Ishrana dece od 1 godine

odgovora

Objavljeno

To je neka (tupava) tabela koju sam dobila od pedijatra. Tu sam našla to upozorenje, mada mi nije bilo jasno, alli hajde, poštovala sam...

(Mislim, da se ne shvatim pogrešno. Ne podcenjujem, ja tebelu niti pedijatra, samo mnogo kontradiktornih stvari ima tamo. Kao da je neko seo i na brzinu popakovao neke stvari sa neta......Sumarno, čudna...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako joj dajes meso? Blendano ili ne? Ja Andjeli blendam jer su mi rekli da joj ne dajem jos da zvace dok joj ne niknu gornje jedinice (mi za sad imamo samo 2 donje jedinice).

Vi super ruckite za razliku od nas :( , mogu li znati koliko ste teski?

Tek sad sam videla pitanje. Meso joj dajem kuvano ili dinstano na malo ulja da sama rucka,posto ima i gornje i donje jedinice i dvojke.

Sa 12 meseci je imala 10,300 a idemo ponovo u cetvrtak na sistematski. Inace,rodjena je sa 3,050 tako da je lepo naporedovala.

Jede bas sve ,sad ne bira. Sarma joj je omiljeno jelo u poslednje vreme,naravno bez kupusa,nesto joj se ne svidja. Supica je obavezna za rucak svakog dana. Pocela sa da joj dajem i belance,nekad skuvano a nekad isprzim celo jaje. Jogurt obozava... Zadovoljna sam kako jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko o čemu, baba o uštipcima,...:D

Tako i ja o žumancetu. Do kada važi ono pravilo, da ako se daje detetu žumance, da se tad ne daje meso za ručak?

Ja na to nisam obracala paznju. Nisam ni znala za to pravilo. Obicno sam joj davala zumance za dorucak,a meso za rucak. Naravno ne svakog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je neka (tupava) tabela koju sam dobila od pedijatra. Tu sam našla to upozorenje, mada mi nije bilo jasno, alli hajde, poštovala sam...

(Mislim, da se ne shvatim pogrečno. Ne podcenjujem, ja tebelu niti pedijatra, samo mnogo kontradiktornih stvari ima tamo. Kao da je neko seo i na brzinu popakovao neke stvari sa neta......Sumarno, čudna...)

Hm,te tabele.... ;) I ja sam je dobila od pedijatra,a vec na sistematskom sa 6 meseci mi je preporucila da joj dajem kravlje mleko i jos neke namirnice koje se po toj cuvenoj tabeli ne preporucuju.

Nisam se bas pridrzavala iste. Moj vodic za ishranu je bio Bebac!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje...

Jutros ja Andjeli spremila za dorucak plazmu jer je bas voli, medjutim, ona nije htjela ni da je proba. A kako zajedno doruckujuemo na stolu su bili domaci hleb i mladi sir (trenutno smo na selu kod mojih ;) , tako ona krenu da jede hleb, ja joj uz to dajem i sir, i posto nisam mogla da odolim dadoh joj i nekoliko zalogaja sa domacom slaninicom.Uz sve to popi i solju varenike(mlijeka)

Njoj se izgleda vise svidja ova seoska hrana :lol: A juce sam joj za dorucak uz kuvano jaje davala pomalo i prsutice domace. Njoj se i to mnogo svidjelo.

E, moje pitanje glasi, da li je rano da joj sad dajem slaninu i prsutu(napominjem da su domaci, moji drze svinje,kolju i suse meso)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, samo ne cesto zbog soli, ne zbog mesa. Ja sam znala da prokuvavam slaninu i prsut kako bih sto vise izvukla soli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanja za sve:

Da li ste uveli kostunjavo voce? Orasi, bademi, lesnik?

Da li jedete semenke suncokreta, bundeve, lana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar kod vas ima 'divljih' gljiva.

Jagode joj daj u avgustu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, da li je istina da bebe posle prvog rodjendana kolicinski jedu manje nego do tada? to sam procitala na nekom sajtu gde su pitanja i odg pedijatra uglavnom o ishrani pa je ta doktorka u nekom odgovoru to rekla i meni se urezalo u pamcenje... da se ne zabrinem ako moja mala krene da smanjuje porcije,ako je vec normalno... mada nema puno logike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja malena bas nikako ne jede. Kad se sve sabere ne pojede 10 kasika cijeli dan.Ima dana kad pizdim zbog njenog nejela :(

Uvijek je slabo jela ali sad ga bas pretjeruje... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja malena bas nikako ne jede. Kad se sve sabere ne pojede 10 kasika cijeli dan.Ima dana kad pizdim zbog njenog nejela :(

Uvijek je slabo jela ali sad ga bas pretjeruje... :(

Tvoja malena i moj maleni bi se bas lepo druzili! ;) Nejese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja malena i moj maleni bi se bas lepo druzili! ;) Nejese!

Da,da ;) Kako ti reagujes na to sto slabo jede? Jesi li u fazonu 'jesce kad ogladni' ili ga nudis svakog casa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je rekla i nama nasa bivsa dr. nemojte se iznenaditi ukoliko bude manje jela nego do sad, ipak oni sad zvacu bar mi jedemo malo jacu i kaloricniju hranu, imamo vise manjih obroka tj do rodjendana nismo imali uzine sad ih imamo pa mu dodje na isto nekako, nekad jednostavno nema vremena da jede sva je u pokretu, sve zavisi od deteta od situacije vremenskih uslova pa ove vrucine nisu merodavne, od rasta zubica i sl.ja ne blendam vec dugo, jede zvace gricka i sl.

Mi smo tek nedavno ukinuli blendanje i isto smanjila je kolicinu ali opet dosta dobro jede, sto se mene tice od svakog obroka po malo nek pojede ja cu biti zadovoljna. Jos pogotovo sto mora da zvace pa se smori nakon nekog vremena ali dobro sta je tu je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a u kom obliku dajete meso,tj ja nekad ubacim sve u blender jer me smara da seckam mesce ili da kidam sitne komadice, ali opet ne napravim kasu nego izvrti 2-3 kruga i gotovo.. ii dalje je za zvakanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a u kom obliku dajete meso,tj ja nekad ubacim sve u blender jer me smara da seckam mesce ili da kidam sitne komadice, ali opet ne napravim kasu nego izvrti 2-3 kruga i gotovo.. ii dalje je za zvakanje..

Ja sam ga seckala ručno, a ako ne izblenirš da može da uči da žvaće - to je ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a u kom obliku dajete meso,tj ja nekad ubacim sve u blender jer me smara da seckam mesce ili da kidam sitne komadice, ali opet ne napravim kasu nego izvrti 2-3 kruga i gotovo.. ii dalje je za zvakanje..

Joj nemoj da te smara nego seckaj, ja sam blendala pa nije htela tj nije znala da zvace a sad joj lepo na kockice trakice i zvaci, dugo je negodovala ali sad koliko toliko jede normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete obozava meso i voce.Meso mu seckam ili kickam,ali najvise voli kad mu dam malo veci komad da on sam drzi u ruci i jede i maze se naravno,mesaros moj :rolleyes: I sve bi on da drzi u ruci i da gricka.Ali ne voli mokre stvari da drzi u ruci,tako da krusku,dinju,lubenicu,kivi i sl.seckam na kockice pa on bocka viljuscicom :rolleyes: Moja cerka nista zivo nije htela da jede,samo je mleko pila,e sad sam dobila dete koje rucka sve :rolleyes: Desava se da nekad i on odbije da jede i pustim ga,jesce kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete obozava meso i voce.Meso mu seckam ili kickam,ali najvise voli kad mu dam malo veci komad da on sam drzi u ruci i jede i maze se naravno,mesaros moj :rolleyes: I sve bi on da drzi u ruci i da gricka.Ali ne voli mokre stvari da drzi u ruci,tako da krusku,dinju,lubenicu,kivi i sl.seckam na kockice pa on bocka viljuscicom :rolleyes: Moja cerka nista zivo nije htela da jede,samo je mleko pila,e sad sam dobila dete koje rucka sve :rolleyes: Desava se da nekad i on odbije da jede i pustim ga,jesce kasnije

Bravo... Čistunac maji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da ;) Kako ti reagujes na to sto slabo jede? Jesi li u fazonu 'jesce kad ogladni' ili ga nudis svakog casa?

Ovako reagujem :wacko::o . Kad jede lepo, meni je neobicno! Ma ja ga varam, jurim..zurka. Ti?

Nama su uzroci svog nejela u zubima i po 20 dana to traje ja placem nerviram se i tako u krug vicem ali nista ne promenim ona po svom, sad opet kao nekoliko dana dobro dorucak rucak vecera dve uzine mleko ujutru i uvece ma za pozeleti pitam se do kad i svaki put kazem necu se nervirati i opet jace je od mene..

Mi dosta manje jedemo odkad ne blendam pa ona zvace nekad dugo zalogaj posebno kad je meso u pitanju bas dugo zvace i kao da joj dosadi nema vremena da jede..dok iz flasice hoce sve mleko sok, vodu caj to stalno prolazi..

Ma da. Plus zubi, cini mi se da potraje i po 2 meseca. Evo sada su trojke, a do skoro su bile cetvorke..Ja mu blendam, bolje jede tako, iako zvace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako reagujem :wacko::o . Kad jede lepo, meni je neobicno! Ma ja ga varam, jurim..zurka. Ti?

Isto kao ti :o:wacko: Jedino sto voli da jede su kuvana jaja i jagode(naravno ne zajedno ;) ) Da, i jabuke! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta dajete za dorucak?? vecito pitanje... ja jedem i pastete i suhomesnato, virsle, pekara ne mogu to jos da joj dajem, pa sam bez ideje... ane mogu ni jaja svaki dan (kajgana, przenice...)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi ne jedemo danima posto smo bolesni oslabili smo oko 1.5 kg :( mnogo me ovo pogadja svaki njen gram smo mukom navukli jer vise i ptice znaju koliko slabo jede ovo me bas onako potresa.

Milice, glavu gore, nemoj da očajavaš, nadoknadiće ona sve to čim ozdravi! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi ne jedemo danima posto smo bolesni oslabili smo oko 1.5 kg :( mnogo me ovo pogadja svaki njen gram smo mukom navukli jer vise i ptice znaju koliko slabo jede ovo me bas onako potresa.

Milice, sad mi pade na pamet nesto, ne znam koliko ste u prilici da to izvedete.

Kad ozdravi, pravac neka planina, neka seoska idila gde cete biti po ceo dan napolju. Vazduh ima da je izmori, obicno se deci na promenu klime otvori apetit. Ima da klopa za sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kajgana przenice, popara, palenta, nekad i sladak griz sa vockom, zitarice sa vockom, nekad uzmem skuvam napr iseckanu tikvicu i papriku u vodi i tu dodam malo palente satresem u neku posudu da se stegne onda isecem na kriske i to preprzim na maslacu to jede recimo, namaz neki sirni,uglavnom je to vrtim nekad neke ustipke ispecem palacinku..

Inace mi ne jedemo danima posto smo bolesni oslabili smo oko 1.5 kg :( mnogo me ovo pogadja svaki njen gram smo mukom navukli jer vise i ptice znaju koliko slabo jede ovo me bas onako potresa.

Neeee! Sve ce ona to brzom brzinom da vrati, videces! Znam ja o cemu pricas, samo se ti meni ne sekiraj! Ljubim! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se i ja oglasim :)

Tisa je dan nakon rođendana totalno prolupala što se tiče klope. Od deteta koje jede sve (osim krompira) bez ikavih problema, postala je vegetarijanac :)

Voće i povrće (sveže i kuvano) tamani kao da ih nikad u životu nije videla. Meso, sir, bilo kakve žitarice i testo neće ni da pomiriše. I ako uspem da joj ubacim u usta, izgnjavi par zalogaja i sve sastavi u jednu veliku "gombocu" i pljune taman kad se ja obradujem misleći da je pojela.

Pije mleko, oko 500 ml dnevno i jogurt u neograničenim količinama, mislim da bi mogla hektolitre popiti. Ako pak ubacim kašiku žitarica u jogurt, neće.

Još jedan primer njene opčinjenosti je kad je sveki odvede u kupinjak koji imaju iz kuće. Tisa sama bere kupine, zavlači se da ih nađe i odmah trpa u usta. Mogla bi tako satima.

Eto tako. Nešto nisam još u fazonu da brinem, kontam toplo je i sve to pa joj lagana hrana prija...al' moraće valjda nekad i meso da pojede? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.