Alergija na penicilin

odgovora

Objavljeno

Ja imam tesku alergiju na penicilin i lekove srodne penicilinu, kao sto je Cefalexin, moji roditelji su takodje alergicni na penicilin. Da li treba da pitam pedijatra da uradi test mojoj bebi? Ne bih volela da razmisljam da li jeste ili nije i ona alergicna kada dodje vreme za prve antibiotike... Ja sam kao beba dozivela tezak anafilakticki sok i ne bih da rizikujem... Alergija na penicilin nije nimalo naivna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tesku alergiju na penicilin i lekove srodne penicilinu, kao sto je Cefalexin, moji roditelji su takodje alergicni na penicilin. Da li treba da pitam pedijatra da uradi test mojoj bebi? Ne bih volela da razmisljam da li jeste ili nije i ona alergicna kada dodje vreme za prve antibiotike... Ja sam kao beba dozivela tezak anafilakticki sok i ne bih da rizikujem... Alergija na penicilin nije nimalo naivna :unsure:

Bolje to uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam alergiju na penicilin, i linkocin. A deca nisu alergicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tesku alergiju na penicilin i lekove srodne penicilinu, kao sto je Cefalexin, moji roditelji su takodje alergicni na penicilin. Da li treba da pitam pedijatra da uradi test mojoj bebi? Ne bih volela da razmisljam da li jeste ili nije i ona alergicna kada dodje vreme za prve antibiotike... Ja sam kao beba dozivela tezak anafilakticki sok i ne bih da rizikujem... Alergija na penicilin nije nimalo naivna :unsure:

Obavezno da tražiš pedijatru da uradi test, ne samo da pitaš. :)

Nije naivno, znam za slučajeve gde roditelji nemaju problem, pa su pedijatri sa svojim izletanjem umalo upropastili jedno dete.

Smatram čak da bi taj test trebao da bude obavezan kod male dece... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala... Tako cu i da uradim, necu da se igram sa takvim stvarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i moj tata smo alergični na penicili...dok su deca bila mala, tačnije kada su im prvi put davani anribiotici,ja sam insistirala da to ne bude penicilin...onda su mi rekli da to nema veze sa genetikom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stariji sin je primio penicilin pre pola godine,i posle 2 minuta su pocele da mu iskacu crvene fleke po telu..nisam ni pomislila da to moze da se desi i bude tako opasno (ja u 7 mesecu trudnoce).. vidim sestre i doktorice se uspanicile,zovu hitnu pomoc :o Primio je tu jos neke 2 inekcije,sve je bilo u redu,otisli smo u deciju bolnicu i lezali 7 dana dok nije izlecio gnojnu anginu.. posle 2 meseca smo radili analize da vidimo da li je alergican i test je pokazao da NIJE :o

E posle sam cula price da je moguce da nije vec da mu je brzo dala ili da je on doziveo sok od samog uboda inekcije.. ko bi ga znao ..nece vise primati :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko traje(u danima) to ispitivanje alergije na penicilin? I da li je tacno da se radi samo u BG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je alergicno na penicilin...

Lekar na zameni je uprkos mom insistiranju dao Panklav sirup i Milana je dobila crvene pecate po obrazima, otekle joj okice i suvi kasalj... Dobili smo sirup za suzbijanje alergije... :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je alergicno na penicilin...

Lekar na zameni je uprkos mom insistiranju dao Panklav sirup i Milana je dobila crvene pecate po obrazima, otekle joj okice i suvi kasalj... Dobili smo sirup za suzbijanje alergije... :( :( :( :( :(

:(

Nadam se da ćete se brzo rešiti alergije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je alergicno na penicilin...

Lekar na zameni je uprkos mom insistiranju dao Panklav sirup i Milana je dobila crvene pecate po obrazima, otekle joj okice i suvi kasalj... Dobili smo sirup za suzbijanje alergije... :( :( :( :( :(

:( toliko o korektnosti dr-a

Nemoj se brinuti, postoje podjednako dobre zamene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je alergicno na penicilin...

Lekar na zameni je uprkos mom insistiranju dao Panklav sirup i Milana je dobila crvene pecate po obrazima, otekle joj okice i suvi kasalj... Dobili smo sirup za suzbijanje alergije... :( :( :( :( :(

Kako mi je zao :( Sto kaze Ana, toliko o korektnosti lekara :angry:

Nikada mi ne bi palo na pamet da bi beba mogla nasledno da dobije alergiju na penicilin. Ja imam alergiju na penicilin i bas cu traziti od doktora da mi da uput za ispitivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako se utvrdjuje alergija na penicilin? Ja sam u gimnaziji dobila crvene tackice po celom telu,posle sirupa(zaboravila sam naziv,ako se secate onaj roze boje sladak)koji u sebi sadrzi penicilin.Poslali me u Uzice na ispitivanje,i oni mi tada rekli da je rizicno to ispitivati.Uglavnom se vodim da sam alergicna na penicilin,i od tada nista sa penicilinom.Nikada nisam ni pomislila da dete i to moze da nasledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jezik otekao krenula sam da se gusim i izgubila svest kasnije propraceno osipom...kod mene je bila specificna situacija vise kao neki penicilinski sok, jer sam isprimala blok od 10 penicilina, i pauza od par dana i propisao mi je dr opet 10 na tom nekom drugom ili trecem sam odreagovala tako od tad se vodi da sam alergicna i nisam ga primala od tad i necu rat sam izgurala kao jako bolesljivo dete bez njega, mm je alergican isto, nasa Tara nije..ispila je prvi antibiotik penicilin i ok je sve bilo...

Koliko ja znam zbog ovakvih stvari su inekcije ukinute jos davnih dana svuda. nije mi samo jasno zasto ih u srbiji jos uvek koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.