo da izjavi sta o kome misli ... niko nikom ne namece misljenje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kq7-Bless-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, da ne citiram veliki je post, ali super receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana zašto misliš da je glupost ono što je mna mama citirala. Pa to je jedan od načina na koji je opisana realnost i život kakav jeste. Danas se skoro sve gleda kroz materijalne stvari i gledamo spoljašnjost, a ne obraćamo pažnju na ono što je unutra...

Kada bi nam neko ljepo upakovao i dao otrov da popijemo ili pojedemo mi bi to uradili. Danas su rijetki oni kojima je stalo do duševne ljepote i koji je cijene, ali zato mnoštvo onih kojji će te odmjeriti od glave do pete i procijeniti kojem statusu pripadaš.

Mna, veliki lajk za tekst...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana zašto misliš da je glupost ono što je mna mama citirala. Pa to je jedan od načina na koji je opisana realnost i život kakav jeste. Danas se skoro sve gleda kroz materijalne stvari i gledamo spoljašnjost, a ne obraćamo pažnju na ono što je unutra...

Kada bi nam neko ljepo upakovao i dao otrov da popijemo ili pojedemo mi bi to uradili. Danas su rijetki oni kojima je stalo do duševne ljepote i koji je cijene, ali zato mnoštvo onih kojji će te odmjeriti od glave do pete i procijeniti kojem statusu pripadaš.

Mna, veliki lajk za tekst...

Bravo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je ovo glupost. :wacko:

Ovo definitivno govori sve o tebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde RADI SOPSTVENE EDUKACIJE I UŽIVANJA, tako da na negativnosti ne obraćam pažnju, ne dotiče me. Uključim se kad me nešto interesuje i čitam samo ono u čemu se i sama pronalazim.

meni se ovo svidja... <_<;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo definitivno govori sve o tebi...

:lol: Koji si ti lik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Koji si ti lik!

:lol: pa nemam vise reci, mislim da je sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.