Bebina težina

odgovora

Objavljeno

Moja bebica je u ponedeljak (29+3) imala 1350g :wub: :wub: :wub:

Danas 1400g :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je u 35. nedelji imala 2970 g. za 2 dana idemo na kontrolu da vidimo koliko je jos napredovala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebo , kikiriki vase bebane samo neka tako nastave...prave male krofnice....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebo , kikiriki vase bebane samo neka tako nastave...prave male krofnice....:)

:rolleyes: :rolleyes: hvala rastu za sad školski :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28 nedelja, 1163 grama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je u 35. nedelji imala 2970 g. za 2 dana idemo na kontrolu da vidimo koliko je jos napredovala. :D

Joooj... Pa vi cete brzo da se druzite.... love040.gif Kako se poradjas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj... Pa vi cete brzo da se druzite.... love040.gif Kako se poradjas?

:D Da,da i jedva cekamo. U petak sam bila na pregled otvorena 1 prst, kontrakcija nema, za sada nista. Doktor mi je zakazao ponovni pregled za sjutra, pa ako Bog da mozda se do kraja nedeljei "upoznamo". Poradjacu se epiduralno kao i prvi put. Ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Da,da i jedva cekamo. U petak sam bila na pregled otvorena 1 prst, kontrakcija nema, za sada nista. Doktor mi je zakazao ponovni pregled za sjutra, pa ako Bog da mozda se do kraja nedeljei "upoznamo". Poradjacu se epiduralno kao i prvi put. Ti?

Ja prirodno....sad000.gif Nema epidural... sad001.gif Prezivecu nadam se.... Ali bez obzira na strah jedva cekam.... Ti ces malo posle mene... Super... girly004.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prirodno....sad000.gif Nema epidural... sad001.gif Prezivecu nadam se.... Ali bez obzira na strah jedva cekam.... Ti ces malo posle mene... Super... girly004.gif

Ja cu uz epidural ali ako potrefim anesteziologa, posto mi je jedan na odmoru, a drugi je rekao ako bude dezuran, cak jutros saznah da i moj ginekolog ide od ponedeljka na odmor, uzas :angry: . Kako mi se sve okrenu naopako. :( . Kako mislis posle tebe? Meni je termin 20.02.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu uz epidural ali ako potrefim anesteziologa, posto mi je jedan na odmoru, a drugi je rekao ako bude dezuran, cak jutros saznah da i moj ginekolog ide od ponedeljka na odmor, uzas :angry: . Kako mi se sve okrenu naopako. :( . Kako mislis posle tebe? Meni je termin 20.02.

Joooj,e bas ne mozes bez sekirancije izgleda!! :blink: Ajde,valjdanece naodmor 100god, dosta mu je 10 dana,a bebica nadamse nece poraniti... Drzim ti fige!!!!

Ja bila kod dr.Raicevica,i sokirala se,beban mi za 27 dana dodao 700gr (po tezini je 2 nedelje unapred)..LELELEEE...Mislim, super sto lepo napreduje,ali treba se i poroditi!!!! Medjutim,dr me smiri,kako sad vidi,moje karlicne mere dozvoljavaju porodjaj do 5kg (nadam se da taj film ipak necu gledati) brrrrrr.....

Tako da sada u 31.nedelji moje cudo tezi celih 1760gr!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila kod dr.Raicevica,i sokirala se,beban mi za 27 dana dodao 700gr (po tezini je 2 nedelje unapred)..LELELEEE...Mislim, super sto lepo napreduje,ali treba se i poroditi!!!! Medjutim,dr me smiri,kako sad vidi,moje karlicne mere dozvoljavaju porodjaj do 5kg (nadam se da taj film ipak necu gledati) brrrrrr.....

Tako da sada u 31.nedelji moje cudo tezi celih 1760gr!!!!

samo neka napreduje... srce malo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,e bas ne mozes bez sekirancije izgleda!! :blink: Ajde,valjdanece naodmor 100god, dosta mu je 10 dana,a bebica nadamse nece poraniti... Drzim ti fige!!!!

Ja bila kod dr.Raicevica,i sokirala se,beban mi za 27 dana dodao 700gr (po tezini je 2 nedelje unapred)..LELELEEE...Mislim, super sto lepo napreduje,ali treba se i poroditi!!!! Medjutim,dr me smiri,kako sad vidi,moje karlicne mere dozvoljavaju porodjaj do 5kg (nadam se da taj film ipak necu gledati) brrrrrr.....

Tako da sada u 31.nedelji moje cudo tezi celih 1760gr!!!!

Ništa se ti ne brini, ako je dr. zadovoljan i ako ti je karlica takva da može mališa da prođe...opusti se i čekaj, još malo ti je ostalo dok ga ne upoznaš :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila sam temu i kada sam otisla na poslednju stranicu obuzela me je neka tuga ... vidjela sam postove ..... :(

..... mislim da doktori bas ali bas fulaju u toj tezini dok su bebe u stomaku .... Hajde na pocetku to i nije neko fulanje ali pred kraj trudnoce znaju da fule za puni kilogram. To je meni objasnila doktorica. Kaze da bebe mogu da se nagutaju plodove vodice pa onda djeluju deblje cak i za 600-700 grama kada ih gledas na UZ

Inace meni je moja doktorica rekla da mi je beba "pokrupna" a u bolnici mi je jedna krava (da je tako nazovem) rekla da je beba nerazvijena i previse sitna pa mi je onda nacelnik patologije, samo na osnovu toga sto je opipao stomak rekao da je beba velika ....

tako da se ne zamarate previse ako vam kazu da su bebe sitne, ne mogu oni to da vide sa sigurnoscu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,e bas ne mozes bez sekirancije izgleda!! :blink: Ajde,valjdanece naodmor 100god, dosta mu je 10 dana,a bebica nadamse nece poraniti... Drzim ti fige!!!!

Ja bila kod dr.Raicevica,i sokirala se,beban mi za 27 dana dodao 700gr (po tezini je 2 nedelje unapred)..LELELEEE...Mislim, super sto lepo napreduje,ali treba se i poroditi!!!! Medjutim,dr me smiri,kako sad vidi,moje karlicne mere dozvoljavaju porodjaj do 5kg (nadam se da taj film ipak necu gledati) brrrrrr.....

Tako da sada u 31.nedelji moje cudo tezi celih 1760gr!!!!

Mozda ti je los termin, mozda je trudnoca malo starija...

Kikirika i ja smo sad oko 8 dana ranije, nego po racunatom terminu, on je bio 16.4, pa 12.4, evo sad je 8.4... Tako da vidi, pa pitaj, ako i glavica odgovara starijoj bebi, onda racunaj da si u 33.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veci od 4100 :o:o

... pomisao na to me plasi :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti je los termin, mozda je trudnoca malo starija...

Kikirika i ja smo sad oko 8 dana ranije, nego po racunatom terminu, on je bio 16.4, pa 12.4, evo sad je 8.4... Tako da vidi, pa pitaj, ako i glavica odgovara starijoj bebi, onda racunaj da si u 33.... :)

S obzirom da smo i mm i ja rodjeni pokrupni, ja 4000gr,mm 4200gr,moguce je da ce i beban biti tu negde. A pitala ja dr odmah,jel moguce da je trudnoca starija,on kaze,trudnoca ne (verovatno je znao sta treba da gleda),ali po kilazi i velicini,beba je za 2 nedelje napred..Ja sokirana tezinom, nisam dodatno pitala,dal on pod mojim karlicnim merama misli da mogu da nosim bebu do 5kg ili da je rodim?!? :(

I jel moguce da oni te karlicne mere vide na UZ,jer mi ih on nije merio,kako to oni obicno rade pred porodjaj?

Nego,kako god,bebica mora darucka i da raste,pa sta cemo,ne mozemo se svi roditi sa manekenskom tezinom hihihihih... Mali gurmanic majkin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da smo i mm i ja rodjeni pokrupni, ja 4000gr,mm 4200gr,moguce je da ce i beban biti tu negde. A pitala ja dr odmah,jel moguce da je trudnoca starija,on kaze,trudnoca ne (verovatno je znao sta treba da gleda),ali po kilazi i velicini,beba je za 2 nedelje napred..Ja sokirana tezinom, nisam dodatno pitala,dal on pod mojim karlicnim merama misli da mogu da nosim bebu do 5kg ili da je rodim?!? :(

I jel moguce da oni te karlicne mere vide na UZ,jer mi ih on nije merio,kako to oni obicno rade pred porodjaj?

Nego,kako god,bebica mora darucka i da raste,pa sta cemo,ne mozemo se svi roditi sa manekenskom tezinom hihihihih... Mali gurmanic majkin :D

Isto je to i meni rekao, a ja ga tada pitala isto sto i ti i dobila isti odgovor. Meni je samo jos rekao da to sto je beba 2 nedelje naprednija znaci da je dobro "hranim". :lol: . Mada bitno je da je s bebom sve u redu. To su nase bucke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prosli cetvrtak sam bila ekspertnom uz , 25 nedelja bebac tezak 700g. kako sam videla to i jeste kilaza za tu nedelju.. drago mi je da je sa bebom sve ok, uvek postoji ta neka briga i strah..

inace ja sam rodjena sa 4320g, a prvo dete sam rodila sa 3360g i mm je tako nesto bio oko 3300g..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, citam i ja da je moguce da omane procena UZ, eto videcemo, neka samo lepo napreduju.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 1830g :wub: :wub: :wub: i 42cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni onaj sajt za računanje pokazuje nešto mnoogo veliku težinu u odnosu na ovu što su mi merili dr-ovi :blink: a veličina bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.