Učiteljica ili učitelj

odgovora

Objavljeno

Da ste u mogućnosti da možete da birate, da li bi se odlučili pre za učiteljicu ili učitelja i zašto. Pozitivne i negativne strane takvog izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvijek nekako za učitelja, djeluju mi mirnije i staloženije i imam utisak da više utiču za klince. Ja sam do IV razreda imala učitelja, vežu me jako lijepe uspomene za taj period. Učiteljice, da, mlađe po mogućnosti. Dosada sam imala kontakta sa starijim, koje su nekako u fazi menopauze, pa mi je to čudan splet...

Naravno, čast izuzecima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više je pitanje kakav je ko kao čovek i pedagog,jer sada se 'svako bavi pedagogijom'...dvoje starije dečice je imalo učiteljicu a Anastasija ima učitelja i malo je reći da sam oduševljena sa čovekom,nadaleko i naširoko poznat kao fenomenalan učitelj :rolleyes: ,ali mislim da sve dolazi iz toga kakv je ko kao ČOVEK :)

p.s.uh koliko puta ja izgovorih 'čovek' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala ucitelja i toliko sam ga gotivila da ga se secam i dan danas, i sve sto nas je naucio. bio je strog, tipa da smo u drugom razredu morali da znamo napamet "stari vujadin", "smrt majke jugovica",nismo smeli da pisnemo, uvek da znamo sve i slicno, ali smo ga svi obozavali. i dao nam je osnovu za sve kasnije. uvek sam za ucitelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo je bitno kakav je pedagog,koliko je sposoban da prenese znanje,da shvata potrebe djeteta i da razvija njegovu licnost,a da li je muskog ili zenskog roda,sasvim je nebitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ima svoje prednosti i mane. Učitelj je nekako veci autoritet od učiteljice ali se učiteljica definitivno više voli .....

meni bi bilo mnogo lakše da komuniciram sa učiteljicom (ne znam zašto, imam takav osjecaj) nego sa učiteljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učiteljica, naravno. :lol: :lol: :lol:

Šalu na stranu... kao što je već rečeno, najvažnije je kakva je osoba i kakav je pedagog. Na faxu sam se nagledala ljudi koji završavaju (i koji su završili) za učitelja, a dete ne bih nikada poslala kod njih. Ja sam, lično, imala učitelja, a mom bratu je učiteljica bila žena moga učitelja. njih dvoje su bili sušte suprotnosti. Moj učitelj je za svaku pohvalu, a ova učiteljica je od onih koja ima svoje mezimice. Mislim da će pre učiteljice da prave takve podele, nego učitelji. Znam da ja nikada neću tako nešto uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kontu ovoga što sam rekla da sam viđala svakojake... Moja drugarica je završila višu školu za vaspitače, pa je nastavila za učitelja. Ona je jasno rekla da ne podnosi decu i još gore je to što uopšte ne zna ni da se ponaša sa decom. Ne zna ni da komunicira sa njima, ni da objasni nešto detetu, ništa... To i ne treba da bude prosvetni radnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kontu ovoga što sam rekla da sam viđala svakojake... Moja drugarica je završila višu školu za vaspitače, pa je nastavila za učitelja. Ona je jasno rekla da ne podnosi decu i još gore je to što uopšte ne zna ni da se ponaša sa decom. Ne zna ni da komunicira sa njima, ni da objasni nešto detetu, ništa... To i ne treba da bude prosvetni radnik.

Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kontu ovoga što sam rekla da sam viđala svakojake... Moja drugarica je završila višu školu za vaspitače, pa je nastavila za učitelja. Ona je jasno rekla da ne podnosi decu i još gore je to što uopšte ne zna ni da se ponaša sa decom. Ne zna ni da komunicira sa njima, ni da objasni nešto detetu, ništa... To i ne treba da bude prosvetni radnik.

Užas....pitaš li je zašto je upisala baš tu školu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbitnije je da bude dobar prema deci, u svakom smislu... Ja sam u prvom razredu osnovne skole imala ucitelja i ostao mi je u jako lepom secanju, bas kao i uciteljica koja je dosla nakon njega u nas razred... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar je uopste bitno kog je pola ako svoj posao dobro radi?

Mada, imam u susjedstvu slucaj da su roditelji svoje dijete prepisali kod ucitelja, jer mu uciteljica nije mogla nista :lol: Mali je pravi djavolak, i sad ispada da su ga prebacili kod ucitelja jer kao on je musko, stroziji je, smirice ga...

Ima nesto i u tome, ali, kako sam cula, on je sjajan pedagog, psiholog, covjek koji zna kako da pridje svakom djetetu ponaosob, kako da ih animira...jednom rijecju,radi svoj posao odlicno.

I sad se ja pitam, da li ta uciteljica kod koje je prvobitno upisan, zna svoj posao? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bitan pol,vec kako ko radi,kakav odnos ima sa decom i koliko ozbiljno pristupa svom poslu. Sto se tice autoriteta,pa i uciteljice umeju da budu stroge. Sve to zavisi od toga kakva si ti osoba i kako se pilikom postavis prilikom prvog ulaska u ucionicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.