Ishrana dece od 1 godine

odgovora

Objavljeno

A zasto przenice moraju i u mleko? To sam vec negde cula da je neko dobio savet od dr. da se obavezno stavi malo mleka u jaje za przenice. Ima li neko odgovor?

Prženice ne moraju da se prave sa mlekom ali onda ne budu mekane. Ja više volim bez mleka ali bi onda za jednu prženicu trebalo skoro pa jedno jaje da bi se natopilo i još prilikom prženja, mnogo viže upije ulja nego kada se dodaje i mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prženice ne moraju da se prave sa mlekom ali onda ne budu mekane. Ja više volim bez mleka ali bi onda za jednu prženicu trebalo skoro pa jedno jaje da bi se natopilo i još prilikom prženja, mnogo viže upije ulja nego kada se dodaje i mleko.

Hvala na objasnjenju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi poceli polako da ruckamo lepo.Sada jedino ujutru nece mleko(AD),popije ga malo,pa trazi dorucak:)Onda ruckamo i sad malo iz casice pije kravlje.Jeli i belanac,bez problema...Daj boze da ostane tako;)Ali,juce griz na kravljem mleku ni da lizne.Primetila sam da kravlje hoce samo hladno,a AD samo vruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi poceli polako da ruckamo lepo.Sada jedino ujutru nece mleko(AD),popije ga malo,pa trazi dorucak:)Onda ruckamo i sad malo iz casice pije kravlje.Jeli i belanac,bez problema...Daj boze da ostane tako;)Ali,juce griz na kravljem mleku ni da lizne.Primetila sam da kravlje hoce samo hladno,a AD samo vruce.

Ni mi ne volimo griz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi poceli polako da ruckamo lepo.Sada jedino ujutru nece mleko(AD),popije ga malo,pa trazi dorucak:)Onda ruckamo i sad malo iz casice pije kravlje.Jeli i belanac,bez problema...Daj boze da ostane tako;)Ali,juce griz na kravljem mleku ni da lizne.Primetila sam da kravlje hoce samo hladno,a AD samo vruce.

Ni mi ne volimo griz.

Meni je malac jeo griz kuvan na vodi (obožavo je), dok sa mlekom isto nije hteo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ubacite malo kakaa i cimeta?

Iskreno Emilija neće ni tako jer jednostavno čim oseti mleko viče "nece...nece" :( a valjda će je i to proći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ubacite malo kakaa i cimeta?

Iskreno Emilija neće ni tako jer jednostavno čim oseti mleko viče "nece...nece" :( a valjda će je i to proći

Kod nas nije problem mleko - koje god da mu dam (AD, kravlje, kozje), on ne pravi problem. Žitarice, palentu, kačamak jede sa mlekom. Ali ne voli griz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaa tooo :) a dobro. Griz i ovako nije nešto puno preko potreban. Čini mi se da je palenta (a i sve ovo što inače jedete) milion puta kvalitetnija od griza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi ne volimo griz.

aaaaaaa tooo :) a dobro. Griz i ovako nije nešto puno preko potreban. Čini mi se da je palenta (a i sve ovo što inače jedete) milion puta kvalitetnija od griza.

I ne mora da ga voli, sto kaze Ana. Ja Petru ni ne dajem griz uopste. To je psenicni proizvod sa najmanje nutritivnih vredosti. Prazna prica, ja to zovem. Jedino sa njim pravim knedle za supu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaa tooo :) a dobro. Griz i ovako nije nešto puno preko potreban. Čini mi se da je palenta (a i sve ovo što inače jedete) milion puta kvalitetnija od griza.

I ne mora da ga voli, sto kaze Ana. Ja Petru ni ne dajem griz uopste. To je psenicni proizvod sa najmanje nutritivnih vredosti. Prazna prica, ja to zovem. Jedino sa njim pravim knedle za supu.

Ja ga više i ne forsiram, a tek posle ovoga što ste napisale nemam nameru da pokušavam da mu podvalim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga više i ne forsiram, a tek posle ovoga što ste napisale nemam nameru da pokušavam da mu podvalim. ;)

Bolje mu kuvaj gerslu (jecam) i ostale zitarice. E, da, setih se da ja ponekad, retko napravih koh od griza. To je sve.

Meni su super Nestle 8 zitarica sa kakao bez secera. Napravim mu sa mlekom i dodam malo meda ili muskvado secera, malo vanile. Mi to zovemo puding, posto klasican puding iz principa ne dam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,mi ne pijemo mleko skoro uopste...presla sam na kravlje,probala vise vrsta,ali ujutru i uvece jedva po 50ml...znam da je grozno,ali probala sam da stavim med u mleko:(,i nista,ni tako ga nece..cak sam i malo Neskvika :o stavljala...popije malo i nece!Ostale mlecne proizvode obozava-sve jede..tako da uz dorucak obavezno pojede pavlaku,jogurt,sir,sir za mazanje...

Nisam vise pametna sta da radim.Ostalo rucka dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se opustiš. ;)

Savršeno je dovoljno što ti jede druge mlečne proizvode. Isti je slučaj i kod nas i odavno sam prestala da se "uzrujavam" jer kad vidi jogurt, ma... pila bi ga i iz one ambalaže. Dako da ona jogurt pije u velikim količinama a sir obožava da ga "gricka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,mi ne pijemo mleko skoro uopste...presla sam na kravlje,probala vise vrsta,ali ujutru i uvece jedva po 50ml...znam da je grozno,ali probala sam da stavim med u mleko:(,i nista,ni tako ga nece..cak sam i malo Neskvika :o stavljala...popije malo i nece!Ostale mlecne proizvode obozava-sve jede..tako da uz dorucak obavezno pojede pavlaku,jogurt,sir,sir za mazanje...

Nisam vise pametna sta da radim.Ostalo rucka dobro.

Kako ti je Ana* rekla da se opustiš. I mi smo isti slučaj, kod nas je sve krenulo sa deset meseci.

Ja sam se ždrala, pa kad sam videla da nema šanse odustala sam. Važno je da uzima mlečne proizvode, a meni su čak rekli i da je bolje da pije jogurt, jer se lakše vari od mleka.

Pre neki dan sam mu dala čašu mleka, da vidim hoće uzeti, doneo je do usta, i vratio ni čašu govoreći "ne, ne"... Ne mora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,jutros popio 150ml kad je ustao :huh: Mislim da me zeza opasno!!!Posle cak i doruckovao lepo...iz gaca cu da ga istresem sto me sekira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,jutros popio 150ml kad je ustao :huh: Mislim da me zeza opasno!!!Posle cak i doruckovao lepo...iz gaca cu da ga istresem sto me sekira!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Čekaj, čekaj tek je počeo... Joj, duše naše male, sve nam slično rade... Samo nek su nam zdravi sviiii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedan problem sa mojom spiciom, nece da jede uzinu. Ima samo tri obroka dnevno, jeste da se napuca, ali nece da jede nista od voca, sto joj je najcesce za uzinu. Samo okrene glavu. Do prije 20 dana je sve jela i imala ta tri obroka i jednu uzinu, ali sad nece pa da je puskom tjeram. I slanu hranu hoce da jede, ako ima origana u njoj. Koliko cesto smijem da joj ga dajem? Kad smo bili kod dr, ona kaze da spica super izgleda, da nije neuhranjena, ali opet po meni ona malo jede, tj da mi je bar da joj vratim tu jednu uzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedan problem sa mojom spiciom, nece da jede uzinu. Ima samo tri obroka dnevno, jeste da se napuca, ali nece da jede nista od voca, sto joj je najcesce za uzinu. Samo okrene glavu. Do prije 20 dana je sve jela i imala ta tri obroka i jednu uzinu, ali sad nece pa da je puskom tjeram. I slanu hranu hoce da jede, ako ima origana u njoj. Koliko cesto smijem da joj ga dajem? Kad smo bili kod dr, ona kaze da spica super izgleda, da nije neuhranjena, ali opet po meni ona malo jede, tj da mi je bar da joj vratim tu jednu uzinu.

Pusti je dan, dva pa joj opet ponudi. Na silu ništa nećeš postići sa voćem da bi pojela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo taj problem. Do skoro je ruckala voce bec problema, a sad jedino bananu hoce. Ne pamtim kad je pojela jabuku ili narandzu. Vaspitacica mi je juce rekla da je i kod njih pocela da odbija voce. Ne dajem joj ja cokalade i slatkise pa da zbog toga odbija-ali se plasim da ne mogu da je nateram :\

Jos sam htela da vas pitam-da li dajete deci svinjsko meso? Ne secam se gde sam procitala da ne smeju (ne bi trebalo) do 3.godine da jedu svinjko meso...ali ne znam ni razlog ni da li je to tacno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti je dan, dva pa joj opet ponudi. Na silu ništa nećeš postići sa voćem da bi pojela.

Nece, pokusavala, ali nece. Jednostavno, odjednom nevoli voce, a jela je svo sezonsko. Vec 20 dana se patim tako sa njom i molim je da jede vockice, a ona mlati glavom, k da joj misomor dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo taj problem. Do skoro je ruckala voce bec problema, a sad jedino bananu hoce. Ne pamtim kad je pojela jabuku ili narandzu. Vaspitacica mi je juce rekla da je i kod njih pocela da odbija voce. Ne dajem joj ja cokalade i slatkise pa da zbog toga odbija-ali se plasim da ne mogu da je nateram :\

Jos sam htela da vas pitam-da li dajete deci svinjsko meso? Ne secam se gde sam procitala da ne smeju (ne bi trebalo) do 3.godine da jedu svinjko meso...ali ne znam ni razlog ni da li je to tacno???

Месо свињско сам му дала и неће. Од меса хоће само пилетину, понекад ћевап - иначе га одбија јести.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece, pokusavala, ali nece. Jednostavno, odjednom nevoli voce, a jela je svo sezonsko. Vec 20 dana se patim tako sa njom i molim je da jede vockice, a ona mlati glavom, k da joj misomor dajem.

Хм.... А.Н.А. и Трмаља не знам шта бих вам рекла, моје дете ће пре појести воће него месо. И то кад види чинују цупка и тражи... Јесте пробале да дате воће пре оброка кад је дете гладно? Свакако после неког времена (сат нпр.) да ручка...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste poceli da dajete deci kisele krastavce, povrce iz tursije, kupus salatu i sl?

- ove salate Pavle ima u vrticu i nece da ih jede, a ja sam par puta pokusavala da mu dam kupus salatu, ali nije hteo da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu, ni moje dete nece kisele salate uopste.Sladak kupus kao salatu nikako. Probala sam da mu nudim sa nesto vise od godinu dana, ali ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ema je odlično prihvatila kiseli kupus. Turšiju i krastavce još nije jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.