Ishrana dece od 1 godine

odgovora

Objavljeno

Devojke,jel znate nesto o GHEE prociscenom maslacu?Jel smem da ga dajem Ahilu?Dobila sam ga na poklon iz Slovenije,kazu mnogo dobra stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Maro77, kako si ti?

Prvo da ti kazem ne znam ni sta je, ali mi nije jasno sta znaci 'preciscen' maslac? nesto mi govori da je to opet neka industrijska tvorevina kojoj je smanjen % masti :angry::unsure: Sve masno, po merilima industrije hrane je za nas ne zdravo ( sto ja smatram da nije istina), a masnoce su potrebne deci u razvoju tako da sve sto sadrzi mali procenat masti (a industrijsko je!) nije dobro za decu.

Ako mozes da nam napises sastav tog mascalaca bilo bi dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Maro77, kako si ti?

Prvo da ti kazem ne znam ni sta je, ali mi nije jasno sta znaci 'preciscen' maslac? nesto mi govori da je to opet neka industrijska tvorevina kojoj je smanjen % masti :angry::unsure: Sve masno, po merilima industrije hrane je za nas ne zdravo ( sto ja smatram da nije istina), a masnoce su potrebne deci u razvoju tako da sve sto sadrzi mali procenat masti (a industrijsko je!) nije dobro za decu.

Ako mozes da nam napises sastav tog mascalaca bilo bi dobro.

Evo,tu sam Yelo:)Dugo nisam imala vremena da procunjam sajtom:)

Inace,na etiketi pise (ako dobro razumem slovenacki):100% kravlje maslo

pravljeno od masla slobodnih krava sa slovenackih pasnjaka...blabla...ima visu tacku topljenja od ostalih ulja,jaci ukus...stimulise probavu,zadrzava vitalnost koze..blabla...posebno preporucljiv za trudnice i decu,ljude sa intolerancijom na laktozu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam procitala o Ghee maslacu. Ako je tako sto pise, onda je OK. Da je napravljena filosofija od Ghee maslacu, to stoji. Mislim, hej!, dehidrirati puter kako bi ljudi shvatili da je inace puter zdrav? Cuj, izmislili toplu vodu. B)

Slobodno daj detetu ali, po meni, ne treba da se lozis da je on nesto posebno u odnosu na obican puter, samo je verovatno skuplja stvar. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procesom koji se dobija ghee nema sanse da laktoza nestane iz njega. mozda moze da se smanji na toleratnu vrednost. Ipak sam ja ucila hemiju. ;)

Puno te pozdravljam i ljubni Ahila za mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe.Pa,jeste..filozofija.Nego,dobila ga na poklon,pa rekoh-ja cu da ga probam,a kako moj mrsavko da gleda,da dam i njemu malo;)

Cmok i od nas za vas:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu naravno. Ako je mresav kako si rekla tj. napisala na temi visina i tezina dece, savetujem ti da mu uz svaki obrok dajes ugljene hidrate. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ste resili da deci date lesnike ili bademe, a nece da grickaju ili se bojite da je to suvise riskantno, da vam dam savet:

pecene lesnike/bademe ocistiti od ljuske i blendati dugo dok ne napravite perfektan 'namaz' tj. glatku smesu.

Takvu smesu mozete da drzite u frizideru i da dodajete gde god hocete. ;)

Mislim, ako ne budete sve same pojele :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E uspela sam da udjem na temu.... :angry:

Ova moja devojcica (20 meseci) je bila bolesna jedno nedelju dana,slabo je jela i tako to <_< i sad kad smo ozdravili(Bogu hvala) ona non-stop hoce da jede i gladna je...pojela bi i od mene vise(sto je dosta tesko uraditi :lol: )

Sinoc joj je stomacic bio kao da ce da pukne....a ne mogu joj tako mnogo davati da jede.

jel vam se desavao taj period ili nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste. To je normalno. Ja sam ukapirala da je samo vazno da se uvece da 'laksa' hrana da ne bi bilo problema sa varenjem dok spava. inace, mi smo imali period i bez bolesti da se 7 dana jelo po ceo dan :lol: To su 'skokovi' u razvoju, plus trosenje, plus da nadoknadi izgubljeno.

Moj savet je da joj das jak dorucak: jaja, slaninu, zitarice, pa onda sve laganija klopa do veceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao haos...kontam ja da je sad ok i da hoce da nadoknadi sto nije nista jela al nisam navikla po ceo dan da je hranim :lol:

u pravu si ti..razvoj i divljanje po citav dan..potrosi se to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E uspela sam da udjem na temu.... :angry:

Ova moja devojcica (20 meseci) je bila bolesna jedno nedelju dana,slabo je jela i tako to <_< i sad kad smo ozdravili(Bogu hvala) ona non-stop hoce da jede i gladna je...pojela bi i od mene vise(sto je dosta tesko uraditi :lol: )

Sinoc joj je stomacic bio kao da ce da pukne....a ne mogu joj tako mnogo davati da jede.

jel vam se desavao taj period ili nesto slicno?

Hahahah tako je sinoc i Luki izgledao stomacic. On danima vec po ceo dan nesto jede, i kad god mu ponudim moze. Sinoc mu je stomak izgledao kao da ce da pukne, i mogu vam reci da se dva puta budio, iako sam se potrudila da vecera nesto lagano, prosto se pretovario i popio mleko. :mellow:

Svakako nama mamama nikako ugoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od kad ste pocele da dajete deci svinjsko meso? Ja sam mojoj curi vec dala svinjsko pecenje da proba i bilo mi je zao da je zaustavim koliko je slatko smazala sve sto joj se naslo u tanjiru. Ali jos uvek ne spremam nista sa svinjskim mesom kod kuce. Kad ste vi pocele?

I od kad sme kivi da se klopa? Kivi jedini od voca nije probala. I ne znam zasto toliko dugo ne sme da se proba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mis mo sa svinjskim poceli oko godinu dana...nista odredjeno u mesec al tako je bilo otprilike!A kivi smo probali sad negde al nece..necu je ni primoravati...ima vremena za sve!

Mama Dy ;) mi mame smo cudo....brines kad ne jede a frka kad hoce da jede... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od kad ste pocele da dajete deci svinjsko meso? Ja sam mojoj curi vec dala svinjsko pecenje da proba i bilo mi je zao da je zaustavim koliko je slatko smazala sve sto joj se naslo u tanjiru. Ali jos uvek ne spremam nista sa svinjskim mesom kod kuce. Kad ste vi pocele?

I od kad sme kivi da se klopa? Kivi jedini od voca nije probala. I ne znam zasto toliko dugo ne sme da se proba?

Pa znas kako, meni su deca dosta rano pocela da jedu citruse ( iako se ne preporucuje ), samim tim i kivi su poceli bas rano, mozda oko 10 meseci. A koliko ja znam kivi se uvodi kad i ostali citrusi oko godine, bar je nama pedijatar tako savetovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo citruse jeli od 10.og meseca. Svinjsko oko godine ne zato sto sam mislila da ne treba vec mi retko kupujemo. mislim da svinjsko meso ne moze nikako da skodi. Pa nece ga jesti svaki dan, zar ne?

Ustvari, lupam :lol: Jeo slaninicu i pre godinu dana,a boga mi i cvarke. Svinjska mast je isto dosla na red oko 10 meseci. dakle, samo meso, iz meni nepoznatih razloga, je jeo koji dan pre prvog rodjendana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo citruse jeli od 10.og meseca. Svinjsko oko godine ne zato sto sam mislila da ne treba vec mi retko kupujemo. mislim da svinjsko meso ne moze nikako da skodi. Pa nece ga jesti svaki dan, zar ne?

Ustvari, lupam :lol: Jeo slaninicu i pre godinu dana,a boga mi i cvarke. Svinjska mast je isto dosla na red oko 10 meseci. dakle, samo meso, iz meni nepoznatih razloga, je jeo koji dan pre prvog rodjendana. :D

U potpusnosti se slažem... :)

Nisu mi jasni oni(iz moje neposredne okoline) što se dvoume između paštete i čvaraka :huh: , slanine i viršle :huh: ....

Ili između graha i kupovne supe :huh: ...Ili između cjeđene naranče i frutek sokića...

Ja se odmah iznerviram....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpusnosti se slažem... :)

Nisu mi jasni oni(iz moje neposredne okoline) što se dvoume između paštete i čvaraka :huh: , slanine i viršle :huh: ....

Ili između graha i kupovne supe :huh: ...Ili između cjeđene naranče i frutek sokića...

Ja se odmah iznerviram....

O pa da i meni ovde nema dvoumljenja. Niko mi ne veruje kad kazem da moja deca ne vole virsle, pastete, sokove....verovatno je to stvar navike i nacina zivota. Moj svekar pravi najbolju kavurmu na svetu, samo kuvano meso, zasto bih ja pored toga kupovala detetu virsle.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame dajete vi klincima kiseli kupus? Moj Filip ga jako voli...kao salata sa maslinovim ulje, kao kuhan...juče je pojeo 5 manjih sarmi :) ...(ručak i večera)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete nista nece da jede od zimnice, sto je kiselo. :( Kuvani kiseli kupus da, ali ovako, nista!

Filipa, slazem se potpuno sa tobom. Moje dete NIKAD nece probati supu iz kesice. meni je to gore od vegete. Ja nisam iskljuciva po pitanju zdrave hrane. Mi se hranimo 50;50 zdravo, koliko je to moguce, ali neke stvari koje jesu otrovi, tipa margarina obicnog suncokretovog ulja, vegete, supa iz kesice...ne, ako moze nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O daa,ja se iznenadila kad sam videla kako ova moja voli kuvani.... :rolleyes: a i kiseli je malo jela pre neki dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O daa,ja se iznenadila kad sam videla kako ova moja voli kuvani.... :rolleyes: a i kiseli je malo jela pre neki dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Yelena...kako bi bilo da kupus držiš u vodi da izađe ona kiselost, pa sitno sjeckan i maslinovo ulje?

Ja se isto držim domaće hrane... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiseli kupus, krastavcice, ajvar...ma svu zimnicu Luka obozava. Sve to jede bas u slast. A voli jos i kad iseckam praziluk na kolutice i prelijem sa malo maslinovog ulja.

A kad deca imaju stomacni virus i kad mi dr kaze skuvaj supu iz kesice i daj.......Najezim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako izgleda vas rezim ishrane dece tokom dana?

moj mali ima godinu dana i budi se oko osam i tad pije mleko, da li svojoj deci odmah nakon mleka dajete dorucak ili cekate neko vreme?

kad ste prvi put umesto mleka ujutru odmah dali dorucak?

u nedoumici sam da li se sad sa godinu dana treba menjati raspored obroka tokom dana i kad sta treba davati!

unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.