Ishrana dece od 1 godine

odgovora

Objavljeno

Posle uvodjenja cvrste hrane u prvih godinu dana, postavljaju se jos mnoga pitanja do 2.godine po pitanju ishrane.

Da li ste uveli sve od namirnica do 1.godine? Verovatno niste stigli bas sve. ;)

Da li vase dete sada jede istu hranu koju i vi jedete ili jos uvek kuvate posebno za vaseg andjela?

Da li imate nedoumice?

Ovde pisite iskustva, misljenja, pitanja, sve sto vas interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prebaceno pitanje:

drage mame

moja cerkica za par dana puni 1 godinu!! sto se ishrane tice nije probirljiva, samo sto ja imam utisak da joj sve jedno te isto vrtim ukrug!! dali bi mogle da napisete par recepta koje inace pravite vasim malisanima? Najteze mi je da joj nesto novo za dorucak spremim jer stvarno nemam vise ideja !!

hvala

Draga Tina, prebacila sam tvoje pitanje na ovu temu koja je postojala, ali zbog greske na serveru ne mogu da se vide postovi koji su postojali.

Dobices ideje i savete vrlo brzo, ako nam napises sta je to sto joj dajes za dorucak i kakav jelovnik inace imate. To bi bilo zgodno da nam kazes kako ne bi nagadjali i davali ideje za ono sto vec jedete ili spremate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prebaceno pitanje:

Draga Tina, prebacila sam tvoje pitanje na ovu temu koja je postojala, ali zbog greske na serveru ne mogu da se vide postovi koji su postojali.

Dobices ideje i savete vrlo brzo, ako nam napises sta je to sto joj dajes za dorucak i kakav jelovnik inace imate. To bi bilo zgodno da nam kazes kako ne bi nagadjali i davali ideje za ono sto vec jedete ili spremate.

super!!! hvala ti puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super!!! hvala ti puno

Hajde, napisi mi par primera sada, pa cemo razmeniti nesto ;) Da imas sutra nesto novo za dorucak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super!!! hvala ti puno

[/quote

sto se dorucka tice , jedino tu je malo probirljiva, nece(ili ja neumem lepo da joj spremim) vocne kasice, tako da jedino prihvata razne supice ili lagane kasice poput tikvica!! za rucak inace jede sve,spanac, sargarepu, krompir, dulek, boraniju, brokoli, karfiol,prazi luk, endiviju! to porvce kombinujem i dodajem naravno,piletinu ili, curetinu,teletinu,govedinu,ribu, zumanjak!! a za veceru joj dajem kasicu od povrca samo bez mesa!! grasak nikako da joj nekako spremim da joj se svidi!! ponekad joj takodje dodam u kasici kocku sira za decu u kasicu, jako voli !!! inace spanac obozava ! eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle uvodjenja cvrste hrane u prvih godinu dana, postavljaju se jos mnoga pitanja do 2.godine po pitanju ishrane.

Da li ste uveli sve od namirnica do 1.godine? Verovatno niste stigli bas sve. ;)

Da li vase dete sada jede istu hranu koju i vi jedete ili jos uvek kuvate posebno za vaseg andjela?

Da li imate nedoumice?

Ovde pisite iskustva, misljenja, pitanja, sve sto vas interesuje.

evo moja cerkica puno godinu dana, i naravno nisam joj jos uvek sve uvela!!! dvoumim se nekako oko pecuraka!! neznam dali vec sme da ih jede ili ne! i ako moze na koli nacin da ih pripremim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sa godinu dana jede sve,sem ribe jer je alergicna i ne dajem joj svinjsko meso.

Inace hranu joj serviram,bas takvu kakva je,kao i nama,ali joj spremam odvojeno-zbog masti i zacina.U vecini slucajeva jede sama.

Ima dva glavna obroka,lagani dorucak,jogurt zitarice,jaje,tikvice itd i kasni rucak meso i povrce.

Izmedju toga jede voce tokom celog dana.

I sve jede u celosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se dorucka tice, ocigledno je da ,kao i moje dete, voli slanu hranu za dorucak.

osnovna stvar je da dorucak bude jak i cak mastan kako bi se sa puno energije krenulo u novi dan. Dete u razvoju ima sasvim druge potrebe i metabolizam sasvim drugacije funkcionise, tako da ne mozemo bas da svu ishranu gledamo kroz nasu.

Za pocetak, pokusaj da joj skuvas kacamak(kukuruzni griz) sa zumancetom i pavlakom. Isto tako, mozes joj napraviti omlet sa neutralnim instant zitaricama na puteru. Mozes cak i povrce kuvano na pari sa puterom, jedanko je lepo. ;)

Vecera bi mogla da bude sa testeninama, a mozes joj dati i pileceg mesa uz veceru u manjoj kolicni,pa i ribe.

Sto se tice graska, i mi ga najbolje jedemo ako je kuvan sa crnim luom i mirodjijom.

Mozes da pogledas i temu:

zacini u bebinoj ishrani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sa godinu dana jede sve,sem ribe jer je alergicna i ne dajem joj svinjsko meso.

Inace hranu joj serviram,bas takvu kakva je,kao i nama,ali joj spremam odvojeno-zbog masti i zacina.U vecini slucajeva jede sama.

Ima dva glavna obroka,lagani dorucak,jogurt zitarice,jaje,tikvice itd i kasni rucak meso i povrce.

Izmedju toga jede voce tokom celog dana.

I sve jede u celosti.

A zasto joj ne dajes svinjsko meso?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto joj ne dajes svinjsko meso?

Jako se bojim svinjske masnoce,dajem joj maslinovo ulje,puter,i masnoce od drugih vrsta mesa.

Inace uvece vise ne pije Bebelak,da li je to ok,popije samo 100ml izutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko nema potrebe za mlekom, sasvim je OK da ga ne pije. Verujem da ona dovoljno pojede mlecnih proizvoda i u toku dana. ;)

Mislim da gresis po pitanju svinjskog mesa, a i masti. Da li mislis da je svinjska mast jako nezdrava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko nema potrebe za mlekom, sasvim je OK da ga ne pije. Verujem da ona dovoljno pojede mlecnih proizvoda i u toku dana. ;)

Mislim da gresis po pitanju svinjskog mesa, a i masti. Da li mislis da je svinjska mast jako nezdrava?

Mislim da jeste i ne znam da li gresim ili ne? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, Jana nece probati slaninicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, Jana nece probati slaninicu :(

Joj cuti dala sam joj jedno przeno parcence,i tako sam se osecala gresno sto trujem dete :blink: .

Dajem joj jedino suvo meso ,rebarca svinjska,kuvana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj cuti dala sam joj jedno przeno parcence,i tako sam se osecala gresno sto trujem dete :blink: .

Dajem joj jedino suvo meso ,rebarca svinjska,kuvana

:lol::lol::lol: Ti si bas sasava! Uskoro ces joj verovatno nesto prziti od hrane, pa makar to bila i jaja. Na cemu ces uglavnom prziti?

Da ti ne kazem da je suvo meso poprilicno 'sumnjivo' koliko je zdravo odnosno nezdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zato ja njoj spremam posebno jer nama sve spremam na mascini,a njoj przim na puteru i to samo omlet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi, svinjska mast joj nece skoditi dok je u razvoju. Vise skodi meni i tebi nego njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste davali deci jaje od prepelice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste davali deci jaje od prepelice?

Živa još uvek nisam, ali kuvana da. Iako, kažu da ne postoji zabeležen slučaj salmonele kod prepeličijih jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste davali deci jaje od prepelice?

Ja dajem starijoj dečici, ujutru umućena sa malo meda,Anđelini još nisam ponudila jer uopšte nije ljubitelj jaja(kokošijih) <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: Ti si bas sasava! Uskoro ces joj verovatno nesto prziti od hrane, pa makar to bila i jaja. Na cemu ces uglavnom prziti?

Da ti ne kazem da je suvo meso poprilicno 'sumnjivo' koliko je zdravo odnosno nezdravo...

Ma, ženske opustite se - prvo nam je vazduh i sunce nezdravo.

Ranije do godinu dana sam mu davala milupine kašice bar za doručak i večeru. Moje dete nije bucko, al je viši rastom od druge dece - ima visinu deteta od dve godine. Od godinu dana mu ne spremam posebno, osim kad mu dajem žumance - onda rendam jabuku - drugačije ga neće pojesti. Inače, on sad sa 16 meseci insistira da jede sam, pa tako i ono što ne voli - pojede. I ono što jede - pojede - ono što neće - ne insistiram. Sad je već neko vreme u fazonu kad vidi da neko jede traži; njam, njam - dajemo mu šta god da je nek proba. :rolleyes:

Dajem mu svo voće svakodnevno.

Ne kuvam mu posebno - dajem mu ono što kuvamo za nas. Nekad ga vikendom kad smo svi kući odvedemo u pekaru na burek koji obožava!

Jede pitu sa sirom i koprivama, dok krompir neće da okusi! :rolleyes:

Sad mislim da sam trebala i pre godine da mu dajem ono što mi jedemo, jer sa godinu dana dete bude veliko - i pravi veliku razliku u ukusima!

Tako da se na neke stvari tek navikava - kad su manji, ni ne znaju i pre projedu sveee!!! :lol:

Tako da samo napred - dajte deci ono što vole, i gledajte da što pre jede isto što i vi! A vi gledajte da se hranite što zdravije. Dete uči od nas sve pa i navike u ishrani. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U suštini se slažem sa tobom. Filip takođe jede sve što mi jedemo, ono što mi jedemo za ručak to i on...samo što mi kasnije sebi začinimo. Povrće, voće, meso...počeo je sam da jede, traži kada je gladan.

Juče mi je bio smiješan, poslije večernje šetnje mi ušli u stan i on odmah u kuhinju, tražio je ono što je ostalo od ručka, oslić+riža...prstima je jeo jer nije stigao priborom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U suštini se slažem sa tobom. Filip takođe jede sve što mi jedemo, ono što mi jedemo za ručak to i on...samo što mi kasnije sebi začinimo. Povrće, voće, meso...počeo je sam da jede, traži kada je gladan.

Juče mi je bio smiješan, poslije večernje šetnje mi ušli u stan i on odmah u kuhinju, tražio je ono što je ostalo od ručka, oslić+riža...prstima je jeo jer nije stigao priborom.

Ma to je super!!! Oduševi me kad mala deca traže da jedu. U kraju mame imaju problem pa lažu decu i hrane ih po ulici, uslovljavaju, ... Ma bzve...

Što pre i vi sednete sa detetom da jedete to će ono imati bolje navike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pravite klincima patlizdan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pravite klincima patlizdan?

Ja pravim musakicu isto kao sa tikvicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.