jecanje posle placa

odgovora

Objavljeno

drage mame ja sam prestravljena. moja sara ima 13.meseci i mogu samo da se hvalim sa njom...ALI! od kad se rodila u slicaju jakog ili bolnog placa sara jako pocne da jeca, to se nastavlja i posle placa i po nekih sat vremena. jecaji su takvi da deluje da udahne vazduh samo u tom naletu , ali joj je disanje blago i tiho, mirno. da li neko moze da mi kaze bilo sta o ovoj situaciji ili da me rastereti brige. hvala u napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Petar isto jeca ali to ne traje toliko dugo. Mislim da sva deca jecaju duze ili krace posle jakog placa. Medicinski nisam upoznata da je to neki problem.Mogu sam da predpostavim da se to desava usled predhodnog neravnomernog disanja u toku plakanja i spazma glatkih misica unutar disajnih puteva. To se i odraslima desava. Sto je jaci i duzi plac, jecanje je jace i duze.

Sad, mozda tvoja zabrinutost jeste osnovana iako meni deluje prirodno.

Sigurno ces imati na ovoj temi iskustva i drugih vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se jecanja tiče nemam pojma, znam samo da ako se zakocene od plača samo joj duvaj u lice vazduh iz usta i refleksno prestaje i hvata više vazduha. Možda to pali i kod jecanja, nisam sigurna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame ja sam prestravljena. moja sara ima 13.meseci i mogu samo da se hvalim sa njom...ALI! od kad se rodila u slicaju jakog ili bolnog placa sara jako pocne da jeca, to se nastavlja i posle placa i po nekih sat vremena. jecaji su takvi da deluje da udahne vazduh samo u tom naletu , ali joj je disanje blago i tiho, mirno. da li neko moze da mi kaze bilo sta o ovoj situaciji ili da me rastereti brige. hvala u napred.

Moj Petar isto tako dugo jeca posle plakanja. Čak i kad zaspi i dalje jeca u snu. U početku sam se brinula ali sad vidim da je za njega to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je stavr u misicnom rau-tacnije razmena na nivou misic-nerv....recimo kao kad se premoris hodajuci pa ti se tresu kolena ili kad umoris ruku pa se ona neko vreme trese posle...ista stvar je sa misicima unutrasnjim....pokusaj kad presnane da place da das kockicu cokolade jer secer jako pomaze kod misicnog rada i u procesu njihovog odmora ili malo vodice da popije kako bi se malo smirilo stanje i srcani rad...ne verujem da je nesto jako opasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jana dugo jeca. Cak i kad zaspi jecaji se nastavljaju. I meni je u pocetku bilo strasno, a sada sam se navikla, mada me i dalje dusa boli kad je cujem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jana dugo jeca. Cak i kad zaspi jecaji se nastavljaju. I meni je u pocetku bilo strasno, a sada sam se navikla, mada me i dalje dusa boli kad je cujem :(

I nama se to dešava posle jakog plakanja. Jednom smo bili kod našeg pedijatra, čula ga je i ona (jer inače plače kod lekara, mazulja mala) i kad sam pitala jel to strašno - jer meni jeste - duša me boli od tih jecaja i trzanja, rekla je da nije ništa strašno.

A meni je i dalje strašno, jednom se desilo da se nastavilo i u snu. To ne traje dugo, ali se ceo zatrese, i deluje ko da i uzdiše kroz taj jecaj i naježim se dok ga gledam. .. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pokusala da uspavam Miju tako sto je ostavim u kreveticu, naravno dete vristi, place, zapomaze... i na kraju nisam izdrzala bas zbog tog jecanja, jedva je dobila vazduh (a plakala je 3 min). Naravno, to se nastavilo i u snu, pa ne znam koliko je to zdravo, koliko dugo smem da je pustim da place?

Inace, srce mi se kida , ali ja stvarno ne znam kako drugacije da je naviknem da zaspi u svom kreveticu, sve mame kazu da izdrzim koji dan pa ce poceti spavati lepo. A ja ne smem ni duze od 3 minute jer imam osecaj da se se ugusiti ili ce joj srce stati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pokusala da uspavam Miju tako sto je ostavim u kreveticu, naravno dete vristi, place, zapomaze... i na kraju nisam izdrzala bas zbog tog jecanja, jedva je dobila vazduh (a plakala je 3 min). Naravno, to se nastavilo i u snu, pa ne znam koliko je to zdravo, koliko dugo smem da je pustim da place?

Inace, srce mi se kida , ali ja stvarno ne znam kako drugacije da je naviknem da zaspi u svom kreveticu, sve mame kazu da izdrzim koji dan pa ce poceti spavati lepo. A ja ne smem ni duze od 3 minute jer imam osecaj da se se ugusiti ili ce joj srce stati

Neće ništa da joj fali, ali ja definitivno nisam za te varijante pusti dete da plače i vrišti!

Za time nema potrebe, neće ona tako da se uspavljujedo škole. :)

Uspavaj je u krevetu ko i do sad (ako je tako uspavljuješ?) pa kad zaspi prebaci je.

Baš ne volEm to, pusti da plače pa će se naviknuti, baš mislim da za tim nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem...i meni svi to govore ali ja nemam srca da je slušam kako plače...uvek je na kraju uzmem posle kraćeg vremena... Ne znam stvarno... Pomagajte ljudi!!! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem...i meni svi to govore ali ja nemam srca da je slušam kako plače...uvek je na kraju uzmem posle kraćeg vremena... Ne znam stvarno... Pomagajte ljudi!!! :huh:

Sandra990,tek ste poceli!Ja sam ista takva bila na pocetku,nisam imala srca da ga slusam kako place,zato sad urla,da poludis,,izvraca se,baca se,dok mu ne pozli!Ne reaguj na svaki plac,iskuliraj nekada,bolje i za nju i tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra990,tek ste poceli!Ja sam ista takva bila na pocetku,nisam imala srca da ga slusam kako place,zato sad urla,da poludis,,izvraca se,baca se,dok mu ne pozli!Ne reaguj na svaki plac,iskuliraj nekada,bolje i za nju i tebe!

Ovo me je bas nasmejalo. Nekada se pitam odakle mu snaga da za svaku sitnicu place.

Kako smo mi cudne, vecina vas se brine sto deca jecaju a moj Aleksa zna i po 15 minuta plakati ali nikada nije jecao. Mene ovo zabrinulo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo mi cudne, vecina vas se brine sto deca jecaju a moj Aleksa zna i po 15 minuta plakati ali nikada nije jecao. Mene ovo zabrinulo :blink:

I Mihailo kao da nekada zeli da obori rekord u sto duzem i glasnijem plakanju, ali jos ga nisam cula da jeca poslije toga...

Plus, skontala sam kako ga je najlakse smiriti- i kada je najnervozniji, smiri ga lizalica, i to neotvorena! Jeeee! :D

Vidjela sam da mu je moja mama jednom kupila lizalicu kojom se on sav umazao, ulijepio... Ja skontam da njemu nije bitno sto je ona slatka, nego ima super oblik. :lol: A neotvorena jos i suska. :P I tako, nas plac u posljednje vrijeme zavrsi i prije nego sto pocne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo me je bas nasmejalo. Nekada se pitam odakle mu snaga da za svaku sitnicu place.

Kako smo mi cudne, vecina vas se brine sto deca jecaju a moj Aleksa zna i po 15 minuta plakati ali nikada nije jecao. Mene ovo zabrinulo :blink:

I Mihailo kao da nekada zeli da obori rekord u sto duzem i glasnijem plakanju, ali jos ga nisam cula da jeca poslije toga...

Plus, skontala sam kako ga je najlakse smiriti- i kada je najnervozniji, smiri ga lizalica, i to neotvorena! Jeeee! :D

Vidjela sam da mu je moja mama jednom kupila lizalicu kojom se on sav umazao, ulijepio... Ja skontam da njemu nije bitno sto je ona slatka, nego ima super oblik. :lol: A neotvorena jos i suska. :P I tako, nas plac u posljednje vrijeme zavrsi i prije nego sto pocne. :)

I ja,mogu na glavi dubiti i 100 lizalica donijeti ovaj moj ne bi prestao,dok ne istjera bijes iz sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće ništa da joj fali, ali ja definitivno nisam za te varijante pusti dete da plače i vrišti!

Za time nema potrebe, neće ona tako da se uspavljujedo škole. :)

Uspavaj je u krevetu ko i do sad (ako je tako uspavljuješ?) pa kad zaspi prebaci je.

Baš ne volEm to, pusti da plače pa će se naviknuti, baš mislim da za tim nema potrebe.

Slazem se. Sve sto pokusavate na silu, obice vam se o glavu ovako ili onako. Dete u toku jednog dana dozivi sjaset emotivnih stresova kojih mi nismo ni svesni i ako im ne ulijemo sigurnost pred spavanje, tesko ce se uspavati sami.

Pretpostavljam da je jecanje neki vid emotivne nezrelosti ili mozda psihicke nestabilnosti koja direktno utice na misice u zdrelu,pa taj spazam misica ima za posledicu dugo jecanje.Kada bi analizirali ponekad svoj plac, videli bi da i vi kad placete zbog nekog jakog i velikog stresa, jecate. To je sasvim normalna pojava.

Po meni, vazno je detetu uliti sigurnost kroz neznost kako bi lakse savladali svoje strahove.

Nema veze sa jecanjem, ali je Petar veceras trazio da i tata bude sa nama u krevetu dok ne zaspi. Vrlo jasno je tati rekao kako se danas plasio petlova koji si u glas kukurikali koliko ih grlo nosi. Btw, petar je bio na pola metra od njih. Inace, danas je imao puno avantura i bilo mu je vazno da oboje budemo tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze sa jecanjem, ali je Petar veceras trazio da i tata bude sa nama u krevetu dok ne zaspi. Vrlo jasno je tati rekao kako se danas plasio petlova koji si u glas kukurikali koliko ih grlo nosi. Btw, petar je bio na pola metra od njih. Inace, danas je imao puno avantura i bilo mu je vazno da oboje budemo tu.

O da, to sam i ja primetila. Danas posle vrtica, ni mm ni ja nismo smeli ni metar od njega. Zaigra se sam ali mora da nas vidi, i s vremena na vreme dodje, dodirne nas i vrati se igri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se sinoc prvi put susreli sa takvim ponasanjem i malo sam se zabrinula,dok nije proslo.

Krenuli smo na kupanje i svekrva je krenula da je spusti u kadicu ali ona je stisnula i nije htela da udje,ona je ipak spusti i celo kupanje je proteklo u vristanju!Kasnije se to nastavilo kad sam krenula da je oblacim,mislila sam da je samo faza razmazenosti jer ih imamo ponekad i pokusavala na silu da je obucem.Na kraju kad sam shvatila koliko se zacenila od plakanja ja sam je podigla i zagrlila,tako je i uspavala.Tek tad sam shvatila da je ona zbog neceg preplasena i ne zeli da se odvoji od mene.Tad je bilo i jecanja posle placa i bilo ni je jako krivo sto nisam odmah shvatila da je uplasena i htela na silu da je obucem.I daljene znam zbog cega je bila toliko uplasena. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna isto nekad jeca posle placa, ali nista strasno. Meni se cesto desi da posle histericnog placa (koji mi se desio par puta u obe trudnoce i jos ponekad) jecam, plitko disem i ne mogu da dodjem do daha. Mene to jedino plasi jer sam od malena imala problema sa disanjem, pa se uplasim da ne pocnem da se gusim. MM me je jednom video u tom stanju i prenerazio se, nije znao kako da reaguje, da li se izmotavam ili stvarno ne mogu da disem. Ali ja sam velika i imam iskustva pa nateram sebe nekako da se smirim, polako opustam misice i prodje. Nadam se da Luna nece imati tih problema, bar dok je mala, jer ako ne znas da se opustis, moze bas da bude opasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jecala kao mala...mnogoo i sad me nekad uvate jecaji to se jednostavno ne moze iskontrolisati, onako kad se smirim onda kad neki tempo disanja uhvatim tad prestane..Moja bebana jeca vecras drugi put, mnogoooo je plakala boli je nesto ili stomacic ili zubici iza sna se probudila jakoooo placucui i posle toga je jecala jedno 5 minuta..meni se steglo nekako i doslo mi da placem, jer znam da je mene moja mama tukla da prestanem da jecam i sad su mi te slike u glavi mislila je da je to neki moj hir :( :( :(

Joj Mico :( Eto jos nesto isto, i ja sam to radila kao mala, ili kad bas jako placem ridam onda mi treba bas dosta da sto kazes uhvatim tempo disanja da to jecanje prestane. A vidim i Elena isto... i tacno se vidi, ovako kad se zaplace zbog gluposti i prestane za minut, i kad place ono bas kad je bole zubici ili kad se jako udari bas dugo jeca posle, ne mozes je smiriti... ja ne pamtim kad se meni desilo stvarno godinama nisam bas tako plakala, ali ona jadnicak nocu tako nekad zna kad je nesto zaboli, ja se sva odsecem dok ne prestane, jos onako spava i jeca, cini mi se vecnost dok se ne smiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i moj David je jutros u snu tako vrisnuo i poceo da place a posle i jeca, stavila sam ga na grudi da se mazimo i tako se nekako smirio, jecao je sigurno nekih pola sata, doslo je i meni da placem kad ga vidim tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste nam tuzno Ivanchice, ali generalno to njima nije toliki problem. Oni to jecanje dozivljavaju kao i stucanje. Nemoj da se puno opterecujes ako mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jecala kao mala...mnogoo i sad me nekad uvate jecaji to se jednostavno ne moze iskontrolisati, onako kad se smirim onda kad neki tempo disanja uhvatim tad prestane..Moja bebana jeca vecras drugi put, mnogoooo je plakala boli je nesto ili stomacic ili zubici iza sna se probudila jakoooo placucui i posle toga je jecala jedno 5 minuta..meni se steglo nekako i doslo mi da placem, jer znam da je mene moja mama tukla da prestanem da jecam i sad su mi te slike u glavi mislila je da je to neki moj hir :( :( :(

Joooj znam o cemu pricas.Ali kada vidis svoju bebu,prosto ti srce stane.Misic mali.Pa verovatno je muce zubici,a povukla je to na tebe,da tako jeca posle placa.Bas mi zao male lepotice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desi se nekad ....retko...ali ako je mama dirne u srce :D malo jeca al prodje kad mama poljubi i utesi! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.