Bebina težina

odgovora

Objavljeno

Drage buduce mame!

Sve smo zabrinute kada nam kazu nasi ginekolozi da su nam bebe velike ili male za odredjenu nedelju trudnoce?

Kakva su vasa iskustva?

Koliko su teske vase nerodjene bebe?

Da li su male ili pak velike?

Ovde smo da razmenimo iskustva da se utesimo i pomognemo jedna drugoj ako nas nesto muci u vezi toga!

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufffff.... Nesto se ne secam kako je bilo kod nas ali znam da mi je dr rekao da ce na porodjaju beba biti teska oko 3600-3700 i pogodio je. lena je imala 3700 na rodjenju. Ne mogu lekari uvek dobro da procene bebinu tezinu, ima mnogo faktora koji uticu na to.

Bubica1 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ ne da mi nije pogodio nego je skoro za kilu omasio,sto uopste nije bilo za zezanje jer sam ja i ovako imala indikaciju za carski zbog jako uzane karlice a s obzirom na velicinu bebe,isla bih sigurno,samo da je UZ pokazao tacnu tezinu.Dan pred indukciju,3.800,a sin mi se rodio sa 4.600.Hvala Bogu da je sve ispalo kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za moju bebicu isto kazu da je manja zato sam otvorila ovu temu. Sve je ok samo beba manja kazu pa da podelimo iskustva!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto kao sto sam vec napisala moja ima 2.200 kg ...polovina 8 meseca! kaze veeelika bebaaaa! ;)

Pa cesto se desava da pogrese u proceni tezine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice bolje da je veci nego manji kao moj bebac pa se samo brinem da li je sve uredu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal ce nekom biti mozda uteha-moj ginekolig me je na zadnjem prgledu,tj,dve nedelje pre porodjaja sa osmehom pitao koliko sam ja bila teska na rodjenju ( 2300 ),pretpostavila sam o cemu se radi,malo se i uplasila.Utesio me je,rekao: ne mozes ocekivati da radjas decu od pet kg. kao komsinica Zora, :lol: kad si i sama sitna a ni muz ti nije jako krupan.Jos je dodao da je beba normalno napredovala,po nekom njegovom dijgramu,samo sto je sitna.I tacno je procenio kolika ce biti na rodjenu-2700.Sitna jeste,al je lepo napredovala,ne zaostaje za vrsnjacima.Tako da se ne nervirate,vazno je da je s bebom sve u redu. Krupna beba ne mora da znaci i zdrava i obrnuto. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa sad, ima i tu svasta. Znam devojcicu od 12 god sto se nedavno porodila, ona metar i zilet, kukovi sirine moje nadlaktice :) a tata isto malecki po gradji...i ona u roku od sat vremena "izbacila" dete od 4.450g!!! Bez problema. Eh, koja sreca.

Moj M je rodjen krupan, a sad je sitan. Ja rodjena sa 2kg, a sad krupna... kakavo ce nam biti dete??

Do sada je na 9 UZ-a (moram stalno pratiti), beba bila onako "idealne tezine" za svoj "uzrast". Sada sam u 28-oj nedelji i sledece nedelje idemo na pregled pa vam javljam kakvo je stanje. Ne bih volela krupnu bebu, samo zdravu, razvijenu, takva sam i ja bila, shaka savrsenstva :wub: naravno, to je bilo davnooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ne zaboravite, ultrazvuk nije vaga, oni to samo procenjuju, ne mora zanciti da je u gram tacno. Kao ste mala beba ne mora biti nerazvijena, niti velika razvijena...to je individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj kako lekari umeju da pogrese, ne mozete ni da zamislite. Sa mnom je u bolnici bila zena kojoj su rekli da ce beba biti teska oko 4300 a bebac na rodjenju 5600 :o:blink::o !!! Ajde sto se ona iscepala na pravdi Boga nego lekar koji ju je poradjao, toliko joj je legao na stomak da pomogne porodjaj da je beba imala krvarenje nadbubreznih zlezda. Jedva se izvukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juju, jadna zena....bas zato sam i rekla da su mi ipak sladja ona sicusna decica, mali a savrseni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 22. nedelje su mi govorili da je beba po merama za oko 2 nedelje veća. Pred kraj trudnoće u 37. nedelji rekla da ide i 3 nedelje u napred.

Merili ga 4.2 i 4.5kg na dva različita UZ-a i dva različita lekara. Indikovali CR, uzana karlica i krupna beba.

Rodio se sa 3.8kg.

Toliko o UZ-ovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošle nedelje sam bila prvi put kod državnog doktora na ultrazvuku, doktorka je diktirala brojke sestri koja je zapisivala, brzo završiše, a ja očekivala da će mi na pregledu reći detaljno šta je i kako je.

Avaj, na pregledu doktorka kaže "ah, pa ja nemam naviku da gledam težinu, to je drugo dugme koje ja moram da pritisnem, sledeći put me podsetite ako baš želite da znate".

?!?!?!

Ko je ovde lud, ko zbunjen? :) Pa volela bih da znam koliko je beba velika, naravno :) Zato smo ipak zakazali privatnog za koju nedelju. Ali tek sada prvi put vidim da zapravo i omaše u proceni ultrazvučni aparati.

Je l ima neka iskustva sa procenama težine ultrazuka 4d? Takodje, silno me zanima kako se procenjuj težina? Nedelja x veličina/težina kostiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista oni nece da ti objasne sta znace sve te silne brojke...i ja idem kod drzavnog doktora, samo mi kaze da je sve u redu a sto se tice tih brojki i skracenica trazim po netu sta znace... Ja sam u 8. mesecu, bila sam prosle nedelje na UZ, beba mi je teska 2kg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe i ja isto tako :)

Dodjem kući sa nekim rezultatima, sednem i krenem u analizu :D

A što plaćam onda zdravstveno, ako oni neće da mi objasne. Mogu da lečim i preko foruma :D Samo još da nabavim neki ultrazvuk i eventualno neku web kameru, pa da može ginekolog i online da obavi pregled..! :D:D

ivana1 i GaGa_Zr volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To si u pravu. Da ne idem privatno na uz ne bih nista znala. U dz te samo pogledaju, diktiraju neke latinske nazive i brojeve a ti vidi sta ces s tim.

Tako da je meni dr u privatnoj ordinaciji rekao da je beba nesto krupnija i da ima 1330g a to je bilo prosle nedelje. To je sve individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece pre carskog reza, dva dr su me gledala na UZ i tvrdili da beba nece imati vise od 2700. Na srecu ujutro sam rodila decaka od 3300g. Sve zavisi od obima glavice i duzine butne kosti, to je samo statistika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni to mere pomocu automatizovanog programa ugradjenog u aparat. Gleda se velicina materice, kolicina plodove vode, velicina bebe, pa se to onako otprilike izmeri.

Nije bas najpreciznije, nekome pogode, a vise omanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni doktor rekao 10 dana pre termina da mi beba ima 4150g ja sam se prepala kao nikad dotad!!!!!

Porodila sam se 7 dana nakon toga i deckonja je imao 3.850 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

punih 300g greske...sta jos da se prica o pouzdanosti merenja bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr tokom cele trudnoce govorio kako je moj Tony mnogo sitan, da bi na kraju rodila bebu od 4300..naravno, niko nije mogao da pretpostavi da cu u poslednja dva meseca trudnoce da jedem po 1 pakovanje porodicnog sladoleda dnevno..nekad i 2 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Tony kad bih ja znala da ce moja sreca zbog toga da se udeblja pojela bih ja karton sladoleda:-))))

Mene je bas nasekiralo to kad su mi rekli da je mali:-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pikice, nista ne brini.. Meni su pricali da je sve ok, da je beba simetricna, samo da kasni 3 nedelje u tezini.. pa, eto, rodih dasu i po :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze ako je bebac mali, bitno je da je razvijen i zdrav!

A sicusne bebe su tako cakane. Samo da je sve u redu, ja bih volela malu ali savrsenu bebicu :)

Videcemo sad u ponedeljak koliki smo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ninuska mnogo uplasila, jer su mi rekli da obim stomaka zaostaje pomalo. Svi organi su dobro razvijeni, ali kazu verovatno je lagan zbog stomaka. Ne znam kako cu docekati 7.4. narucila sam se privatno da vidim. Pojesce me ove brige :-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.