Bartolinijeva žlezda

odgovora

Objavljeno

Nisam nasla ovu temu na forumu, ako je ima brisite ovu...

Pre par godina sam imala upalu Bartolinijeve zlezde, to je veoma neprijatan osecaj a kasnije i bolan jer su mi je cedili na zivo a drugi put mi je samo puklo.

Doktor mi je rekao da do toga kod nekih zena dolazi cesto a kod nekih nikad i da nema pravila. Strogo mi je zabranio da nosim svileni i cipkasti donji ves, uske pantalone pogotovo farmerice, koriscenje dnevnih ulozaka i sredstava za negu intimnog dela (samo mlakom vodom da se ispira).

Da li neko ima iskustva sa ovim.

Meni kada se prvi put pojavilo bila sam jako uplasena.

Sada mi se opet pojavilo, izludecu, jedva sedim.

Da li ste vi imale iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je rekao da se hirurko odstaranjivanje radi kada je velicine oraha i kad je vec "zrela" tako reci pred pucanje. Kada mi se pojavilo pre par godina hteo je da je otkloni ali je do sutradan pukla sama pa nije moga.

Inace moze i u trudnoci da se pojavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam negde čitala o toj žlezdi... ne mogu ni da zamislim koliko to boli... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zaova je operisala tu žlezdu pre 4 godine....i sve se desilo u mesec dana...prvi simptomi...malo bola...pa 'orah' i operacija...ništa strašno po njenoj priči ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sama operacija nije strasna ali je strasno kada cede na zivo taj bol je neopisiv....oci su mi ispadale :-0 i gadno je kada nemozes ni da hodas ni da lezis ni da sedis a da o odlasku u toalet nepricam. Uf ne daj Boze nikome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sama operacija nije strasna ali je strasno kada cede na zivo taj bol je neopisiv....oci su mi ispadale :-0 i gadno je kada nemozes ni da hodas ni da lezis ni da sedis a da o odlasku u toalet nepricam. Uf ne daj Boze nikome

Znam o čemu pričaš. Moja sestra je imala isti problem. Dva puta joj se žlezda zagnojila. Prvi put kada je imala 21 god. Sećam se da joj je sve bilo zabranjeno: vožn ja bicikom, nošenje tanga gaćica, korišćenje dnevnih uložaka... Drugi put joj je lekar rekao da je jedino rešenje odstranjivanje žlezde, jer će se stalno vraćati isti problem, ali da je suviše mlada i da mu je žao. Koliko sam upućena, u pitanju je žlezda koja obezbeđuje vlažnost vagine, pa ako je odtrane, moraće da koristi lubrikate. Sećam se da su bolovi bili nesnosni kad god je trebalo da piški. Jaukala je. Evo, sad već 4 god. nema problema. Naravno, eliminisala je od svojih navika sve što bi molo doprineti iritaciji. Smešno mi je što joj najviše nedostaju tanga gaćice, pošto ima pozamašnu kolekciju. Ne sme da nosi, a još uvek ih kupuje. Eto, možda ti nešto iz ovog opisanog iskustva pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam o čemu pričaš. Moja sestra je imala isti problem. Dva puta joj se žlezda zagnojila. Prvi put kada je imala 21 god. Sećam se da joj je sve bilo zabranjeno: vožn ja bicikom, nošenje tanga gaćica, korišćenje dnevnih uložaka... Drugi put joj je lekar rekao da je jedino rešenje odstranjivanje žlezde, jer će se stalno vraćati isti problem, ali da je suviše mlada i da mu je žao. Koliko sam upućena, u pitanju je žlezda koja obezbeđuje vlažnost vagine, pa ako je odtrane, moraće da koristi lubrikate. Sećam se da su bolovi bili nesnosni kad god je trebalo da piški. Jaukala je. Evo, sad već 4 god. nema problema. Naravno, eliminisala je od svojih navika sve što bi molo doprineti iritaciji. Smešno mi je što joj najviše nedostaju tanga gaćice, pošto ima pozamašnu kolekciju. Ne sme da nosi, a još uvek ih kupuje. Eto, možda ti nešto iz ovog opisanog iskustva pomogne.

Hvala . Evo da se pohvalim da se zlezda povukla JEEEE i to samo tusiranjem posle svakog odlaska u toalet i to mlakom vodom i stavljenjem obloga od joda.

Supermisu, hvala ti sto si podelila njeno iskustvo sa nama .... veruj mi imam iskustva sa tom zlezdom ali nisam znala cemu ona sluzi hehehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm mi je pricao o tome i koliko boli. Ali i ja mislim da je rano za odstranjivanje. Izdrzi jos koju godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm mi je pricao o tome i koliko boli. Ali i ja mislim da je rano za odstranjivanje. Izdrzi jos koju godinu.

Povuklo se na svu srecu i veruj mi nisam za odstranjivanje. Iako nemam pojma cemu sluzi sigurno je vazna za organizam i ako bas, bas nemoram neidem pod noz....heheheh .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član Kristal je napisala temu sa naslovom "Bertolinijeva žlezda"

----------------------------------------------------------------------

Da li je neko imao problema sa ovim????

Radi se o maloj žlezdici na ulasku u vaginu koja ima funkciju da vlaži. Dešava se da se kanalići zapuše, pa sluz ne može da izađe, a onda se stvara oteklina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala upalu te zlezde tacno pre godinu dana. Prvo sam mislila da se zagnojila dlaka, ali je to danima bolelo na dodir, bilo je velicine ogromnog oraha i pri dodiru je bilo jako vrelo i crveno. Nakon 7 dana sam dobila strasnu groznicu, mislim na temperaturu plus 40 i krvna slika mi je bila ocajna. Sedimentacija mokrace skoro 100, sto je cak ukazivoalo i na upalu bubrega. Gin mi je preporucila cefaleksin antibiotik i tek nakon tri dana mi je bilo malo bolje. Nikad se vise nije pojavila.

Meni su rekli da moze biti uzrok od bicikla ili motora na kome sam se ja non stop vozila. Ipak ja mislim da to moze da bude i od previse grubog seksa, koji je prethodio par dana tome.

Nema potrebe za odstranjivanjem ako se zlezda pojavila svega nekoliko puta u zivotu. Nakon popijenog antibiotika isla sam kod dr koji je rekao da je sve u redu i nije bilo potrebe za cedjenjem.

Moj savet ako vam se pojavi ne cekajte da ne prodjete kao ja, sama nece proci u vecini slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

----------------------------------------------------------------------

:( Joj i ja mam problem sa Bartolinijevom zlezdm. :blink: A da bi sve bilo jos gore u 24 nedelji sam trudnoce.

Prvi put mi se upalila pre nekih mesec dana i to je bio pakao,nisam mogla ni da sedim ni da lezim uzas,a svo vreme misleci da imam problema sa hemoroidima,da bi posle 10 dana dobila temperaturu :huh:

Da vam nepricam o samm hiruskom zahvatu,nateklina velicine oraha koja boli na dodir a mora da se otvori na zivo :( (anesteziju nesmeju da mi daju zbog trunoce) Ovakvo iskustvo ne daj Boze nikome :( Juce sam ponovo napipala kao zrno pasulja tvrdo i muka mi je od same pomisli da je opet krenula da se pali

:angry: Oval put idem odmah da mi to rese bolje dok je manja i dok ne oli toliko. :blink: POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

----------------------------------------------------------------------

:( Joj i ja mam problem sa Bartolinijevom zlezdm. :blink: A da bi sve bilo jos gore u 24 nedelji sam trudnoce.

Prvi put mi se upalila pre nekih mesec dana i to je bio pakao,nisam mogla ni da sedim ni da lezim uzas,a svo vreme misleci da imam problema sa hemoroidima,da bi posle 10 dana dobila temperaturu :huh:

Da vam nepricam o samm hiruskom zahvatu,nateklina velicine oraha koja boli na dodir a mora da se otvori na zivo :( (anesteziju nesmeju da mi daju zbog trunoce) Ovakvo iskustvo ne daj Boze nikome :( Juce sam ponovo napipala kao zrno pasulja tvrdo i muka mi je od same pomisli da je opet krenula da se pali

:angry: Oval put idem odmah da mi to rese bolje dok je manja i dok ne oli toliko. :blink: POZDRAV

Jao cico... Baš bolno i neprijatno... :(

A kakav je i koliko traje oporavak posle intervencije? Jel smeš bar nešto da popiješ da umanjiš tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

----------------------------------------------------------------------

:( Joj i ja mam problem sa Bartolinijevom zlezdm. :blink: A da bi sve bilo jos gore u 24 nedelji sam trudnoce.

Prvi put mi se upalila pre nekih mesec dana i to je bio pakao,nisam mogla ni da sedim ni da lezim uzas,a svo vreme misleci da imam problema sa hemoroidima,da bi posle 10 dana dobila temperaturu :huh:

Da vam nepricam o samm hiruskom zahvatu,nateklina velicine oraha koja boli na dodir a mora da se otvori na zivo :( (anesteziju nesmeju da mi daju zbog trunoce) Ovakvo iskustvo ne daj Boze nikome :( Juce sam ponovo napipala kao zrno pasulja tvrdo i muka mi je od same pomisli da je opet krenula da se pali

:angry: Oval put idem odmah da mi to rese bolje dok je manja i dok ne oli toliko. :blink: POZDRAV

meni je dr rekao da se u slucaju kada se ponovo pojavi samo tusiram mlakom vodom tj sto toplijom, za sada je to palilo i ona bi se povukla. Izbegavaj sintetiku i sapun tj intimni deo peri samo sa jakim mlazom vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

----------------------------------------------------------------------

:( Joj i ja mam problem sa Bartolinijevom zlezdm. :blink: A da bi sve bilo jos gore u 24 nedelji sam trudnoce.

Prvi put mi se upalila pre nekih mesec dana i to je bio pakao,nisam mogla ni da sedim ni da lezim uzas,a svo vreme misleci da imam problema sa hemoroidima,da bi posle 10 dana dobila temperaturu :huh:

Da vam nepricam o samm hiruskom zahvatu,nateklina velicine oraha koja boli na dodir a mora da se otvori na zivo :( (anesteziju nesmeju da mi daju zbog trunoce) Ovakvo iskustvo ne daj Boze nikome :( Juce sam ponovo napipala kao zrno pasulja tvrdo i muka mi je od same pomisli da je opet krenula da se pali

:angry: Oval put idem odmah da mi to rese bolje dok je manja i dok ne oli toliko. :blink: POZDRAV

Ja sam davno imala toliki otok da mi je dr rekao da je bilo 2 dl gnoja. Drugi put je bio manji otok i nije me seckao, već je samo radio punkciju (izvuče špricom gnoj). Punkcija traje manje od minuta, ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam takodje imala problem sa tom zlezdom sa desne strane ... Pojavila mi se nedavno prvi put, i sekli su me 6 dana za redom na zivo, jer mi se posle svakog secenja cim stignem kuci opet zapusila... nisam mogla da hodam, sedim, ni da lezim, bolovi su uzasni, zatvorila sam se u sobu i nisam cak htela ni sa kim da pricam... na kraju posto su mi posle svakog secenja punili jodom i hidrogenom, ispostavi se da sam alergicna na nesto od ta dva, i da je to razlog zbog cega mi se zlezda tako brzo zapusi opet, onda dozivim alergijski sok, i to se naduje i prosiri i na levu stranu bilo je ogromno ali bas bas, ali hvala Bogu uspeli su inekcijama da povuku to, i sa tim se i povukla i zlezda...posle 15 dana mi se opet pojavila, opet su mi sekli na zivo, sutradan je vise nije bilo...da bi mi se posle 10 dana opet pojavila zlezda, ali se i sama povukla... sada sam u 17 nedelji trudnoce, i vec nekih mesec dana imam zlezdu koja je iz dana u dan sve veca, ali me ne boli niti mi smeta, osim sto imam osecaj da je tu, isla sam kod lekara niko mi nista ne prica, ni da operisem, ni da secem, znaci strasno, nzm sta da radim, pa me zanima da li neko mozda zna da li je moguca operacija te zlezde u trudnoci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam takodje imala problem sa tom zlezdom sa desne strane ... Pojavila mi se nedavno prvi put, i sekli su me 6 dana za redom na zivo, jer mi se posle svakog secenja cim stignem kuci opet zapusila... nisam mogla da hodam, sedim, ni da lezim, bolovi su uzasni, zatvorila sam se u sobu i nisam cak htela ni sa kim da pricam... na kraju posto su mi posle svakog secenja punili jodom i hidrogenom, ispostavi se da sam alergicna na nesto od ta dva, i da je to razlog zbog cega mi se zlezda tako brzo zapusi opet, onda dozivim alergijski sok, i to se naduje i prosiri i na levu stranu bilo je ogromno ali bas bas, ali hvala Bogu uspeli su inekcijama da povuku to, i sa tim se i povukla i zlezda...posle 15 dana mi se opet pojavila, opet su mi sekli na zivo, sutradan je vise nije bilo...da bi mi se posle 10 dana opet pojavila zlezda, ali se i sama povukla... sada sam u 17 nedelji trudnoce, i vec nekih mesec dana imam zlezdu koja je iz dana u dan sve veca, ali me ne boli niti mi smeta, osim sto imam osecaj da je tu, isla sam kod lekara niko mi nista ne prica, ni da operisem, ni da secem, znaci strasno, nzm sta da radim, pa me zanima da li neko mozda zna da li je moguca operacija te zlezde u trudnoci....

A jel žlezda krenula da natiče u trudnoći. Gde ideš kod lekara - u kom gradu, kad niko ništa ne priča?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel žlezda krenula da natiče u trudnoći. Gde ideš kod lekara - u kom gradu, kad niko ništa ne priča?

Da, ona je svaki dan sve veca, jedino je dobro sto me ne boli... U glupom Arandjelovcu, znas kako kao imala si zlezdu pre trudnoce, nije cudno sto se opet pojavila, moze ona tako ceo zivot da se pojavljuje a kad ih pitam, sta da radim "PA NE ZNAM,IMA VREMENA" to je njihov odg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ona je svaki dan sve veca, jedino je dobro sto me ne boli... U glupom Arandjelovcu, znas kako kao imala si zlezdu pre trudnoce, nije cudno sto se opet pojavila, moze ona tako ceo zivot da se pojavljuje a kad ih pitam, sta da radim "PA NE ZNAM,IMA VREMENA" to je njihov odg...

Ovo mi je porilično nezreo odgovor. ;) Zar nije bolje bolje preduzeti nešto sad nego kasnije?

Jel možeš negde privatno da odeš na pregled? Ti Mladenovac daleko da odeš i proveriš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi je porilično nezreo odgovor. ;) Zar nije bolje bolje preduzeti nešto sad nego kasnije?

Jel možeš negde privatno da odeš na pregled? Ti Mladenovac daleko da odeš i proveriš?

Pa lekar koji me leci, ovde u gradu ima privatnu ord. i svi pricaju da je najbolji ginekolog u Ar- u... Razmisljala sam da odem u Bg i da tamo operisem to, ali prvo cekam da mi kazu ovde da li je uopste moguca operacija za vreme trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa lekar koji me leci, ovde u gradu ima privatnu ord. i svi pricaju da je najbolji ginekolog u Ar- u... Razmisljala sam da odem u Bg i da tamo operisem to, ali prvo cekam da mi kazu ovde da li je uopste moguca operacija za vreme trudnoce...

Pa onda ok. Ako ti brzo ne odgovore, tražiš uput za BGD, pa ovde proveriš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam takodje imala problem sa tom zlezdom sa desne strane ... Pojavila mi se nedavno prvi put, i sekli su me 6 dana za redom na zivo, jer mi se posle svakog secenja cim stignem kuci opet zapusila... nisam mogla da hodam, sedim, ni da lezim, bolovi su uzasni, zatvorila sam se u sobu i nisam cak htela ni sa kim da pricam... na kraju posto su mi posle svakog secenja punili jodom i hidrogenom, ispostavi se da sam alergicna na nesto od ta dva, i da je to razlog zbog cega mi se zlezda tako brzo zapusi opet, onda dozivim alergijski sok, i to se naduje i prosiri i na levu stranu bilo je ogromno ali bas bas, ali hvala Bogu uspeli su inekcijama da povuku to, i sa tim se i povukla i zlezda...posle 15 dana mi se opet pojavila, opet su mi sekli na zivo, sutradan je vise nije bilo...da bi mi se posle 10 dana opet pojavila zlezda, ali se i sama povukla... sada sam u 17 nedelji trudnoce, i vec nekih mesec dana imam zlezdu koja je iz dana u dan sve veca, ali me ne boli niti mi smeta, osim sto imam osecaj da je tu, isla sam kod lekara niko mi nista ne prica, ni da operisem, ni da secem, znaci strasno, nzm sta da radim, pa me zanima da li neko mozda zna da li je moguca operacija te zlezde u trudnoci....

Чудно ми је ово што пишеш. Када сам ја догурала дотле да ме секу (са анестезијом, додуше), доктор је на место где је била упала, ставио газу (боље рећи угурао је под кожу) - дрен. Сваки дан сам ишла на превијање - вадио је стару газу и стављао нову. То је трајало 5 дана уз терапију антибиотицима. Мислим да нема ничег чудног да се процес понавља ако се не поступа овако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ona je svaki dan sve veca, jedino je dobro sto me ne boli... U glupom Arandjelovcu, znas kako kao imala si zlezdu pre trudnoce, nije cudno sto se opet pojavila, moze ona tako ceo zivot da se pojavljuje a kad ih pitam, sta da radim "PA NE ZNAM,IMA VREMENA" to je njihov odg...

Нек ти то пунктирају док је време, јер ће те опет сећи кад заболи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чудно ми је ово што пишеш. Када сам ја догурала дотле да ме секу (са анестезијом, додуше), доктор је на место где је била упала, ставио газу (боље рећи угурао је под кожу) - дрен. Сваки дан сам ишла на превијање - вадио је стару газу и стављао нову. То је трајало 5 дана уз терапију антибиотицима. Мислим да нема ничег чудног да се процес понавља ако се не поступа овако.

Meni nije čudno šta piše, već mi samo na osnovu tvog posta i iskustva deluje da kod Akex lekar nije koristio istu metodu, možda i pravu za lečenje žlezde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.