Ishrana dece od 1 godine

odgovora

Objavljeno

Bebi i dalje dajem jaje dva puta nedeljno. Ako joj napravim przenicu sa jednim jajetom, je l se to broji kao da sam joj dala jaje?

Posto cemo tek sad da startujemo sa ribom, koju je najbolje da joj dam i kako da je spremim (samo me strah da koja dracica ne ostane)? I da li i sada nove namirnice treba da uvodim postepeno - kasicicu-dvije prvog dana, pa narednih povecavam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i ja oglasim :)

Tisa je dan nakon rođendana totalno prolupala što se tiče klope. Od deteta koje jede sve (osim krompira) bez ikavih problema, postala je vegetarijanac :)

Voće i povrće (sveže i kuvano) tamani kao da ih nikad u životu nije videla. Meso, sir, bilo kakve žitarice i testo neće ni da pomiriše. I ako uspem da joj ubacim u usta, izgnjavi par zalogaja i sve sastavi u jednu veliku "gombocu" i pljune taman kad se ja obradujem misleći da je pojela.

Pije mleko, oko 500 ml dnevno i jogurt u neograničenim količinama, mislim da bi mogla hektolitre popiti. Ako pak ubacim kašiku žitarica u jogurt, neće.

ista, ista , ista sudbina je i nas zadesila posle prvog rodj-a... kao drugo dete da imam, nista ne jede, brljavi rucak, uzme punu kasiku pa ispljune... u sve moram da trpam pavlaku ili kis mleko jer to ne odbija... danas je pojela (uz natezanje) celu porciju i ja prosto nisam verovala, a do skoro za 10 min olize cinijicu.... ne sekiram se ni ja, rastu nam i trojke polako a one koliko cujem dugo izbijaju i bas namuce dete,ali se sada vec iznerviram dok je hranim jer to ume da traje i po 45 min...
SanjaRuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebi i dalje dajem jaje dva puta nedeljno. Ako joj napravim przenicu sa jednim jajetom, je l se to broji kao da sam joj dala jaje?

Posto cemo tek sad da startujemo sa ribom, koju je najbolje da joj dam i kako da je spremim (samo me strah da koja dracica ne ostane)? I da li i sada nove namirnice treba da uvodim postepeno - kasicicu-dvije prvog dana, pa narednih povecavam?

Ja više ništa ne brojim :) Kad nam se posreći da proguta koju kašike kajgane skačemo od sreće :)

Za ribu imaš posebnu temu, ja sam davala oradu, brancin, tunu, šarana...

Za nove namirnice, dam joj koliko hoće. Mada sad više nemamo baš mnogo šta novog da probamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i ja oglasim :)

Tisa je dan nakon rođendana totalno prolupala što se tiče klope. Od deteta koje jede sve (osim krompira) bez ikavih problema, postala je vegetarijanac :)

Voće i povrće (sveže i kuvano) tamani kao da ih nikad u životu nije videla. Meso, sir, bilo kakve žitarice i testo neće ni da pomiriše. I ako uspem da joj ubacim u usta, izgnjavi par zalogaja i sve sastavi u jednu veliku "gombocu" i pljune taman kad se ja obradujem misleći da je pojela.

Pije mleko, oko 500 ml dnevno i jogurt u neograničenim količinama, mislim da bi mogla hektolitre popiti. Ako pak ubacim kašiku žitarica u jogurt, neće.

Još jedan primer njene opčinjenosti je kad je sveki odvede u kupinjak koji imaju iz kuće. Tisa sama bere kupine, zavlači se da ih nađe i odmah trpa u usta. Mogla bi tako satima.

Eto tako. Nešto nisam još u fazonu da brinem, kontam toplo je i sve to pa joj lagana hrana prija...al' moraće valjda nekad i meso da pojede? :D

Prijo, to je faza. Proci ce to,a i inace, oni sada malo i stagniraju u rastu pa im je i apetit smanjen.

Pokusavaj zbog gvozdja da joj guras kuvano sumance ako vec nece meso. Mozda je muci i neki zub? Sve sto si navela moze da iritira desni. Probaj opet da blendas. Mi smo imali fazu blendane hrena iako je mesevi prethodno jeo gnjecenu ili celu. Nije to nista strasno.

Meso ce uvek da ti napravi u loptu i da pljune jer meso mora duplo vise dase zvace. samim tim treba da joj blendas i da pravis redje kasice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* super za hg!!! Najvaznije je da su nam pilici zdravi! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* super za hg!!! Najvaznije je da su nam pilici zdravi! ;)

I ja kazem. Jes da jedu kao pilici, al samo neka su nam zdravi ;)

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E slusajte, imam neke domace borovnice, dosta su sitne(slabo rodile zbog suse) pa su mi nekako neukusne da se jedu svjeze(a znam da je tako najzdarvije).

Kako bih mogla da ih iskoristim i napravim neku finu poslasticu za moju Andjelu? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A. za dorucak jede vec dugo, sa povremenim menjanjem vocki, borovnice i banane u mleku ili soku sa milupinim zitaricama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Moj bebac ce sad jos malo 15 meseci.Pa me interesuje sta bih mogla jos da mu dajem da jede,tj.da li imate neke dobre recepte?Voli da jede za dorucak palentu,keksolino,medolino,cokolino,po neki put mu dajem salamice i virsle,ali po neki put.Mlecne proizvode obozava.Za rucak mu dajem,krompir corbicu,grasak,musaku,boraniju,supicu domacu.Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Moj bebac ce sad jos malo 15 meseci.Pa me interesuje sta bih mogla jos da mu dajem da jede,tj.da li imate neke dobre recepte?Voli da jede za dorucak palentu,keksolino,medolino,cokolino,po neki put mu dajem salamice i virsle,ali po neki put.Mlecne proizvode obozava.Za rucak mu dajem,krompir corbicu,grasak,musaku,boraniju,supicu domacu.Unapred hvala!

sve sto jedes i ti... vec je velik,moze sve da rucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve sto jedes i ti... vec je velik,moze sve da rucka

Upravo tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ušli u fazu, ili šta već, da neku hranu, kao npr boraniju i paštetu neće da jede i kada joj na kvarno :D ubacim u usta ona pljune i krene da se onako grči kao da će da povrati... a do pre par nedelja je sve to jela bez problema... verujem da je počela da bira :D jutros je bila gladna ali nije htela ni da joj prinesem ustima paštetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan predlog za večeru za sve one koji su uveli orašaste plodove.Ja sam stavila lešnik,a može badem,orah,..

Napravite palentu,premažete maslacem,pospete samleveni lešnik,naseckate bananu.Može malo preliti medom ili malteksom,al ja nisam.Jednostavno a ukusno,i zdravo.

b2t-DSC013.jpg

macka maza i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow M ne jede kecap.

Marijachi, mi izbegavamo sve orasasto koliko god je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad uvedete,evo ti jedna skromna ideja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Vuku dajemo sve sto mi jedemo, ali kecap ne voli, ali zato paradajz iz flase... Pojeo bi celu flasu uz jaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je sad najaktuelnija salata od mladog kupusa,pojela bi ceo kupus čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam tresnje to nismo jeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, svidja mi se ovaj recept sa palentom...pogotovu sto A ne voli palentu nikako. Mozda je ovako prevarim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi baš slabo jedemo orašaste voćke, stalno zaboravim da kupim...

Inače salatu neće ni da lizne, samo mladi luk tamani :D jede i viče Juto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja palentu nisam davala od kada je bila ona frka sa aflatoksinom i zaboravila sam na nju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine uveli tresnje, tj prslog leta, i jeli smo ih cele godine jer nam je pun zamrzivac domacih neprskanih iz naseg dvorista.

Za manje od mesec dana ce biti zrele tresnje i spremam tegle za kuvanje dzema i praznim zamrzivac za zamrzavanje svezih... :) Jedva cekam tresnje.

Lubenicu ne planiram preterano da mu dajem, nisam ni sigurna bas da je mnogo zdrava, cist secer... a prosle godine je lubenicu probao jednom-dva puta, al' nam je nutricionista rekao da je prerano i da sacekamo.

Mi smo danas treci put jeli jagode. Prvi put je pojeo 250gr jagoda (mali manijak :P ) i nista mu nije bilo, drugi put je pojeo 5-6jagoda, danas opet 5-6jagoda i izbile mu tufnice po obrazima i nesto kao blazi oblik koprivnjace oko usta i po bradi. Da li je moguce da je od jagoda tek treci put ili se slucajno poklopilo sa necim drugim? :(

Dok docekamo pregled kod nutricioniste, smoricu se... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu li ti domace jagode, ako su kupovne mozda je od necega cim su tretirane, meni se to desava s nekim jagodama i lekar mi je rekao da je od toga posto nije uvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam uopste sta Nadji da dam novo za dorucak ili veceru,tako da Marijachi dobar predlog za palentu.Ja obicno dajem palentu sa rendanom jabukom i to bas voli,sada cu probati ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odavno nisam davala palentu zbog aflatoksina :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.