odgovora

Objavljeno

Evo sta kazu: Dobri stari pasulj je najzdravije mahunasto povrce. Zahvaljujuci kombinaciji vlakana i folne kiseline, stiti od mozdanog udara, oboljenja srca i debelog creva. Folna kiselina je veoma vazna i za prevenciju defekata kod novorodjencadi, pa se preporucuje trudnicama. Toliko je koristan, da ga lekari preporucuju cak i dijabeticarima. Lagano se vari, regulise nestabilan nivo insulina i odrzava nisku koncentraciju secera. Siromasan je mastima ali zato sadrzi prilicnu kolicinu cinka, koji je veoma vazan za imunoloski sistem. U vreme gripa i viroza, imunoloski sistem se moze popraviti dovoljnim unosom ovog minerala (Zn), koga u samo100g pasulja ima 2,8mg. Preporucuje se dnevna doza izmedju 12mg i 15mg. Pasulj takodje sadrzi kalijum, kalcijum, magnezijum i gvozdje. Neki ga ne konzumiraju dovoljno zbog nadimanja. To se moze izbeci, ako tokom kuvanja, u prvu vodu ubacite dva lista zalfije. Nije na odmet ako i u drugu vodu dodate malo nane i bosiljka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A evo sta je mene potaklo, da napisem.. Volim da ekperimentisem i tako jedno dana uradih sledece. Verovatno da sam otkrila "toplu vodu", ali evo mog recepta:

skuvati crveni ili sareni pasulj, crveni i crni luk iseci na kolutove i prodinstati sa maslinovim uljem

dodati pasulj, i nastaviti sa dinstanjem,

kad je luk gotov, dodati krupno secene sampinjone i dodati vrlo malo vode, ili one corbice od kuvanog pasulja (ako je potrebno, posto same pecurke pustaju svoj sok)

od zacina so, biber, zeleni biber, ko voli moze i kari

Jede se i samo i uz neko meso, kako ko voli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu slobodno da kazem da sam strucnjak za sve vrste pasulja sareni,beli,tavce na gravce itd.

I to je kod nas specijalitet kuce :lol: ,sta ces vole ljudi pasulj.

I resila sam kada YelenaC bude dolazila da im za rucak spremim pasulj. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu slobodno da kazem da sam strucnjak za sve vrste pasulja sareni,beli,tavce na gravce itd.

I to je kod nas specijalitet kuce :lol: ,sta ces vole ljudi pasulj.

I resila sam kada YelenaC bude dolazila da im za rucak spremim pasulj. :lol:

Hahha..dobro de, ne ljuti se, necu da ti preotmem krunu, ali priznaj da je fin recept:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha..dobro de, ne ljuti se, necu da ti preotmem krunu, ali priznaj da je fin recept:D

Bljakfti-129A16.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je to obavezno na meniju 1-2 nedeljno...mm ga voli, a svekar bi mogao da jede to svaki dan...ja volim, ali ipak više od ovoga nema šanse...svekrva je jednom probala da ga "ogadi" svekru, skuvala mu je lonac od 7 litra i davala mu je svaki dan da jede, sve nadajući se da će da mu dosadi, a za ostale je spremala drugi ručak...međutim, nema šanse, i kad je pojeo sve, tražio je posle 2 dana opet da kuva...još nisam videla da neko toliko ovoli pasulj... :huh: znala sam da je koristan, baš sam skoro nešto čitala o tome, ali ipak, bez preterivanja, umereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi savjet, pokušajte pred kraj kuvanja graha ubaciti skuvanu ječmenu kašu...predooooobro je...

Pravite li grah salatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravite li grah salatu?

Aha, omiljena salata moje Anje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi savjet, pokušajte pred kraj kuvanja graha ubaciti skuvanu ječmenu kašu...predooooobro je...

Pravite li grah salatu?

Nisam probala, jecam koristim u corbama, za veci ugodjaj i sareniji vitaminsko-mineralni spoj :rolleyes:

Lenocka, svekar je genije :lol: , moja svekrva naginje ka takvom "slucaju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pasulj spremam u zemljanom loncu.

Filipa ne pravim salatu,ali bi volela da probam.Kako se priprema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravite li grah salatu?

Ne. Kako se pravi?

Meni je ponestalo pasulja, bas moram da kupim. Ja kuvam najobicniji, sa suvim rebarcima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka, svekar je genije :lol: , moja svekrva naginje ka takvom "slucaju"

Jedino se tom jelu obraduje, sve ostalo nije vredno pomena...

Da, Filipa, kako se pravi ta salata?

Borjana, poslaću ti ja...zbog svekra, svekrva ga uzgaja u ogromnim količinama... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Kako se pravi?

Meni je ponestalo pasulja, bas moram da kupim. Ja kuvam najobicniji, sa suvim rebarcima...

I ja, dalje ne eksperementisem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom ja kupujem onaj veći grah, šareni. Ostavim ga preko noći, stavim skuhati u slanoj vodi, kada je kuhan, procijedim i ohladim.

Nasječem crveni luk(može i mladi), bacim u to grah, pouljim(najbolje je bundevino ulje), posolim, i malo sirćeta. Može i biber ko želi. Ovo je extra sa ribom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom ja kupujem onaj veći grah, šareni. Ostavim ga preko noći, stavim skuhati u slanoj vodi, kada je kuhan, procijedim i ohladim.

Nasječem crveni luk(može i mladi), bacim u to grah, pouljim(najbolje je bundevino ulje), posolim, i malo sirćeta. Može i biber ko želi. Ovo je extra sa ribom...

Moram da probam...da ugodim malo svekru, sigurno će da mu se svidi, samo da je pasulj...da budem dobra snajka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da probam...da ugodim malo svekru, sigurno će da mu se svidi, samo da je pasulj...da budem dobra snajka :rolleyes:

Cuj, ako smem da se nasalim, skuvaj mu klasican pasulja i napravi pasulj salatu. :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam pasulj i to srednje gust, sa dimljenim ili suvim rebrima. Sto se tice salate najvise mi uz njega idu paprike sa belim lukom u ulju. RAZVALIM SE OD TOGA. Ali, mi na zalost jako smeta za stomak kasnije. Imam osecaj kao da mi vozovi prolaze u crevima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj, ako smem da se nasalim, skuvaj mu klasican pasulja i napravi pasulj salatu. :lol::wub:

Misliš da će da se buni...ma jok, ima da mu to bude najbolji ručak :lol: ...veruj mi, on pasulj nekad jede i dva puta dnevno, za ručak, pa traži i za večeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliš da će da se buni...ma jok, ima da mu to bude najbolji ručak :lol: ...veruj mi, on pasulj nekad jede i dva puta dnevno, za ručak, pa traži i za večeru...

Sta ti treba od nakita, za kucu, kola nova? Samo napravi pasulj salatu i jelo i garantovano svekar kupuje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, poslaću ti ja...zbog svekra, svekrva ga uzgaja u ogromnim količinama... :lol: :lol: :lol:

Salji, salji.. Jos nijednom, otkako sam se udala, nisam kupila pasulj, uvijek mi svekrva posalje, ali jednu veliku kesu sam morala da bacim, jer su ga napale neke bube... predugo mi je stajao... :(

Cuj, ako smem da se nasalim, skuvaj mu klasican pasulja i napravi pasulj salatu. :lol::wub:

5e9592bcf147135f1ad33cf22b0616a0.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ti treba od nakita, za kucu, kola nova? Samo napravi pasulj salatu i jelo i garantovano svekar kupuje :lol:

Da, da...mogu da probam ;)

Ovo jako dobro zvuci, obozavam pasulj u svim kombinacijama, ali moram da mislim na posledice :D

Dođi kod mene u goste, ima da se najedeš pasulja, samo tako...pa kad ti se navikne stomak, nema nikakvih posledica, ima da radi kao singerica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DSC01219.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...mogu da probam ;)

Dođi kod mene u goste, ima da se najedeš pasulja, samo tako...pa kad ti se navikne stomak, nema nikakvih posledica, ima da radi kao singerica :lol:

Ju, pa ima da me izbace naglavacke iz kuce t9706.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.