Šta je bolnije: napad bubrega ili porođaj?

odgovora

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh nezgodno pitanje a verovatno i nezgodna situacija :(. U obe trudnoce sam imala pesak u bubregu s tim sto sam u prvoj trudnoci, tacnije na pocetku devetog meseca pocela da izbacujem pesak i mogu ti reci da jako boli. Nisam panicila kada me je uhvatio bol jer me je nekoliko dana pre toga doktorka upozorila da to moze da se desi, naime, radila sam redovne analize i utvrdjeno je da imam pozamasnu kolicinu peska u urinu. Doktorka me je odmah upozorila na to da se moze javiti bol, i da ne panicim odmah i trcim u bolnicu. Tako je i bilo. Bol se javio iznenada do duse ne neocekivano ali.... Uhhhh boli strasno :(!

Takodje sam se prirodno i poradjala i znam kako izgleda i taj bol. Ne znam sta bih ti rekla sta vise boli. Boli i jedno i drugo :(.

Ne znam koji ti problem imas, sta su ti lekari rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiras da te bubrezi bole?!

Porodjaj, ipak, jer ti se kosti pomeraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

Ja izbacujem kamenje kao po narudzbini i isto to pitanje sam postavila mojoj majci, koja je izbacivala kamenje i naravno radjala mene (karlicno)...njen odgovor je bio da vise boli kamen u bubregu... ja stvarno ne znam, ali bolove koje sam pretrpela do sada nisam mogla meriti ni sa cim ...videcu kad se budem poradjala....valjda nekada....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

Moja drugarica se porađala i imala napad bubrega.....kada je imala ovo drugo čupala je kosu,vrištala i lupala glavom od zid :o,kaže da je porođaj 'mačiji kašalj' naspram ovog drugog :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

Pretpostavljam da si dozivela napad bubrega a ocekuje te porodjaj pa te zato ovo zanima,ne znam za napad i pretpostavljam da jako boli,ali za razliku od njega kad je porodjaj u pitanju,znas da ces na kraju svih tih muka dobiti najlepsu nagradu,a to je dete i svaki bol koliko god bio nesnosan,vredi.Uostalom,ne razmisljaj o tome,mnoge zene se porode bez nekih vecih bolova,a u krajnjem slucaju tu je uvek epidural

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica se porađala i imala napad bubrega.....kada je imala ovo drugo čupala je kosu,vrištala i lupala glavom od zid :o,kaže da je porođaj 'mačiji kašalj' naspram ovog drugog :unsure:

ne mogu da vjerujem da toliko boli :( ... na svu srecu nisam doživjela napad bubrega ali moja mama kaže da je ..... KATASTROFA i da se sa tim bolom ništa drugo ne može mjeriti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala u 8. nedelji trudnoće napad, verovatno izbacivanja peska. To je bilo zaista strašno. Trajalo je celu noć i bilo na ivici nepodnošljivog. Ne postoji položaj, način niti bilo šta slično da se bolovi umanje. Previjala sam se i zapomagala celu noć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pre svih trudnoca,a i posle imala puno napada bubrega neke jace neke manje jake,ali mogu reci strasni su ti bolovi u hitnu se mora ici,I ja sam se pitala ranije da li je porodjajni bol veci ili manji od napada bubrega.E sada posto sam se ja poradjala carskim ne mogu u potpunosti da odgovorim ,ali sa prva dva deteta sam osetila porodjajni bol do otvorenosti tri prsta(a to je kod mene trajalo i bilo bas bolno).Sad uporediti ne bih mogla,ali cinjenica na koju je i evangelina ukazala je da ti posle porodjajnih bolova sledi najlepsa nagrada na svetu,pa ti to daje snage da izdrzis,a kod napada bubrega se mucis,a ne znas zasto,pa sam taj pogled sa kog se gleda ti u jednom olakasava ili otezava te bolove. Ali jedno mogu reci covek,a posebno ZENA moze mnogo da izdrzi i da istrpi,a da nije ni svesna svoje izdrzljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napad bubrega sam imala sa nepunih dvadeset godina i nisam se mogla pomjeriti od bolova, tako da mi je porodjaj naspram toga smijesan. Doduse imala sam lak porodjaj, ali kad se onog sjetim, ne daj Boze nikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala napad tj. infekciju bubrega pre trudnoce i porodjaja. Inace stvarno mogu da podnesem bol, ali secam se da me je to sokiralo. Nisam mogla da sedim, nisam mogla da lezim, ni da stojim, nista, a bolelo je da sam jaukala na sav glas i udarala se po mestu bubrega pesnicama. Temperatura dosla do 42 i krenula sam da haluciniram. Na kraju sam zavrsila u bolnici gde sam bila 10ak dana, primala antibiotike intravenski i dalje me bolelo pored lekova za bolove. Cak i posle otpusta iz bolnice je znalo da me boli dok hodam. U toku trudnoce, negde pri kraju 6og meseca sam opet imala napad i zavrsila na urgentnom. Mnogo sam se bila zabrinula da li ce smeti da mi daju sve te lekove opet, i kako ce proci. Medjutim, ispostavilo se da mi je regija oko bubrega i urinarni odvod natekao jer me je beba jako udarala na to mesto :blink: . Navodno je to jako cesto u trudnoci, posebno napad desnog bubrega jer je postavljen malo nize pa je na dohvat bebi, zato cesto i krene pesak u toku trudnoce. Rekli su mi sta smem da pijem za bolove, mada nisam nijednom uzela, i glavni savet je bio da spavam i lezim na levoj strani da bi beba "spala" na tu stranu a ne na desnu blize bubrega. Zvuci smesno, ali sam zaista tako i radila i vise nisam imala problema.

Imala sam prirodan porodjaj, bez ikakve anestezije, secam se da su me poslednje kontrakcije dosta bolele, ali na kraju nije bilo tako strasno. Opet napominjem da mi je prag bola ipak visok.

Sve u svemu, da odgovorim na pirtanje- po mom misljenju napad bubrega je bio MNOGO gori od porodjaja, mda verovatno to ima veze i sa tim sto znas sta te ceka posle tog istog porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je zaboleo levi bubreg bol ne opisiv 2 brufena sam popila nista, porodjaj mi je bio mala maca, kontrakcije su bezbolnije od ovoga, uzas, zavrsila sam na hitnoj, imam kamen velicine zrna graska, dobila sam lekove, i uvin caj da pijem kaze dr izbaci cu ga. da boli boli i to jakoooooooo :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je zaboleo levi bubreg bol ne opisiv 2 brufena sam popila nista, porodjaj mi je bio mala maca, kontrakcije su bezbolnije od ovoga, uzas, zavrsila sam na hitnoj, imam kamen velicine zrna graska, dobila sam lekove, i uvin caj da pijem kaze dr izbaci cu ga. da boli boli i to jakoooooooo :( :(

B.mama,potpuno te razumem i znam kako boli.Ne mora da znaci da ces izbaciti,ja ni jedan kamen nisam izbacila,oni su se sami razgradjivali i sami ponovo stvarali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je zaboleo levi bubreg bol ne opisiv 2 brufena sam popila nista, porodjaj mi je bio mala maca, kontrakcije su bezbolnije od ovoga, uzas, zavrsila sam na hitnoj, imam kamen velicine zrna graska, dobila sam lekove, i uvin caj da pijem kaze dr izbaci cu ga. da boli boli i to jakoooooooo :( :(

Jao bre!!!MM je imao napad i njemu su dali lekove i sto vise tecnosti i cajeva da pije.Ja sam mu kupila neki caj u apoteci i bilo mu je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica se porađala i imala napad bubrega.....kada je imala ovo drugo čupala je kosu,vrištala i lupala glavom od zid :o,kaže da je porođaj 'mačiji kašalj' naspram ovog drugog :unsure:

Nemate pojma koliko me ovo teši :) sa 16-17 godina sam imala kamenje(dakle više komada) u desnom bubregu... prvi sam izbacila ne znajući ni da ih imam, predhodio je bol u bešici i u krstima, a zatim dva dana nesnosnog bola... onda je ispao i pocepao mokraćne kanale, koji su se naravno upalili, pa onda kroz takve kanale krenuli da ispadaju i drugi kamenčići i pesak....

tako da, ako porođaj manje boli, onda strava... jedva čekam :D

Anabanana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas me je zaboleo levi bubreg bol ne opisiv 2 brufena sam popila nista, porodjaj mi je bio mala maca, kontrakcije su bezbolnije od ovoga, uzas, zavrsila sam na hitnoj, imam kamen velicine zrna graska, dobila sam lekove, i uvin caj da pijem kaze dr izbaci cu ga. da boli boli i to jakoooooooo :( :(

Saosećam se sa tobom apsolutno... Lekovi tipa brufena ništa ne pomažu... možda diklofenak, ne znam zašto, ali kod mene je radio posao...

ja ti toplo preporučujem da piješ čaj od kukuruzne svile, manje je odvratan od uvinog i daleko bolji... i magnezijum obavezno, on deluje na kalcijum i sprečava stvaranje kamenca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

ja sam u drugoj trudnoci imala naizmenicno napad bubrega i napad zucne kese tj. kamena u oba.....to su bolovi koji se ne mogu uporediti sa porodjajem, bubreg i nekako, ali zucna kesa :o mene mm vozi u hitnu ni ziva ni mrtva :huh: .....i sta se dogodilo, porodila sam se 11.9. pocela sam da pijem cajeve, vodu, svasta nesto, 3.1. sam izbacila kamen velicine zrna graska, a 27.01. sam operisala kamenčice u žučnoj kesi i sada sam SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEER...... :lol: :lol: :lol: , ali iskreno, ta dva bola se ne mogu porediti......i dan dana se secam sa 6 godina gledam majku koja se valja po dvoristu od muke i bolova :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dajte se zavaravati, porordjaj boli neuporedivo vise .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dajte se zavaravati, porordjaj boli neuporedivo vise .

Slazem se sa ovim. NEUPOREDIVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi iko odgovoriti, sta je bolnije napad bubrega ili porodjaj? :mellow:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dajte se zavaravati, porordjaj boli neuporedivo vise .

Slazem se sa ovim. NEUPOREDIVO.

Boga mi mrtva trka. Imala sam kamenje u bubregu pre skoro 4 godine, prvi izbacila posle 10 sati a drugi posle 5 dana. Tih 5 dana nisam znala kako se zovem, povraćala non-stop trpela stravične bolove. Mogla sam da koristim samo čepiće koji posle drugog dana više nisu delovali 8 sati, do petog dana su mi oslobađali bolova samo na 3-4 dana. Ovi "porođajni" bolove koje sam imala su takođe bili strašni jer su trajali 14 sati sa kontrakcijama na 2 minuta. Zajedničko je što sam se po završetku i jednog i drugog ponovo osetila živom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak porodjaj! Ja sam u trudnocu imala problema sa bubrezima i mislila sam da cu presvisnuti od bolova,ali onda sam otisla u porodjajnu salu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.