Bebina težina

odgovora

Objavljeno

Mislim da neće da kažu dosta stvari sve dok mi ne pitamo,to sam bar skontala.Tako da ja često spremim pitanja koja ću postaviti doci.I ja sam,kao i ti, u 8. mjesecu,valjda u 33. nedjelji.Beba je prije nedjelju dana na UZ pregledu imala oko 1800gr,nadam se da je to dovoljno za ovaj period.Inače,do sad sam dobila nekih 10-tak kg,što,nadam se,nije strašno.U suštini super trudnoća.

To je sasvim dobra kilaza i tvoja i bebina. Zelim vam puno srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala Bogu da postoji ovaj forum koji me prilicno umiri kad se zabrinem :D .Pre sat vremena smo se vratili sa ultrazvuka u 38-oj nedelji.Doktor nam rece da je curica prilicno sitna oko 2750g po nekim njihovim proracunima, :( rekao je i da je ona savrsena u svakom drugom smislu i da je sve u redu samo sto je sitna ;). Meni nije bitna tezina samo da je zdrava i da je sve Ok,ali opet kad vam doktor "onim" pogledom kaze da je sitna ne mogu a da se ne zbrinem :blink: .Cula sam i ja od drugih da ultrazvuk moze da omasi ali kad procitam vasa iskustva lakse mi je!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala Bogu da postoji ovaj forum koji me prilicno umiri kad se zabrinem :D .Pre sat vremena smo se vratili sa ultrazvuka u 38-oj nedelji.Doktor nam rece da je curica prilicno sitna oko 2750g po nekim njihovim proracunima, :( rekao je i da je ona savrsena u svakom drugom smislu i da je sve u redu samo sto je sitna ;). Meni nije bitna tezina samo da je zdrava i da je sve Ok,ali opet kad vam doktor "onim" pogledom kaze da je sitna ne mogu a da se ne zbrinem :blink: .Cula sam i ja od drugih da ultrazvuk moze da omasi ali kad procitam vasa iskustva lakse mi je!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala Bogu da postoji ovaj forum koji me prilicno umiri kad se zabrinem :D .Pre sat vremena smo se vratili sa ultrazvuka u 38-oj nedelji.Doktor nam rece da je curica prilicno sitna oko 2750g po nekim njihovim proracunima, :( rekao je i da je ona savrsena u svakom drugom smislu i da je sve u redu samo sto je sitna ;). Meni nije bitna tezina samo da je zdrava i da je sve Ok,ali opet kad vam doktor "onim" pogledom kaze da je sitna ne mogu a da se ne zbrinem :blink: .Cula sam i ja od drugih da ultrazvuk moze da omasi ali kad procitam vasa iskustva lakse mi je!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Nista ne brini. Dana kad sam se porodila gledali su bebu na uz i rekli da je bas krupan 3850g. Par sati kasnije izasla beba od 4150g :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nikada nisam opterecivala kilazom moje bebe ni dok je bila u stomaku ni sad.

Po meni su te njihove tabele gluposti...sve zavisi od genetike, znala sam da cu rodito bebu koja ce biti teska ok 3 - 3,300 i tako je i bilo....3,250. a sada kazu da je mrsava...hahaha pa i ja sam uvek bila mrsava a i tata je bio mrsav kad je bio mali ( mada ni sada nije debeo za svoju visinu ), jednostavno nema na koga da bude debela. Tako da prvo treba da pogledaju roditelje pa onda da komentarisu dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala Bogu da postoji ovaj forum koji me prilicno umiri kad se zabrinem :D .Pre sat vremena smo se vratili sa ultrazvuka u 38-oj nedelji.Doktor nam rece da je curica prilicno sitna oko 2750g po nekim njihovim proracunima, :( rekao je i da je ona savrsena u svakom drugom smislu i da je sve u redu samo sto je sitna ;). Meni nije bitna tezina samo da je zdrava i da je sve Ok,ali opet kad vam doktor "onim" pogledom kaze da je sitna ne mogu a da se ne zbrinem :blink: .Cula sam i ja od drugih da ultrazvuk moze da omasi ali kad procitam vasa iskustva lakse mi je!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

pa i da su u pravu to je solidna tezina, a opste je poznato da bebe sa manjom tezinom pri rodjenju brze napreduju. Tebi ce biti laksi porodjaj, bebici je sve u redu i nema razloga za brigu. I jos nesto , sigurno ce beba imati bar 500gr.vise, oni uvijek kazu manje nego sto stvarno bude, jos nisam cula da su nekome rekli vise nego sto je bila prava tezina na porodjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikada pitala, a nisu mi ni govorili... Ali, stvarno ne znam nikoga kome su tačno pogodili kilažu. Znam i slučajeve da su omašili za čitav kilogram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je u 23-oj nedelji tezila 600grama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i da su u pravu to je solidna tezina, a opste je poznato da bebe sa manjom tezinom pri rodjenju brze napreduju. Tebi ce biti laksi porodjaj, bebici je sve u redu i nema razloga za brigu. I jos nesto , sigurno ce beba imati bar 500gr.vise, oni uvijek kazu manje nego sto stvarno bude, jos nisam cula da su nekome rekli vise nego sto je bila prava tezina na porodjaju

E,meni su rekli vise!Celo vreme su me plasili kako ce biti velika beba,min.4kg,a na kraju se rodi mali misic sa 3250gr. Tako da,po mom iskustvu,sve ce biti ok,nemojte brinuti,jer ti podaci uopste nemoraju biti tacni...

28.ned.>bebac 1450gr. :D ...ako ne grese,naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su kad sam bila sa cerkom pred porodjaj rekli da beba ima jedva 2600 kad ono 3250...dok se ne rodi ni u sta ne verujem..ni u jednu dijagnozu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako Lilika! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj kumi su rekli dve nedelje pre porodjaja da je bebica teska oko 2.500 a onda, dve nedelje kasnije, rodila je devojcicu od 2.380 mada se ona porodila cim je usla u 9-ti mesec...

Ja sam poslednji put bila na UZ-u 17.06. prvi dan 29-te nedelje i bebica je bila teska 1.087... Sad cekam sa nestrpljenjem UZ koji bi trebalo da bude 19.08. i bas me brine da li je bebica dovoljno porasla... Videcemo, ako se ne porodim do tada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e bas juce i ja uradih ekografiju u 32. nedelji-sve ok.ma da doktorka kaze da ce bebica biti krupnoja....Ovo mi je treca trudnoca tako da su moji klinci uglavnom bili sitniji na rodjenju-ne znam sta da ocekujem ma da sam i sama probala da izracunam bebinu tezinu na onom italijanskom sajtu i tamo isto rezultat da beba trenutno meri oko 2300g-ne znam da li je neka mama isto tako racunala-interesuje me koliko je pouzdano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila pre dva dana na uz, u 33. nedelji, bebac ima 2088gr

i to mi je napomenuo da tu postoji tolerancija od plus/minus 300gr, pa toliko o preciznosti ultrazvuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji zlatnici su sa 25 nedelja bili teski po 700 grama. Buckići mamini.

Sledeci pregled mi je za desetak dana (tad ce imati po 28 nedelja). Jedva cekam da vidim kako napreduju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moj dr nikada nije rekao koliko je beba teska. Ja ga pitam, a on mi je svaki put odgovorio da to "ne moze da se odredi". Zato sam ja to sama racunala na onom italijanskom sajtu (ima negde tu negde link). Cisto iz razonode. Ne moze to da bude 100% tacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i da su u pravu to je solidna tezina, a opste je poznato da bebe sa manjom tezinom pri rodjenju brze napreduju. Tebi ce biti laksi porodjaj, bebici je sve u redu i nema razloga za brigu. I jos nesto , sigurno ce beba imati bar 500gr.vise, oni uvijek kazu manje nego sto stvarno bude, jos nisam cula da su nekome rekli vise nego sto je bila prava tezina na porodjaju

Evo mene tri meseca posle :P Porodila sam se 17-og jula i rodila predivnu devojcicu tesku,verovali ili ne,2650g :blink: .Moja mala mrvica,bila je kao pahulja,ali zdrava kao dren i veoma napredna :D .Evo danas sa nepunih tri meseca ona je vec udvostrucila tezinu :P .Zdrava,napredna,sisa,celu noc spava,smeje se,guguce po celi dan!Volim je vie od zivota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

33 nedelja, bebac ima 1938... Mislim da je to krupan bebac... Jojc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje (33. nedelja trudnoce) bebac je imao 2290 gr. Definitivno je napredniji za 10 dana. Zbog toga mi je dr rekla da moram da pazim sta jedem. A ja nekada ne mogu da izdrzim a da ne uzmem koji zalogaj slatkog.

Moram da se vise disciplinujem. Inace, evo me u 35. nedelji i ukupno imam vise 11 kg. Znaci nema sale. Moram da budem disciplinovanija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bebe u 35. nedelji bile sasvim solidne težine - sin 2300gr a ćera 2100gr.

Gulp!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bebe u 35. nedelji bile sasvim solidne težine - sin 2300gr a ćera 2100gr.

Gulp!

covece bas su krupne bebe...pu pu pu.....slatkisi mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebironac u 37.6/38.nedelji je imao 3050g...videcemo do 4.februara koliko ce jos da nagura...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23 nedelja.....bebica ima 446 g :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je u ponedeljak (29+3) imala 1350g :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.