Bebina težina

odgovora

Objavljeno

Pogledajte ovaj prilog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na poslednjem ultrazvuku doktorka je za tezinu napisala 2800g +- 400g i pogodila je.Bebac je bio 3200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve je to relativno..meni su za Stevu rekli da neće biti baš krupna beba, na zadnjem uz su nagovešptavali neku težinu oko 2800, a on je bio 4500..Bitno je da beba lepo napreduje, i da je razvijeno sve kako treba..težina se brzo nadoknadjuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vi stvarno verujete u to da ultrazvuk moze da pogodi tezinu bebe?Nema sanse.To je samo procena koja moze da bude tacna,moze da bude priblizno tacna,moze da promasi kilo gore,dole,a moze i da omane nacistooo.Ne opterecujte se time,sve je to genetika.Krupne bebe ne moraju obavezno biti krupni i visoki ljudi i obratno.Vazno je samo da su bebice zive i zdrave :) Moj bebac je rodjen sa 3600 g,a na ultrazvuku mi je ginekolog na pitanje koliko je teska beba odgovorio kroz osmeh:'' Nemam pojma,znacemo kad se rodi.''Genijalac :D I u pravu je 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam toliko iskustva kao forumašice mame koje su rađale, ali smo juče bili na UZ i doktor nam je rekao da je beba dosta krupna i teška 570g, što je jako dobro. UZ je 2D tako da bi trebalo da je dobar! Iskreno, svom doktoru mnogo verujem, tako da sam sigurna da nije pogrešio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam toliko iskustva kao forumašice mame koje su rađale, ali smo juče bili na UZ i doktor nam je rekao da je beba dosta krupna i teška 570g, što je jako dobro. UZ je 2D tako da bi trebalo da je dobar! Iskreno, svom doktoru mnogo verujem, tako da sam sigurna da nije pogrešio!

ma Anchy bwe..opusti se i uživaj..najbitnije je da beba dobro napreduje, da se ti osećaš dobro..težina se brzo nadoknadi i ako je beba sa malom težinom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila danas na UZ-u i doktor kaze da je beba veca nego sto bi trebala biti . Prema zadnjoj mens.termin je 25.09. a prema parametrima UZ-a termin je 13.09. To me brine, koliko taj program u kompjuteru moze da pogrijesi? I jos dr.kaze da mu donesem (kada bude gotov nalaz amniocent.da pogleda tamo sta pise). Javili su mi da je nalaz AC dobar (ali ga jos nisam dobila), i da li neka od vas zna da li u tom nalazu stoji starost trudnoce, ili neki drugi podatak koji govori u prilog tome i sta to ima da se vidi osim ono XY...itd. I da li je uopste nesto alarmantno ako je beba veca nego sto bi trebala biti ili to samo dovodi u pitanje pomjeranje termina porodjaja ili tezinu porodjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila danas na UZ-u i doktor kaze da je beba veca nego sto bi trebala biti . Prema zadnjoj mens.termin je 25.09. a prema parametrima UZ-a termin je 13.09. To me brine, koliko taj program u kompjuteru moze da pogrijesi? I jos dr.kaze da mu donesem (kada bude gotov nalaz amniocent.da pogleda tamo sta pise). Javili su mi da je nalaz AC dobar (ali ga jos nisam dobila), i da li neka od vas zna da li u tom nalazu stoji starost trudnoce, ili neki drugi podatak koji govori u prilog tome i sta to ima da se vidi osim ono XY...itd. I da li je uopste nesto alarmantno ako je beba veca nego sto bi trebala biti ili to samo dovodi u pitanje pomjeranje termina porodjaja ili tezinu porodjaja?

Dabo, mislim da ne treba da brineš! Radila si amniocinetezu i rezultat kažeš da je dobar! Da bilo koji problem postoji, amniocinteza bi pokazala! Meni na svakih mesec dana pomeraju termin za po 2 dana ranije. Ne znam zašto. Juče su mi rekli da je beba krupna, i da je to dobro! Ne brini, biće sve OK c014.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, mislim da ne treba da brineš! Radila si amniocinetezu i rezultat kažeš da je dobar! Da bilo koji problem postoji, amniocinteza bi pokazala! Meni na svakih mesec dana pomeraju termin za po 2 dana ranije. Ne znam zašto. Juče su mi rekli da je beba krupna, i da je to dobro! Ne brini, biće sve OK c014.gif

to samo znaci da beba lepo napreduje,a niko od njih ne moze sa sigurnoscu da garantuje termin...uvek se uzima u obzir oko 2 nedelje vise,jer niko ne moze pouzdano da zna tacan datum zaceca....NEMOJTE SE FRKISATI BEZ POTREBE,ako su rezultati ok,to samo znaci da ceS da imas jednog BUMBARCICA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to samo znaci da beba lepo napreduje,a niko od njih ne moze sa sigurnoscu da garantuje termin...uvek se uzima u obzir oko 2 nedelje vise,jer niko ne moze pouzdano da zna tacan datum zaceca....NEMOJTE SE FRKISATI BEZ POTREBE,ako su rezultati ok,to samo znaci da ceS da imas jednog BUMBARCICA :D

e055.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e055.gif

:D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, mislim da ne treba da brineš! Radila si amniocinetezu i rezultat kažeš da je dobar! Da bilo koji problem postoji, amniocinteza bi pokazala! Meni na svakih mesec dana pomeraju termin za po 2 dana ranije. Ne znam zašto. Juče su mi rekli da je beba krupna, i da je to dobro! Ne brini, biće sve OK c014.gif

Hvala puno....

takve smo ti mi brizne mame :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

greske lekara u proracunima su veca kako je trudnoca veca, moj je pogresio takodje skoro za ceo kg. Lav je rodjen sa 3700gr, ja visine 155cm i u 39nedelji trudnoce imala sam 63kg, tada sam se i porodila. Porodjaj je bio prirodan i jako stresan za bebu i mene, ceo dan i po sam bila na porodjajnom stolu bez plodove vode, i sa nekim jakim kontrakcijama koje me na zalost nisu dovoljno otvorile. A rezultat je jako namucena beba, njemu je naprsla kljucna kost na porodjaju a ja imala 8 koncica. I sve zato jer smo imali poverenja u svog lekara koji je rekao da ce beba biti od 2.5kg do 2.700 maximum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

greske lekara u proracunima su veca kako je trudnoca veca, moj je pogresio takodje skoro za ceo kg. Lav je rodjen sa 3700gr, ja visine 155cm i u 39nedelji trudnoce imala sam 63kg, tada sam se i porodila. Porodjaj je bio prirodan i jako stresan za bebu i mene, ceo dan i po sam bila na porodjajnom stolu bez plodove vode, i sa nekim jakim kontrakcijama koje me na zalost nisu dovoljno otvorile. A rezultat je jako namucena beba, njemu je naprsla kljucna kost na porodjaju a ja imala 8 koncica. I sve zato jer smo imali poverenja u svog lekara koji je rekao da ce beba biti od 2.5kg do 2.700 maximum

Šta da ti kažem..znam kako ti je u potpunosti..Ja sam takodje imala poverenja u dr i prošla jako loše na porodjaju..beba krupna, ja nedovoljno otvorena bez napona..ma užas..ali bi šta bi..nadam se da ću ovoga puta bolje proći..ako ništa hrabro stupam u neizvesnost :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila danas na UZ-u i doktor kaze da je beba veca nego sto bi trebala biti . Prema zadnjoj mens.termin je 25.09. a prema parametrima UZ-a termin je 13.09. To me brine, koliko taj program u kompjuteru moze da pogrijesi?

Dabo meni je termin po datumu menstruacije bio 01.11. a po uz 03.11.Ja sam se porodila 07.11.UZ je bio najblizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moj dr. nikad nije rekao nista za bebu, osim da je sve uredu. Upise samo podatke u UZ karton. Pretprosli put kad sam bila na UZ, pitam ga koliko je beba teska i dugacka, a on mi odgovori: "Pa, to ne moze da se odredi! " (?!) Ja ne budem lenja, pa nadjem jedan italijanski sajt gde ukucas BPD i AC da izracunas tezinu bebe, i FL za duzinu bebe.

Tako da je moja bebica (po tim proracunima) teska 837.72g i dugacka 34.8cm. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Takilend, srce si :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam :lol: Salim se... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koga interesuje, evo ga link za tu stranu http://www.gravidanzaonline.it/medico_risp...soFetaleResult=

Ne znam koliko je tacno, ali meni je interesantno da pogledam :D

Probala sam i meni nije tačno izračunao! Uopšte se ne slaže sa izveštajem doktora (htela sam da uporedim). Ne znam, možda ja nisam nešto dobro uradila a050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam i meni nije tačno izračunao! Uopšte se ne slaže sa izveštajem doktora (htela sam da uporedim). Ne znam, možda ja nisam nešto dobro uradila a050.gif

Uradila sam ponovo! Kod dr težina bebe je 570g a na ovom sajtu 529g. Slično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro... par grama razlika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moj dr. nikad nije rekao nista za bebu, osim da je sve uredu. Upise samo podatke u UZ karton. Pretprosli put kad sam bila na UZ, pitam ga koliko je beba teska i dugacka, a on mi odgovori: "Pa, to ne moze da se odredi! " (?!) Ja ne budem lenja, pa nadjem jedan italijanski sajt gde ukucas BPD i AC da izracunas tezinu bebe, i FL za duzinu bebe.

Tako da je moja bebica (po tim proracunima) teska 837.72g i dugacka 34.8cm. :D

mOZES LI MI RECI O KOM SAJTU SE RADI-TJ.TACAN NAZIV -PA DA POGLEDAM I JA-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo se za dve nedelje ugojili citavih 100 gr :lol: sto innije lose,pola prethodne tezine... :D sad imamo CAK 300 gr :D dr na uz kaze da je beba,ne dobra,nego ODLICNA :D eto,vec sam ponosna majka ,haha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.