Celulit

odgovora

Objavljeno

Član FILIPA je napisala temu sa naslovom "Celulit"

----------------------------------------------------------------------

Drage dame...evo teme...

Stashice, ovo će biti tvoj dio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj temi je bilo dobrih savjeta, nisam sve stigla ni da procitam ... na zalost ...

Uglavnom ja to rjesavam sa postom na vodi i unosim mnooogo tekućine

S obzirom da sam krupna, imam celulita ali mogu da se pohvalim da je to čak i tri puta manje od mojih mršavih kolegica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako tema nije dugo posecena, nesto bih da dodam, :rolleyes:

Naravno, sve mi imamo problem sa celulitom, neko manje a neko vise i sve se borimo na neki svoj znan nacin.

Moje iskustvo je sledece - nemam neki extremni problem ali ga imam kao i sve i mislim da je osnova svega - genetika i ishrana!

Sve mi znamo da so i gazirano ne dolaze u obzir, kao ni slatkisi, masno...ali opet - ko ce se svega odreci! :huh: I naravno - zdravlje je skupo! Da bi se "ispravno" hranile treba mnogo para i vremena....naime, radim u privatnoj ordinaciji u kojoj sam imala, hvala Bogu, mogucnost da se malo "potpomognem" aparatom kojim sam odusevljena. Rec je o Vela Smooth-u! Kombinacija radio talasa, IC svetla i vakuuma. Obozavam ga! :) Madonna ga je kupila za sebe licno ( to sam kasnije cula). Potrebno je uraditi 10 - 12 tretmana u seriji (zavisno od stepena celulita)....da ne detaljisem, osim ako nekoga zanima!?

Obzirom da mi je to radno mesto - radila sam bukvalno kad stignem, bez nekog reda i "ciklusa" i bila prezadovoljna! Toplo preporucujem svima, mozete i pogledati o aparatu....

http://www.velasmooth.com/cellulite-reduction/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ga nesto pretjerano, tek sad poslije porodjaja se vidi i to kada pritisnem. Mada, kazu da je dobar crni luk ili solja gorkog caja ujutro ili pranji cijelih nogu ledenom vodom. Posto luk jedem otkad znam za sebe u neogranicenim kolicinama moze biti da je to razlog mog nemanja celulita a i kad ga primjetim, i to jaaakoo malo, podjem da tusiram noge ledenom vodom. Naime, nakon svakog tusiranja, predjem 10 puta i jednu i drugu nogu mlazom hladne vode. Inace volim da nosim kratko, pa se jezim na celulit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga jos nemam, ali posto sam prestala da treniram, i ne znam kada cu nastaviti ocekujem da me o celulit obraduje svojim prisustvom. Moja sestra svako drugo vece maze talog od kafe, i obuce one najlon pantalone. pa posle nekog vremena ispere. Kaze da joj to pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELLO!!!!Pojavile su mi se strije,uzas,po butinama i grudima,male,ali iritantne ,da li znate neki proizvod koji otklanja ovaj problem a da nije marketing,ili neko bilje...i suva suva koza,swe sam zivo probala ali nista ne pomazeeeee :unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam u pravu, a mislim da jesam, leka za strije nema... Bar ja nisam cula da ih bilo kakva krema otklanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELLO!!!!Pojavile su mi se strije,uzas,po butinama i grudima,male,ali iritantne ,da li znate neki proizvod koji otklanja ovaj problem a da nije marketing,ili neko bilje...i suva suva koza,swe sam zivo probala ali nista ne pomazeeeee :unsure::unsure:

Strije mozda laserom, mada znam da se jedino operacijom skidaju tj uklanja i zateze taj deo koze na kojima su strije, ali to se radi u ekstremnim slucajevima.

ALi cemu tolika panika. Zar ti nemas strije na bokovima jos one od rasta u pubertetu?

I ja imam strije na grudima malo, i po butinama, ali naucila sam da ih volim. :))

A za suvu kozu pokusaj piling napravljen od maslinovog ulja i krupne soli. odlican je. Mada i meni je postaval uzasno suva koza i nema leka, rekla bih :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jok,meni su se strije pojavile tek pre par meseci,a imam 23 godine.nisu veike ali bojim se da se ne prosire.znam da se laserom skida ali to kostaaaaaa....ja sam i ureu koristila za suvu kozu ali nista posebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je jedino mustela pomogla da se ne pojavljuju... skupa je ali dobra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam koristila guam,ali za celulit.dobra je ali skupa,i cim se ne maze odmah se vrateeee napasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam koristila guam,ali za celulit.dobra je ali skupa,i cim se ne maze odmah se vrateeee napasti

Da , za celulite je medicinski dokazano da ne moze da se ukloni, vec samo moze malo koza da se zategne i deluje da ne postoji. Ja sam u bgdu kupila onaj brsljan gel u lily i odlican je, iako je jako jeftin.

A generalno za celulit koristim ili vichy ili roc losione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako tema nije dugo posecena, nesto bih da dodam, :rolleyes:

Naravno, sve mi imamo problem sa celulitom, neko manje a neko vise i sve se borimo na neki svoj znan nacin.

Moje iskustvo je sledece - nemam neki extremni problem ali ga imam kao i sve i mislim da je osnova svega - genetika i ishrana!

Sve mi znamo da so i gazirano ne dolaze u obzir, kao ni slatkisi, masno...ali opet - ko ce se svega odreci! :huh: I naravno - zdravlje je skupo! Da bi se "ispravno" hranile treba mnogo para i vremena....naime, radim u privatnoj ordinaciji u kojoj sam imala, hvala Bogu, mogucnost da se malo "potpomognem" aparatom kojim sam odusevljena. Rec je o Vela Smooth-u! Kombinacija radio talasa, IC svetla i vakuuma. Obozavam ga! :) Madonna ga je kupila za sebe licno ( to sam kasnije cula). Potrebno je uraditi 10 - 12 tretmana u seriji (zavisno od stepena celulita)....da ne detaljisem, osim ako nekoga zanima!?

Obzirom da mi je to radno mesto - radila sam bukvalno kad stignem, bez nekog reda i "ciklusa" i bila prezadovoljna! Toplo preporucujem svima, mozete i pogledati o aparatu....

http://www.velasmooth.com/cellulite-reduction/

celulita imam, pa ja mislim, oduvek... ali sada, u trudnoći... HAOS... spustio mi se do listova, a butine su mi užasne :(

tako da, kozmetički saloni i aparati pripremite se, brdo celulita vam stiže na proleće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slučajno pronasla odličan lek protiv strija:) steta sto ga nisam pronasla pre trudnoce ali sam ih malo ublazila...Zalila sam se na bolove u nogama i stopalima i letos nam na moru bila neka dr i sveki je pita i ona joj kaze da mi to jana sve uzme kroz mleko i da pijem magnezijum,kalcijum i vigantol kapi.Ja u prvo vreme pila sve i stvarno mi od tada ok a evo vec oko 2meseca pijem svaki dan vigantol i mogu vam reci da mi je koza u odlicnom stanju,cak mi ni kosa nije vise tako suva...veoma jeftin a veoma efikasan preparat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako tema nije dugo posecena, nesto bih da dodam, :rolleyes:

Naravno, sve mi imamo problem sa celulitom, neko manje a neko vise i sve se borimo na neki svoj znan nacin.

Moje iskustvo je sledece - nemam neki extremni problem ali ga imam kao i sve i mislim da je osnova svega - genetika i ishrana!

Sve mi znamo da so i gazirano ne dolaze u obzir, kao ni slatkisi, masno...ali opet - ko ce se svega odreci! :huh: I naravno - zdravlje je skupo! Da bi se "ispravno" hranile treba mnogo para i vremena....naime, radim u privatnoj ordinaciji u kojoj sam imala, hvala Bogu, mogucnost da se malo "potpomognem" aparatom kojim sam odusevljena. Rec je o Vela Smooth-u! Kombinacija radio talasa, IC svetla i vakuuma. Obozavam ga! :) Madonna ga je kupila za sebe licno ( to sam kasnije cula). Potrebno je uraditi 10 - 12 tretmana u seriji (zavisno od stepena celulita)....da ne detaljisem, osim ako nekoga zanima!?

Obzirom da mi je to radno mesto - radila sam bukvalno kad stignem, bez nekog reda i "ciklusa" i bila prezadovoljna! Toplo preporucujem svima, mozete i pogledati o aparatu....

http://www.velasmooth.com/cellulite-reduction/

A koliko kosta tretman Vela Smooth-om?Ovde u Svajcarskoj je 10 tretmana 1300 fr. sto je po meni bas skupo...a volela bih da isprobam...mozda se i bacim na stednju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nesto puno celulita,ali za svaki slucaj koristim DM anticelulit kupku i njihov gel,veoma sam zadovoljna. Mada,odgovara mi i Afrodtinin gel.

Pridruzujem se pitanju za Olju kolilko kosta to zadovoljstvo? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas sanjala da imam celulit :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas sanjala da imam celulit :wacko:

Znaci da ga nemas u stvarnosti??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se, nisam uopste videla da sam trazena :lol:

Ovako, posto nisam u toku sada sa cenama jer ne radim, mogu napisati nesto okvirno kako je bilo, iskreno ne verujem da se mnogo promenilo...

Cena zavisi od dela tela koji se tretira, a broj tretmana zavisi od stepena celulita, kao i to da li dr preporucuje da se ubace i neki dodaci, tipa - pilinzi, termo cebe, razne maske za tela, alge i blata...kao i to da li je potrebno da se uradi 10 tretmana u seriji ili vise.

Cena je bil, npr, za tretman butina, stomaka i zadnjice 3 000 po tretmanu ( ogranicavam se u startu da li je sada tolika cena), sto bi znacilo da za npr. jedan "paket" od 10 tretmana odvojite oko 300e, samo stomak je bio oko 1 600, samo zadnjica i butine 2 500 ili 2 800... tretmani se rade prve nedelje 3x, sledece 2x, pa jednom nedeljno....kasnje, ako je potrebno, moze se doci jednom mesecno na odrzavanje. U slucaju da neko ima i visak kg, dr vam preporuci nacin ishrane i/ili ako je potrebno jos nesto...

U mom slucaju - nisam se bas pridrzavala rezima i isla sam na treman "kad stignem" zbog posla i efekat je bio vise nego dobar. Sada mi se pojavio celulit u trudnoci i jedva cekam da se ponovo vratim Veli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru!!!!Bas ceznem za tim tretmanom-ovde mi je bas skup,a u Somboru toga nema :( Izgleda cu stvarno poceti da stedim za tu namenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci da ga nemas u stvarnosti??

Nemam. Mozda nesto vrlo malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam. Mozda nesto vrlo malo ;)

Znam šta znači san :rolleyes: ....u trudnoći svi dobijaju celulit.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda pitanje nije za ovu temu ali....

Znate li mozda sta moze biti posledica pojave celulita kod decaka 11 god? Dete uopste nije gojazno, vrlo aktivan decak, kao i svi decaci u tom uzrastu. Majka sumnja da nije mozda od sirupa singular, koji pije vec dve godine, zbog alergijskih napada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam šta znači san :rolleyes: ....u trudnoći svi dobijaju celulit.... :)

:o Hocu celulit!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Hocu celulit!!! :lol:

Eto znala sam.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.