Bebina težina

odgovora

Objavljeno

mi smo se za dve nedelje ugojili citavih 100 gr :lol: sto innije lose,pola prethodne tezine... :D sad imamo CAK 300 gr :D dr na uz kaze da je beba,ne dobra,nego ODLICNA :D eto,vec sam ponosna majka ,haha :lol:

c006.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo se za dve nedelje ugojili citavih 100 gr :lol: sto innije lose,pola prethodne tezine... :D sad imamo CAK 300 gr :D dr na uz kaze da je beba,ne dobra,nego ODLICNA :D eto,vec sam ponosna majka ,haha :lol:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sreco moja hvala ti puno,jako dobar sajt,puno zanimljivih stvarcica..Eto na primer i pol deteta moze da se izracuna...Ne znam koliko je pouzdan ali ima neceg tacnog...Meni se recimo poklapa sa polovima moje dvoje dece i takodje jednoj mojoj prijateljici su na uz.rekli da je curica i njoj se poklapa....Ja jos uvek neznam kog pola je moja treca sreca za deset dana imam zakazan uz.pa ce mo videti a po ovoj tabeli nosim decaka....tako da sam bas znatizeljna da vidi koliko je tacno.....Hvala i pozdrav svim trudnicama.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sreco moja hvala ti puno,jako dobar sajt,puno zanimljivih stvarcica..Eto na primer i pol deteta moze da se izracuna...Ne znam koliko je pouzdan ali ima neceg tacnog...Meni se recimo poklapa sa polovima moje dvoje dece i takodje jednoj mojoj prijateljici su na uz.rekli da je curica i njoj se poklapa....Ja jos uvek neznam kog pola je moja treca sreca za deset dana imam zakazan uz.pa ce mo videti a po ovoj tabeli nosim decaka....tako da sam bas znatizeljna da vidi koliko je tacno.....Hvala i pozdrav svim trudnicama.........

Jeste : Ima bas svasta. A onaj kalendar za izracunavanje pola deteta sam vec videla, ali nikako ne mogu da izracunam, jer mi pise da, ako sam zatrudnela u novembru-decko, a u decembru-devojcica. Pa, posto mi je na granici, ne mogu tacno da vidim da bih kasnije videla da li je tacno ili nije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, stvarno je dobar sajt. Hvala Takilend. Ne znam da li je tacan kalkulator posto uz u bolnici ne izbacuje tezinu, ali i uz radi po tom principu. Pomnoze se neke mere pa se dobije priblizna kilaza. I zato oni kazu da kilaza ide plus - minus 400 gr.

Javicu vam posto trebam da se porodim svaki dan koliko moze da omasi kalulator tj. uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, stvarno je dobar sajt. Hvala Takilend. Ne znam da li je tacan kalkulator posto uz u bolnici ne izbacuje tezinu, ali i uz radi po tom principu. Pomnoze se neke mere pa se dobije priblizna kilaza. I zato oni kazu da kilaza ide plus - minus 400 gr.

Javicu vam posto trebam da se porodim svaki dan koliko moze da omasi kalulator tj. uz.

Nema na cemu. :) Znaci, jos malo pa dolazi taj dan?! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. :) Znaci, jos malo pa dolazi taj dan?! :D :D :D

Pa danas sam bila u bolnici i u ponedeljak me ostavljaju da me porode. Jedva cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa danas sam bila u bolnici i u ponedeljak me ostavljaju da me porode. Jedva cekam.

Jeeeeeeee...... :D :D :D :D

Nestrpljivo cekamo izvestaj o tebi i bebi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa danas sam bila u bolnici i u ponedeljak me ostavljaju da me porode. Jedva cekam.

Srećno..i javljaj vesti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Hvala puno i javljam vam kako je sve proslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecujte se tezinom, UZ ume da omasi. Meni su rekli da nije toliko bitna tezina, koliko zrelost bebe. Znaci, ako su pluca zrela, i ako je beba dobro razvijena, oni tezinu i ne gledaju. Pri kraju trudnoce, mere bebi duzinu butne kosti. To je pravi pokazatelj razvijenosti ploda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste : Ima bas svasta. A onaj kalendar za izracunavanje pola deteta sam vec videla, ali nikako ne mogu da izracunam, jer mi pise da, ako sam zatrudnela u novembru-decko, a u decembru-devojcica. Pa, posto mi je na granici, ne mogu tacno da vidim da bih kasnije videla da li je tacno ili nije. :)

E pa hajde da otklonimo sumnje.....zaista je dobar sajt....E sad znamo da je jedna lepa curica......nije decko kao sto mi je pokazala tabela na ovom Italijanskom sajtu.......U glavnom sve je u redu i svi smo presrecni.Slatka je i strasno lici na brata...inace dobili smo i slicicu u 3D-stvarno prelepo..Inace vodila sam samnom i stariju cerkicu-odusevljena je.....A sto se tice racunanja tezine bebe sajt je ok.doktor nam je rekao da bebica ima 400gr 21.nedelja i da je duga 28cm rezultati se poklapaju-mislim da je ok....Puno srece i pozdrava svim mamicama......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce li mi neko reci kako jà da razumem italijanski kad ga ne znam?;) hoce neko da izracuna za mène i moju bebicu?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce li mi neko reci kako jà da razumem italijanski kad ga ne znam?;) hoce neko da izracuna za mène i moju bebicu?;)

Hahaha... pa ne razumem ga ni ja, nego sam isla na google translate, pa u boks prekopiraj link one strane sa sajta/ translate: from ITALIAN to SERBIAN i sve ce da ti pise na srpskom. :) Ajde, probaj tako, pa ako ti ne uspe, ja cu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu danas pa javljam! Kisss i hvala!!!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu danas pa javljam! Kisss i hvala!!!;)

vazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lekari nikada ne mogu da vam kazu tacnu kilazu bebe. Ja nosim trecu bebu i po svim merama sitnija je za nedelju dana nego sto bi trebali po gestacijskim nedeljama. Moram da priznam da me to ni malo ne brine na protiv... :lol: A evo zasto: u drugoj trudnoci moj sin je bio uvek malkice veci nego sto bi trebalo. Pred porodjaj mi je moja doktorka reka ovako: " Beba je malo veca, negde oko 3kg 900gr, najvise. Ali ipak imaj u vidu da svaki UZ gresi plus/ minus 500gr" (!??) Malo sam bila u soku... porodjaj je bio prirodan, nije dugo trajao iako je bio indukovan (oko 3h ukupno) ali su kontrakcije i naponi bili duplo bolniji nego prvi put (cerka je rodjena sa 3kg 400gr)...zasto? Ispostavilo se da je sasvim u pravu bila moja doktorka... sin je imao 4kg i 350gr!!! Taman za oko 500gr razlike... :rolleyes:

Zato se sada radujem sitnijoj bebi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su za tezinu pogodili-dr privatno mi je rekla da ce biti preko 4kg(valjda nije htela da me plasi time koliko preko,a ja od straha nisam smela da pitam),a dr pred sam porodjaj rekao 4kg.I Mina se rodila sa 4300 i to izuzetno brzo i izuzetno lako.A vec u 8. i 9.meecu bila je naprednija za 2 nedelje.Sada je naprednija za godinu dana-ima visinu i tezinu deteta od 3godine.Genetika je cudo,mi smo porodicno svi veliki. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su za tezinu pogodili-dr privatno mi je rekla da ce biti preko 4kg(valjda nije htela da me plasi time koliko preko,a ja od straha nisam smela da pitam),a dr pred sam porodjaj rekao 4kg.I Mina se rodila sa 4300 i to izuzetno brzo i izuzetno lako.A vec u 8. i 9.meecu bila je naprednija za 2 nedelje.Sada je naprednija za godinu dana-ima visinu i tezinu deteta od 3godine.Genetika je cudo,mi smo porodicno svi veliki. :lol:

Haha, ima i toga! Moj sin je ostao veliki, iako je dr pedijatar govorila da ce se do godinu dana izjednaciti sa svojom generacijom. Kad je napunio godinu rekla je: "auu, ovaj ti nece biti ispod dva metra kad poraste!" :lol:

Tako da sada cerka ima 8 i po sin 6 i po i iste su visine, tezine i isti broj cipela nose pa me stalno pitaju da li su blizanci!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina se rodila sa 4300 i to izuzetno brzo i izuzetno lako.

Ustvari, sam porodjaj zavisi najvise od obima glave bebe. Tezina nema toliko veze, ako je glava manja. Moj sin je imao obim glave 38cm, sto je za 5 cm vise od cerke koja je imala 33cm... zato je jedva izasao! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo veceras bili na UZ i teski smo 1670g :wub: :wub: :wub: Dr kaze da je sasvim dovoljno za nasu nedeljicu :wub: :wub: :wub: A tek sto imamo obrascice slatke :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo veceras bili na UZ i teski smo 1670g :wub: :wub: :wub: Dr kaze da je sasvim dovoljno za nasu nedeljicu :wub: :wub: :wub: A tek sto imamo obrascice slatke

jao :) super...mi se blizimo prvoj kilici :D u petak idem na uz ,pa cu znati tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao :) super...mi se blizimo prvoj kilici :D u petak idem na uz ,pa cu znati tacno

Drzimo vam pesnice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista oni nece da ti objasne sta znace sve te silne brojke...i ja idem kod drzavnog doktora, samo mi kaze da je sve u redu a sto se tice tih brojki i skracenica trazim po netu sta znace... Ja sam u 8. mesecu, bila sam prosle nedelje na UZ, beba mi je teska 2kg..

Mislim da neće da kažu dosta stvari sve dok mi ne pitamo,to sam bar skontala.Tako da ja često spremim pitanja koja ću postaviti doci.I ja sam,kao i ti, u 8. mjesecu,valjda u 33. nedjelji.Beba je prije nedjelju dana na UZ pregledu imala oko 1800gr,nadam se da je to dovoljno za ovaj period.Inače,do sad sam dobila nekih 10-tak kg,što,nadam se,nije strašno.U suštini super trudnoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1150g u 28.nedelji, krupni mama i tata = krupna beba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.