odgovora

Objavljeno

Ju, pa ima da me izbace naglavacke iz kuce t9706.gif

Neće, veruj mi, posle par dana sve je u redu, a toliko ćemo da te istrpimo :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali jednu veliku kesu sam morala da bacim, jer su ga napale neke bube... predugo mi je stajao... :(

5e9592bcf147135f1ad33cf22b0616a0.gif

Da bi sacuvali pasulj, tj da bi duze trajao mozete ga slobodno staviti u zamrzivac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi sacuvali pasulj, tj da bi duze trajao mozete ga slobodno staviti u zamrzivac

To mi je i mama rekla kada je vec bilo kasno... Zena se frapirala sto to nisam znala, i sto bacamo hranu. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DSC01219.JPG

uuuuu, Filipa, ovo izgleda odlicno, ja obozavam morske plodove..

ipak, pasulj spremam klasicno, sa suvim mesom. tako volimo.. volim i tavce ali ga nikad ne pravim, to sveki-makedonka je!!!

ja uglavnom skuvama veliku serpu pasulja, zbog vise mesa i lepseg ukusa i onda pola zaledim, ovo jedemo za dva rucka i zaledjeno imam za jos dva!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi sacuvali pasulj, tj da bi duze trajao mozete ga slobodno staviti u zamrzivac

U pravu si, ja tako i radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana :lol: :lol: :lol: nema morskih plodova u ovoj salati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, pa ja sad vidim da je to crveni luk na duge reznjeve...

to je izgleda ono: STO JE BABI MILO TO JOJ SE I SNILO :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćufte od pasulja

Na ulju propržiti dve sitno seckane glavice crnog luka i podeliti na dva dela. U prvi deo staviti malo brašna i propržiti, zatim to staviti u secka zajedno sa 250gr kuvanog pasulja tetovca, jedan praziluk, malo aleve paprike i dva jaja. Od te smese praviti ćufte i ređati utepsiju, u koju ste prethodno rasporedili onaj drugi deo luka, posuti uljem i peći u rerni.

Rezanci sa pasuljem

Sitno iseckati 3 čena belog luka i peršun i to propržiti, u to dodati crveni pasulj iz konzerve, začiniti po ukusu - začin c, so, biber i staviti malo bosiljka. Pomešati sa skuvanim širokim rezancima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom ja kupujem onaj veći grah, šareni. Ostavim ga preko noći, stavim skuhati u slanoj vodi, kada je kuhan, procijedim i ohladim.

Nasječem crveni luk(može i mladi), bacim u to grah, pouljim(najbolje je bundevino ulje), posolim, i malo sirćeta. Može i biber ko želi. Ovo je extra sa ribom...

Tetka mm nam je u Istri pravila salate od pasulja koje su meni bile odlične. Kuvani pasulj se pomeša sa seckanim paradajzom, paprikom (svežom), kuvanim jajem, tunjevinom, maslinama i crnim lukom, dobro se naulji maslinovim uljem i doda se biber.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tetka mm nam je u Istri pravila salate od pasulja koje su meni bile odlične. Kuvani pasulj se pomeša sa seckanim paradajzom, paprikom (svežom), kuvanim jajem, tunjevinom, maslinama i crnim lukom, dobro se naulji maslinovim uljem i doda se biber.

Da, pravila sam i to...samo bez maslina. Slobodno mogu reći da mi se grah više sviđa u salatama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja stvarno znam odlicno da kuvam, sve i svasta, cak i neka nesvakidasnja jela. Ali, ja ne umem da skuvam dobar pasulj. Ima li neka neki oprobano sigurna recept za dobar pasulj?

Meni se čini da zaprška igra veliku ulogu u ukusu pasulja... ja u pasulj stavim neko dimljeno meso, vegetu, biber, lovorov list, šargarepicu, crni i beli luk... i na kraju zapršku sa uljem, brašnom i crvenom slatkom paprikom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri stari pasulj/grah...

1)Prokuham samo grah i bacim prvu vodu.

2)Nalijem novu vodu, dvije glavice crvenog luka isječenog na kocke, svježa paprika, slanina ili kranjska(ako je kranjska onda pred kraj kuhanja), bijeli luk, mrkva i posolim-to sve kuha dva sata na blagoj vatri

3) Pred kraj kuhanja, napravim zapršku. Ugrijem mast u tavi-brašno dok ne požuti-sitno sjeckani bijeli luk-crvena paprika

4)To bacim u grah i neka još malo kuha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se čini da zaprška igra veliku ulogu u ukusu pasulja... ja u pasulj stavim neko dimljeno meso, vegetu, biber, lovorov list, šargarepicu, crni i beli luk... i na kraju zapršku sa uljem, brašnom i crvenom slatkom paprikom...

Probaj mast umjesto ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako druge žene spremaju pasulj, ja ga najčešće pravim klot... :D

Uveče ga potopim u vodi da "prespava".

Pravim pasulj bez mesa, jer mi je tako najukusniji, pa ti je ovo recept bez mesa... ;)

Ujutro ga ocedim, stavim u šerpu i nalijem. Stavim da se kuva.

Kad se skuva, u tiganju udinstam glavicu crnog luka, dodam ravnu kašiku brašna, i još malo upržim.

Skinem sa "vatre" dodam malo aleve parike, i zapržim pasulj.

A da i najvažnije, u pasulj nikad ne stavljam nikakve začine, samo so. Da mu ne kvarim ukus. ;)

U prebranac dok se kuva stavim nekad lorber...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pasulj ne potapam, ali menjam 3 vode da prokuva...kasnije nalijem vodu, stavim beli i crni luk, lovorov list i začin C. To se kuva nekih, 1,5h...pa napravim zapršku od masti, malko brašna i malo više crvene paprike. Takođe pravim bez mesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez mesa :blink: No,no,no...

Ali..hajde vi što kvarite pasulj, pokušajte staviti ,alo ječmene kaše/geršle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez mesa :blink: No,no,no...

Ali..hajde vi što kvarite pasulj, pokušajte staviti ,alo ječmene kaše/geršle...

Ja ne stavljam meso, jer ga moji ukućani ne jedu...ali volim ja da oglođem neki vrat ili rebro....ali ne stavljam samo za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaprska nije zdrava! :rolleyes:

Ja pasulj prvo prokuvam u jednoj vodi desetak minuta, neko suvo meso(butkicu, kolenicu) isto prokuvam i onda ih sve zajedno ubacim u lonac, dodam seckan luk, sargarepu, beli luk i nalijem vodom i kuvam dugo na tihoj vatri. Kad je skuvano, zacinim malo i dodam hladnu zaprsku( u soljici od kafe vode dodam kasiku brasna i malo crvene paprike i promesam). Malo zgusne ceo pasulj, bude bas ukusno ali ne preterano, mi volimo ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je razlika između vruće i hladne zaprške???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hladna je zdravija, jer se ne przi brasno i ulje! A kad se przi brasno, to je mnooogo nezdravo! Ovako sam bar je shvatila celu pricu oko zaprske! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni grah nije grah bez dobre zaprške(svinjska mast-brašno-bijeli luk-crvena paprika)...to se kod nas od davnina jede...i svi smo lijepi, debeli i i te kako zdravi!

Šalim se malo...ali stvarno me katkad neke "zdrave" stvari izluđuju...Kamilice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hladne zaprške koristim za neka druga jela, ali pasulj nije tako ukusan ako se ne zaprži sa vrućom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni grah nije grah bez dobre zaprške(svinjska mast-brašno-bijeli luk-crvena paprika)...to se kod nas od davnina jede...i svi smo lijepi, debeli i i te kako zdravi!

Šalim se malo...ali stvarno me katkad neke "zdrave" stvari izluđuju...Kamilice :)

Ovo potpisujem :lol: :lol: :lol:

Meni je u prvoj trudnoći bila "teška" topla zaprška, pa sam koristila tu hladnu... tad mi je pasulj izgubio ukus.... čim sam se porodila vratila sam se na toplu zapršku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni grah nije grah bez dobre zaprške(svinjska mast-brašno-bijeli luk-crvena paprika)...to se kod nas od davnina jede...i svi smo lijepi, debeli i i te kako zdravi!

Šalim se malo...ali stvarno me katkad neke "zdrave" stvari izluđuju...Kamilice :)

Slazem se!

Kad sam pocela kuvati, malo sam istrazivala i ovo otkrila i od pocetka ovako kuvam pasulj, tako da smo svi navikli. A retko jedemo negde drugde pasulj, tako da ne znamo za bolje! :lol: :lol:

A i kad dolaze gosti, ne kuvam im pasulj pa i ne komentarisu da je ruzan! :P

Sve je stvar navike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene, koliko sutra cu da probam da ga skuvam...valjda cu uspeti. Poslednji put su moji jeli i cutali, ja kad sam probala samo sto se nisam zadavila. I kada sam rekla da je grozan i da ne mogu ja to da jedem, onda su odahnuli i rekli da nisu hteli da komentarisu ali da je stvarno tesko to sto sam skuvala pojesti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.