Obmotan pupčanik oko vrata

odgovora

Objavljeno

Drage moje, nisam znala u kojoj temi da se konsultujem sa vama, pa sam otvorila ovu!

Na jucerasnjem ultrazvuku ustanovljeno je da je bebi obmotan pupcanik oko vrata. Dr nije htela nista dublje da mi objasnjava, al sudeci po njenoj preporuci da dodjem za 7 dana ponovo...ocito da to nije bas za zanemariti.

Ima li ko od vas iskustava sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni trudnocu vodi privatan lekar. I zaista je divna. Ali , kao i svaku trudnicu, tako i mene zanima malo sire i detaljnije objasnjenje ove situacije!

Na raznim forumima sam citala svakakve izjave trudnica... i nisu bas obecavajuce!

Sto se tice pokreta bebe...on je toliko nemiran da dr kaze da se pupcanik i obmotao zbog njegovog nemirluka!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi se desila ta situacija znam da je koplikacija u toku poroda ako se omota oko vrata a nemam pojma kako to zvuci u trudnoci i da li treba da se brines .... raspitaj se malo kod nekog drugog ljekara .... vidi šta će ti reći, kada već ideš privatno onda za svoje pare zaslužuješ bar pošten odgovor na tvoje pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja snajka je bila u istoj situaciji. Do kraja trudnoce pupcanik se odmotao i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tikeru ne mogu da ocenim koliko si tacno trudna, ali , svejedno, to je ozbiljna stvar. Moze sve da bude ok, a ne mora i zato treba da pazis da li se mrda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihi je pupcana vrpca bila dva puta obmotana oko vrata... To nisu primijetili sve dok me nisu porodili. Sreca, pa porodjaj nije dugo trajao, i on je hvala Bogu ziv i zdrav.

Dobro je sto ce te redovno pratiti, mozda se i odmota, pogotovo sto je beba mali nemirko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo sam ovakvih komentara procitala... Ako se ne odmota, naravno da cu odmah traziti CR. Iako sam pobornik prirodnog porodjaja.

Videcemo kako ce se sve odvijati...dobro je da su primetili sada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj mali je imao pupcanik oko vrata,ali sam to saznala tek na porodjaju,i ako je moja dr to videla,ali znajuci kakvu panicarku imam za svekrvu precutala je,i hvala joj na tome,inace bi mi radili 'placeni' carski i to bespotrebno.isla sam na kontrole svaki dan jer sam bila pred porodjaj,i dan pre porodjaja je videla pupcanik ok vrata i odmah me poslala u porodiliste i oni tamo mi kazu da se ne poradjam jos uvek i vrate me,iako ctg nije bio uredu i na papiru je pisalo za pupcanik,i ja dodjem ujutru i porode me bez carskog reza,jer je samo jednom pupcanik bio obmotan,da je dvaput morao bi carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mom malenom je bio obmotan pupcanik oko vrata i havala Bogu sve je ispalo ok. To su primetili tek tokom porodjaja, ali nije ostavilo posledice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje moram vas upozoriti da je ovo JAKO JAKO ozbiljna stvar i da pripazite.Iz licnog iskustva...Naime,porodila sam se pre oko 3 nedelje...Rodila sam zdravog decaka,ali mesec dana pre vremena...Borila sam se ceo taj 8 mesec da sacuvam trudnocu,stalno sam imala kontrakcije...Jednu noc u Betaniji (Novi Sad),CTG je pokazao padanje tonova kod bebe...Lekari su mi rekli da se beba uznemirila jer sam se ja iznervirala!??????????????Ispostavilo se da to nije imalo veze sa mozgom!!!Sutradan sam laaadno otpustena kuci...bio je 20.01....otisla sam kod mojih,u drugi grad.Pomislili biste,provincija...ma nemaju pojma,ali se ispostavilo da sam dosla medju najbolje strucnjake.25.01. ujutru sam otisla kod prijatelja lekara na pregled UZ,i on je video da je pupcanik blizu bebine glave i kaze mi da pratimo to...Uvece sam dobila jake kontrakcjie.Sreca moja te sam ih dobila pa otisla u bolnicu na CTG gde je ustanovljeno da se moja beba davi i da su sekunde u pitanju da se spase!!!!Bukvalno je bilo SECI-VADI!!!Da vam ne kazem koji me ludacki instikt odveo u bolnicu i da vam ne pricam koju sam traumu prezivela!!!Sreca,danas imam divnog andjela,zdravog,koji lepo napreduje...Moj savet-UVEK,ALI UVEK TRAZITE DRUGO MISLJENJE...NIKADA SE NE ZNA...MOZDA CETE KAO I JA SPASITI SVOJE DETE!!!Srecno...pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom detetu je tri puta bio omotan pupcanik oko vrata i sto je najgore nije se uopste videlo. srecom da su me porodili CR zbog karlicne prezentacije, beba jako visoko,sva plodova voda iscurela...

da su pokusali prirodni nema sanse da bi spasili dete, ne smemni da pomislim. tako da, nekad je potrebno i srece u svemu ovome. i moja trudnoa je uredno pracena ali eto tose nije videlo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su i lekari pomalo nemarni...Eto sta je mene zadesilo u Betaniji...Bebi padaju tonovi a oni mi kazu da se beba uznemirila zbog mog stresa????????????? Posle 5 dana sam hitno porodjena...Ali ne u Betaniji...Ako Bog da,tamo se nikad necu poradjati...iako sam iz ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... citam vase komentare i pocinje da me hvata panika,usla sam u 8mi mesec pre par dana, a nama je doktor pre 10ak dana na UZ video omotan pupcanik oko vrata ali je reko da nije tako opasno jer je bebac jako nemiran,i samo da pratim pokrete, a vec znamo da moram da se porodim putem CR pa on ne brine previse, takodje je rekao da cemo uraditi to 10 ak dana pre termina jer je jako napredna beba, sad sam u nedoumici sta da radim, da li je najbolje da idem na 4D????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja 1 devojcica je bila skoro 2 meseca obmotana pupcana vrpca i zivot joj je bio ugrozen pred kraj jer se nije videlo na UZ to je bilo pre 13 god nije bilo 4d al oni kazu da nije beba ugrozena valda oni znaju kod nas je bio problem jer je imala obmotanu vrpcu oko vrata i oko nogu i kako nogicom mrdne sebe zadavi ....iskreno ako si u mogucnosti idi na 4d radi svoje sigurnosti

Moj sin je imao pupčanu vrpcu oko vrata obmotanu i to sam saznala tek na porodjaju.Porodila sam se inače vaginalno.Moze vrpca da napravi problem bebi i da zbog toga što je kratak pupčanik beba ne može da se spusti u karlicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 35. nedelji trudnoce. Pre dva dana na pregledu ustanovljeno je da je bebcu obmotan pupcanik 2x oko vrata. Doktor nije delovao uzrujano, vec je naglasio samo da cemo pratiti. Ipak, ja sam, kao i svaka buduca majka i vise nego u panici, ali se trudim da budem smirena da ne bih uzbudjivala bebu. Iako sam bila pristalica prirodnog porodjaja, zbog trenutnih okolnosti insistirala bih na carskom rezu. Ima li neko neki savet? Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LanaV, u mom slucaju na obmotan pupcanik oko vrata primetila je babica u toku porodjaja, koja je to sredila rucno (kako, ne znam). Uglavnom, na bebu i na mene i sam porodjaj nije uticao obmotan pupcanik oko vrata, zahvaljujuci babici.

Porodila sam se prirodno, bez vecih poteskoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 35. nedelji trudnoce. Pre dva dana na pregledu ustanovljeno je da je bebcu obmotan pupcanik 2x oko vrata. Doktor nije delovao uzrujano, vec je naglasio samo da cemo pratiti. Ipak, ja sam, kao i svaka buduca majka i vise nego u panici, ali se trudim da budem smirena da ne bih uzbudjivala bebu. Iako sam bila pristalica prirodnog porodjaja, zbog trenutnih okolnosti insistirala bih na carskom rezu. Ima li neko neki savet? Pozdrav!

Ja nisam trudna, ali sam bila beba u stomaku sa obmotanom pupcanom vrpcom. Pri cemu, u to vreme nije bilo UZ, pa doktori nisu znali i pustili su moju mamu da se poradja 12 sati (jer nije bila dovoljno otvorena), pa sam se ja (pokusavajuci da izadjem :) ), dodatno obmotala. Na kraju su je porodili carskim rezom.

Ja sam rodjena sa belegom (tacnije, tanjom kozicom, ispod brade, ma mestu jednjaka, gde je bila obmotana pupcana vrpca i to samo zato sto nisu otkrili na vreme, pa je pup. vrp. istanjila kozicu na tom mestu) To se i ne primecuje, samo kad se bas zagleda, i izgleda kao mala šljivka. :P Evo ja ziva i zdrava i dan danas! :lol:

U svakom slucaju, nemoj da brines, to se nece desiti tvojoj bebici, jer lekari to vide i bice sve ok.

Zelim ti svu srecu, lak porodjaj i lepu bebicu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na savetima. Bas sam se bila zabrinula, ali sto se kaze, zabrinutost je najmanje sto nam je potrebno u trudnoci!

Puno pozdrava!

L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 20 do 25% porođaja pupčanik je obmotan oko vrata bebe. Ja sam na sreću saznala u 31 nedelji, kad sam išla na 4D uz. Da je beba zauzela sklupčanu, fetus pozu, možda se ovo ne bi ni videlo. Brinem se, naravno, to nosi rizik na samom porođaju.

Smrtnost je 0,15%. Jedna ili dve bebe od 1000. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su tek na porođaju saznali da beba ima 2x obmotan pupčanik oko vrata, ali na svu sreću sve je bilo ok, nismo imali nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam trudna, ali sam bila beba u stomaku sa obmotanom pupcanom vrpcom. Pri cemu, u to vreme nije bilo UZ, pa doktori nisu znali i pustili su moju mamu da se poradja 12 sati (jer nije bila dovoljno otvorena), pa sam se ja (pokusavajuci da izadjem smile.gif ), dodatno obmotala. Na kraju su je porodili carskim rezom.

Ja sam rodjena sa belegom (tacnije, tanjom kozicom, ispod brade, ma mestu jednjaka, gde je bila obmotana pupcana vrpca i to samo zato sto nisu otkrili na vreme, pa je pup. vrp. istanjila kozicu na tom mestu) To se i ne primecuje, samo kad se bas zagleda, i izgleda kao mala šljivka. tongue.gif Evo ja ziva i zdrava i dan danas! laugh.gif

U svakom slucaju, nemoj da brines, to se nece desiti tvojoj bebici, jer lekari to vide i bice sve ok.

Zelim ti svu srecu, lak porodjaj i lepu bebicu! wub.gif

Znala sam da ima nešto što nas veže!

I ja sam rođena sa lepo omotanom pupčanom vrpcom...jedva nakon 12 sati. Malo sam ćaknuta ali to je sve. Šalu na stranu, nikad mi ništa nije falilo, hvala Bogu.

Moja sestra se prošle godine porodila i takođe je bebi bila omotana pupčana vrpca 2,5 puta. Mališa je pre nedelju dana napunio 9 meseci i već hoće da hoda :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage žene, evo danas pred ulazak u 38. nedelju na UZ pregledu saznah da je mojoj bebici obmotana pupčana vrpca oko vrata. Dr kaže da se ne nerviram, da pratim pokrete bebe, samo ako primetim nešto neuobičajeno da se javim (ne znam samo kako da pratim 24 sata, i dok spavam :unsure: ), a što se porođaja tiče, da se prate otkucaji bebinog srca na fetalnom monitoru, pa ako se uspore ide se na hitan carski rez.....i kao nema razloga za brigu.... :unsure:

Ali, meni sve ovo nije zvučalo baš naivno niti kao dobar dan.

Ima li neko da je imao slično iskustvo i kako ste prošli na porođaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je imala slicno iskustvo. Samo cu ti reci da je rodila zdravu i pravu bebu, momka koji u julu puni 2. godine ;)

Bez brige, bitno je da je to primjeceno na vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra od tetke se porodila prosle godine, bepcu joj je bio obmotan pupcanik dvaput oko vrata, plus je imao i neke cvorove, kaze ona da su svi dr-i dolazili da ga slikaju. A porodila se prirodno, jako lako, brzo i bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bratu je bio tri puta obmotan pupčanik oko vrata,al u to vrijeme to nisu ni primjetili.A majka kaže da joj je taj porođaj bio najlakši.

Znaš,Voljena Ženo mene baš nervira kad mi kaže pratite bebu.Pa nemam ja UZ kući da je pratim.Moja je bila toliko mirna,čini mi se da se jednom dnevno pomerala.I samo sam se sekirala kad čujem druge kako im s ebebe pomeraju,i prave svakakve akrobacije.Posebno pred kraj trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.